صفحه 42 از 42 نخستنخست ... 3233343536373839404142
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 419 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sinakarimi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با پرواز قطر دارم میرم نیویورک... میدونید که چجوری میتونم صندلی خودمو انتخاب کنم و این که کی میتونم؟
    ممنون
    من بليط قطر ايرويز رو آنلاين خريدم و همون موقع صندلي و نوع غذام زو انتخاب كردم. اگه توي سايتش اكانت درست كرده باشي كه فك كنم تا 48 يا 36 ساعت قبل از پرواز ميتوني صندليتو انتخاب كني. البته هرچه زودتر اينكارو بكني صندليهاي خالي بيشتري براي انتخاب داري. اگر اكانت هم نداري شماره بليطت رو وارد كن و صندلي و غذا رو اتخاب كن.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اگه بليت امارات گرفتيد و قسمت ايران-دوبي بليتتون با Fly Dubai هست، توجه داشته باشيد كه پروازهاي Fly Dubai (و خيلي ايرلاينهاي خارجي) از ترمينال ٢ انجام ميشه و پروازهاي Emirates از ترمينال ٣. فاصله اين ترمينالها زياده و با اتوبوس داخل فرودگاهي حدود نيم ساعت طول ميكشه. با توجه به اينكه در هر دو ترمينال بايد از بازرسي امنيتي بگذريد، زمان كافي بين دو پرواز در نظر بگيريد. به نظر من حداقل ٢ ساعت.

پرواز من از آمريكا به دوبي ساعت ٧/٤٥ صبح در ترمينال ٣ نشست و من بدون اتلاف وقت رفتم براي اتوبوس و ساعت ٨/٤٥ به ترمينال ٢ رسيدم. تازه در بازرسي امنيتي خيلي علاف نشدم ولي موقع شلوغي اين زمان پياده شدن از هواپيما تا رسيدن به ترمينال بعدي ميتونه بيشتر از اين يك ساعتي باشه كه من تجربه كردم. براي سوار شدن به هواپيما هم بايد ٤٥ دقيقه قبل از پرواز پاي گيت باشيد. ٣٠ دقيقه قبل از پرواز گيت رو مي بندن. به خصوص در ترمينال ٢ كه از گيت مستقيما وارد هواپيما نميشيد و بايد با اتوبوس ببرنتون پاي هواپيما، قضيه جدي تره. اگه ورود شما به ترمينال ٢ باشه، با اتوبوس شما رو از پاي هواپيما ميبرن تا ساختمان ترمينال ٢ و بعد بايد دوباره اتوبوس سوار بشيد براي انتقال به ترمينال ٣. براي همينه كه گفتم بين پروازها حداقل ٢ ساعت فاصله بگذاريد.

نكته جنبي اينكه ترمينال ٢ خيلي كوچك، قديمي و پرازدحامه. اصلا شباهتي با ترمينال ٣ كه ترمينال اصلي Emirates هست نداره. اگه فاصله بين پروازهاتون خيلي زياده (مثلا ٣ ساعت يا بيشتر) با توجه به يك ساعت زمان لازم براي پياده شدن از هواپيما تا رسيدن به گيت پرواز بعدي و حضور پاي گيت ٤٥ دقيقه قبل از پرواز، سعي كنيد بيشتر وقتتون رو در ترمينال ٣ بگذرونيد. بديهيه كه اگه ورود شما به ترمينال ٢ و پرواز بعديتون از ترمينال ٣ باشه، بلافاصله حركت مي كنيد براي ترمينال ٣. من چون تجربه جابجايي بين اين دو ترمينال رو در سفرهاي قبليم نداشتم، بلافاصله بعد از پياده شدن از هواپيما در ترمينال ٣ رفتم براي ترمينال ٢. ولي الان فكر مي كنم بهتر بود بيشتر توي ترمينال ٣ مي نشستم.
    ویرایش توسط Mehrad : April 16th, 2017 در ساعت 10:05 AM دلیل: بسته شدن گيت و تقاوتهاي ترمينال ٢ و ٣
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

پيرو پست قبلي اضافه كنم تا جايي كه مي تونيد از Fly Dubai اجتناب كنيد و اگه بليت امارات مي گيريد، سعي كنيد هر دو قسمت ايران-دوبي و دوبي-آمريكا با خود Emirates باشه.

كيفيت ايرلاينهاي درجه ٣ وطني از Fly Dubai بهتره. اينها توي پرواز ٢ ساعته غذا ندادن هيچي، براي آب هم پول ميخواستن. هر بطري آب ٢ دلار. من بسته ٢٤ تايي اب معدني رو در آمريكا ميخرم ٢ دلار نه يك دونه بطري كوچك. قيمت همه چيشون همينجوري سرگردنه اي بود. خود هواپيما هم درپيت بود. من ايرباس ٣٢٠ با ايرلاينهاي مختلف سوار شدم، ولي مال اينها بيشتر حس ميني بوس به آدم ميداد. يك ساعت هم توي هواپيما نشسته بوديم و راه نمي افتاد و چيزي هم نمي گفتن تا اينكه بعد از حدود يك ساعت گفتن تاخير داره چون منتظر ٢ تا مسافرن و انشاالله توي مسير جبران مي كنن تأخير رو.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

یک مورد دیگه در سفر برگشت به آمریکا تجربه کردم که موقع نوشتن پست قبلی به فکرم نرسیده بود.

