صفحه 34 از 42 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    من روي مسير شيكاگو-دالاس چند بار با spirit بليت گرفتم و اگه آدم بليتش رو دير بگيره قيمتها خيلي بدجور بالا ميره. مسير ديترويت-دالاس رو هم كه چند بار چك كردم همينجور بود.

افتضاح بودن خدمات رو در مورد Southwestern قبول ندارم. وايفاي مفتي دارن داخل هواپيما و اون دو تا چمدون رايگان هم كه خيلي خوبه.
    Southwestern بهترینشونه، به همین خاطر هم هست که بزرگترین خط هوایی ارزان قیمت جهانه دیگه، 610 تا هواپیما را که الکی نخریدن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Middle/Near Eastern and Semitic language

پیش فرض پاسخ : من 23 جولای رسیدم نیویورک ( شرح سفر)

سلام من دو روز پيش وارد امريكا شدم، در واشنگتن به افيسر گفتم نامه ليت اريوال دارم، گفت نه نه، ما اونو نمي خواهيم، همون اي ٢٠ تاريخ گذشته ام رو گرفت و بعد پرسيد چقدر پول داري... نهايتا گفت اگه بش از ده هزار دلار هم بياري مهم نيست، فقط بايد تو اون برگه بنويسي...

Junior Member omidsameie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics, UC at Riverside

آقا یه سوالی: من دوهفته دیگه با امارات پرواز دارم لس آنجلس. در مورد این دوتا چمدونی که میتونیم رایگان با خودمون ببریم، اینجوریه که حتما باید 2تا 23 کیلو باشه یا مثلا اگه یه مقدار بیشتر باشه هم راه میان؟(مثلا یکی دو کیلو). ظاهرا که برخی ایرلاین ها(حداقل) راه میان ولی در مورد امارات میخواستم دقیقتر بدونم.
    گناه یک پدیده جغرافیایی است.
    -برتراند راسل

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsameie نمایش پست ها
    آقا یه سوالی: من دوهفته دیگه با امارات پرواز دارم لس آنجلس. در مورد این دوتا چمدونی که میتونیم رایگان با خودمون ببریم، اینجوریه که حتما باید 2تا 23 کیلو باشه یا مثلا اگه یه مقدار بیشتر باشه هم راه میان؟(مثلا یکی دو کیلو). ظاهرا که برخی ایرلاین ها(حداقل) راه میان ولی در مورد امارات میخواستم دقیقتر بدونم.
    درود بر شما
    امارات خیلی فلکسیبل هستش و تا 25 کیلو هرکدام رو راحت اجازه میده. من بارم خیلی بیشتر بود و کلی باهاش چونه زدم، خانومه گفت چون توی سیستم ثبت میشه نمیتونم بیشتر از 25 اجازه بدم و گفت برید با فلان آقا (که اونطرف تر بود و ظاهرا مدیر پرواز یا یه چیزی تو این مایه ها بود) صحبت کنید. خیلی خوش برخورد و آقا بود. باهاش حرف زدیم. دقیقا یادم نیست آخرش چند کیلو رو اجازه داد. 26 رو اجازه داد واسه هرکدومش فک کنم اما یه حال اساسی بهم داد و Carry on منو که بیش از 18 کیلو بود (!!!!) واسم به قسمت بار تحویل داد و من فقط با دو تا سازم (تمبک و تمپو) وارد هواپیما شدم و سه تیکه بارمو در مقصد ( DFW ) تحویل گرفتم.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

