صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 106

موضوع: پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

پیش فرض پاسخ : پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    راه حلی که اول به ذهن همه می رسه اینه که خوب محدود کنیم منابع رو که دیگه دست سود جویان محترم بهشون نرسه
    اما با محدود کردن این منابع باید ببینیم داریم منابع رو از چه کسی می گیریم؟ آیا اون افرادی که دنبال منابع مالی هستن دسترسی کمتری دارن، یا افراد عادی که می خوان این منابع رو برای امتحان خودشون استفاده کنن.
    به نظر من با محدود کردن دسترسی به منابع، شاید نهایتا چند ماهدیرتریه سودجو به این منابع دسترسی پیدا کنه، اما مساله اینجاس که وقتی دسترسی پیدا کرد، اون موقع دیگه کار از کار گذشته و در حقیقت هر چقدر دسترسی به این منابع از طرف سایت اپلای ابرود سخت تر باشه، بازار انحصاری بهتری برای کسانی درست می کنه که می خوان از این بازار سو استفاده کنن.

برای همین به نظر من سخت تر کردن دسترسی به منابع دقیقا نتیجه بر عکسی به ما میده، نهایتا بعد از گذشت یه زمان نسبتا کم ( هرچقدر طول بکشه که به این منابع دسترسی پیدا کنن اون سری از افراد) منابع به فروش میرسه و سودش رو کسی می بره که بیشترین تلاشش دانلود اون منابع بوده.
    دوست عزیز
    منابع دو دسته است!
    1 - آنهایی که تو کل اینترنت هست و همه جا میشه دانلود کرد! که ما آنها را در سایت قرار بدیم و محدود کنیم کار اشتباهی است.
    (نیز در اون فایل ها کپی رایت رعایت نشده حالا ما آنها را برداریم و خودمان کپی رایت بزاریم که اخلاقی نیست! مثل کتاب دلتا یا بارونز)
    2 - منابعی که بچه ها تولید کردند و یا با هزار زحمت از سایت چینی ها دانلود کردند. که باید محدود بشه!

حرف شما درست! محدود کردن فقط زمان را به عقب می اندازد!
    اما این نکته هم هست وقتی منابع لو رفت ما هم محدودیت آنها را بر می داریم. (و دیگر نمی توانند سودجویی کنند یا اصلا ما خودمان بعد از یک مدت در اختیار همه می گذاریم)
    در ضمن لو رفتن آنها هم خوبه چون بچه ها سعی می کنند منابع بهتر و بروز تری در اختیار هم قرار بدهند.

دوست عزیز این را بگم من به شدت با تغییر در روند سایت مخالفم! مثلا پولی! یا اینکه محدود بشه! (من خواستار یه عضویت طلایی هستم. مثلا میشه به کاربرها یک عنوان Golden member or especial member داد تا به این فروم ها و منابع دسترسی داشته باشند. که همه اینها باید دقیق روشن شود و قانونگذاری بشود)

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Global Moderator

Simon آواتار ها

با سلام به دوستان عزيزم در جاي جاي فاروم پهناور AA
    اميدوارم زندگيتون غرق در شادي باشه.

