صفحه 3 از 42 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

پیش فرض پاسخ : من 23 جولای رسیدم نیویورک ( شرح سفر)

اوه، سوال من به کل باطله. چون همین الان چک کردم دیدم پرواز تهران به لندن با bmi هست و بعدی با british airways.
    http://www.britishairways.com/travel...amp=0728045114

bmi مال کجاست.
    با این سایتی که اردیبهشت عزیز گذاشته چک کردم دیدم bmi ترمینال 1 پیاده میکنه و پرواز به هیوستون از ترمینال 4. به نظر شما نمیرسم دیگه تو یک ساعت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

نقل قول نوشته اصلی توسط alik
    اوه، سوال من به کل باطله. چون همین الان چک کردم دیدم پرواز تهران به لندن با bmi هست و بعدی با british airways.
    http://www.britishairways.com/travel...amp=0728045114

bmi مال کجاست.
    با این سایتی که اردیبهشت عزیز گذاشته چک کردم دیدم bmi ترمینال 1 پیاده میکنه و پرواز به هیوستون از ترمینال 4. به نظر شما نمیرسم دیگه تو یک ساعت؟
    بی ام آی هم یک خط هواپیمایی انگلیسی هست.
    یک نگاهی به نقشه فرودگاه هیترو کن ببین چطوریاست. تا اونجایی که من یادمه ترمینال یک خیلی از ترمینال 4 دور نیست.

ApplyAbroad Champion

براي رفتن از ترمينال 1 به 4 اگه درست يادم مونده باشه بايد سوار قطار سريع السير بشيد كه حدود 11 دقيقه طول مي كشه . فرودگاه هيترو واقعا بزرگه و پروسه security check اش خيلي طولانيه .
    توي سايت فرودگاه تمام اطلاعات زماني و نقشه پروازهاي connection وجود داره .
    www.heathrowairport.com/

Senior Member

پیش فرض تجربیات سفر به آمریکا

سلام
    شاید نیازی به ایجاد موضوع جدید نبود ولی موضوع مناسب ندیدم. فکر می کنم بهنر باشه یه تاپیک ایجاد بشه که نکات مربوط به سفر آمریکا رو همه تو اون بنویسند. به جای اینکه هر کسی یه تاپیک جدید ایجاد کنه. همه موضوعاتی که تا الان هست میشه با هم ترکیب بشه.
    همه چیز خیلی ساده بود و رفتارها خیلی محترمانه.
    من با ترکیش از طریق استانبول رفتم. مراحل security check تو استانبول هم شدیدا انجام شد و تا دید دانشجو هستیم I20 خواست. من 1 روز بعد تاریخ I20 رفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد. دانشجوها خیلی زیاد بودند از کشورهای مختلف. تو استانبول اسم و مشخصاتمون رو تو یه لیستی نوشتند و از ویزا هم کپی گرفتند. بعدا که داشتم از فرودگاه استانبول خارج می شدم دوباره اون لیستو دیدم و ازم خواست که امضا کنم. حدود 12-15 تا اسم توش بود که همه مربوط به دانشجوهای ایرانی و عراقی بود!
    کلا پرواز ترکیش بر خلاف چیزی که شنیده بودم خوب بود، به خصوص استانبول شیکاگو مثل پروازای امارات بود. لحظه ای که هواپیما نشست رو خاک پاک آمریکا یه عده آدم ندید پدید که ایرانی هم نبودند البته شروع کردت به دست زدن!
    همین طور که حتما می دونید دو تا فرم تو هواپیما می دن که باید پر کنید. Declaration و I94 . یه سری سوال می پرسه تو یکیش که همه رو No بزنید. آدرس و شماره تلفن جاییکه تو آمریکا می رید یا استاد یا دانشگاه دم دست باشه. تو فرودگاه آمریکا برای special registrarion حدود 4 ساعت معطل شدیم. من تو اون مدتی که بودم نزدیک 10 تا دانشجوی ایرانی دیدم. اونجا یه فرم هم میدن پر کنید که آسونه نکته خاصی نداره. مشخصات پدر مادر، آدرس ایران، آدرس آمریکا، قد و وزنتون و ...
    اونی که مدارک منو نگاه کرد و اطلاعات رو وارد سیستم می کرد به آقای تقریبا مسن خوش اخلاق بود. چند کلمه هم فارسی بلد بود. موقع انگشت نگاری گفت "انگشت راست"! بعد ازم عکس گرفتو گفت الان سیستم داره چک می کنه ببینه تو دختر خوبی هستی یا بدی! بعد به عکس ویزام اشاره کردو گفت Nice picture ! پرسید به این تو فارسی چی میگید گفتم عکس! آخرش که کار تموم شد گفت برای شام بمون!! به همکارش گفت شام داریم اونم گفت زوده هنوز. گفت آخه این مهمونه! واقعا خیلی برخوردا خوب بود. یکی از دوستامون تا جلو رفت افسر ازش پرسید how is it going? اونم هل کرد گفت I'm from Iran !! افسره گفت I mean how are you?! گفتیم که انقدر ایرانی بودن رو تو سرمون زدن که سریع می خوایم اعتراف کنیم!
    خلاصه اینجوری تموم شد قضیه بالاخره. البته من چون ادامه مسیر نداشتم مجبور شدم شب تو فرودگاه بخوابم ولی در کل ok بود.
    همه چیز خیلی روتین بود. بازم اگه سوالی هست بپرسید. امیدوارم که همتون یکی یکی بیاید.
    موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    . لحظه ای که هواپیما نشست رو خاک پاک آمریکا یه عده آدم ندید پدید که ایرانی هم نبودند البته شروع کردت به دست زدن!
    ??? ??? ???

