صفحه 40 از 42 نخستنخست ... 30313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

از دوستانی که تجربه ی پرواز با آلیتالیا و امریکن ایرلاینز رو دارن یه سوال دارم:
    من پرواز اولم با آلیتالیا و دو پرواز بعدیم با امریکن ایرلاینز هست.
    آیا غذاهایی که این هواپیمایی ها میدن، با طبع ما ایرانی ها سازگاره یا بی خودی دلمون رو به این غذاها خوش نکنیم و تا می تونیم ساندویچ با خودمون ببریم؟
    می دونم باید کم کم به این نوع غذاها هم عادت کنیم ولی خدایی، روز پرواز نمی تونه زمان خوبی برای شروع این عادت باشه اونم اگه طول اون 26 ساعت باشه.
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Alan_90 نمایش پست ها
    آیا غذاهایی که این هواپیمایی ها میدن، با طبع ما ایرانی ها سازگاره یا بی خودی دلمون رو به این غذاها خوش نکنیم و تا می تونیم ساندویچ با خودمون ببریم؟
    می دونم باید کم کم به این نوع غذاها هم عادت کنیم ولی خدایی، روز پرواز نمی تونه زمان خوبی برای شروع این عادت باشه اونم اگه طول اون 26 ساعت باشه.
    غذاهای ایرلاین ها معمولا متعادل و اوکی هست. این دو ایرلاین هم من چندین پرواز داشتم و غذاشون برای رفع گرسنگی در هوا مناسب بوده همیشه. انتظار چیز فوق العاده ای نداشته باشید. همون غذای متوسط 5-6 دلاری است که در کشورشون می تونید بگیرید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Alan_90 نمایش پست ها
    ایرلاینها در پروازهای بین المللی معمولا همیشه غذای vegetarian دارن که سنگین نیست و با هر جور معده ای سازگاره مگه اینکه آلرژی غذایی خاصی داشته باشید.

من دو بار تجربه پرواز لندن-شیکاگو با امریکن ایرلاینز داشتم. سفر اولم به آمریکا بدشانسی آوردم و با اینکه از قبل پرواز غذای حلال سفارش داده بودم، توی لیست اینها نرفته بود و غذای vegetarian هم نداشتن. تا آخر پرواز چند بار برام پیتزای پنیر آوردن. سفر دومم به آمریکا هم باز همین اتفاق توی امریکن ایرلاینز افتاد و اسمم توی لیست غذای حلال نبود ولی این دفعه غذای vegetarian داشتن و برام آوردن. در همین سفر دومم به آمریکا قسمت استانبول-لندن با بریتیش ایرویز بود که خیلی منظم بودن و همون اول پرواز بدون اینکه من چیزی بگم، خودشون ظرف غذای من رو که اسم و مشخصاتم روش بود آوردن بهم دادن. خیلی عجیبه که من بلیت رو از وبسایت امریکن ایرلاینز گرفته بودم و سفارش غذای حلال رو هم روی وبسایت خودشون داده بودم و بریتیش ایرویز سفارش غذای حلال من رو گرفته بود ولی خود امریکن ایرلاینز نگرفته بود.

یک نکته هم بگم که پروازهای داخلی آمریکا اگه زیر سه ساعت باشه، غذای رایگان ندارن و بعضی ایرلاینها ممکنه فقط تنقلات مختصر بدن در حد بادوم زمینی یا بیسکوییت. امریکن ایرلاینز که چند بار تجربه پرواز داخلی داشتم، برای پروازهای کوتاه هیچی نمیده.
    ویرایش توسط Mehrad : July 18th, 2016 در ساعت 08:26 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی آب- دانشگاه تهران

سلام به دوستان خوبم.
    فکر می کنم در بیشتر ایرلاین ها بتونیم قبل از سفر صندلی دلخواهمون رو انتخاب کنیم. مثلا من خودم دوست داشتم کنار پنچره بشینم و فقط به بیرون نگاه کنم . فقط مشکلی که هست بعضی ها می خوان موقعیت دقیق صندلیشون نسبت به بال هواپیما و نظرات مسافران قبلی رو در مورد صندلی های مختلف یک هواپیمای خاص از یک ایرلاین خاص رو جویا بشن و بعد شماره صندلی شون رو انتخاب کنن (البته مثلا در Qatar Airways انتخاب صندلی optional هست و چیز ضروری نیست). اگه می خواین در این مورد اطلاعات به دست بیارین آدرس یه سایتی رو در زیر براتون می نویسم که با دادن اسم ایرلاین و شماره پرواز نقشه کل صندلی ها و نظرات کاربرای مختلف رو میاره.
    مثلا من یه تجربه ای که داشتم این بود که در پرواز دوحه به هیوستون بهتره در صندلی های آخر که معمولا مکان کافی بار ها هست و همیشه شلوغه نشینم. چون از سر و صدای مسافرا در اون قسمت نمیشه استراحت خوبی کرد.
    http://www.seatguru.com/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Journalism

در مورد سرد بودن هواپیما، بله سرد میشه، واسه همین هرچی ازین پتو مسافرتی ها می دن از همون پرواز اول با خودتون داشته باشید، هرچی جلو تر می رید سرد تر هم میشه. توصیه می کنم که یه کیسه از همینایی که تو فری شاپ ها میدن برای این جور مواقع همراهتون باشه. چون ضایع هست که دستتون بگیریید بیارید بیرون!! همه میزارن باشه تو همون هواپیما ولی خب اینجا دیگه واقع ما مجبوریم چون همینجوری پرواز طولانی هست و نمیشه یه پتو با خودمون ببریم تو هواپیما.

