صفحه 11 از 163 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

نقل قول نوشته اصلی توسط hn
    -دوستان امکانش هست که یرای دانشگاهی که در Erasmus هست و براش اقدام کردیم از طریق Erasmus هم اپلای کنیم؟ یعتی در واقع دو بار اپلای واسه یه دانشگاه؟ یا ممکنه هر دو رو حذف کتتد؟

همونطور که می دونید شانس برای اراسموس کمه و من نمی خوام فقط از طریق اراسموس برای اون دانشگاهی که می خوام اپلای کنم

-همینطور میشه واسه اراسموس ایران و اراسموس اصلی اقدام کرد؟ اگر یله دانشگاههای انتخابی می تونه بینشون مشترک باشه؟
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    بله میشه همزمان اقدام کرد
    سلام
    اول اینکه اگه منظور از اراسموس ایران EM7 هست که اون دکتراست و اراسموس معمولی ارشده! همونطور که بچه ها گفتن شما تا سه تا برنامه اراسموس رو میتونید اقدام کنید که اگه دانشگاه مشترک هم داشته باشند ایرادی نخواهد داشت.
    در مورد همزمان بودن اراسموس و اپلای معمولی هم میتونی اقدام کنی! حداقل من که اینکار رو کردم، البته رشته ها مختلف بود و من توی هر دو (اراسموس و رشته توی اون دانشگاه) پذیرفته شدم.
    در مورد یک رشته اگه خیلی شک داری بهتره که به دانشگاه میل بزنی اما از اونجایی که دانشگاه ها هم بابت دانشجوهای اراسموس از اتحادیه یه پولی میگیرن بدشون نمیاد که دانشجوهاشون اراسموسی باشن.

شاد باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

نمي دونم شايد كار درستي نباشه ولي من اگه جاي تو بودم ايتاليا را انتخاب مي كردم چون خيلي اعتقاد زيادي به رنك تو كشورهاي نا آشنا ندارم منظورم اينه كه اگه مثلا امريكا يا كانادا باشه چون شرايط زندگي تو اكثر شهرها خوبه بايد به فكر رنك باشي ولي در اين حالتي كه تو هستي به نظر من ايتاليا بهتره خودت هم كه كشورشو دوست داري

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من می دونم که ایتالیا تقریبآ جهان سوم اروپا حساب می شه .. یعنی اگه می خواین در مورد اینکه خود کشور ایتالیا بهتره یا چک تصمیم بگیرین بهتره که ایتالیا رو با المان و انگلیس و فرانسه مقایسه نکنید ...

من بودم اولی رو انتخاب می کردم .. رنک 100 با 1000 خیلی تفاوت فاحشی داره ... حتی اگه 100 و 600 بود بازم می شه یه کاریش کرد ..
    نکته دوم دانشگاه چک بالاخره توی پایتختش هست و فکر دوران intership هم اگه دورتون داره باشید که کار توی پایتخت کشورها بهتر پیدا می شه تا شهر Bozen-Bolzano که نمی دونم کجا هست !! ... یه نکته دیگه ایتالیایی ه Free University هستش ... دنبال این باشید که Free Uni های توی ایتالیا چطوری هستند ! ...

و نکته آخر ...
    ایتالیا به نظر من یه خوبی بزرگی که داره می تونین آخر هفته ها با یه قطار ظرف 2 3 ساعت راحت برین کشورهای دیگه مثل سوئیس و اتریش و همسایه های دیگه گشت و گذار ... اما خب چک افتاده شرق اروپا و یه ذره نسبت به کشورهای دیدنی دیگه دوره ...
    اینم گفتم برای اوقات فراغت ...
    اما در کل بازم من نظرم روی دانشگاه پراگ ه ! ...

ببین من نمی تونم بگم کدوم رو انتخاب کنی ولی چون خودم دانشجوی یکی از دوره های ایراسموس موندوسم می تونم تجربه خودمو بگم:
    1. دوره من از 4 تا دانشگاه تشکیل می شه که هر کس نهایتا تحصیل تو حداقل 2 و حداکثر 4 تا دانشگاه رو تجربه می کنه. آخر دوره همه 1 مدرک فارغ التحصیلی ارشد از ایراسموس موندوس می گیره + مدرک ارشد از هر دانشگاهی که 1 ترم توش درس خونده.
    نکته مهم اینه که داشتن مدرک ایراسموس موندوس از مدرک همه دانشگاها مهمتره. و ایراسموس موندوس خیلی سعی داره که اهمیت خودشو نشون بده و ارزش مدرکشو بالا ببره به خاطر همین استادای معروف رو از تمام نقاط جهان می آره برای تدریس. به خاطر همین مثلا من که 5 تا درس این ترم دارم فقط 3 تا از استادام از همون دانشگاه بودن 1 استاد معروف از خارج اروپا آورده بودن که تو کارش جزو بهترین های دنیاست و 1 استادم از یکی از دانشگاه های شریک.
    نکته دیگه اینه که شاید رنک کلی دانشگاه پایین باشه ولی معمولا این دانشگاها تو اون فیلدی که رشته مه توش ارائه می شه بهترین های اروپا هستند.
    به نظر من با توجه به اینکه باید تو این دوره جابجا بشی (یکی از اهداف ایراسموس موندوس که روش تاکید داره موبیلیتی است) نه می شه خیلی به رنک توجه کرد چون بالاخره دانشگاه های مختلف رو تجربه می کنی نه به کشور چون اونم جابجا میشی.

در موردایتالیا هم چون من اتفاقا هفته پیش واسه تعطیلات رفته بودم ایتالیا بگم اولا خیلی قشنگه ولی عین ایران می مونه، ترافیک، گدا، جیب بر (این یکی رو من تو ایران تجربه نکرده بودم) ولی لذت بخش.

