صفحه 53 از 163 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

دوستان ببخشید من این فایل رو پیدا نمی کنم. به محض اینکه پیداش کردم تو فروم آپ می کنم.

Junior Member

سلام به همگی
    من امسال در دو برنامه SAHC و MEEES پذیرفته شدم و در برنامه MathMods هم که عاشقش بودم متاسفانه با ناجوانمردی رد شدم که بعدا توضیح میدم. از اونجایی که دوستان زیادی تو پ.خ. سوالات مشترکی رو مطرح کرده اند سعی می کنم تجربیاتم رو تا جایی که ممکنه اینجا بنویسم.

اول از هم رزومه من:
    -لیسانس عمران دانشگاه یزد، معدل 16.5 (شاگرد اول)
    -فوق لیسانس زلزله پژوهشگاه زلزله معدل 18.07 (شاگرد دوم)
    -سه مقاله کنفرانس و سه مقاله ژورنال داخلی
    -پنج سال سابقه کار کاملا مرتبط و تخصصی
    SOP- و توصیه نامه های خوب
    نمره زبان و GRE هم نداشتم. (استادم که استاد بازنشسته دانشگاه میشیگان هست یه نامه نوشت که فلانی زبانش خوبه. اونها هم قبول کردند و چیزی نگفتند!!)

Junior Member

قسمت دوم
    اما در ارتباط با شانس پذیرش:
    همانطور که می دونید این برنامه ها به ویژه برای بدست آوردن بورس Category A به دلیل کثرت متقاضیان بسیار رقابتی هستند و در هر برنامه از هر کشور حداکثر به دو نفر این بورس تعلق می گیره. دلیل تعداد زیاد متقاضیان هم علاوه بر جذابیت دوره ها بورس بسیار خوبی هست که داده میشه.
    اول از همه این نکته رو بگم که تعداد زیادی از پذیرفته شدگان دارای مدرک فوق لیسانس هستند (مثل خودم و بسیاری از دوستانم). حتی دوستی داشتم که سال دوم دکترا را ول کرد و رفت برای دوره MEEES .البته من هم اگر بودم این کار رو می کردم.

Junior Member

قسمت سوم
    مهمترین نکته در گرفتن پذیرش، تطابق واحدهاتون با برنامه ای است که تقاضا می کنید. مثالی می زنم من در دو برنامه SAHC و MEEES که کاملا با رشته تحصیلیم منطبق بود پذیرفته شدم اما در برنامه MathMods با وجود این که دانشجویان مهندسی هم می تونستند شرکت کنند و حتی ترغیب هم شده بودند و من هم رزومه قوی ای در زمینه مسائل این برنامه داشتم رد شدم. وقتی لیست پذیرفته شده ها رو نگاه کنی می بینی که اکثرا در ریاضی و فیزیک تحصیل کرده¬اند و تعداد مهندسان بسیار ناچیز بود. یعنی تو این برنامه ریاضی بنگلادش به شاگرد اول برق شریف ترجیح داده می شه. البته یه مقدار با اغراق.
    متاسفانه به نظر می رسه که معدل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست. فرقی هم نمی کنه از شریف باشی یا آزاد یا یه دانشگاه بی نام و نشون تو انگولا یا بنگلادش. معدل مهمترین ملاک است.
    نکته مهم دیگه SOP هست. یک SOP خوب می تونه شانس پذیرفته شدن شما را تا مقدار زیادی افزایش بده. شما باید در اون نشون بدید که با مسائل برنامه مد نظرتون کاملا آشنا هستید.
    نمره زبان فاکتور بعدی است. البته همانطور که در پست قبلی هم گفتم معمولا در این مورد انعطاف پذیر نشون میدن. البته اگه باقی موارد خوب باشه.
    پس به طور خلاصه: برنامه کاملا مرتبط، معدل، SOP، نمره زبان و در نهایت سایر مسائل (مقاله، توصیه نامه و ...)

در ضمن یادتون باشه که این روزها گرفتن ویزای اروپا داره تبدیل به شغل دوم حضرت فیل می شه. البته برای متاهل ها (مثل من) از ایشون هم کار زیادی بر نمی یاد.