يك موردي كه در اين فاروم روز به روز به اهميتش داره افزوده ميشه كتابخانه است. وقتي تعداد منابع افزايش پيدا كنه ممكنه امكان پيگيري اينكه يك منبع دو بار آپلود نشه بسادگي قابل بررسي نباشه. خصوصا كه ممكنه كاربر جديد باشه و نتونه تالارهاي مرتبط رو به خوبي شناسايي و بررسي كنه و از عدم وجود كتاب اطمينان حاصل كنه. همين الان هم وقتي قراره كتابي قرار داده بشه بايد اكثر تاپيك ها رو ديد و در برخي موارد نيازه حتي كتاب دانلود شه تا مطمئن شي كه اين كتاب هموني نيست كه شما قراره آپلود كني. من در برخي كتب ميبينم كه اطلاعات كافي از روي جلد اون كتاب استخراج نشده و در توضيحات اضافه براي مثال وارد نشده. اگرچه در اين تاپيك به آن اشاره شده ( اگر امكان داره به ساختار پيشنهادي محمدرضاي عزيز سال انتشار هم اضافه بشه ). اين مورد كاربر رو مجبور كرده كه كتاب رو دانلود كنه و بعد ببينه كه مثلا تكراريه يا عنوان مناسب براش زده نشده يا حتي به تاريخش نويسندش انتشاراتش اشاره نشده و اين نقص اطلاعات عملا تاپيكي كه با اون فرمت زده رو بلا استفاده ميكنه. من فكر ميكنم در هنگام آپلود ، شخص اون تاپيك جديد رو ميزنه تا يك شناسنامه ايي از كتاب داده بشه اما ظاهرا در حال حاضر شناسنامه ي آپلود كننده خيلي پر رنگ تر از شناسنامه ي كتب مطرح ميشه. درخواست دارم اگر امكان داره اين موارد بررسي شه و اگر نيازه بازبيني شه. (به علل امنيتي از دادن لينك مثال معذورم)

1-آيا اطلاعات وارد شده كافي هستند براي اينكه كاربر مجبور نباشه براي ديدن كتاب حتما اون رو دانلود كنه و بعد ببينه چه كتابيه. ( پايين ترين سرعت اينترنت و حجم دانلودي كاربران بايد ميزان باشه )

2- منابع متفرقه داره زياد ميشه و اين ممكنه باعث سردرگمي كاربر باشه. خصوصا كسي كه اولين سوالش در فاروم مثلا اينه: من تازه ميخوام تافل بخونم با چي شروع كنم. قطعا اين فرد با فوجي از اطلاعات ضروري و غير ضروري كه در هم هستند روبرو ميشه و در اين نقطه ايي كه ايستاده تشخيص اينكه كدام كتاب رفرنسه و كدام كتاب براي تمرين اضافه قرار داده شده ، آسان نخواهد بود. لذا ممكنه حتي كاربر از مسير اصلي با منابع غير اصلي فاصله بگيره. پيشنهاد ميكنم منابع متفرقه و اصلي به نوعي تفكيك بشن كه از يك جايي به بعد كاربر در اين Trap‌نيوفته كه حالا كدوم اينها مهمه يا بايد قطعا خونده شه( مهم كردن تاپيك به تنهايي ظاهرا خيلي تفكيك كننده نيست. خصوصا از نظر رنگي). مثلا در بخش منابع جامع يكي دو مورد هست كه رفرنس برجسته ايي نيست ولي منظور شده.يا در بخش لغت ما چند رفرنس مهم داريم و بقيه اضافه هستند كه ديگه اون قسمت سليقه اييه خوندنش ولي الان قابليت تفكيك وجود نداره ( شايد اون پيشنهاد نظرسنجي كه قبلا دوستان گفتند بد نبود. مثلا به صورت ستاره هايي كنار كتب كه rate اهميت كتاب رو مشخص ميكرد ).

3-چون افراد عمدتا از كاربران خوب و شناخته شده هستند كه آپلود مي كنند نظارتي بر اطلاعات شناسنامه ايي آپلود ها ظاهرا وجود نداره .پيشنهاد ميكنم بر اين بخش هم نظارتي موجود باشه. شايد واقعا يك كاربر مثل من نوعي نياز داشته باشه راهنمايي بشه آپلودي كه انجام داده اطلاعاتش ناقصه و بايد در بخش هايي تكميل بشه. اگر امكان داره به خودشون اين امكان داده بشه تكميل كنند اگر هم كه مدير محترم بخش قبول مسئوليت ميكنند كه چه بهتر. بيشتر منظورم شناسنامه ي كتابه كه بايد اطلاعات بيشتري ازش داده بشه. مثلا سال انتشار، انتشارات ،نويسنده و برخي از اين مطالب در مواردي چشم پوشي شده. حتي برخي فايلهاي صوتي تصويري مشخص نيست مال كدوم اديشن كتاب هستند. برخي از اين فايلها با تغيير اديشن كتاب محتواشون تغيير ميكنند كه كاربر نياز داره قبل دانلود بدونه مثلا اين فايلهاي صوتي دقيقا مال كدوم اديشن بارونزه و بعد اگر با فايل Ebook كه داره همخواني داره به دانلودش اقدام كنه. خصوصا كه در اين بخش حجم ها بالاست.

4- اون سربرگ آبي كه نوشته گزارش نكنيد هدفش اينه كه كلا اگر كاستي در اين بخش رويت شد گزارش نشه؟ مثلا كاربري كتاب نامرتبطي آپلود كرد!!! اين نبايد گزارش بشه؟ يا اينكه اطلاعات شناسنامه ايي كتابي وارد نشده يا اشتباه وارد شده!!!

5- و از همه مهمتر وقتي براي اولين بار وارد يك كتابخونه ميشيم اولين جايي كه مراجعه ميشه فهرستي از كتابها به صورت سنتي يا كامپيوتريه. كتابخونه ايي با 961 ارسال تا به امروز حتما به يك فايل فهرست دسته بندي شده نياز داره. چون ساختار كتابخونه ي فاروم درختي نيست و اين جستجو رو با مشكل روبرو ميكنه بهتره حداقل يك فهرستي از كليه ي منابع و بخش ها باشه كه حداقل هر هفته آپديت بشه . اين فهرست به من نوعي كمك ميكنه با دانلود يك فايل Word‌يا PDF چند كيلويي بتونم بفهمم منبعي كه نياز دارم موجوده يا خير . يا منبعي كه ميخوام آپلود كنم موجوده يا خير. اين به مراتب ساده تر از گشتن 5-6 لايه كتابخانه هست و زمان كمتري رو از فرد ميگيره ضمن اينكه به نظر ميرسه جستجو در يك فايل Word‌زودتر به نتيجه برسه. تهيه ي اين ليست ميتونه براي هر بخش جدا باشه و به عنوان موضوع اول هر بخش باشه .ميتونه يك ليست كلي از كليه ي بخش ها باشه كه اون هم هر 3 ماه آپديت بشه.
    براي مثال ميتونه ليستها به اين صورت باشه :

كتابخانه
    امتحانات
    زبان انگليسي
    تافل
    آيلتس
    جي آر ايي

فهرست اصلي مربوط به تافل يا آيلتس و غيره است كه در اول بخش موجوده و ليست كلي هم كه مربوط به زبان انگليسي . ميشه در لايه هاي بالاتر هم فهرست تلفيقي از كتابها داشت ولي فكر نميكنم نياز باشه. همين كه فرد به بخش زبان انگليسي مياد كافيه فهرستي باشه كه كمكش كنه حالا چه براي آپلود چه براي دانلود.

در مورد فهرست ميدونم كه قبلا روش بحثهاي مفصلي شده ولي احتمالا هنوز به نتيجه نرسيده چون در كتابخانه قابل روئيت نيست يا حداقل من نديدم. الان منابع افزايش پيدا كردند و نياز به يك فهرست هر روز پر رنگ تر ميشه هرچند كه كار ساده ايي نيست. و باز هم بحثي كه نيما مطرح كرده بودند كه مهم كميت نيست و كيفيته. در حال حاضر كاربران به كيفيت توجه دارند؟ هر چيزي كه انگليسي باشه صرفا به آزمون زبان انگليسي مربوط نيست. و منابع كم اهميت داره روز به روز تعدادشون بالا ميره. اين نياز به تفكيك منابع اصلي رو زياد ميكنه.

