صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: نحوه تهیه SOP و Letter of Recommendation و CV مخصوص رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

پیش فرض پاسخ : نحوه تهیه SOP و Letter of Recommendation و CV مخصوص رشته حقوق

با توجه به اهمیت بحث Letter of Motivation در روند پذیرش ، لطفا شروع کنیم و نکته به نکته تمامی نکاتی‌ که در نوشتن یک Letter of Motivation تمام عیار و البته تأثیرگذار وجود داره رو بیان کنیم ، دوستان عزیزم آقای صالحی فر - M-Lawyer - Lida ، و سایر دوستانی که با نوشتن یک LOM خوب تونستند پذیرش خوبی‌ بگیرند ممنون میشم اگر تجربیات و دانسته‌های خودتون رو مطرح بفرمائید.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    با توجه به اهمیت بحث Letter of Motivation در روند پذیرش ، لطفا شروع کنیم و نکته به نکته تمامی نکاتی‌ که در نوشتن یک Letter of Motivation تمام عیار و البته تأثیرگذار وجود داره رو بیان کنیم ، دوستان عزیزم آقای صالحی فر - M-Lawyer - Lida ، و سایر دوستانی که با نوشتن یک LOM خوب تونستند پذیرش خوبی‌ بگیرند ممنون میشم اگر تجربیات و دانسته‌های خودتون رو مطرح بفرمائید.

سلام کیارش عزیز
    من در SOP ام بیشتر از هر چیزی روی کارهایی که کرده بودم مانور دادم
    و در ادامه با توجه به سابقۀ کار مرتبطم در رشته مورد نظر اهداف آینده ام رو بیان کردم...
    نکات مهمی که در خصوص SOP خوندم و تجربه کردم که باید رعایت بشه اینها هستند؛

اولا- بر روی داشته هات تمرکز کن و سعی کن طوری بنویسی که اصلا ذهن خواننده به سمت نداشته هات سوق پیدا نکنه؛ مثلا فرض کن اگه به رشته ای تجاری علاقمندی ولی رزومه خوبی در این زمینه نداری اصلا بحث رزومه رو مطرح نکن و در خصوص علاقه ات به تجارت، مشارکت فعالانه ات در کلاسهای حقوق تجارت و نمرات خوبی که از این درس کسب کرده ای اشاره کن و یا به کمبودهایی که در زمینه سوابق و ادبیات مباحث حقوق تجاری در اینجا وجود داره و از طرف دیگه غنایی که در اون کشور مقصد موجود هست اشاره بکن ....

دوماً- رزومه ات رو طوری بنویس که انگار فقط و فقط به همین رشته و همین دانشگاه علاقمندی و لاغیر ... مثلا اگه به حقوق مالیاتی شرکتهای بین المللی علاقمندی و برای سوئد اپلای کردی، در SOP ات بنویس؛ سوئد به عنوان پیشرفته ترین کشور در زمینه اخذ مالیاتها فلان خصوصیات رو داره و دانشگاه X هم در این زمینه در سوئد یا اسکاندیناوی و اروپا رنک اول رو داره مثلاً و با توجه به این اوصاف من این دانشگاه معتبر رو انتخاب کرده ام یا اگه رشته حقوق فاینانس رو در لندن مد نظر داری خوبه بنویسی؛ لندن به عنوان قلب مالی جهان ( که یک اصطلاح مصطلح در باره لندنه) نشون بدی که درباره رشته و دانشگاه و حتی کشور با مطالعه اقدام کردی و لازمه این احاطه البته مطالعه پیرامون این موضوع است.... یا مثلا حقوق بشر رو در فنلاند میخای بخونی بنویس؛ در سال 2012 طبق گزارش سازمان ملل فنلاند رتبه اول در زمینه حقوق بشر رو کسب کرده و همین موضوع من رو علاقمند به تحصیل در دانشگاه X کرده؛ هدف من اینه که شما نشون بدی وقت گذاشتی و زحمت کشیدی و از همه مهمتر انسان مطلعی هستی از رشته ات...
    بعضی ها میان کلی می نویسن یعنی یک SOP رو طوری جنرال می نویسن که بشه برای هر رشته و دانشگاه و کشوری ازش استفاده کرد؛ این SOP از نظر من موفق نیست...

