صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41

موضوع: نحوه تهیه SOP و Letter of Recommendation و CV مخصوص رشته حقوق

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

پیش فرض پاسخ : نحوه تهیه SOP و Letter of Recommendation و CV مخصوص رشته حقوق

سلام ..

به فایل زیر مراجعه کنید ..همراه با sample نحوه نوشتن CV برای Master و Phd توضیح لازم داده شده:

https://www.dropbox.com/s/upom75cn0g...iting.pdf?dl=0

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم علایق تحقیقاتی را ایشان فقط خودشان میدانند و تنها کسی میتواند به ایشان کمک کند که کاملا به ایشان و گذشته تحصیلاتیشان و نقاط قوت و ضعف پژوهشی ایشان آشنا باشد. در رزومه البته اگر علایق پژوهشی ذکر با کارهای قبلی ایشان در باب مقالات یا پایان نامه نزدیکتر باشد نشانده consistency است و مثبت است. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdhp نمایش پست ها
    سلام ببخشید - رشته ی همسرم حقوق هست . توی رزومه برای علایق تحقیقاتی چی و چطوری باید بنویسم؟
    لطفا سریعتر راهنمایی کنید

Junior Member hassannezhadf آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Azad University-law

سلام و عرض ادب خدمت کابران گرامی

میدونم اینجا مکان مناسبی برای متن من نیست ولی فروم هارو ک خوندم کسی شرایطش شبیه من نبود مجبور شدم ببخشید
    بنده یک ترم در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری خوندم و همان اوایل دانشجویی به مدت 4ماه در اداره کل تعاون در واحد ثبت شرکتها بودم بعد انصراف دادم رشته حقوق لیسانس از دانشگاه ازاد گرفتم فوق لیسانس یک ترم در دانشگاه پردیس شهید بهشتی خوندم ، زبان انگلیسی خوب نیستم زیاد یعنی در حد توریستی بلد هستم،سابقه کاری در زمینه حقوق،در اداره کار و اموراجتماعی در هیئت تشخیص اعتبار نامه دارم به عنوان نماینده شرکت کردم به مدت چند سال و 3 سال هم سابقه کاری دارم .
    دیپلم و پیش دانشگاهی رو از امارات گرفتم یعنی 20 سال اونجا از کودکی ساکن بودم بنا ب دلایلی به ایران بازگشتم
    میخوام بدونم میتونم در رشته حقوق از کشور کانادا یا کشور اروپایی پذیرش بگیرم یا نه؟
    دوما اینکه اگه پذیرش از کالج راحتره هست در چه علوم پایه ای درخواست بدم ؟کدام کالج ها؟هزینه هاشم مناسب که بشه فاند گرفت و هم در حین تحصیل کار هم کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط hassannezhadf نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت کابران گرامی

میدونم اینجا مکان مناسبی برای متن من نیست ولی فروم هارو ک خوندم کسی شرایطش شبیه من نبود مجبور شدم ببخشید
    بنده یک ترم در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری خوندم و همان اوایل دانشجویی به مدت 4ماه در اداره کل تعاون در واحد ثبت شرکتها بودم بعد انصراف دادم رشته حقوق لیسانس از دانشگاه ازاد گرفتم فوق لیسانس یک ترم در دانشگاه پردیس شهید بهشتی خوندم ، زبان انگلیسی خوب نیستم زیاد یعنی در حد توریستی بلد هستم،سابقه کاری در زمینه حقوق،در اداره کار و اموراجتماعی در هیئت تشخیص اعتبار نامه دارم به عنوان نماینده شرکت کردم به مدت چند سال و 3 سال هم سابقه کاری دارم .
    دیپلم و پیش دانشگاهی رو از امارات گرفتم یعنی 20 سال اونجا از کودکی ساکن بودم بنا ب دلایلی به ایران بازگشتم
    میخوام بدونم میتونم در رشته حقوق از کشور کانادا یا کشور اروپایی پذیرش بگیرم یا نه؟
    دوما اینکه اگه پذیرش از کالج راحتره هست در چه علوم پایه ای درخواست بدم ؟کدام کالج ها؟هزینه هاشم مناسب که بشه فاند گرفت و هم در حین تحصیل کار هم کرد.
    سلام سوالتون رو لطفا در محل مربوطه بپرسید. زبان قوی شرط اساسی است، با زبان توریستی نمی توانید درس حقوق بخوانید. سوال دومتون رو کلا متوجه نشدم، با این سوابق چطور کالج می خواهید بروید؟ سوال بعدی اینکه از حقوق می خواهید بروید علوم پایه بخوانید؟!

Junior Member

Post پاسخ : نحوه تهیه SOP و Letter of Recommendation و CV مخصوص رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط challenger نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان عزیز حقوقی

در خصوص انگیزه نامه من خودم نمیدونم اون چیزی که نوشتم از نظر سطح کیفی چطور بوده ولی خب پذیرشه رو گرفتیم
    در محضر بزرگان فروم جقوق صحبت کردن سخته ولی خب خواستم تجربه ناچیز خودم رو در خدمت دوستانی قرار بدم که می خوان تازه در این مسیر قدم بذارن...

نوشتن اس او پی رو کاملا هدفمند شروع کنید یعنی بدونید چطور می خواید شروعش کنید، ادامه بدید و پایان....
    من به شخصه خودم اس او پی رو با بیان اتفاقی که باعث تغییر مسیر زندگی آکادمیکم به سمت حقوق و بعدها ح.بشر شد، شروع کردم.....کمی متفاوت، ولی واقعیتی بود که میخواستم خواننده دلیل اصلی انتخاب من رو درک کنه...
    یادم میاد در سایتی راجع به نحوه نوشتن اس او پی میخوندم که نویسنده خودش یکی از اعضای ادمیشن کامیتی بود و خیلی روی شروع خوب و جذاب تاکید کرده بود.و به نوعی به من ایده داد....

