صفحه 35 از 42 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

سلام منم به همراه خانومم ميرم رم-آتلانتا-سدار رپيدز.
    فكر ميكردم هر نفر ميتونه 2 تا چمدون 23 كيلويي ببره و پولي هم نده. اما شما گفتين كه بايد براي چمدون دوم 100 دلار اضافه بار بده؟ يعني ما اگه 4 تا چمدن 23 كيلويي بريم بايد 200 دلار اضافه بار بديم؟
    خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط solaleh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من پروازم با KLM و مسیرم از روم و آتلانتا بود. بار مجاز من یه 23 کیلویی و یه 8 کیلو داخل کابین بود که واسه 23 کیلوی دوم 100 دلار شارژ میشدم ولی چیزی که بردم(با پرداخت اون 100تا) تقریبا 50 کیلویی شد که با چونه گذاشت ببرم. کری آن و کوله ام هم فکر کنم رو هم رفته 10-12 تایی میشد. کارت های پرواز هم یه دونه تو امام و دوتا تو روم صادر شد که پرواز آخرم شماره صندلیش معلوم نبود و میبایست تو خود اتلانتا ازشون میخواستم تا صادر کنن.
    اگر در روم تو فرودگاه خرید میکنید حتما تو مغازه بدید بگذارند تو یه کیسه مخصوص که اجازه بردنشو به دلیل حجم مایع و ... به داخل کابین بهتون بدن.
    پرواز ها خوب بودن و تو فرودگاه آتلانتا هم با اینکه نامه لیت نداشتم فقط گفت چرا دیر کردی و با کمی توضیح دیگه ادامه نداد فقط کمی غر زد. واسه ارز هم تو ایران اصلا کسی نپرسید که چقدر همراهم دارم( خروج ارز بیشتر از 5000 تا غیر قانونی هست ولی فقط قانونه ظاهرا!) و تو آتلانتا هم فقط دلیل زیاد بردن رو پرسید که توضیح دادم. ولی یه دفعه کل مدارکم رو گذاشت تو یه پوشه زرد و گفت برو فلان جا بشین باید مدارکت چک بشه اگر اوکی بود میتونی بری. بعد تقریبا یه ساعت افیسر اومد گفت میتونی بری و ببخشید که معطل شدی. پرسیدم چه مشکلی بود گفت اسمت تو سیستم اشتباه خورده بود. بعدش رفتم برای چک کردن بار که یه 30 دقیقه هم اونجا معطل شدم ولی حتی چمدون هارو باز هم نکرد با اینکه هرچی که فکرشو کنید داشتم و تو فرم هم اعلام کرده بودم .
    حتما حتما پرواز داخلیتون رو با اختلاف 3 ساعته از اولین ورودتون به آمریکا بگیرید تا به خاطر این مسائل پرواز بعدی رو از دست ندید. ضمنا لپ تاپ من باتری نداشت و تو تمام ترانزیت ها هم فقط ازم خواستند که از تو کوله ام خارجش کنم و تو یه سبد جدا بگذارمش و کسی ازم نخواست که روشنش کنم.
    ضمنا وقتی منتظر بودم تا مدارکم رو چک کنن یه آقایی که اصل I-20 همراهش نبود و با یه کپی بود رو هم نگه داشته بودند. ایشون سفارت ایروان کلیر شده بود و حتی مصاحبه رو هم با کپی رفته بودند... در نهایت بهش گفتند میبایست اصلش همراهت می بود ولی گذاشتند که بره.
    توصیه میکنم حتما برنامه خوابتون رو از تو خود هواپیما با ساعت مقصدتون تنظیم کنید و سعی کنید مطابقش هر طور شده حالا با قرص یا با نوشیدنی و ... تو هواپیما بخوابید و بیدار بشید وگرنه دچار جت لگ شدید میشید.
    نکته آخر هم اینکه ترولی تو بعضی فرودگاه ها پولی هست. یه چند تا 25 یا 10 سنتی همراهتون باشه که دستگاه ها سکه خور هستند و اگر مثل من نصف شب برسید ممکنه کسی نباشه که بخواد پول رو براتون خورد کنه.
    سفر همگی بی خطر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Struct. Eng. - AUT