من سایت این دو دانشگاه رو بررسی کردم، گویا دانشگاه چک دومین دانشگاه شرق اروپاست اما این دانشگاه ایتالیایی اصلا تو لیست دانشگاه های خودشم نبود ، تو سایت سنجش هم نبود. البته من 4 گزینه داشتم .

برای سال اول(دروس کامپیوتر) : به جز ایتالیا و چک ، nancy2 در فرانسه و مالتا رو هم داشتم.

مالتا رو که اسمشم تا حالا نشنیده بودم حذف کردم، nancy2 هم جزئ دانشگاه های public فرانسه هست و کشورش خوبه اما چون سکولار هست و من نمی تونم با حجاب باشم حذفش کردم.

راستش من اصلا به صنعتی بودن این کشورها توجه نداشتم، البته این دوره intership نداره و لی درنهایت پروژه داره. شنیده بودم ایتالیا هم دزدبازاره اما باور نداشتم

فکر کنم چک انتخاب بهتری باشه (هرچند که ایتالیا زیباست)، راستی مردم اینجا به چه زبانی صحبت می کنند؟ چکی؟

اما برای سال دوم (دروس language technology):

1- آلمان Saarland University
    خیلی از رنکش نمی دونم_ یک کمی خشن هستند ، من از مردمش می ترسم :-[
    یا
    2- هلندUniversity of Groningen
    رنکش خیلی خوبه ، کشورش هم زیباست و در صلح وصفا

من می خواستم سال دوم هلند رو انتخاب کنم اما این حرف صنعتی بودن کشورها یک کم دو دلم کرد. لطفا برای سال دوم هم منو راهنمایی کنید

دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من بودم سال اول می رفتم سراغ همون چک ! ... اینطور که شما می گین دانشگاه دوم شرق اروپاست پس مشکل معروف بودنش حل شد ...

در مورد صنعتی بودن هم حالا من یه چیزی گفتم ... بالاخره گفتم حواستون باشه .. نگفتم که معیار خیلی مهمی ه !! حداقل برای رشتهء ما که خیلی وابسته به بازار مالی اون کشور هست فرق فرانسه و چک ، خب خیلی زیاده ... اما برای تز فکر نکنم فرقی با هم داشته باشند ... مهم دسترسی به اطلاعاته که اونور آب همه جا با هم لینک هستند و مشکلی از نظر دسترسی به اطلاعات مورد نیازتون ندارید ...

سال دوم هم که Groningen !! شک نکنین ...
    Groningen یکی از دانشگاه های خوب هلنده ... هلند هم کشور خیلی تمیز و خوبی ه ... مردمش بهترین تسلط رو روی انگلیسی دارن و راحت می تونین با انگلیسی با همه صحبت کنید ... منم کلآ حس خوبی نسبت به مردم آلمان و آلمانی جماعت ندارم ...

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط arash
    سلام
    اول اینکه اگه منظور از اراسموس ایران EM7 هست که اون دکتراست و اراسموس معمولی ارشده!
    این جمله تون درست نیست. EM7 هم واسه ارشد هستش و هم دکترا و EM فقط واسه ارشد هست!

در مورد انگلیسی که نگران نباشید من به غیر فرانسه که احدالناسی انگلیسی بلد نبود هیچ جای دیگه اروپا با مشکل مواجه نشدم. بنابر این جای نگرانی نیست.
    در مورد هلند و آلمان نظری نمی تونم بدم ولی حتما مب دونید که آلمان پر ایرانیه حالا نمی دونم اینو به عنوان 1 نکته مثبت باید حساب کرد یا منفی.
    انشا الله که تو دوره قبول می شید ولی باید بگم که هیچ تضمینی نیست که شما دقیقا همین دانشگاه هایی برید که انتخاب اولتونه بنابر این به انتخاب های دوم و ... هم دقت کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

سلام

من دارم واسه یکی از برنامه های Erasmus اپلای میکنم. سه تا انتخاب واسه دانشگاهها دارم که جریان خوب، کمتر خوب، و یکم بیشتر کمتر خوب رو دارن و تنها یکی رو میشه توی فرم انتخاب کرد، ولی چیزی که واسم سواله اینه که قائدتا اگه خوبه رو انتخاب کنیم پذیرش سخت تر هست دیگه نه؟ به نظرتون اگه فرضا بین اونایی که خوب رو انتخاب کردن رد شدیم اونوقت آیا کلا حذف می شیم یا اینکه پرونده ما رو با دسته های کمتر خوب و یا یه کم بیشتر کمتر خوب دوباره بررسی می کنن؟ یعنی به نظرتون اگه دانشگاه با رنک بدتر رو انتخاب کنیم شانسمون بیشتر هست یا اصلا فرقی نداره یا اصلا کلا یه جور دیگه بررسی میشه؟ آیا جایی توضیحات مربوط هست که من ندیدم؟ ممنون

Junior Member

سلام

من اين لينك رو ديدم
    http://ec.europa.eu/education/progra.../index_en.html
    ولي اينا كه تا 2008 هست؟ يعني الان همون 2008 ها رو بايد انتخاب كنيم؟
    تازه اينا كه خيلي كمن؟ همين چند تا دونه بالا كه 2008 هستن رو ميتونيم انتخاب كنيم؟ اما رشته هاي كامپيوتر گرايشهاي اصل كاري رو اصلا نداره؟ علوم كامپيوتر يا مهندسي نرم افزار يا شبكه ... هيچي
    من فكر ميكنم دارم اشتباه ميكنم و جاي درستي رو نگاه نمي كنم. لطفا راهنمايي كنيد كه وقت كمي مونده
    اصلا سر در نميارم چي به چيه و از كجا بايد انتخاب رشته كنم؟
    مرسي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)