نکات مثبت رو کاملا پررنگ جلوه بدید....به نکات منفی مثل نمره و معدل بد، یا اینکه متاسفانه من اصلا کار پژوهشی ندارم و نتونستم کار پیدا کنم و از این قبیل موارد تا زمانی که مجبور نشدید اشاره نکنید...
    ( مور اضطراری : خود من در جایی از اس او پی مجبور شدم دلیل ضعف معدل سال دوم و مرخصی دو ترمم رو بیان کنم هرچند مثبت نگرانه نبود ولی خب توجیه قابل قبولی برای دو تا درس افتاده توی کارنامه مبارک بود)

آقای صالحی فر دوست خوبمون خیلی نکات خوبی رو بیان فرمودن و یکی از نکات خیلی جالب این بود که تمرکز اس او پی واقعا باید به سمت داشته ها سوق پیدا کنه....

افتخارات تحصیلی برجسته باشن.....دانش آموز تاپ در دبیرستان، رتبه کنکور، المپیادها، دانشجوی ممتاز بودن، نمرات عالی در دروس بویژه اونهایی که بیس یا مرتبط با رشته ایی هستن که براش اقدام میکنید..
    مثلا من برای رشته جرم شناسی و علوم جنایی در دانشگاهی در دابلین اقدام کرده بودم پس یکی از مانورهای اس او پی من شد، نمره کامل و پرزنتیشنی که برای این واحد ارائه داده بودم با ذکر موضوع ( از استاد عزیز عزیز و عزیزم دکتر نجفی ابرند آبادی در همین جا واقعا صمیمانه سپاسگزاری میکنم)

کارهای تحقیقاتی به نظرم خیلی نقش موثری رو ایفا میکنن (مقاله، ترجمه، تکالیف مربوط به تهیه گزارشات کارآموزی و نقد و بررسی آرای قضایی که برای کانون انجام دادید و از این قبیل خیلی میتونه موثر باشه )

سوابق شغلی مرتبط هم خیلی مهم هستن مثلا وکالت، مشاوره حقوقی، تدریس، همکاری های عام المنفعه با سازمان های حمایتی مرتبط با حوزه حقوق و غیره .....

دلیل انتخاب دانشگاه رو از نظر رتبه علمی، اساتید مطرح حقوق، فراهم بودن امکانات مناسب برای تحقیقات ، لینک داشتن با سازمان های مهم جهانی مثل سازمان ملل و غیره حتما ذکر کنید( مهم به توان 1000)... ولی دقت کنید جنبه تصنعی پیدا نکنه....

خیلی مصمم به بیان برنامه و اهداف آیندتون در طی تحصیل( حتی میتونید به موضوع تحقیقاتی مورد علاقه تون برای پایان نامه اشاره کنید) و پس از اون بپردازید.....

از اونجا که در اس او پی قراره در خصوص درس، پژوهش، کار، تجربه و غیره و غیره که در طی چندین سال حاصل شدن در دو یا نهایت سه صفحه صحبت کنیم پس خلاصه نویسی دقیق نقش خیلی مهمی رو ایفا میکنه....اس او پی خوب در عین اینکه خلاصه هستش باید منسجم و جامع تمامی بک گراند و اهداف مهم آکادمیک و شغلی شخص باشه....

برای نوشتنش وقت بذارید و اگر سخت به نظر میرسه اصلا نا امید نشید...اوایلش شاید سخت ولی آخرش مطمئنا شیرین خواهد بود..
    امیدوارم مفید باشه براتون دوستان عزیز

موفق و شاد باشید همگی.....

سلام ببخشید شما حقوق بشر می خونید؟ درستون تموم شده ؟ زینه کاریتون در آبنده چه عنوانی داره ؟

Junior Member

سلام کسی هست بتونه در نوشتن انگیزه نامه بهم کمک کنه؟ من پرستارم و میخوام برای آلمان اقدام کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی

سلام دوستان، من در مرحله کار بر روی پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست در دانشگاه شهید بهشتی هستم و دارم همزمان برای IELTS می خونم، برای یافتن گزینه های ادامه تحصیل در خارج از کشور ترجبحا کانادا در رشته کارشناسی ارشد خودم دچار سردرگمی هستم و نمی دونم چطوری می تونم به گزینه های مناسب شرایط خودم دست پیدا کنم، ممنون می شم راهنماییم بفرمائید.

سلام برای نوشتن c.v لازمه دقیقا اشاره بشه که عضو کانون وکلا هستیم یا وکیل قوه قضاییه (موضوع ماده 187)؟ اگر بله چطور میشه اشاره کرد؟ مثلا بنویسم attorney and judicial experts درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط mmiinnaaaaa نمایش پست ها
    سلام برای نوشتن c.v لازمه دقیقا اشاره بشه که عضو کانون وکلا هستیم یا وکیل قوه قضاییه (موضوع ماده 187)؟ اگر بله چطور میشه اشاره کرد؟ مثلا بنویسم attorney and judicial experts درسته؟
    اگر برای امریکا داری اقدام میکنی رزومت رو PM کن به من.

سلام دوست عزیز نه قصدم اروپاست . ایا امکانش هست اگر اطلاعی دارید در این زمینه ، راهنمایی کنید؟ من هنوز نتونستم ترجمه درستی برای c.v ام پیدا کنم. (متاسفانه هرکی از اطرافیانم رفتع مهندس بوده) مثلا برای ( دارای پروانه وکالت و مشاوره حقوقی) چه واژه ای مناسب تره؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین