صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: SOP را هم به email باید attach کنم؟

پیش فرض SOP را هم به email باید attach کنم؟

من یک کمی گیج شدم ....
    تا اونجایی که تو فروم گشتم، متن email به استاد باید یه چیزی شبیه SOP باشه و باید رزومه را هم attach کرد.... درست متوجه شدم؟
    با این وجود دیگه attach کردن SOP بی معنی می شه...
    اینطوری متن نامه استاد یک کم طولانی نمیشه که حوصله اش نشه بخونه؟ پس SOP به چه کار میاد و کجا باید فرستادش؟...
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    ....Our Hopes and Expectations

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : SOP را هم به email باید attach کنم؟

نه SoP که لازم نیست توی ایمیل باشه!
    متن ایمیل باید کوتاه باشه و back ground شما مثل دانشگاه و معدل و زمینه هایی که علاقه مندین یا توشون کار کردین رو شامل بشه و CV رو به ایمیل attach می کنید.
    بعداً موقع apply کردن یا SoP رو توی فایل online وارد می کنید یا با بقیه مدارک پستش می کنید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

عزیز جان،

باید ایمیل شما، حتی الامکان حتی الامکان .... مختصر و مفید باشه! یعنی یک متن با چند جمله کلیدی که کاملا" نظر استاد رو جذب کنه (با چند ثانیه نگاه کلی) و اون راغب بشه که نگاهی به رزومه شما بندازه! از نظر من ایمیل رو در دو پاراگراف (سه جمله ای) بنویسید. در پاراگراف دوم زمینه مورد علاقه خودتون رو ذکر می کنید.
    در رزومه هم بخش های مهم (که از نظر خودتون نقاط قوت به شمار می ره) رو رنگی کنید (حتما" این کار رو بکنید). اگر مقاله ای در زمینه ای نزدیک به کار اون استاد دارین، به ایمیلتون Attach کنید.
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

Senior Member

همون طور که ars گفت sop فقط زمان application به کار می آد. در هنگام تماس با اساتید فقط CV خودتون رو attach کنید و یه email کوتاه در مورد علائق تحقیقاتیتون و اطلاعات مربوط به خودتون بنویسید. من خودم معل و نمرات امتحان زبانم رو در CV جا دادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نه SoP که لازم نیست توی ایمیل باشه!
    متن ایمیل باید کوتاه باشه و back ground شما مثل دانشگاه و معدل و زمینه هایی که علاقه مندین یا توشون کار کردین رو شامل بشه و CV رو به ایمیل attach می کنید.
    بعداً موقع apply کردن یا SoP رو توی فایل online وارد می کنید یا با بقیه مدارک پستش می کنید.
    سلام
    آخه من که الان هنگام تماس با استادSOPهم میفرستادم
    تو امیل می‌گفتم که دانشجوی کجا بودم،Interestمن و شما یکیه، و مثلا فعلا مقاله هم دارم در ارتباط با کار شما
    ولی‌ تو SOP می‌گفتم چرا می‌خوام برم PhD، چرا دأنشگاه شما رو انتخاب کردم، چه درسای خوندم که Match هستش باInterestاستاد، یه چندجمله هم با دلیل نشون میدادم که مثلا خلاق، Teamwork و غیره هستم،
    خوب این چیزی رو که تو SOP گفتم استاد لازم نیست بدونه آیا؟
    یا اینکه ایمیل من ناقصه؟
    یاا اینکه اصلا رسم نیستSOPواسه استاد بفرستیم؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

شما اگر شانس بیاری اساتید یه نگاهی به روزمه شما بکنند . فقط همین . تازه اونم تو رشته نفت.
    SOP دیگه واقعا زیاده فرستادنش. معمولا رزومه را هم رو هوا نگاه می کنند بعدش بعضی یه ایمیل می زنند که شما این کار کردی؟ این یکی چطور؟ که نشون میده رزومه ها را معمولا خیلی با دقت نمی خونند:P
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198
    سلام
    آخه من که الان هنگام تماس با استادSOPهم میفرستادم
    تو امیل می‌گفتم که دانشجوی کجا بودم،Interestمن و شما یکیه، و مثلا فعلا مقاله هم دارم در ارتباط با کار شما
    ولی‌ تو SOP می‌گفتم چرا می‌خوام برم PhD، چرا دأنشگاه شما رو انتخاب کردم، چه درسای خوندم که Match هستش باInterestاستاد، یه چندجمله هم با دلیل نشون میدادم که مثلا خلاق، Teamwork و غیره هستم،
    خوب این چیزی رو که تو SOP گفتم استاد لازم نیست بدونه آیا؟
    یا اینکه ایمیل من ناقصه؟
    یاا اینکه اصلا رسم نیستSOPواسه استاد بفرستیم؟

سلام
    در اولین کنتاکت که اصلا معلوم نیست استاد بخواد جواب بده یا نه و لی اگه استادی جوابتونو داد و گفت که از نظرش شما پیش زمینه خوبی دارین، میتونین در ایمیل بعدی در مورد کارهای تحقیقاتی استاده بگین که intrerest هستین و مثلا در آخر ایمیل تون ازش بخواین که اگه وقت داشت او هم نگاهی به SOP شما بندازه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    شما اگر شانس بیاری اساتید یه نگاهی به روزمه شما بکنند . فقط همین . تازه اونم تو رشته نفت.
    SOP دیگه واقعا زیاده فرستادنش. معمولا رزومه را هم رو هوا نگاه می کنند بعدش بعضی یه ایمیل می زنند که شما این کار کردی؟ این یکی چطور؟ که نشون میده رزومه ها را معمولا خیلی با دقت نمی خونند:P
    ممنون از جوابتون

اما شما گفتید: اونم تو رشتهٔ نفت ؟

مگه نفت استادش فاند نمیدان؟ یا با ایرانیها مشکلی‌ دارن ؟ البته من منظورم دأنشگاهای اروپا هستشا، چون واسه آمریکا یا کانادا قصد apply‌ ندارم.

من یه چند باری این کار رو کردم بعد متوجه شدم که استاد نهایتش یه نگاه اجمالی به رزومه میندازه. اگر استاد خو شش بیاد خودش میگه چه چیزهای دیگه ای بفرستید.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198
    ممنون از جوابتون

اما شما گفتید: اونم تو رشتهٔ نفت ؟

مگه نفت استادش فاند نمیدان؟ یا با ایرانیها مشکلی‌ دارن ؟ البته من منظورم دأنشگاهای اروپا هستشا، چون واسه آمریکا یا کانادا قصد apply‌ ندارم.

نه! نفت هم استاداش فاند دارن هم با ايرانيا زياد مشكلي ندارن. بهرنگ خان منظورشون اين بود فكر كنم: چون رشته نفت نسبت به رشته هاي ديگه مثل عمران و مكانيك و... قدمت كمتري داره پس تعداد دانشگاههايي كه با فاند ارائه ميدنش كمتره و در نتيجه يك تعداد استاد مشخص ميمونند كه روزي 100 تا ايميل دريافت ميكنن ( البته تو بقيه رشته ها هم كم و بيش همينطوره) و با اين حجم ايميل وقت نميكنن خيلي از ايميلها رو بخونن حالا چه برسه به خوندن SOP پس اينكار اصلا" توصيه نميشه
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)