میشه بگید در کدام فصل سال هوای داخل طیاره سرد میشه شما در کدام فصل سفر نموده بودید ؟؟؟؟

سلام.
    من پروازم با هواپیمایی آذربایجان (آزال) بود و گفتم تجربه ام رو بگم...
    اول از همه اینکه این ارلاین به آمریکا فقط پرواز به نیویورک (JFK) داره و نه هیچ جای دیگه!
    دوما، کنسلی هم داره؛ خیلیها میگفتند که کنسلی و تغییر نداره (از جمله یکی از کاربرای بسیار بسیار با سابقه و با تجربه) ولی اگه شما دقت کنین میتونین بلیطی رو بگیرین که کنسلی و تغییر داشته باشه (من اون آپشن Transfer standard رو از بخش Economy گرفتم و به خاطر ویزا دو بار تاریخ بلیط رو تغییر دادم. یک بار 158 و یک بار 175 تومن شد. بلیط رو هم 1625 تومن خریدم و هر دو بار هم بلیطی رو گرفتم که همون قیمت ها بود حدودا. البته من اوایل سپتامبر تغییر دوم رو دادم که تقریبا خلوت شده وگرنه بلیط ارزون ممکنه گیر نیاد و بلیط گرونش از ترکیش و اتحاد هم گرون تر در میاد!
    کل طول سفر 15.5 ساعت (یه استاپ 1.5 ساعته در باکو داشت؛ من که پرواز با طول کمتر و استاپ کم تر و ارزون تر برای این مسیر سراغ ندارم). هواپیمای اول ایرباس 320 و دومی بوئینگ 787 بود. کیفیت غذا متوسط رو به بالا، فیلم ها زیاد جدید نبود، برخورد مهماندارها خیلی خوب و در کل خیلی راضی بودم با توجه به این هزینه ای که کردم. اضافه بار هم هر چمدون 2-3 کیلو بود و گیر ندادند (2تا 23 کیلو برای بار و یه کوله و یه کیف دستی هم بردم داخل هواپیما).
    ساعت 9 صبح هم فرود اومد و چمدون ها اصلا باز نشده بود و باز هم نشد و فقط پرسید همون دونه و غذای گوشتی و ... دارم یا نه. شنیده بودم فرودگاه کندی خیلی شلوغه ولی نمیدونم چرا اون روز (پنجشنبه) یا اون موقع خیلی خیلی خلوت بود و ساعت 9.40 دقیقه روبروی فرودگاه منتظر اتوبوس بودم! من فکر میکردم 3 ساعتی باید وقت بذارم!
    آفیسر هم نامه ی لیت ارایوال رو اصلا نخواست؛ نگفت چرا از ایالت دانشگاهت وارد نشدی؛ و به غیر از درخواست مدارک و پرسیدن رشته و دانشگاه و مقطع فقط پرسید بعد درست میخوای چکار کنی و خیلی خوش اخلاق بود.
    با اتوبوس NYC airporter (به 18 دلار) رفتم Port authority و از اونجا هم با اتوبوس پیترپن رفتم به شهر موردنظر که دو ایالت فاصله داشت! بلیط رو از قبل آنلاین گرفته بودم 30 دلار که 3 ساعت زودتر رسیدم و 20 دلار جریمه تغییرش رو دادم! 15 دلار هم به خاطر یه چمدون بیشتر! اون چند کیلوی اضافی هم وادارم کرد دربیارم و بعد اینکه فیش مربوط به چمدون ها را بهم داد رفتم یه جای دیگه و دوباره گذاشتم سرجاش (کلا برخوردشون خوب نبود زیاد).
    جت لگ اصلا نداشتم (2 روز بعدش بعد خوردن ماهی 12 ساعت خوابیدم که به خاطر طبیعت خودم هست و فکر نکنم ربطی داشته باشه)؛ ردیفی نشسته بودم که راحت بدون مزاحم بقیه شدن میتونستم هر 45 دقیقه برم و یه کش و قوسی بیام و یکم بایستم (اول بارکنار پنجره بودم و جام رو عوض کردم چون طرف بعد 2 بار شاکی داشت میشد!) آب و آب پرتغال هم زیاد خوردم و چایی و قهوه شاید یه بار؛ شاید حدود 2 ساعت هم خوابم برد. فرداش هم ساعت 9 هم رفتم پی کارهای دانشگاه بدون هیچ مشکلی.
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

کسی تجربه سفر به امریکا را با بارداری داشته؟
    بارداری می تونه مانع وارد شدن به آمریکا بشه؟
    ممنونم می شم اگه اطلاعاتی دارید در میان بزارید

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط paris1983 نمایش پست ها
    خیر
    مانع نیست.
    یکی از دوستان تازه وارد به شهر ما خانمش حامله بود و حدود 50 روز بعد از ورودشون نوزاد به دنیا اومد.

ApplyAbroad Hero

نوع ویزاتون چیه؟ توریستی که نیس؟

خواهر یکی از بچه های ایرانی به همراه مادرشون با ویزای توریستی اومدن آمریکا و بعد اینجا زایمان کردن. بارداری مانعی برای ورود به آمریکا یا هر کشور دیگه ای نیست اما بعد از زمان خاصی شرکت هواپیمایی به دلایل safety مادر و بچه ممکن هست اجازه پرواز به فرد حامله نده. دقیق نمیدونم از چه زمانی اما ممکن هست در ماه آخر (یا هفته های اخر) خطر زایمان زودرس در پرواز وجود داره.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)