نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: Health Certificate برای پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

Junior Member

پیش فرض Health Certificate برای پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

سلام دوستان
    من دانشجوی دکتری فیزیک هستم و برای یه Fellowship و فرصت مطالعاتی دارم توی یکی از موسسات تحقیقاتی ایتالیا اقدام میکنم.
    توی مدارک لازم نوشته Recent health certificate اما هیچ فرم یا اطلاعات خاصی مبنی بر اینکه چه جور certificate باشه نگفته.
    من با توجه به اطلاعاتی که از جستجو در تالار کسب کردم خودم رفتم پیش یه پزشک و یه سری آزمایش خون از قبیل HIV هپاتیت و قند و اوره و ... برام نوشت و انجام دادم و نتیجشو هم به صورت انگلیسی از انتقال خون گرفتم و مشکلی هم نداشتم.
    حالا میخوام بدونم دوستانی که برای پذیرش یا ویزا برای ایتالیا اقدام کردن آیا سفارت ایتالیا هم مثل سفارت کانادا پزشکان خاصی معرفی میکنه که باید رفت پیش اونه؟ یا اصلا اطلاعاتی که مفید باشه در مورد این Medical certificate که به من کمک کنه در این زمینه ی خاص سراغ دارید؟

من توی تالار جستجو کردم و بیشتر اطلاعات مربوط به سفارت کانادا بود که باید اونها یه فرم را برای متقاضی پر میکردند و معاینات مربوطه.
    اما از اونجا که به من هیچ فرم و اطلاعات خاصی ندادن به نظرتون در این مورد چه کاری انجام بدم؟

نکته ی دیگه اینکه آیا پزشکی سراغ دارید که با دیدن نتایج آزمایشات من نتیجه ی معاینات را به صورت انگلیسی در سر برگ لاتین و مهر لاتین بنویسه؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان.

Member armannnnnnnnnn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : Health Certificate برای پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

به نظرم شما نتیجه ازمایشاتتون رو ببرید یه دکتر براتون بنویسه که از هر لحاظ سالم هستید و هپاتیت و ایدز و بیماریهای مقاربتی ندارین.نامشو ببرین نظام پزشکی تا تایید کنن و مهر سنگی بزنن تا قابل ترجمه رسمی باشه.ترجمه رسمی کنین و ببرید تا سفارت تاییدش کنه-این روال قانونیشه-
    چون سفارت فقط مهر وزارت خارجه رو میشناسه نه دکتر شما رو
    Don't Fight a Battle if You Don't Gain anything by Winning
    Marshal Erwin Rommel

Junior Member

ممنون از راهنماییتون. اما نکته ای که وجود داره اینه که فعلا من هنوز با سفارت کاری ندارم. من باید این Health certificat را برای پذیرش به اون لابراتوار بفرستم.
    نظرتون چیه اگه من به جای این کارها و ترجمه رسمی و ... یه دکتر پیدا کنم که برام نتیجه ی معایناتو توی سربرگ انگلیسی و با مهر انگلیسی بنویسه. از اونجا که فعلا با سفارت سرو کاری ندارم این روش میتونه جواب بده؟
    اگه موافق این راه هستید آیا دکتری میشناسید که مهر و سربرگ انگلیسی داشته باشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

درود..
    نه ایتالیا برای ورود هیچ مدرکی مبنی بر Health Certificate نخواسته.. و سفارت هم چنین چیزی نمی‌خواد.. شاید بهترین کار همین باشه که یه دکتری پیدا کنید به زبان انگلیسی بهتون گواهی مربوطه رو بده..
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member saberanoosheh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedicine, University of Padova

دوست عزیز
    از منم یه همچین چیزی خواسته بودن برای ثبت نام که خودم یه متنی آماده کردم دادم 2 تا پزشک متخصص ( روانپزشک و داخلی ) امضا و مهر زدن و محض احتیاط بردم نظام پزشکی هم تایید کرد که البته همه مهرها به فارسی بود و اینجا هم قبولش کردن ! با توجه به اینکه نظام پزشکی هم تایید کرده بود تو ایتالیا هم توسط سفارت ایران قابل تایید بود ولی به این مورد نیازی نشد .
    شاد باشید
    STOP TB

سلام
    هنوزم سفارت گواهی سلامت رو میخواد؟ چجوری باید تهییه کرد؟ میشه یه توضیح بدید ممنون میشم