سلام دوستان.
    من پروازم با KLM و مسیرم از روم و آتلانتا بود. بار مجاز من یه 23 کیلویی و یه 8 کیلو داخل کابین بود که واسه 23 کیلوی دوم 100 دلار شارژ میشدم ولی چیزی که بردم(با پرداخت اون 100تا) تقریبا 50 کیلویی شد که با چونه گذاشت ببرم. کری آن و کوله ام هم فکر کنم رو هم رفته 10-12 تایی میشد. کارت های پرواز هم یه دونه تو امام و دوتا تو روم صادر شد که پرواز آخرم شماره صندلیش معلوم نبود و میبایست تو خود اتلانتا ازشون میخواستم تا صادر کنن.
    اگر در روم تو فرودگاه خرید میکنید حتما تو مغازه بدید بگذارند تو یه کیسه مخصوص که اجازه بردنشو به دلیل حجم مایع و ... به داخل کابین بهتون بدن.
    پرواز ها خوب بودن و تو فرودگاه آتلانتا هم با اینکه نامه لیت نداشتم فقط گفت چرا دیر کردی و با کمی توضیح دیگه ادامه نداد فقط کمی غر زد. واسه ارز هم تو ایران اصلا کسی نپرسید که چقدر همراهم دارم( خروج ارز بیشتر از 5000 تا غیر قانونی هست ولی فقط قانونه ظاهرا!) و تو آتلانتا هم فقط دلیل زیاد بردن رو پرسید که توضیح دادم. ولی یه دفعه کل مدارکم رو گذاشت تو یه پوشه زرد و گفت برو فلان جا بشین باید مدارکت چک بشه اگر اوکی بود میتونی بری. بعد تقریبا یه ساعت افیسر اومد گفت میتونی بری و ببخشید که معطل شدی. پرسیدم چه مشکلی بود گفت اسمت تو سیستم اشتباه خورده بود. بعدش رفتم برای چک کردن بار که یه 30 دقیقه هم اونجا معطل شدم ولی حتی چمدون هارو باز هم نکرد با اینکه هرچی که فکرشو کنید داشتم و تو فرم هم اعلام کرده بودم .
    حتما حتما پرواز داخلیتون رو با اختلاف 3 ساعته از اولین ورودتون به آمریکا بگیرید تا به خاطر این مسائل پرواز بعدی رو از دست ندید. ضمنا لپ تاپ من باتری نداشت و تو تمام ترانزیت ها هم فقط ازم خواستند که از تو کوله ام خارجش کنم و تو یه سبد جدا بگذارمش و کسی ازم نخواست که روشنش کنم.
    ضمنا وقتی منتظر بودم تا مدارکم رو چک کنن یه آقایی که اصل I-20 همراهش نبود و با یه کپی بود رو هم نگه داشته بودند. ایشون سفارت ایروان کلیر شده بود و حتی مصاحبه رو هم با کپی رفته بودند... در نهایت بهش گفتند میبایست اصلش همراهت می بود ولی گذاشتند که بره.
    توصیه میکنم حتما برنامه خوابتون رو از تو خود هواپیما با ساعت مقصدتون تنظیم کنید و سعی کنید مطابقش هر طور شده حالا با قرص یا با نوشیدنی و ... تو هواپیما بخوابید و بیدار بشید وگرنه دچار جت لگ شدید میشید.
    نکته آخر هم اینکه ترولی تو بعضی فرودگاه ها پولی هست. یه چند تا 25 یا 10 سنتی همراهتون باشه که دستگاه ها سکه خور هستند و اگر مثل من نصف شب برسید ممکنه کسی نباشه که بخواد پول رو براتون خورد کنه.
    سفر همگی بی خطر

Junior Member omidsameie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics, UC at Riverside

آقا برای سفر اگه مثلا 200$ نقد همراهمون باشه کفایت میکنه؟ اصلا در طول سفر خرج خاصی هست؟ یا ممکنه پیش بیاد؟ آخه حمل و نقل کردن پول یه خورده خطرناکه. یعنی در هر دو صورت خطرناکه. اگه بذاری تو بار ممکنه بارت نرسه دستت و وامصیبتا. اگه همراهت باشه باز آدم میترسه بزنن از دستش. حالا من موندم باید چیکار کرد.
    گناه یک پدیده جغرافیایی است.
    -برتراند راسل

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsameie نمایش پست ها
    آقا برای سفر اگه مثلا 200$ نقد همراهمون باشه کفایت میکنه؟ اصلا در طول سفر خرج خاصی هست؟ یا ممکنه پیش بیاد؟ آخه حمل و نقل کردن پول یه خورده خطرناکه. یعنی در هر دو صورت خطرناکه. اگه بذاری تو بار ممکنه بارت نرسه دستت و وامصیبتا. اگه همراهت باشه باز آدم میترسه بزنن از دستش. حالا من موندم باید چیکار کرد.
    خرج خيلي زيادي كه نداريد اون اول كار. همون ٢٠٠ دلار كافيه براي مخارج دم دستي. ولي بهتره همه پولتون رو همراه داشته باشيد (ترجيحا توي اين كيف پولهاي كوچولو كه به گردن آويزون مي كنيد داخل لباس) و به محض اينكه رسيديد آمريكا حساب باز كنيد و بذاريد بانك. يك تاپيك هست براي برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد. اونجا در مورد اين چيزا توضيح دادم. همچنين تاپيك كدام بانك و چه نوع حسابي. از سپتامبر ٢٠١٢ شروع كنيد به اين طرف.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان سلام

از فرودگاه نیو آرک تو نیویورک کسی آشنایی داره؟
    اینترنت وای فای مجانی میشه راحت گیر آورد؟
    چقدر گیر می دن؟
    کلا هر اطلاعاتی باشه خیلی کمکم می کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

سلام بچه ها
    من با لوفتانزا میرم و می خوام یه 4-5 کیلو بار با خودم ببرم تو هواپیما که همش شامل آجیل میشه..تو فرانکفورت که استاپ داره دوباره مثل فرودگاه ایران وساسلم از زیر دستگاه رد میشه؟یه موقع می ترسم به آجیل ها اونجا گیر بدن
    ...یه سوال مهم تر...فرانکفورت که پیاده شدیم پاس رو کنترل می کنن یا توش مهر می زنن؟
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    دوستان سلام

از فرودگاه نیو آرک تو نیویورک کسی آشنایی داره؟
    اینترنت وای فای مجانی میشه راحت گیر آورد؟
    چقدر گیر می دن؟
    کلا هر اطلاعاتی باشه خیلی کمکم می کنه
    دوست گرامی
    اینترنت وای فای به صورت بدون پسورد (رایگان) در فرودگاههای بین المللی و همچنین دیگر فرودگاهها وجود دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)