صفحه 54 از 163 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1625

موضوع: Erasmus Mundus

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Erasmus Mundus

سلام. شاید یکم بی ربط باشه ولی در مورد ویزای دانشجوهای اراسموس کسی اطلاعاتی نداره؟ من توی MESC توی ۱۲ نفر لیست اصلی هستم ولی امسال خیلی فرانسه داره اذیت میکنه. میخواستم ببینم کسی بوده که بورس اراسموس بوده ولی ویزا رد شده باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    سلام. شاید یکم بی ربط باشه ولی در مورد ویزای دانشجوهای اراسموس کسی اطلاعاتی نداره؟ من توی MESC توی ۱۲ نفر لیست اصلی هستم ولی امسال خیلی فرانسه داره اذیت میکنه. میخواستم ببینم کسی بوده که بورس اراسموس بوده ولی ویزا رد شده باشه؟
    سلام
    واقعیتش من اولش که در دوره های اراسموس پذیرفته شده بودم فکر می کردم که در سفارت دانشجوهای اراسموس را خیلی تحویل می گیرند ولی به نظرم واقعا اینطور نیست. یا حداقل شاید برای ما که از ایران اقدام می کنیم اینطور نیست.
    نمی دونم شما کدوم دانشگاه فرانسه ای ولی من اولش قرار بود برم Ecole Polytechnique ولی coordinator برنامه بهم گفت که گرفتن ویزای فرانسه از ایران همانطور نیز هم که شما گفتین خیلی سخته. من هم که از اولش از خدام بود که سال دوم برم فرانسه به جای سال اول، سریع قبول کردم که دانشگاه اولم عوض بشه و سال اول انگلیس برم و الان در پروسه ی واقعا پردردسر ویزای انگلیس هستم.
    باور من بر این است که ویزا اگرچه خیلی پر دردسر است ولی نهایتا موفق می شوید اونو دریافت کنید مخصوصا اینکه سفارت فرانسه در ایران خیلی خوش برخورد هستند و حتی تلفنی هم یه عالم تحویل می گیرند.

Junior Member

سلام دوستان خوب
    می خواستم بدونم کسی اطلاعی در مورد میزان سختگیری دو تا از دانشگاه های اروپا یعنی Delft (هلند) و KTH (سوئد) و درباره درخواست پذیرش دوره های Erasmus Mundus داره یا نه؟
    تو سایت هر دو دانشگاه زده فقط مدارک و ریزنمرات رسمی ترجمه شده؛ عین عبارتش اینه:
    1- certified copy of your degree in original language and translated form
    2- certified copy of your transcript of records in original language and translated form
    والا عزیزان من هم کارشناسی و هم ارشد فارغ شدم (می خوام دوباره واسه فوق erasmus mundus اپلای کنم) و مشکل نظام وظیفه هم ندارم اما در حال حاضر آه در بساط هم ندارم که برم 1.5 میلیون واسه 8 سال تعهد خدمت کارشناسی (چون منطقه 2 هستم) به علاوه بدهی ها بدم و مدرکم رو آزاد کنم و فعلا فقط مدارک موقت دارم. از برخی دوستان شنیدم که برخی دانشگاه ها ممکنه ریزنمرات ترجمه شده توسط خودم رو اگر به تایید و مهر رییس دپارتمان یا دانشکده برسونم؛ به عنوان مدارک موقت واسه بررسی اولیه قبول کنند. شما اطلاعی در مورد این دو تا دانشگاه خاص و میزان سختگیری واسه erasmus mundus دارید یا نه؟
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_little نمایش پست ها
    والا عزیزان من هم کارشناسی و هم ارشد فارغ شدم (می خوام دوباره واسه فوق erasmus mundus اپلای کنم) و مشکل نظام وظیفه هم ندارم اما در حال حاضر آه در بساط هم ندارم که برم 1.5 میلیون واسه 8 سال تعهد خدمت کارشناسی (چون منطقه 2 هستم) به علاوه بدهی ها بدم و مدرکم رو آزاد کنم و فعلا فقط مدارک موقت دارم. از برخی دوستان شنیدم که برخی دانشگاه ها ممکنه ریزنمرات ترجمه شده توسط خودم رو اگر به تایید و مهر رییس دپارتمان یا دانشکده برسونم؛ به عنوان مدارک موقت واسه بررسی اولیه قبول کنند. شما اطلاعی در مورد این دو تا دانشگاه خاص و میزان سختگیری واسه erasmus mundus دارید یا نه؟
    به طور کلی برای بررسی اولیه (و نه ثبت نام بعد از گرفتن پذیرش) فقط ریز نمرات به زبان انگلیسی کافیه (یا ترجمه غیر رسمی یا اینکه مستقیما دانشگاه انگلیسی صادر کنه). البته تا اونجا که من میدونم امسال سوئد همه کسایی رو که کامل فارغ التحصیل نشدن و مدرک اصلی نفرستادن ریجکت کرد، ولی من پارسال برای دلفت و اراسموس ریز نمران انگلیسی ۷ ترم اول رو فرستادم و ازم قبول کردن بدون مشکل.