ايده ي اين فهرست روش سنتيه كتابداريه . ممكنه ادمين گرامي راه حل نرم افزاري هم براي اين مورد در نظر داشته باشند كه در آينده اعمال بشه و به نوعي اتوماسيون اداري هم انجام بشه. خيلي كاربرها هنوز در تاپيك هاي نامرتبط در مورد مكان كتابها و وجود يا عدم وجودشون سوال ميپرسند كه اين فيدبكيه كه نشون ميده كتابخانه با اينكه به سمت چپ بالاي فاروم ( طبق پيشنهاد قبلي) منتقل شده كه در ديدرس باشه ، همچنان نياز به بهبود بيشتر داره.

اميدوارم پيشنهادم مورد بررسي قرار بگيره.
    به اميد موفقيت همه

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

سلام سایمون عزیز، ممنون از پیشنهادات خوبت

1- نه به نظرم کافی نیستن

2- امکان rate دادن نیست، شاید مهم کردن موضوع کتاب های رفرنس بتونه کمک کنه.

3- موافقم، من خودم چند بار یک کتابی را دنلود کردم دیدم جای مناسب آپلود نشده یا مثلا منبع زبان انگلیسی، اصلا کتاب به زبان انگلیسی نیست.

4- اطلاعیه اصلاح شد

5- فایل word خوبه، منتها به نظر من اینکه فقط قابلیت جستجو باشه تا اطمینان حاصل پیدا بشه کتاب تکراری نیست، کافی نیست ؛ لینک کتاب هم باید باشه تا کسی که دنبال کتاب هست با کلیک بر روی کتاب به راحتی بتونه آن را دانلود کنه. بنابراین به نظر من ایجاد تاپیک فهرست کتب با لینک دانلود آنها شاید بهتر باشه.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Global Moderator

Simon آواتار ها

ممنون از پاسختون

در مورد 2 حدس ميزدم اين امكان نباشه. چيزي كه به ذهن خودم رسيد اينه كه از روي تعداد دانلود شدن يك منبع اگر چه ابزار دقيقي نيست اما تا حدودي قابل اتكا هست، ميشه متوجه شد منابع مهم تر كدوم ها هستند و اونها رو به نوعي مشخص كرد. مثلا اگر تعداد دانلود بارونز 200 بار باشه و مثلا Oxford Words مثلا 50 باره ، مشخصه كه بارونز مهم تره واين رو به نوعي ميشه هايلايت كرد. متاسفانه مهم كردن نميدونم چرا خيلي قوي نيست در به چشم اومدن. شايدم به اين خاطره كه رنگش با رنگ تاپيك معمولي كمي متفاوته و كنارش يك لغت قرمز رنگ مهم ظاهر ميشه. اگر اين رنگه طوسي پر رنگ نباشه و رنگي مثل زرد يا فسفري باشه بيشتر مشخصه. شايدم با كل قالب فاروم كه بر مبناي طوسي و آبي بنا گذاشته شده همخواني نداشته باشه اما كمك كننده خواهد بود. اگر كاربري باشيد كه روزي حداقل 2 ساعت در فاروم بگرديد به زودي رنگ تاپيك هاي مهم مثل نويز سفيد از طريق بينايي شما ناديده گرفته ميشه و همه ي تاپيكها رو تا حدي يكسان ميبينيد.

5 -فايل ورد هم اگر لينك دار باشه كه خيلي هم مفيدتره. ولي از اونجا كه سنگ بزرگ ممكنه علامت نزدن باشه من فعلا به لينك اشاره نكردم كه حداقل فعلا فهرست يك باني پيدا كنه تا به جايي برسيم كه لينك هم بديم.

6-يك مورد ديگه اينكه من تو پست قبلي به كلي فراموش كردم از مدير اين بخش قدرداني كنم دوست خوبم mahspice كه حقيقتا زحمت ميكشن و گوش بزنگ هستن تا همه چيز درست باشه. چيزهايي كه صرفا اشاره كردم ممكنه مربوط به گذشته باشه يا به بي توجهي خودم به عنوان يك كاربر وقتي كه چيزي رو به اشتراك ميگذارم. لذا خدايي نكرده اين پيشنهاد ها اشاره به كم و كاستي در عملكرد كسي محسوب نشه.