تا یکی دو ماه پیش KLM فقط یه چمدان رو ساپورت می کرد و برای چمدان دوم باید پول پرداخت می کردین، ولی گویا جدیدا سیاستش رو عوض کرده و مثل بقیه دو چمدان 23 کیلویی برای اکونومی ساپورت می کنه.
    به هر حال مستندترین منبع برای شما پرینت بلیطتون هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط p_vosoughi نمایش پست ها
    تا یکی دو ماه پیش KLM فقط یه چمدان رو ساپورت می کرد و برای چمدان دوم باید پول پرداخت می کردین، ولی گویا جدیدا سیاستش رو عوض کرده و مثل بقیه دو چمدان 23 کیلویی برای اکونومی ساپورت می کنه.
    به هر حال مستندترین منبع برای شما پرینت بلیطتون هست.
    بله همينطوره، من بليطم از klm واسه ژانويست و ٢ تا بار ٢٣ كيلويي + يك بار ٨ كيلويي داخل كابين.

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    سلام منم به همراه خانومم ميرم رم-آتلانتا-سدار رپيدز.
    فكر ميكردم هر نفر ميتونه 2 تا چمدون 23 كيلويي ببره و پولي هم نده. اما شما گفتين كه بايد براي چمدون دوم 100 دلار اضافه بار بده؟ يعني ما اگه 4 تا چمدن 23 كيلويي بريم بايد 200 دلار اضافه بار بديم؟
    خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    سلام.
    برخی کلاس های KLM که پکیجی از آلیتالیا و دلتا بود دوتایی و برخی یک چمدونه بودن و نرخ ها هم به طبعش متفاوت بود. مال من یک چمدونه بود. اگر تو بلیطتون زده دوتا با خیال راحت ببرید. تو بلیط من یه چمدون زده بود. اینکه جدیدا قانون رو عوض کردن طبق صحبت دوستان چیزی هست که من ازش مطلع نیستم با این حال تو همون آگوست که من پرواز داشتم، دوستانم در اینجا با بلیط های KLM و همون مسیر و ایر لاین ها با دو چمدون اومده بودن بدون اینکه 100 دلار شارژ بشن چون که بلیطشون از ابتدا دو چمدونه بوده.
    ضمنا اگر از این ایرلاین ها بلیط گرفتین مخصوصا انلاین، یه سر به نمایندگی KLM و آلیتالیا بزنید و مطمئن بشین چون روز پرواز من، برخی با اینکه بلیط داشتند بهشون اجازه پرواز ندادن چون آلیتالیا بیش از ظرفیت بلیط فروخته بود.

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

سلام
    من بليمو pearson برام گرفت بعدش رفتم از آژانس پولو پرداخت كردم و بليط رو تحويل گرفتم. 2 صفحه پرينت هست. من نگران شدم ...چجوري مطمين بشم كه بليطم درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط solaleh نمایش پست ها
    سلام.
    برخی کلاس های KLM که پکیجی از آلیتالیا و دلتا بود دوتایی و برخی یک چمدونه بودن و نرخ ها هم به طبعش متفاوت بود. مال من یک چمدونه بود. اگر تو بلیطتون زده دوتا با خیال راحت ببرید. تو بلیط من یه چمدون زده بود. اینکه جدیدا قانون رو عوض کردن طبق صحبت دوستان چیزی هست که من ازش مطلع نیستم با این حال تو همون آگوست که من پرواز داشتم، دوستانم در اینجا با بلیط های KLM و همون مسیر و ایر لاین ها با دو چمدون اومده بودن بدون اینکه 100 دلار شارژ بشن چون که بلیطشون از ابتدا دو چمدونه بوده.
    ضمنا اگر از این ایرلاین ها بلیط گرفتین مخصوصا انلاین، یه سر به نمایندگی KLM و آلیتالیا بزنید و مطمئن بشین چون روز پرواز من، برخی با اینکه بلیط داشتند بهشون اجازه پرواز ندادن چون آلیتالیا بیش از ظرفیت بلیط فروخته بود.

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    سلام
    من بليمو pearson برام گرفت بعدش رفتم از آژانس پولو پرداخت كردم و بليط رو تحويل گرفتم. 2 صفحه پرينت هست. من نگران شدم ...چجوري مطمين بشم كه بليطم درسته؟
    فکر نمیکنم مشکلی باشه. بعدم ایشون خودشون بهتر این جزییات مربوط به پرواز ها رو میدونن تا بنده. چند روز قبل از پرواز خود آژانس با من تماس گرفت و گفتن که آلیتالیا گاهی از ما میخواد که بلیط رو براتون Reissue کنیم و ما هم برای شما انجام دادیم و ظاهرا متداول هم بوده. این مشکلی بود که تو اون پرواز و یه پرواز دیگه هم پیش اومده بود و به یه سری موقع پرواز جا نداد ... دلیل دقیق این بی نظمی رو نمیدونم با این حال نزدیک پرواز مجدد از آژانسی که بلیط رو صادر کرده بپرسید که آیا بلیطتون نیاز به مجدد صادر شدن داشته یا خیر چرا که بلیط من عوض شد.