Junior Member

درود بر عزیزان
    والا من پیرو سوال قبلی ام در مورد فرستادن ریزنمرات ترجمه شده غیر رسمی خودم به دانشگاه های اروپایی (KTH و Delft) واسه بررسی اولیه اراسموس موندوس به خودشون میل زدم و سوال کردم که KTH این طور جواب داده:
    Dear applicant,
    I know that applicants from Iran under certain circumstances can have unofficial transcripts issued for application processing purpose, together with a "Temporary diploma/certificate" or a "Provisional diploma/certificate. These are accepted for application. However I am not sure that we will accept an unofficial translation. Could you please inform if there is another way to have your temporary documents translated officially?
    حالا نمی دونم منظورشون از ترجمه رسمی مدارک موقتو ریزنمرات غیررسمی چیه؟ برنامه خودم این بود که ریزنمراتم رو خودم ترجمه کنم و ببرم دانشکده، رییس دپارتمان و رییس دانشکده یه مهری چیزی پاش بزنه. البته مدرک موقت پایان تحصیلات هم دارم که به وضوح پاش نوشته قابل ترجمه نیست. حالا به نظر شما این موبلوند سوئدی چی گفته و منظورش چی بوده؟!؟ ممنونم
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy, TUMS

سلام.من از دیروز تمام 54 صفحه رو خوندم ولی یه سری سوال هنوز دارم که به ترتیب میگم:
    1.erasmusmundus8 چقدر اعتبار داره؟
    2.چرا حد اقل در رشته من تنوع رشته های EM8 از خود اراسموس بیشتره؟
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...courses_en.php
    https://emecw.gis.lu.se/priorityFiel...ion=all&lot=8a
    3.از نوشته های قبلی برداشت کردم معدل خیلی مهمه. من اینجا داروسازی میخونم. ترم آخرم. دانشگاه تهران. معدلم 15.یا کمی بالاتر.رشته public health رو دوست دارم.2 تا سوال: یکی اینکه اونا نگاه نمیکنن به rank دانشگاه ما در اینجا؟
    دوم اینکه من نمره درسهای بالینی و نزدیک به public health ام خیلی خوبه. آیا اینا میتونه پایینی معدلمو جبران کنه؟ سوم اینکه حتی اگه بگیم تو اروپا داروساز دکتر نیست ولی حداقل master که هست. اینکه با master برای master اقدام کنم هم شانس پذیرش رو زیاد میکنه؟نه؟
    4.ددلاین apply برای ترم سپتامبر 2011 این رشته 15 دسامبر2010 هست. البته برای کسی که بورس نخواد ددلاین تا may2011هست.من بورس میخوام ولی من تا دسامبر هیچی ندارم. خودش گفته حداقل bachelor داشته باشین. مدرک زبان هم ندارم هیچ جوره نمیشه راضیشون کنم سال دیگه مدارکمو بفرستم ولی بورسم بگیرم؟!!آخه اگه سپتامبر2011 نرم میره تا سپتامبر2012.در حالی که من مارچ2011 درسم تمومه و تا اون موقع 2 تا مقاله م چاپ میشه (about sexual dysfunction which is a related topic to public health) میتونم تافل بدم(با نمره خوب) و میتونم امتحان سطح متوسط اسپانیایی (intermediate level of DELE) هم بدم.
    one of the partner universities of this major is in Granada in Spain
    سابقه کار در داروخانه و drug and poison information center هم دارم.
    خلاصه سوالام:
    نمیشه برای امسال اقدام کنم؟
    حالا اصلا با این معدل چقدر شانس قبولی هست؟