سوم-موضوع مورد علاقه ات و دلایل علاقمندی به این موضوع رو دقیق و شفاف بیان کن

چهارم-بیان کن این رشته چگونه در آینده به درد شما میخوره...

یادتون باشه ؛
    Statement of Purpose is what actually gets you an admission
    . بنابراین ارزش داره براش وقت قابل توجهی بزاری

به این نکات مهم دقت کنید؛
    Here is a very brief format of the Statement of Purpose:
    Part 1) what would like to study
    Part 2) State your accomplishments, honors, and awards.
    Part 3) State that you are very excited about the possibility of joining the related program.

انشاالله بزودی چند تا سمپل هم میزارم اینجا...
    ویرایش توسط salehifar : July 3rd, 2012 در ساعت 01:26 PM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

سلام به تمامی دوستان عزیز حقوقی

در خصوص انگیزه نامه من خودم نمیدونم اون چیزی که نوشتم از نظر سطح کیفی چطور بوده ولی خب پذیرشه رو گرفتیم
    در محضر بزرگان فروم جقوق صحبت کردن سخته ولی خب خواستم تجربه ناچیز خودم رو در خدمت دوستانی قرار بدم که می خوان تازه در این مسیر قدم بذارن...

نوشتن اس او پی رو کاملا هدفمند شروع کنید یعنی بدونید چطور می خواید شروعش کنید، ادامه بدید و پایان....
    من به شخصه خودم اس او پی رو با بیان اتفاقی که باعث تغییر مسیر زندگی آکادمیکم به سمت حقوق و بعدها ح.بشر شد، شروع کردم.....کمی متفاوت، ولی واقعیتی بود که میخواستم خواننده دلیل اصلی انتخاب من رو درک کنه...
    یادم میاد در سایتی راجع به نحوه نوشتن اس او پی میخوندم که نویسنده خودش یکی از اعضای ادمیشن کامیتی بود و خیلی روی شروع خوب و جذاب تاکید کرده بود.و به نوعی به من ایده داد....

نکات مثبت رو کاملا پررنگ جلوه بدید....به نکات منفی مثل نمره و معدل بد، یا اینکه متاسفانه من اصلا کار پژوهشی ندارم و نتونستم کار پیدا کنم و از این قبیل موارد تا زمانی که مجبور نشدید اشاره نکنید...
    ( مور اضطراری : خود من در جایی از اس او پی مجبور شدم دلیل ضعف معدل سال دوم و مرخصی دو ترمم رو بیان کنم هرچند مثبت نگرانه نبود ولی خب توجیه قابل قبولی برای دو تا درس افتاده توی کارنامه مبارک بود)

آقای صالحی فر دوست خوبمون خیلی نکات خوبی رو بیان فرمودن و یکی از نکات خیلی جالب این بود که تمرکز اس او پی واقعا باید به سمت داشته ها سوق پیدا کنه....

افتخارات تحصیلی برجسته باشن.....دانش آموز تاپ در دبیرستان، رتبه کنکور، المپیادها، دانشجوی ممتاز بودن، نمرات عالی در دروس بویژه اونهایی که بیس یا مرتبط با رشته ایی هستن که براش اقدام میکنید..
    مثلا من برای رشته جرم شناسی و علوم جنایی در دانشگاهی در دابلین اقدام کرده بودم پس یکی از مانورهای اس او پی من شد، نمره کامل و پرزنتیشنی که برای این واحد ارائه داده بودم با ذکر موضوع ( از استاد عزیز عزیز و عزیزم دکتر نجفی ابرند آبادی در همین جا واقعا صمیمانه سپاسگزاری میکنم)

کارهای تحقیقاتی به نظرم خیلی نقش موثری رو ایفا میکنن (مقاله، ترجمه، تکالیف مربوط به تهیه گزارشات کارآموزی و نقد و بررسی آرای قضایی که برای کانون انجام دادید و از این قبیل خیلی میتونه موثر باشه )

سوابق شغلی مرتبط هم خیلی مهم هستن مثلا وکالت، مشاوره حقوقی، تدریس، همکاری های عام المنفعه با سازمان های حمایتی مرتبط با حوزه حقوق و غیره .....