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    . لحظه ای که هواپیما نشست رو خاک پاک آمریکا یه عده آدم ندید پدید که ایرانی هم نبودند البته شروع کردت به دست زدن!
    ??? ??? ???

دسته این آدامای ندید بدید درد نکنه. با این کارشون، من بعد از مدت ها خندیدم

بد برداشت نکنید... آخه خطرناکترین لحظه پرواز با هواپیما لحظه فرود هستش ...( بر اساس گفته های یکی از آشنایان در هواپیمایی) هنر خلبانها هم در نوع فرودشون معلوم میشه...( همان رفرنس قبلی!) ... وقتی خلبان به قولی خیلی تمیز هواپیما رو فرود بیاره، مسافران بعضی وقتها دست میزنند ... ان شاء ا... این مسافران هم قصدشون خیر و تشکر از خلبان بوده!
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    بد برداشت نکنید... آخه خطرناکترین لحظه پرواز با هواپیما لحظه فرود هستش ...( بر اساس گفته های یکی از آشنایان در هواپیمایی) هنر خلبانها هم در نوع فرودشون معلوم میشه...( همان رفرنس قبلی!) ... وقتی خلبان به قولی خیلی تمیز هواپیما رو فرود بیاره، مسافران بعضی وقتها دست میزنند ... ان شاء ا... این مسافران هم قصدشون خیر و تشکر از خلبان بوده!
    آره دقیقا دلیلشون تشویق خلبان بوده که خوب فرود آمده.

ولی کلا کار خزو خیلی به نظر میرسه

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

والا اونا تقصیری نداشتن. ترکیش همه چیزش عالیه، به غیر از فرود خلبانش که افتضاحه. 1-2 بار که دو تا ضربه موقع فرود داشتن. 2-3 بار بقیه هم همون ضربه اول خیلی شدید بود. اگه جوری فرود اومدن که خلبان های ایرباس های ایران ایر فرود میان، من هم کف میزدم و هم سوت. ;D
    ولی حالا جدا، تو ایران این حرکت عادی نیست، ولی خیلی از جاها مسافر ها بعد از فرود خلبان رو تشویق میکنن. ولی این حرکت تو ترکیش بعیده.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed

The first time I faced this phenomena was in local flights of Italy
    its common to do so

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)