صفحه 16 از 163 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    سلام
    به نظرتون اگه از ایران برای فیزیک اتمی اپلای کنیم . ویزا میتونیم بگیریم؟ یا اصلا پذیرش میده erasmus mundus ? 8)
    سلام
    زیاد نگران ویزاها نباشید، دقت کنید که پذیرش شما بعد از اینکه به تایید دانشگاه ها برسه در نهایت باید توسط کمیته اصلی اتحادیه اروپا هم تایید بشه که به احتمال زیاد اگه اونجا بخواد از نظر تحریم چیزی در نظر گرفته بشه همونجا اعمال میشه.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

سلام
    یک سوالی که برای من پیش اومده ذهنمو مشغول کرده . می خواستم نظر شما رو هم بدونم.!
    اینکه دوره را در 2 یا حتی 3 کشور بخونیم . خوب از نظر دیدن 3 کشور خوبه. ولی ایا عادت کردن به محل زندگی و از همه مهمتر زبان که وقت گیر و پر دردسر است فشار روانی و روحی وارد میکنه به هر صورت . باعث افت تحصیلی یا دلزدگی و خستگی از شرایط و به عبارت خودمونی بریدن از درس نمیشود؟
    من الان که خوب فکر میکنم میبینم درسته 2-3 تا زبان یاد میگیرم و مبلغ بورس قابل توجهی هم دریافت میکنم ولی در عوض این مشکلات هم که عرض کردم هست. تا بیای بفهمی یک شهر کی به کیه . کجا به کجا است دوست پیدا کنی و به عبارتی جا بیفتی باید ترک کنی اونجا رو و بری یه جادیگه روز از نو !!! مخصوصا برای کسانی که قصد اقامت هم دارند مثل من.! نظر بدین لطفا . همفکری کنیم . دوستانی که قبلا رفتن یا اطلاعات دارند . بفرمایید که ایا این مشکلات واقعا جدی بوده یا از دور تصور من اینست؟!!
    تصور کنید که یک سال المانی یاد میگیرید که بفهمید TV و روزنامه و همسایه چی میگه. یکباره باید فرانسه بخونید و یا اسپانیایی.!! یکم ستم نیست؟

خوب همونطور که بچه ها گفتن از نظر اقامت حرف شما درسته، البته حتی دو سال مستر هم کاری از نظر اقامت برای شما نمیکنه.
    از نظر دلزدگی که اگه یه جا بمونی که بیشتر دلزده و خسته میشی، البته به سرعت ارتباط شما با محیط جدید و میزان وابستگی تون به دوستی ها هم خیلی بستگی داره. من خودم اینجا بعد از یه ماه تقریبا میدونست که کی به کیه و چی رو میشه از کجای شهر گیر آورد، دوستانم هم الان همه رقمه هستن، بنابراین از نظر جا افتادن مشکلی نیست.
    مهمترین معضل من اینجا همراه شدن با سیستم آموزشی اینجا (سوئد) بود که با سیستم ترمی ما فرق میکنه، که البته اونم اگه حواست باشه مشکل جدی ایجاد نخواهد کرد.
    در هر صورت در مورد زبان هم تو یکسال قرار نیست که شما بتونید این زبان ها رو حرف بزنید، در همین حد که بفهمید که تو فروشگاه چی دارید میخرید یا تا حد کمی روزنامه چی میگه کافیه! و این حد اونقدرها هم که فکر کنی ستم نیست، تازه فان هم هست و دست آخر میتونی ادعا کنی که فلان زبانا رو هم بلدی.
    در هر صورت به نظر من هم برنامه های دو دانشگاهی خوبن، اما بیشتر از اونش دردسرش زیاد میشه!

شاد باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین

سلام دوباره
    من در مسیر اپلای کردن دیدم نوشته birth certificate را upload کنید.!!!!!!!
    birth certificate دیگه چیه؟؟ پاسپورت هم جدا خواسته. اگه میدونید بگین اینو من چه کنم.!
    Birth Certificate همون شناسنامه است

آره birth certificate که همون شناسنامست. تازه من چون پاسپورتم نداشتم و سرباز بودم واسه اونم همینو upload کردم فقط براشون نوشتم که .... قبول کردن چون الان اینجام.
    در مورد سوال قبلیت:
    ببین این جابجا شد خیلی خوبه یعنی من الان دارم لحظه شماری می کنم که 10 روز دیگه کشورمو عوض می کنم یه زندگی جدید شروع می شه یا کلی هیجان جدید.
    در مورد آشنا شدم با شهر هم اول از همه دانشگاه ها معمولا یکی رو براتون می زارن که تو هفته های اول راهنماییتون کنه. مثلا این بابا تا 1 هفته با ما هرجا می رفتیم می اومد خرید و ... حتی مثلا 1 سری کارهایی که ما فکر می کردیم وظیفه ماست (مثل پس گرفتن پاسپورت از پلیس برای اجازه اقامت زدن) رو اون انجام داد بعد که ازش تشکر کردیم گفت دانشگاه به من پول می ده چون این دوره خا براشون مهمه!!! بناب این نگران نباشید.
    در مورد دوست هم شما همیشه با 1 عده از همکلاسی ها تون هستید مثلا ما 6 نفریم که تو این دوره ایم همه با همیم 1 خوابگاه ودوست صمیمی نترسید.
    در مورد زبان هم شما همه اروپا غیر فرانسه می تونید با انگلیسی زندگی کنید. تو فرانسه هم اولا براتون کلاس می زارن فشرده بعدم خیلی با مزست عدا در می آرن انگلیسی یلد نیستن ولی معمولا بلدن. من امتحان کردم رفتم عوض انگلیسی فارسی حرف زدم یارو یهو برگشت گفت انگلیسی بلد نیستی؟ پس انگلیسی یلدا ولی خیلی ضعیف

