صفحه 144 از 163 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

سلام.
    این بورس اراسموس فقط برای مقطع کارشناسی ارشده یا دکترا هم شامل میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    محیط زیست آزاد علوم و تحقیقات

امسال فکر کنم متاسفانه فقط ارشد داره!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zivet نمایش پست ها
    سلام دوستان

پارسال حوالی همین روزها بود که نتیجه پذیرش من اومد و درگیری پروسه ویزا شروع شد. قصد دارم تجربه ای رو که پشت سر گذاشتم اینجا بنویسم تا کمکی باشه برای دوستانی که احیانا در شرایط مشابه قرار می گیرند و براشون سوال پیش میاد. چون شرایط چرخش دانشگاه ها مربوط به برنامه اراسموس هست اینجا پست رو می گذارم و نه در تاپیک اقدام برای ویزای فرانسه مثلا. کووردینیتور برنامه من دانشگاهی در هلند هست منتها ترم اولم در فرانسه برگزار می شد و ترم دوم در مجارستان. شروع ترم در فرانسه از اول سپتامبر بود ولی یک ماه قبلش یک اورینتیشن سه هفته ای در هلند برگزار می شد. بنابراین اقامت طولانی مدت من در فرانسه بود ولی وردم به شنگن از هلند انجام می شد. خدا می دونه همین دو سه جمله توضیح ساده من رو وادار به تحمل چه استرس هایی کرد. اصلا دوست ندارم کس دیگه ای وادار به تحملش بشه. از یک طرف شرکت در اورینتیشن رو به خاطر اهمیتش نمی خواستم از دست بدم و از طرفی حرفای ضد و نقیض خیلی زیادی می شنیدم از این که مثلا در صورت انجام این کار احتمال دیپورتم وجود داره. تو تماس تلفنی ای که با کارکنان سفارت فرانسه داشتم آقایی که جواب داد (و واقعا نمی دونم چرا می ذارن آدمای بی اطلاع اونجا گوشی رو بردارن) با قطعیت تمام گفت که دیپورتت می کنن و اصلا باید برای ویزای هلند اقدام کنی! خانم مسئول قسمت فرهنگی هم می گفت که جواب این سوال با سفارته و با من نیست. از طرفی بعد از ایمیلی که به سفارت هلند زدم (با تأخیر خیلی زیاد) بهم جواب داده شد که ویزا رو باید از طریق فرانسه بگیرم منتها در فرودگاه آمستردام توی ایمیگریشن آفیس مدرکی داشته باشم دال بر اینکه مجبور بودم اول به هلند برم. من این جواب ایمیل رو پرینت گرفتم به علاوه پرینت از پاسخ ایمیلی که از ایمیگریشن سرویس کشور هلند دریافت کرده بودم (بله حتی به اونهام ایمیل زده بودم!) مبنی بر این که مادامی که ویزای اقامتی ایالتی از شنگن رو دارید ورود از ایالت دیگه مشکلی نیست، به علاوه نامه ای که به درخواست من از دفتر برنامه برام فرستادن و نوشته بودن که مجبورم برای شرکت در اورینتیشن اول به هلند برم. در فرودگاه اسکیپول پلیس مهاجرت همین که پاسپورتم رو دید گفت باید مدارکت رو بررسی کنیم. من رو به اتاقی بردن و من براشون توضیح دادم و پرینت ها رو بهشون دادم. رفتارشون مودبانه بود. حدود ده دقیقه ای معطلم کردن و بعد هم اجازه دادن که برم. قاعدتا بعدا فهمیدم این اتفاق برای هیچ کدوم از هم دوره ای های من با ملیت های مختلف (که اون هام ویزایی غیر از هلند داشتن) نیفتاده.
    نتیجه اخلاقی ای که از داستان من می گیریم اینه که در همچین موقعیتی به حرف کسایی که توی سفارت تلفن رو جواب می دن گوش ندین و استرس نگیرین و مدارک لازم رو برای پرس و جوی احتمالی آماده کنین.

موفق باشید
    با سلام دوست عزیز و مرسی که به فکر بودید

من هفته ی پیش جواب بورسیه و پذیرشم از دانشگاه وخنینگن اومد دیقیقا مثل شما با این تفاوت که من اولین دانشگاه میزبانم آرهوس دانمارک هستش. زنگ زدم چند بار (چون خیلی گنگ راهنمایی کرده بودن) آخرش گفتن که ظرف دو هفته دیگه قراره یکی از طرف دانمارک باهام تماس بگیره. میخوام مطمن شم که راهو درست میرم و اگه اطلاعات اضافی در خصوص نحوه ی گرفتن ویزا برای کشور میزبان دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام به همه

من می خواهم برای fall 2017 اقدام کنم. باید ددلاین برنامه ها رو داشته باشم تا بتونم برای آزمون زبان و بقیه موارد برنامه ریزی کنم. اما هر چی تو صفحه اختصاصی برنامه های مورد نظرم جست جو کردم ددلاینی پیدا نکردم ، صرفا با یه جمله مواجه شدم :

