صفحه 51 از 163 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

Junior Member

Red face پاسخ : Erasmus Mundus

آرش عزیز سلام، ممنونم از لطفت در مورد یافتن جای بهتر. من زحمت زیادی برای تنظیم یک پروپوزال کامل دکترا برای این برنامه کردم ( یک ماه وقت گذاشتم و رییس برنامه در جلسه مصاحبه کلی ازش تعریف و تمجید کرد. دلیل تاکیدم روی این برنامه زمینه کاری آن بوده که مدتهاست روی آنها تحقیق و کار می کنم. در خصوص موارد چهار گانه ای که مطرح فرمودید مختصری می نویسم:
    1- منظورم اصلاً External Window نیست بلکه Partner University and Institute می باشد. به عنوان مثال در این برنامه 2 ایتالیایی در پروژه ای که در ایتالیا انجام می شود پذیرفته شدند. 1 تایلندی در پروژه ای که قسمتی از آن در تایلند انجام می شود پذیرفته شده است. یک برزیلی نیز از دانشگاه Minas Gerias برزیل که partner university این برنامه است پذیرفته شده است! این پروژه ها اعلام شده است و پروپوزال برای آنها تهیه کرده اند. نکته جالبتر این است که نفر سوم یک پروژه در ایتالیا باز فردی به نام موسولینی می باشد که از کشور آمریکا شرکت کرده است و همه را به یاد موسولینی مشهور می اندازد. دلیلش را هم می دانید که از هر کشور ماکزیمم 2 نفر می توانند بیانند. جالب است که فردی دیگر به نام مسترینلی ( با نام ایتالیایی ) وجود دارد که او هم پذیرفته شده است( جمعاً 4 نفر با نام ایتالیایی). البته نفر آخر لیست خوشبختانه یک ایرانی است که به نسبت کمترین نمره را آورده است.
    2- دوستی دارم که سال گذشته از همین بورس مسترش را گرفته و به کشور برگشته است. از او پرسیدم و ایشان تاکید کردند که امتیاز مربوط به مدارک تحصیلی نقش بالایی در رده بندی داشته و متاسفانه دانشگاه های ایرانی جایگاه پایینی در ضرائب آنها دارند حتی در مقایسه با دانشگاه های آفریقایی مانند دانشگاههای اتیوپی.
    3و 4- دوره دکترا از امسال شروع شده است ولی اگر نتایج برنامه های مستر را در اینترنت ببینید به این نتیجه می رسید که ایرانیها خیلی کم بین 0.65 تا 2 درصد پذیرفته شدگان را تشکیل می دادند ( رده 65 در پذیرفته شدگان) و معمولاً در آخرین رده بندیها در لیست قرار می گیرند. سعی می کنم بعضی از فایلهایی که گرفتم براتون ضمیمه کنم.

http://www.4shared.com/file/tTjD9s2Q/Erasmus_MSc_Results.html
    البته قبول دارم که احتمال اینکه کارهای ایرانیها رویشان تاثیر بد گذاشته باشد وجود دارد.
    در پایان نباید ناامید بود و باید تلاش بیشتری کرد ولی امیدی به تجدید نظر و اعتراض ندارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

آرش عزیز، اضافه می کنم در سال 2008-2007 در مستر 26 ایرانی قطعی پذیرفته شدند در حالی که در 2010-2009 این عده به 3 نفر رسیده است آیا این کاهش 766 درصدی با توجه به توسعه دوره ها، افزایش ظرفیت دوره ها و رشد بالای تقاضای دانشجویان ایرانی در سال گذشته چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ آیا جایی در خارج کشور وجود دارد که دانشگاهی داشته باشد و ایرانیها برای آنجا اپلای نکرده باشند! این نشاندهنده تغییر سیاست کمیسیون تحقیقات اتحادیه اروپا است! این دو فایل را ببینید:
    http://ec.europa.eu/education/progra...ionality07.pdf
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu..._scholars2.pdf
    ویرایش توسط Amir Azad : May 31st, 2010 در ساعت 01:18 PM

سلام

مدتی سرم شلوغ بود و نتونستم جواب بدم. امروز تونستم آمارهای رسمی خود بورس رو پیدا کنم و یه مروری روشون داشته باشم.

- این مسئله رده بندی بر اساس امتیازی که به اسم دانشگاه ها داده میشه مسئله مهمی که امیدوارم بشه یه جوری مطرحش کرد و پیگیری کرد.

اما سایر آمارها و نیتجه گیری های شما متاسفانه با آمارهایی که تو سایت رسمی این بورس وجود داره مطابقت نداره. و تاکید میکنم که این نتیجه گیری های من بر اساس همین آماره (که حداقل اگه بخوایم حرفی به جایی برسه فقط میشه به اون استناد کرد)
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...tistics_en.php

ایران در شانس پذیرش در سال 2010-2009 در رده 9 بوده، که البته اتیوپی در اینجا رده اول رو داره و بالاتر از ایران نیجریه و پاکستان و ... هستن. anex IV numerical در فایل پایین
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...0_students.pdf

- اگه یه نگاهی به آمار پذیرفته شده ها بندازیم (فایل xls لینک اول) ایرانیا تا قبل 2008 طرفای 1% بودن و بعد از اون شدن یه مقدار بالای 2%.

