صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 90

موضوع: سؤالهای قبل از پرواز (دم رفتن)!

پیش فرض سؤالهای قبل از پرواز (دم رفتن)!

من شنبه عازمم که به همراه یکی از بچه ها بریم استانبول و بعد از یک شب توقف بریم به سمت هلسینکی. حالا دو تا سؤال داشتم. توی جای جای این فروم رو گشتم و هر جایی یک چیزی نوشته شده بود.

یکی گفت که سه سال پیش علیرغم اینکه پرونده وزارت علوم تشکیل داده بود عوارض پرداخت کرده.
    جناب Deymahe57 نوشته بودند:

1-در فرودگاه عوارض یادتون نره.25 هزارتومن.همه دانشجوهای جدید الورود باید بدن.
    از طرفی توی مهر اجازه خروج نوشته شده که برای یکبار و بدون پرداخت عوارض میتونیم خارج بشیم. تکلیف چیه؟ آیا باید پرداخت کنم؟

من با ترکیش Turkish Airسفر میکنم یادمه یکی از بچه های سوئد گفته بود که 3 کیلو اضافه بارشو بخشیده بودند میخواستم ببینم کسی میدونه که تا 10 کیلو هم بحشیده میشه یا نه؟

و در آخر من بیشتر از 12 ساعت توی ترکیه توقف دارم. یعنی 9:45 شب میرسم و 11:00 فرداش حرکت دارم البته بلیط زودتر برای هلسینکی موجود نبود ولی برای ترکیه بلیط دیرتر که اختلاف زمانش 5 ساعت باشه هم بود که من برای راحتی خودم پرواز قبلشو گرفتم که شب رو ترکیه استراحت کنم. بارمو نگه میدارند و توی مقصد (هلسینیکی) بهم میدن یا اینکه توی استانبول باید بارمو تحویل بگیرم و فرداش دوباره تحویل بدم؟!

راستی از کمک دوستان اینجا بسیار سپاسگذارم و موفقیت تک تک شما رو آرزومندم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

پیش فرض پاسخ : سؤالهای قبل از پرواز (دم رفتن)!

سلام

خیر شما لازم نیست پرداخت کنید ولی دانشجویانی که قبلا معاف بوده اند یا خدمت را گذزانده اند باید پرداخت کنند.
    بخشیدن بار خیلی بستگی به فردی که بار را میکشو و قدرت چانه زنی شما دارد.
    Resigned Mod. <br />.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

سلام
    دو تا مورد:

من اسفند پارسال برای کنفرانس رفتم آلمان:
    1.موقع خروج عوارض رو دادم.
    2. توی فرودگاه امام خمینی چمدون من رو وزن کرد 21 کیلو بود. من هم خیلی تعجب کردم (چون بنظر خودم چیز خاصی نداشتم) و هم با خودم گفتم که نباید زیاد سوغاتی بگیرم که از اون طرف دچار اضافه بار بشم.
    برگشتنی سوغاتی زیادی همراهم بود (!!) و خیال داشتم اگه وزن چمدونم زیاد شد قسمتی اش رو که از قبل توی یه پاکت بسته بندی کرده بودم رو دربیارم و بگیرم دستم. ولی عددی که باسکول فرودگاه فرانکفورت نشون داد 16 کیلو گرم بود!!! تو اون لحظه قیافه من دیدنی بود!
    من فکر میکنم باسکول فرودگاه امام خمینی از عمد دستکاری شده تا وزن بالاتری رو نشون بده، ولی نتیجه گیری از روی یه مورد شاید کار درستی نباشه.
    کس دیگه ای تجربه ای مشابه من نداشته؟
    3. من تا یه ماه دیگه برای تحصیل میرم آلمان، آیا این بار هم باید عوارض خروج رو بدم؟ (i'm female)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    3. من تا یه ماه دیگه برای تحصیل میرم آلمان، آیا این بار هم باید عوارض خروج رو بدم؟ (i'm female)
    بله شما باید عوارض خروج بدید، برای اینکه مطمئن بشید، صفحه دوم یا سوم گذرنامه تون را بخونید، اونجا نوشته که شما با پرداخت عوارض یا بدون پرداخت عوارض میتونید از مرز خارج بشید

سلام.