ممنون از توجهتون
    شادزي
    ویرایش توسط Simon : August 22nd, 2013 در ساعت 03:05 PM

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

با سلام به دوستای گلم

من در مورد 2 یک پیشنهاد دارم.
    بله کاملا حق با سایمون عزیز است. منابع زیاد شده است و کاربران جدید برای گرفتن منابع اصلی با مشکل روبرو میشوند. و در تاپیک های مشاوره هم هر کسی که کتابی را خوانده را به عنوان منبع اصلی معرفی میکند.
    به نظر من میشه این مشکل را از طریق ویکی برطرف کرد. به اینصورت که در ویکی که توضیح کامل از امتحان داده شده و منابع را معرفی کرده در قسمت منابع همانجا کتابها به کتابخانه لینک شود. و بعد به راحتی دانلود شود.

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    با سلام به دوستای گلم

من در مورد 2 یک پیشنهاد دارم.
    بله کاملا حق با سایمون عزیز است. منابع زیاد شده است و کاربران جدید برای گرفتن منابع اصلی با مشکل روبرو میشوند. و در تاپیک های مشاوره هم هر کسی که کتابی را خوانده را به عنوان منبع اصلی معرفی میکند.
    به نظر من میشه این مشکل را از طریق ویکی برطرف کرد. به اینصورت که در ویکی که توضیح کامل از امتحان داده شده و منابع را معرفی کرده در قسمت منابع همانجا کتابها به کتابخانه لینک شود. و بعد به راحتی دانلود شود.

Good Luck
    پيشنهادت عاليه ها . فقط يك راهي هم پيدا كني كه از اونجا به ويكي لينك بديم ديگه كلي از مشكلات پستهاي تكراري، نامرتبط، بدون جستجو هم به يكباره حل ميشه.ويكي خودش نياز به تبليغ گسترده داره. كاربر جديد كه عملا تا لينك ندي سراغش نميره.
    شادزي

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    پيشنهادت عاليه ها. فقط يك راهي هم پيدا كني كه از اونجا به ويكي لينك بديم ديگه كلي از مشكلات پستهاي تكراري، نامرتبط، بدون جستجو هم به يكباره حل ميشه.ويكي خودش نياز به تبليغ گسترده داره. كاربر جديد كه عملا تا لينك ندي سراغش نميره.
    شادزي
    1- لینک دادن که کاری نداره و مشکلی هم نداره! همین الان هم ویکی کلی لینک داره و با یک کلیک به لینک مورد نظر میره! (مثل همینی که الان تو ویکی امتحانات هستش بعنوان نمونه وقتی تافل را روش کلیک میکنی میره تو ویکی تافل) (حالا اسم کتاب روش کلیک! میره کتابخانه! و بعد دانلود! و بعد حالشو ببررررررررررررر)
    2- کاربر جدید که سوال تکراری پرسید با پیام خصوصی پست حذف میشه و بهش گفته میشه به ویکی سر بزنید. در ضمن میشه یک پیام خصوصی ساخت و وقتی کاربر جدید عضو شد همون اول گفته بشه به ویکی مراجعه کنید و اگر مشکلی بود در فروم بپرسید. (برای کاربرهای فعلی هم میشه پیام خ داد و یا مدیران و کاربران قدیمی یه مدتی از امضا خود را برای تبلیغ اینکار استفاده کنند.)