- نکته ای هم راجع به اون 26 به 3: دقت کنید که scholar و student فرق میکنند. در 2008-2007 26 ایرانی (1.38%) پذیرفته شدند و در سال 2009-2010، 38 ایرانی (2.46%) پذیرفته شدند.

اما این مسئله که ممکنه بعضی رشته ها سر خود به ایرانی ای پذیرش ندن رو با این آمارها نه میشه تایید و نه میشه که رد کرد (مثلا رشته خودم تا دو سال بعد از ما هنوز ایرانی دیگه ای پذیرش نداشته که احتمال میدم ملاحظات ملیتی مطرح باشه تو این انتخاب ها)

چون نوشتم یه مقدار خیلی طرفداری از اینا شد، تاکید کنم که به نظر من هم یه جای کار اینا میلنگه اما اگه بخوایم که این کار درست شه باید با دلایل محکم بریم جلو.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

امروز با یکی دو تا دیگه از بچه هایی که تو این برنامه هستن صحبت کردم، مسئله ایرانی بودن تو بعضی رشته ها واقعا جدیه و باید یه فکری به حالش کرد.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین

سلام

خواهش می کنم دوستان مخصوصا اونهایی که الان مشغوا تحصیل در یکی از این دوره ها هستند، راهنمایی کنید.
    من امسال موفق به کسب بورس اراسموس موندس شدم و باید الان ویزای دو کشور انگلیس و فرانسه رو بگیرم. من الان ترم آخر کارشناسیم هستم و مشکل سربازی هم دارم. این روز ها خیلی نگران ویزا هستم چون اینکه فکر می کنم که هم انگلیس و هم فرانسه اصل مدرک تحصیلی رو می خواد و انگلیس وقت های سفارتش خیلی دیره (می گن اگه الان اقدام کنم اواخر اکتبر بهم وقت می دن) و جوابشم حدود 15 روز طول می کشه. فرانسه فکر کنم وقت گرفتنش راحت باشه ولی توی سایتشون نوشته که حداقل 3 ماه طول می کشه تا ویزاتون آماده بشه.
    قبلا توی همین تاپیک خیلی از دوستان گفته بودند که یکی از ویژگیهای مثبت بورس اراسموس موندس اینه که برای ویزا خیلی کمک می کنند. حالا می خواستم بدونم که چه کار باید بکنم؟ آیا موفق می شم که ویزا هامو به موقع بگیرم و در دوره شرکت کنم؟
    خواهش می کنم که دوستان کمک بکنند.

ممنون

سلام.من دانشجوي پتروشيمي امير كبيرم. دارم تموم ميكنم.خواستم بدونم ملاك هاي Erasmus واسه پذيرش چيه؟چه چيزايي مد نظرشونه؟مني كه معدلم پايينه اصلا شانسي دارم؟ممنون ميشم كسي جواب بده.

یه زحمتی بکشید صفحات گذشته رو مطالعه بفرمایید. خیلی چیزا دستگیرتون میشه
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

سلام mousavi22
    کمکی که به شما در ویزا میکنه فقط اینه که شما از یه جای کاملا شناخته شده بورس گرفتی و یک بار توسط کمیسیون اروپایی تایید شدی و احتمالا این تو سرعت تصمیم گیریشون موثر خواهد بود.
    من پیشنهاد میکنم که شما هر چه سریعتر وقت سفارت رو رزرو کنی و با نامه پذیرش برای ویزا اقدام کنی، یه سری هم به تاپیک های فرانسه و انگلیس بزن و ببین که بچه ها بدون اصل مدرک چه کردن و چطوری میشه به کارت سرعت داد. شما الان وقت داری برای گرفتن ویزا و ایشالله که مشکلی پیش نیاد و بتونی بری.

Junior Member

معمولا لازم نیست دو تا سفارت بری. حتمن چک کن، چون معمولا سفارت اون کشوری که Coordinator توشه برای ویزا کافیه، چون ویزاهای اراسموس شنگنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D., Materials Engineering, Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    معمولا لازم نیست دو تا سفارت بری. حتمن چک کن، چون معمولا سفارت اون کشوری که Coordinator توشه برای ویزا کافیه، چون ویزاهای اراسموس شنگنه.
    به نظرم دقیقا برعکسه!!
    اون دانشگاهی که سال اول رو اونجا میگذرونید تو هر کشوری هست سفارت اونجا رو باید برید.
    مثلا MaMaSELF به من پذیرش از Torino داد و دلیلش رو این گفت که سفارت ایتالیا راحت تر به ایرانیا ویزا میده در حالی که Coordinator تو آلمانه.
    در تمام مراحل زندگی (که این مرحله هم یکی از اونهاست) توکل بر خدا رو فراموش نکنیم.
    و مَن یَتَوکّل علی الله فَهو حَسبُه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)