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    تا منظورتون از خاص چی باشه. ببین کلا استاندارد کلاسها و سطح کلاس ها بالاتر از کلاس های معمول دانشگاهیه که توش دارید درس می خونید بخاطر همین معمولا دانشجوهای دیگه دانشگاه این دروس رو یا ور نمی دارن یا با ما ور نمی دارن. ولی مثل همه جا با 10 پاس می شید ولی نکته های مهم حداقل تو دوره ما:
    1) در قبال بورس اتحادیه اروپا ازتون انتظار داره که حداقل دو تا زبان غیر از انگلیسی را یاد بگیرید. کلاساش سخت نیست ولی آسون هم نیست. بسته به دانشگاهتون و کشورش داره. مثلا تو فرانسه معمولا سخت تر می گیرن چون به قول استاد ما اگه تو فرانسه می خواید زنده بمونید باید فرانسه بلد باشید چون فرانسوی ها انگلیسی بلد نیستن. بخاطر همین شاید یاد گرفتن زبان رحت تر هم با شه چون تمرین زیادی می کنید تو جامعه. ولی مثلا تو نروژ که همه انگلیسی بلدند با اینکه کلاس رو آسون می گیرند ولی یاد گرفتن سخت تره چون تنها جایی که نروژی حرف می زنید سر کلاسه و تمرین ندارید.
    2) در مورد ما باید ترم اول معدلمون حداقل D باشه ترم های بعد هم C وگرنه اخراجیم. به غیر از این نباید بیشتر از 2 تا درس ترم اول و در مجموع 3 تا درس در 2 ترم متوال بی افتیم.
    3) باید 80 درصد کلاس ها رو حضور داشته باشی
    شوخی هم ندارن الان ترم اول تمام نشده 1 نفر اخراج می شه برای افتادن درس ها و دودره بازی. 1 نفر دیگم که دانشجوی دکتراست تو آمریکا و مرخصی گرفته بود که اینجا درس بخونه (تعجب نکنید مثل اینکه آمریکا طبیعیه) برید داره بر می گرده

کلا باید یگم از پول مهمتر ایتاندارد و کلاسیه که این دوره ها داره یعنی به نظر می آدکه داشتن مدرک فوق از این دوره ها کار رو برای دکتری گرفتن راحت تر می کنه.

اونوقت اگه اخراج بشی پولی که خرج کردیو باید پس بدی؟ ;D
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie

در مورد آشنا شدم با شهر هم اول از همه دانشگاه ها معمولا یکی رو براتون می زارن که تو هفته های اول راهنماییتون کنه. مثلا این بابا تا 1 هفته با ما هرجا می رفتیم می اومد خرید و ... حتی مثلا 1 سری کارهایی که ما فکر می کردیم وظیفه ماست (مثل پس گرفتن پاسپورت از پلیس برای اجازه اقامت زدن) رو اون انجام داد بعد که ازش تشکر کردیم گفت دانشگاه به من پول می ده چون این دوره خا براشون مهمه!!! بناب این نگران نباشید.
    در مورد دوست هم شما همیشه با 1 عده از همکلاسی ها تون هستید مثلا ما 6 نفریم که تو این دوره ایم همه با همیم 1 خوابگاه ودوست صمیمی نترسید.
    ایول راهنما، ما از این جور آدما اینجا نداشتیم! هر چند که اینجا از هر کی بپرسی به خوبی و تمام و کمال راهنمایی میکنه و زیادم نیازی به همچین کسی احساس نمیشه. راستی aussie میشه بپرسم شما چه دانشگاههایی هستی؟
    در مورد دوستا هم راست میگی اینجا سریع با همکلاسی ها و مخصوصا بقیه بچه های اینترنشنال مچ میشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ely
    در باره اين سول كسي نظري نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    The expected degree is the degree you expect to achieve in IRAN!!! not what you want to apply for, this part has to be filled if you haven't completed your degree yet.
    for example if you are in your last term of mechanical engineering,:
    expected degree: MSc Mechanical engineering
    date: is the date you expect to finish your bachelors
    etc.
    I believe that God does not play dice. _____(Albert Einstein) _____q

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_da
    The expected degree is the degree you expect to achieve in IRAN!!! not what you want to apply for, this part has to be filled if you haven't completed your degree yet.
    for example if you are in your last term of mechanical engineering,:
    expected degree: MSc Mechanical engineering
    date: is the date you expect to finish your bachelors
    etc.
    این یعنی کسانی که ترم اخرند و هنوز مدرک نگرفتند که پست کنند یک نامه بگیرند به جاش که قید کنه شما حداکثر تا فلان تاریخ فارغ میشید اتشا ا..
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

سلام دوستان
    وقتی شما برای Erasmus اپلای کردید براتون ای میلی اومد که بگه Submit کردید؟ من فرمم رو submit کردم قبل ددلاین اما ای میلی برام نیومد(همون ای میلی که اکانت ساخته بودم اون اول فقط همون موقع اومده بود) و فرم هم بازه واسه ارائه تغییرات اگر بخوام. فرمهای شما هم همینطوره؟

ممنون میشم از راهنماییتون

من یکبار بعضی مدارک رو آپلود کردم ، فقط یک ایمیل اومد که هنوز بعضیارو نکردی و تا فلان تاریخ وقت داری. همین !

اما بعد از ددلاین ، قسمت submission غیر فعال شد .

کلا اپلای واسه اینجا خیلی کم خرج و بی دردسر بود، کاش بقیه دانشگاه ها هم اینطور بودند.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)