تو سایت میتونید چک کنید!
    من تو سایت KLM رفتم و حتی محل نشستن و غذام رو انتخاب کردم ( مثلا من غذای مسلمان انتخاب کردم) همونجا تعداد Baggage هاتون و سایز های مجازش هم نوشته
    الان برای من دوتا 23 کیلویی به همراه 12 کیلو داخل کابین هست

Junior Member

دوستان سلام. سوال خیلی خیلی مهمی دارم. من برای فرصت دارم میرم و فرم DS-2019 (به جای I-20) دریافت میکنیم. مصاحبه ام 9 اکتبر بود و شروع دوره 1 نوامبر بود. 18 دسامبر کلیر شدم. با دانشگاه مکاتبه کردم گفتن مشکلی نیس و تاریخ شروع رو 15 دسامبر زدن (البته قبل اینکه خبر کلیر شدن بیاد) و DS جدیدی اما با همان سویس نامبر و مشابه اولی صادر کردن. من بلیطم را 20 ژانویه انتخاب کردم. دوباره بنده خداها DS جدید (فقط با تاریخ جدیدتر) صادر کردن. من اون DS اولیه رو دارم اما اسکن جدیدا رو دارم. حال سوال اینه که اسکن آنها کفایت میکنه برای ورود به آمریکا (حتی میتونم ایمیلهای بین خودم و دانشگاه را پرینت بگیرم)؟
    ممنون میشه دقیق جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط manbohi نمایش پست ها
    دوستان سلام. سوال خیلی خیلی مهمی دارم. من برای فرصت دارم میرم و فرم DS-2019 (به جای I-20) دریافت میکنیم. مصاحبه ام 9 اکتبر بود و شروع دوره 1 نوامبر بود. 18 دسامبر کلیر شدم. با دانشگاه مکاتبه کردم گفتن مشکلی نیس و تاریخ شروع رو 15 دسامبر زدن (البته قبل اینکه خبر کلیر شدن بیاد) و DS جدیدی اما با همان سویس نامبر و مشابه اولی صادر کردن. من بلیطم را 20 ژانویه انتخاب کردم. دوباره بنده خداها DS جدید (فقط با تاریخ جدیدتر) صادر کردن. من اون DS اولیه رو دارم اما اسکن جدیدا رو دارم. حال سوال اینه که اسکن آنها کفایت میکنه برای ورود به آمریکا (حتی میتونم ایمیلهای بین خودم و دانشگاه را پرینت بگیرم)؟
    ممنون میشه دقیق جواب بدید
    والا تا اونجا که من می دونم اون افسر توی فرودگاه ازتون اصل فرم رو می خواد و احتمالاً قانوناً می تونه گیر بده اگه بخواد. فقط این رو هم بگم که مواردی بوده که از تجربیات بقیه شنیدم که با کپی فرم هم رفتند و بالاخره بعد از کمی بحث قبول کرده. اگر جای شما بودم حتماً اصل رو می گرفتم تا استرس زیادی توی اون لحظات بخودم وارد نکنم. چون بعد از پرواز طولانی آدم هم خسته هست و توانایی ذهنی اش کمه و هم ذهنش باید چندجا همزمان درگیر باشه و ....
    من دیروز وارد آمریکا شدم و برخوردشون هم خوب بود. یعنی دنبال بهونه نمی گشتند که به آدم گیر بدهند؛ برعکس دنبال بهونه بودند که زود کار آدم رو راه بندازند. کلاً استنباطم این بود که طبق فلسفه این بیت مشهور جلال الدین رومی کار می کردند: تو مگو ما را بدان شَه بار نیست/ با کریمان کارها دشوار نیست! یعنی آدم های "کریمی" بودند روی هم رفته.
    برو ای فقیه "دانا"؛ به خدای بخش ما را؛ تو و زهد و پارسایی؛ من و عاشقی و مستی
    0

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

كسي با اتحاد تجربه اينجوري داشته؟

Travelers Land In San Francisco After 28 Hours Inside Etihad Airways Jet

http://www.buzzfeed.com/claudiakoern...s-jet?s=mobile
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)