وقتی در ترمینال ۲ فرودگاه دوبی بشینید و پرواز بعدی از ترمینال ۳ باشه، ممکنه گیت شما آخر ترمینال باشه و همین به زمان مورد نیاز برای جابجایی اضافه می کنه. به خصوص اگه کارت پرواز دومی رو در ایران به شما ندن و مجبور بشید در قسمت connection ترمینال ۲ توی صف طولانی بایستید و نفرات جلویی تون هر کدوم ۱۰-۱۵ پاسپورت دستشون باشه. من دقیقا این شرایط رو تجربه کردم. پرواز من ساعت ۹/۲۵ شب در ترمینال ۲ نشست و تا کارت پرواز بعدی رو گرفتم و به گیت پرواز بعدی در آخر قسمت C ترمینال ۳ رسیدم ساعت ۱۱/۲۵ شده بود. اگه گیت من در آخر قسمت F ترمینال ۳ بود که از این هم بیشتر طول می کشید. بنابراین تخمینی که برای فاصله بین دو پرواز در دوبی نوشته بودم کمه و اگه یکی از پروازهای شما با Fly Dubai و پرواز دیگه با Emirates هست، بهتره بین پروازهاتون در دوبی ۳ ساعت فاصله باشه. ولی همونطور که گفتم با توجه به کیفیت افتضاح Fly Dubai سعی کنید کارتون به اینجا نکشه و هر دو قسمت بلیتتون رو با Emirates بگیرید.

سلام کسی اطلاع داره برای ورود به آمریکا با ویزای کوتاه مدت بلیط برگشت لازمه ؟ تو گیت ورود چک می کنن؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط MASCD نمایش پست ها
    سلام کسی اطلاع داره برای ورود به آمریکا با ویزای کوتاه مدت بلیط برگشت لازمه ؟ تو گیت ورود چک می کنن؟ ممنون
    اونجا کسی چک نمی کنه ولی متاسفانه اینجا اژانس ها و هواپیمایی ها زورتون می کنن که برای ویزای توریستی باید بلیط برگشت رو هم بخرید.

Junior Member

کسی می دونه روال گرفتن بلیط و مسافرت به ایران ، برای کسانی که نام پاسپورت آمریکا و ایران شون فرق داشته باشه ، به چه صورتی هست ؟
    ممنون می شوم کسانی که تجربه شخصی دارن بیان عنوان کنند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط marco250 نمایش پست ها
    کسی می دونه روال گرفتن بلیط و مسافرت به ایران ، برای کسانی که نام پاسپورت آمریکا و ایران شون فرق داشته باشه ، به چه صورتی هست ؟
    ممنون می شوم کسانی که تجربه شخصی دارن بیان عنوان کنند.
    احتمالا بلیت رو با پاسپورت امریکایی گرفتید ولی‌ چون با پاسپورت امریکایی (بدون ویزای ایران) نمیتونید وارد ایران بشید در کانتر چک این ایرلاین فرودگاه آمریکا از شما پاسپورت ایرانی‌ رو مطالبه می‌کنن که اسمش با اسم بلیت شما مغایرت داره. بسته به اینکه چه ایرلاینی باشه، نوع و مقدار گیر دادنشون فرق میکنه. برخی‌ ایرلاین‌ها ممکنه حتی اجازه سوار شدن به هواپیما بهتون ندن در صورتی‌ که تغییر اسم خیلی‌ اساسی‌ باشه. برخی‌ ایرلاین‌ها ممکنه اذیت کنن و در نهایت با خواهش و تمنا و نشون دادن دو تا پاسپورت متقاعد بشن که هر دو پاسپورت متعلق به یک نفره. یک مورد رو سراغ دارم که به طرف گفته بودن باید بلیت به مقصد ایران رو با اسم پاسپورت ایرانی‌ بگیری و بلیت به مقصد آمریکا رو با اسم پاسپورت امریکایی. که واقعا عملی‌ نیست و همه بلیت رفت و برگشت رو یکجا میخرن نه تکه تکه و جداگانه. در نهایت با خواهش و التماس و آوردن سوپروایزر اجازه سوار شدن دادن. ولی‌ قابل پیشبینی‌ نیست. تنها راه قانونی که دارید اینه که court order که موقع سیتیزن شدن گرفتید و تغییر اسم شما رو به صورت رسمی‌ و قانونی نشون میده در فرودگاه خروجی آمریکا همراه داشته باشید.

موقع برگشت به آمریکا مشکل خاصی‌ نیست چون در کانتر چک این فرودگاه ایران پاسپورت امریکایی شما رو میخوان که اسمش با بلیت مطابقت داره. تنها مشکل احتمالی‌ موقع کنترل گذرنامه هست که افسر گذرنامه ناجا ممکنه به عدم تطابق اسم گذرنامه ایرانی‌ شما و کارت پرواز گیر بده. فکر نکنم به این دلیل جلوی خروج شما از ایران رو بگیرن ولی‌ در مورد دو تابعیتی‌ها همیشه احتمال سوال و جواب وجود داره.

Junior Member

دوستان برای اقدام رفتن به امریکا به صورت توریستی میشه یه منبع موثق ارائه بدید؟
    وطنم پاره تنم زمین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)