Applications for the September 2016 intake are now closed for the Erasmus Mundus scholarships.[COLOR=#666666 !important][/COLOR]

دوستان کسی پیشنهادی داره که چطور می تونم بفهمم ددلاین سال قبل به چه صورت بوده ؟

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud98 نمایش پست ها
    سلام به همه

من می خواهم برای fall 2017 اقدام کنم. باید ددلاین برنامه ها رو داشته باشم تا بتونم برای آزمون زبان و بقیه موارد برنامه ریزی کنم. اما هر چی تو صفحه اختصاصی برنامه های مورد نظرم جست جو کردم ددلاینی پیدا نکردم ، صرفا با یه جمله مواجه شدم :

Applications for the September 2016 intake are now closed for the Erasmus Mundus scholarships.[COLOR=#666666 !important][/COLOR]

سلام. این صفحه رو نگاه کنید. به نظر میرسه ژانویه باشه ددلاین حالا شما در بدترین حالت 1 ژانویه در نظر بگیرید.
    How do I apply for an Erasmus Mundus scholarship?All candidates who apply before the deadline in January have the option to be considered for Erasmus Mundus. To be considered, students should tick the ‘Erasmus Mundus’ option on their application form.
    For information regarding EM scholarships, you have to contact UPM at imim@etsii.upm.es

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emperator نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز و مرسی که به فکر بودید

من هفته ی پیش جواب بورسیه و پذیرشم از دانشگاه وخنینگن اومد دیقیقا مثل شما با این تفاوت که من اولین دانشگاه میزبانم آرهوس دانمارک هستش. زنگ زدم چند بار (چون خیلی گنگ راهنمایی کرده بودن) آخرش گفتن که ظرف دو هفته دیگه قراره یکی از طرف دانمارک باهام تماس بگیره. میخوام مطمن شم که راهو درست میرم و اگه اطلاعات اضافی در خصوص نحوه ی گرفتن ویزا برای کشور میزبان دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اولن که از دریافت خبر داشتن یه هم برنامه هم وطن خیلی خوشوقت شدم
    دومن توی پاسخ خصوصی جوابتون رو دادم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام دوستان کسی اطلاعاتی درباره بورس های کومون ویلس Commonwealth داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام من این اطلاعات رو کسب کردم:

زمان اعلام نتایج اراسموس
    ماه می/جون هر سال

طرح های مناسب ایران
    window grant
    طرح مرحبا
    طرح سلام

پنجره خاورمیانه: همون ایران عراق یمن

Erasmus Mundus Master.
    Classes start
    19/09/2016

ثبت نام طرح عمومی معمولا از ماه اکتبر و طرح مرحبا از ماه دسامبر شروع میشه.

الان اکثر طرح ها در حال پاسخ دادن هستند و طرح های جدید بورس های دولتی و سازمانی مثل اراسموس اوایل اگوست شروع میشه (اواخر تابستون خودمون) که در واقع زمان ثبت نام هست.
    از الان تا اون موقع زمان بسیار مناسبی هست برای آماده شدن هم مدارک و هم زبان. ارزوی موفقیت برای همه و خودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud98 نمایش پست ها
    سلام به همه

سلام من این اطلاعات رو کسب کردم:

زمان اعلام نتایج اراسموس
    ماه می/جون هر سال

طرح های مناسب ایران
    window grant
    طرح مرحبا
    طرح سلام

پنجره خاورمیانه: همون ایران عراق یمن

Erasmus Mundus Master.
    Classes start
    19/09/2016

ثبت نام طرح عمومی معمولا از ماه اکتبر و طرح مرحبا از ماه دسامبر شروع میشه.

الان اکثر طرح ها در حال پاسخ دادن هستند و طرح های جدید بورس های دولتی و سازمانی مثل اراسموس اوایل اگوست شروع میشه (اواخر تابستون خودمون) که در واقع زمان ثبت نام هست.
    از الان تا اون موقع زمان بسیار مناسبی هست برای آماده شدن هم مدارک و هم زبان. ارزوی موفقیت برای همه و خودم.

Junior Member

با سلام،

کسی از طرح کلی هست که هنوز جواب نگرفته باشه؟ الان سوم جونه و هیچ خبری نگرفتم جز اینکه دو هفته پیش ایمیل زدند و دانشگاه هایم رو بهم اعلام کردند بدون اینکه اشاره ای به موضوع اسکالرشیپ کرده باشند. فقط اون آخرش نوشته بودند به زودی جهت تایید مدارکت باهات تماس میگیریم که اونم 10-12 روزیه هنوز چیزی نفرستادند. تو این مدت دو بار ایمیل و چندین بار زنگ زدم جواب نمیدن. تو صفحه فیسوبوکشون هم پیغام گذاشتم، خیلی سوت و کوره اونجا. فقط یه نفر جوابمو داده و گفته وضعش بدتر از منه و هنوز حتی mobility route رو بهش اعلام نکردن. آیا این عادیه که زمان اعلام نتایج برنامه های مختلف 3-4 هفته با هم متفاوت باشه؟

سارا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)