موفق باشید.

Junior Member

کسانی که از Erasmus Mundus امسال پذیرش گرفتن لطفا رزومه هاشون رو برای اطلاع داوطلبین بنویسند!

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم در مورد شانس پذیرش در Erasmus mundus دانشگاه Upsalaبپرسم.
    معدلم 6 ترمم 15.3، در حال ترجمه ی کتاب به انگلیسی(گروهی)، یک مقاله ی سابمیت شده و یک پروژه ی در حال انجام. امتحان آیلتس هم که انشاءالله میدم.
    به نظرتون چقدر شانس پذیرش واسه این بورسیه هست؟
    سلام
    ببخشید که دیر جواب می دهم.
    اول از همه برید توی سایت برنامه چک بکنید و ببینید در مورد اینکه شما که هنوز فارغ التحصیل نشدی، چیزی ننوشته. چون بعضی از برنامه هاش نوشته که اگه فارغ التحصیل نشدین، می تونین درخواست بدین ولی شانستون خیلی کمه.
    اگه مقاله، کتاب و پروژه هاتون کارهای خوبی باشه، به نظر من شانس پذیرش خوبی دارین.

سلام به همه ی دوستان،

من امسال در برنامه ی Complex Systems Science به عنوان نفر 3 از 10 نفر پذیرفته شدم. رزومم به صورت زیر بود
    دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر با معدل 17.84
    نمره تافل 100
    دو تا Book Chapter و دو تا مقاله که البته هیچ کدوم Submit شده نبود ولی استادم که باهاش کار کرده بودم، همه رو در توصیه نامش کاملا ذکر کرد.
    توصیه نامه های خیلی خوب
    SOP خیلی خوب
    دو ترم تدریس یار
    3 ماه سابقه کار مرتبط
    بچه ها به SOP خیلی توجه داشته باشین. به نظر من خیلی تاثیرگذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    منظورم ایرانی ها نبود.تو رشته ی من احتمالا من اولین ایرانیم:-)
    منظورم رزومه غیر ایرانی ها است
    هر چند برای سایر برنامه ها پیشنهاد شما قابل اجراست
    منم اون زمانی که اقدام می کردم، اصلا فکرش رو نمی کردم که حتی یک ایرانی دیگه هم برای این برنامه اقدام کنه (چون فکر می کردم که اکثرا این رشته رو نمی شناسند) ولی بعدا فهمیدم که 10 ایرانی همزمان با من اقدام کرده بودند که متاسفانه تنها من بینشون پذیرفته شدم.
    شما هم مطمئن باش که نفر اول نیستی

Junior Member

سلام
    میشه نظرتون رو درباره رزومه من هم بنوسید؟ منظورم اینه که شانس پذیرش دارم یا نه؟
    معدل لیسانس 8/13 معدل فوق 16(هنوز دفاع نکردم کارنامه 4 ترمم رو باید بفرستم) دانشگاه تهران (مهندسی زمین)
    یک مقاله ISI پذیرفته شده در مرحله چاپ،3 تا در داوری و 4 تا کنفرانس بین المللی
    تافل 95
    SOP و توصیه نامه هم ردیفه!
    من دو تا پروژه برای یکی از سازمان ها انجام دادم به نظر شما نامه ای از آن سازمان تو پذیرش کمک میکنه؟

سلام IDP
    به نظرم رزومه ی خوبی داری. مخصوصا اینکه ارشدت هم گرفتی و دوباره می خوای برای دوره ی ارشد شرکت کنی.
    معدلات مخصوصا معدل لیسانست پایینه ولی خوب مقاله های زیادی داری و تا حدودی اونا رو جبران می کنه.
    تافلت خوبه
    به نظر من شانست خوبه و حتما درخواست بده.
    اگه می خوای نامه از سازمان بگیری که به عنوان یه مدرک نشون بدی که واقعا اونجا کار کردی، به نظر من لازم نیست چون که یه حس بی اعتمادی رو به فرد بررسی کننده دیکته می کنه. ولی خوب می تونی از مدیرت در اون سازمان توصیه نامه بگیری که البته اونم به نظر من بهتر از فرد آکادمیک بگیری

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)