دلیل انتخاب دانشگاه رو از نظر رتبه علمی، اساتید مطرح حقوق، فراهم بودن امکانات مناسب برای تحقیقات ، لینک داشتن با سازمان های مهم جهانی مثل سازمان ملل و غیره حتما ذکر کنید( مهم به توان 1000)... ولی دقت کنید جنبه تصنعی پیدا نکنه....

خیلی مصمم به بیان برنامه و اهداف آیندتون در طی تحصیل( حتی میتونید به موضوع تحقیقاتی مورد علاقه تون برای پایان نامه اشاره کنید) و پس از اون بپردازید.....

از اونجا که در اس او پی قراره در خصوص درس، پژوهش، کار، تجربه و غیره و غیره که در طی چندین سال حاصل شدن در دو یا نهایت سه صفحه صحبت کنیم پس خلاصه نویسی دقیق نقش خیلی مهمی رو ایفا میکنه....اس او پی خوب در عین اینکه خلاصه هستش باید منسجم و جامع تمامی بک گراند و اهداف مهم آکادمیک و شغلی شخص باشه....

برای نوشتنش وقت بذارید و اگر سخت به نظر میرسه اصلا نا امید نشید...اوایلش شاید سخت ولی آخرش مطمئنا شیرین خواهد بود..
    امیدوارم مفید باشه براتون دوستان عزیز

موفق و شاد باشید همگی.....
    شمارش معکوس..........!

Junior Member

بچه هایی که پذیرش گرفتند،لطف میکنند sop شونو بذارند.به خدا خیلی ثواب(صواب)داره!!ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Business Law at University of Helsinki

سلام به همه دوستان خوب.
    به نظر شما اگر یکی دو قسمت کوچیک از توصیه نامه رو که معلومه تغییر بسیار جزئی هست و به اصل توصیه نامه مربوط نمی شه رو لاک بگیریم، اشکال داره؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط havariyon نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوب.
    به نظر شما اگر یکی دو قسمت کوچیک از توصیه نامه رو که معلومه تغییر بسیار جزئی هست و به اصل توصیه نامه مربوط نمی شه رو لاک بگیریم، اشکال داره؟
    سلام
    صد در صد کار غلطیه
    فلسفه توصیه نامه یعنی اینکه استاد توی یا پاکت در بسته متنی رو نوشته و به شما داده و شما نمی دونی که داخلش چیه
    به نظرم این کار رو نکنید بهتره چون معمولا فرض میشه که استاد توصیه نامه ای که می نویسه صحیح و بدون غلط و لاک گرفتگی است.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

سلام من لیسانس حقوق دانشگاه پیام نور دارم معدلمم 15 92 صدمه دارم ایلتس میخونم اما اتتحان ندادم.میشه برای من یه توصیه نامه یا سوپ دوستان که امادگی دارن بنویسن یا طریقه نوشتن یه مدل خوب رو بگن.اگه کسی هست تو پست دیگه بزارم مشخصاتمو
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

سلام ببخشید sop برای رشته حقوق باید چند صفحه باشه؟ آیا ملاک خاصی داره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahla نمایش پست ها
    سلام ببخشید sop برای رشته حقوق باید چند صفحه باشه؟ آیا ملاک خاصی داره؟
    ممنون
    به رشته ربطی نداره به خود دانشگاه مربوطه معمولآ می گن از یک صفحه و نیم بیشتر نباشه معولآ هر دانشگاهی در مورد SOP یه توضیحاتی می ده این که چند صفحه باشه و به چه سوالاتی باید پاسخ بده و ................

نکته ای که میتونم برای نوشتن SOP بهش اشاره کنم اینه که دانشگاههای استرالیا که من از یکیشون پذیرش گرفتم بیشتر به آینده ی شغلی توجه میکنن که شما برای خودتون در نظر دارید و براش برنامه ریزی می کنید. و نکته ی دیگه اینکه مطمئن بشن شما با اون مدرکی که میگیرید میخواید توی کشور خودتون یه مرتبه ی شغلی بهتر کسب کنید نه در کشور اونها!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین