نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
راه حلی که اول به ذهن همه می رسه اینه که خوب محدود کنیم منابع رو که دیگه دست سود جویان محترم بهشون نرسه
اما با محدود کردن این منابع باید ببینیم داریم منابع رو از چه کسی می گیریم؟ آیا اون افرادی که دنبال منابع مالی هستن دسترسی کمتری دارن، یا افراد عادی که می خوان این منابع رو برای امتحان خودشون استفاده کنن.
به نظر من با محدود کردن دسترسی به منابع، شاید نهایتا چند ماهدیرتریه سودجو به این منابع دسترسی پیدا کنه، اما مساله اینجاس که وقتی دسترسی پیدا کرد، اون موقع دیگه کار از کار گذشته و در حقیقت هر چقدر دسترسی به این منابع از طرف سایت اپلای ابرود سخت تر باشه، بازار انحصاری بهتری برای کسانی درست می کنه که می خوان از این بازار سو استفاده کنن.

برای همین به نظر من سخت تر کردن دسترسی به منابع دقیقا نتیجه بر عکسی به ما میده، نهایتا بعد از گذشت یه زمان نسبتا کم ( هرچقدر طول بکشه که به این منابع دسترسی پیدا کنن اون سری از افراد) منابع به فروش میرسه و سودش رو کسی می بره که بیشترین تلاشش دانلود اون منابع بوده.
دوست عزیز
منابع دو دسته است!
1 - آنهایی که تو کل اینترنت هست و همه جا میشه دانلود کرد! که ما آنها را در سایت قرار بدیم و محدود کنیم کار اشتباهی است.
(نیز در اون فایل ها کپی رایت رعایت نشده حالا ما آنها را برداریم و خودمان کپی رایت بزاریم که اخلاقی نیست! مثل کتاب دلتا یا بارونز)
2 - منابعی که بچه ها تولید کردند و یا با هزار زحمت از سایت چینی ها دانلود کردند. که باید محدود بشه!

حرف شما درست! محدود کردن فقط زمان را به عقب می اندازد!
اما این نکته هم هست وقتی منابع لو رفت ما هم محدودیت آنها را بر می داریم. (و دیگر نمی توانند سودجویی کنند یا اصلا ما خودمان بعد از یک مدت در اختیار همه می گذاریم)
در ضمن لو رفتن آنها هم خوبه چون بچه ها سعی می کنند منابع بهتر و بروز تری در اختیار هم قرار بدهند.

دوست عزیز این را بگم من به شدت با تغییر در روند سایت مخالفم! مثلا پولی! یا اینکه محدود بشه! (من خواستار یه عضویت طلایی هستم. مثلا میشه به کاربرها یک عنوان Golden member or especial member داد تا به این فروم ها و منابع دسترسی داشته باشند. که همه اینها باید دقیق روشن شود و قانونگذاری بشود)

Good Luck