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    1- لینک دادن که کاری نداره و مشکلی هم نداره! همین الان هم ویکی کلی لینک داره و با یک کلیک به لینک مورد نظر میره! (مثل همینی که الان تو ویکی امتحانات هستش بعنوان نمونه وقتی تافل را روش کلیک میکنی میره تو ویکی تافل) (حالا اسم کتاب روش کلیک! میره کتابخانه! و بعد دانلود! و بعد حالشو ببررررررررررررر)
    2- کاربر جدید که سوال تکراری پرسید با پیام خصوصی پست حذف میشه و بهش گفته میشه به ویکی سر بزنید. در ضمن میشه یک پیام خصوصی ساخت و وقتی کاربر جدید عضو شد همون اول گفته بشه به ویکی مراجعه کنید و اگر مشکلی بود در فروم بپرسید. (برای کاربرهای فعلی هم میشه پیام خ داد و یا مدیران و کاربران قدیمی یه مدتی از امضا خود را برای تبلیغ اینکار استفاده کنند.)

استاد منظورم لينك به اون صورت نبود. منظورم اين بود كجا يه لينك داشته باشيم قبل اينكه كاربر بياد تو فاروم ، ويكي رو ببينه و بعدم از اونجا طبق فرمايش شما كتابخونه. مشكل اصلي اينه كه كاربرها كتابخونه رو زودتر از ويكي گاها پيدا ميكنند. تبليغ امضا به صورت مدتي ، جوابگو نيست چون اينجا كاربر مياد و ميره هميشه شما با گروهي كاربر جديد كه به سن اپلاي رسيدن مواجهي. بعدم شما خودت تا حالا امضاي چند نفر رو اينجا خوندي؟ سهيل جان ايده ي ديگه هم داري بده واقعا حيفه كتابخونه از ديد يك سري دوستان مهجور باشه. شادزي

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    استاد منظورم لينك به اون صورت نبود. منظورم اين بود كجا يه لينك داشته باشيم قبل اينكه كاربر بياد تو فاروم ، ويكي رو ببينه و بعدم از اونجا طبق فرمايش شما كتابخونه. مشكل اصلي اينه كه كاربرها كتابخونه رو زودتر از ويكي گاها پيدا ميكنند. تبليغ امضا به صورت مدتي ، جوابگو نيست چون اينجا كاربر مياد و ميره هميشه شما با گروهي كاربر جديد كه به سن اپلاي رسيدن مواجهي. بعدم شما خودت تا حالا امضاي چند نفر رو اينجا خوندي؟ سهيل جان ايده ي ديگه هم داري بده واقعا حيفه كتابخونه از ديد يك سري دوستان مهجور باشه. شادزي
    سایمون جان من فکر میکنم میشه اول هر موضوع (مثلا اول بخش تافل) لینک ویکی را گذاشت.
    یا اینکه در صفحه اول فروم برای هر قسمت یک لینک ویکی گذاشت.
    یا اینکه در کتابخانه در هر بخش یک لینک مشخص ویکی گذاشت.

Good Luck

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

سلام دوستان،

من فکر می کنم اگه شابک (ISBN) کتابها علاوه بر سایر مشخصات درج بشه، بسادگی قبل دانلود می شه با یک سرچ کوچیک متوجه شد مشخصات کاملتر کتاب چیه. فکر می کنم برای اینکار amazon.com/books بهترین موتور جستجو است. بعلت عدم آشنایی بیشتر کاربران با جستجوی قبل دانلود، فکر میکنم از طریق اطلاعیه های مدیریت، بشه این اطلاعات را به سایرن هم انتقال داد. یا حتی لینک مربوطه در سایت آمازون در توضیح کتاب قرار داده شود.

و یک سوال: آیا این امکان وجود داره که تنها یک یا چند واژه کلیدی فقط در کتابخانه جستجو بشه؟ اینطوری فکر می کنم راحتتر می شه به محتویات تمام کتابخانه دسترسی داشت. (الان متوجه شدم که در جستجوی پیشرفته می شه اینکار را کرد. اما پیدا کردن گزینه مناسب کمی دشوار است. اگر امکان داشته باشد لینک مستقلی برای جستجو فقط در کتابخانه قرار داده شود، می تواند کاربردی تر باشد)

خوش باشید
    ویرایش توسط mor121 : November 2nd, 2013 در ساعت 03:04 PM دلیل: تصحیح
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)