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

نقل قول نوشته اصلی توسط P.1987 نمایش پست ها
    سلام.من از دیروز تمام 54 صفحه رو خوندم ولی یه سری سوال هنوز دارم که به ترتیب میگم:
    1.erasmusmundus8 چقدر اعتبار داره؟
    2.چرا حد اقل در رشته من تنوع رشته های EM8 از خود اراسموس بیشتره؟
    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mu...courses_en.php
    https://emecw.gis.lu.se/priorityFiel...ion=all&lot=8a
    3.از نوشته های قبلی برداشت کردم معدل خیلی مهمه. من اینجا داروسازی میخونم. ترم آخرم. دانشگاه تهران. معدلم 15.یا کمی بالاتر.رشته public health رو دوست دارم.2 تا سوال: یکی اینکه اونا نگاه نمیکنن به rank دانشگاه ما در اینجا؟
    دوم اینکه من نمره درسهای بالینی و نزدیک به public health ام خیلی خوبه. آیا اینا میتونه پایینی معدلمو جبران کنه؟ سوم اینکه حتی اگه بگیم تو اروپا داروساز دکتر نیست ولی حداقل master که هست. اینکه با master برای master اقدام کنم هم شانس پذیرش رو زیاد میکنه؟نه؟
    4.ددلاین apply برای ترم سپتامبر 2011 این رشته 15 دسامبر2010 هست. البته برای کسی که بورس نخواد ددلاین تا may2011هست.من بورس میخوام ولی من تا دسامبر هیچی ندارم. خودش گفته حداقل bachelor داشته باشین. مدرک زبان هم ندارم هیچ جوره نمیشه راضیشون کنم سال دیگه مدارکمو بفرستم ولی بورسم بگیرم؟!!آخه اگه سپتامبر2011 نرم میره تا سپتامبر2012.در حالی که من مارچ2011 درسم تمومه و تا اون موقع 2 تا مقاله م چاپ میشه (about sexual dysfunction which is a related topic to public health) میتونم تافل بدم(با نمره خوب) و میتونم امتحان سطح متوسط اسپانیایی (intermediate level of DELE) هم بدم.
    one of the partner universities of this major is in Granada in Spain
    سابقه کار در داروخانه و drug and poison information center هم دارم.
    خلاصه سوالام:
    نمیشه برای امسال اقدام کنم؟
    حالا اصلا با این معدل چقدر شانس قبولی هست؟
    سلام دوست عزیز
    من فقط در مورد معدلتون میتونم بگم چون شرایطم تقریبا مثل شماست و دنبالش بودم. طی مکاتباتی که کردم گفتن معدل مهم هست اما نمیشه سنجید که مثلا فلان نمره واسه کل دنیا! اونا هم خودشون میدونن سیستم نمره دادنا هر جایی یکسان نیست اما بقیه موارد رو هم بررسی میکنن تا صلاحیت کسی رو تایید کنن. چیزی که تو این پروگرم و البته بورسش حائز اهمیت هست انگیزه نامه ی شماو اون توصیه نامه هاست. یعنی استادتون میگن که شما حدقل جزو 20 درصد تاپ دانشجو ها هستین یا نه؟ و این نکته رو هم اضافه کنم که کسی بوده با معدل 7.1 از 10 یه چیزی حدود 14 خودمون پذیرش گرفته اما خب شرایط دیگش خوب بوده! مثل رزومه، انگیزه نامه و توصیه نامه!
    Life is too good to complain!

Junior Member

اين بورس اراسموس همه هزينه هارو شامل ميشه؟

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yuhahaha نمایش پست ها
    اين بورس اراسموس همه هزينه هارو شامل ميشه؟
    بله، البته فقط در صورتیکه هزینه های شما در سال کمتر از 24000 یورو بشه

Junior Member

من الان دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس هستم. به نظر شما شانسی برای این program دارم؟
    چون 1 جا خوندم که به دانشجو هایی که فوق دارن در صورتی پذیرش میدن که دانشجوی لیسانس مناسب برای این program وجود نداشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)