دوستان کسی می دونه حداکثر بار مجاز ترکیش و یو ام چقدر هست؟
    بعد مقصد من هم از ایران پرواز مستقیم نداره و اول یا باید برم کیف یا استانبول بعد برم مینسک.موقع توقف در استانبول یا کیف وسایل رو باید بگیرم بعد دوباره تحویل بدم موقع پرواز بعدی به مینسک؟!
    ممنون می شم اگه جواب بدید.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer نمایش پست ها
    سلام.

دوستان کسی می دونه حداکثر بار مجاز ترکیش و یو ام چقدر هست؟
    بعد مقصد من هم از ایران پرواز مستقیم نداره و اول یا باید برم کیف یا استانبول بعد برم مینسک.موقع توقف در استانبول یا کیف وسایل رو باید بگیرم بعد دوباره تحویل بدم موقع پرواز بعدی به مینسک؟!
    ممنون می شم اگه جواب بدید.
    در مورد میزان بار مجاز فکر کنم یک چمدان 23 کیلویی باشه. بازم بهتره با آژانسی که بلیط رو گرفتید یا با دفتر ترکیش چک کنید. (شمارش توی فروم هست)
    در مورد تحویل گرفتن بار، اگه مسیر رو باهم و توی یک بلیط داشته باشید دوتا پروازتون بهم پیوسته هست و لازم نیست بار رو تحویل بگیرید. خودش خودبخود به پرواز بعدی منتقل می شه. در این جور موارد حتی اغلب کارت پرواز دومتون هم در فرودگاه مبدا (امام خمینی) صادر میشه. اگه فاصله بین دو پروازتون زیاد باشه و شما هم بتونین فرودگاه رو ترک کنین (ویزا داشته باشین) می تونین درخواست کنین که بار رو تحویل بگیرین یا بازهم بزارین اتوماتیک به پرواز بعدی منتقل بشه.
    اگه بلیطهای دو تا پروازتون رو مستقل از هم خریداری کردید و یا دو شرکت هوایی با هم قرارداد نداشته باشند احتمال زیاد در مورد بار دچار مشکل خواهید شد.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

فکر می کنم بار مجاز برای ترکیش 40 کیلو باشه (رو بلیتت درج می شه) و یک ساک دستی هم می تونی داخل هواپیما ببری، بار رو هم در مقصد بهت تحویل می دن (در همون مینسک)...
    حتما" به چمدونت قفل بزن، یکی از دوستام ماه پیش با ترکیش رفت استکهلم، وقتی بار رو تحویل گرفت یه سری از وسایلش نبودن قفل بزن تا خیالت راحت تر باشه (البته این حادثه کلیت نداره و برای هر ایرلاینی ممکنه پیش بیاد)
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من تاپیک بهتری برای سوالم پیدا نکردم.
    من برای رزرو بلیط به آژانس های هواپیمایی مختلفی مراجعه کردم، ولی گفتند اخیراً قانون جدید آمده برای خریداری بلیط یکطرفه، باید ویزا در پاسپورت درج شده باشه، در حالیکه برای بلیط دوطرفه داشتن ویزا لازم نیست.

من هنوز ویزامو نگرفتم و فکر نکنم به این زودیها بگیرم، از طرفی تاریخ پرداخت بلیطم نزدیکه.
    نمیخام بلیطم دوطرفه باشه، میخام هرطور شده 1 طرفه بگیرم
    دوستان نظر یا پیشنهادی در این مورد دارند؟
    ویرایش توسط qwerty123456 : December 30th, 2010 در ساعت 12:58 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    من برای رزرو بلیط به آژانس های هواپیمایی مختلفی مراجعه کردم، ولی گفتند اخیراً قانون جدید آمده برای خریداری بلیط یکطرفه، باید ویزا در پاسپورت درج شده باشه، در حالیکه برای بلیط دوطرفه داشتن ویزا لازم نیست.

من هنوز ویزامو نگرفتم و فکر نکنم به این زودیها بگیرم، از طرفی تاریخ پرداخت بلیطم نزدیکه.
    با پیمانpearson مشورت کنید دوست عزیز .انجمن کانادا هم مث این تاپیک داره.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها

من هر جور بلیطی که خواستید می تونم براتون رزرو بگیرم.
    اسم دقیق لاتین پاسپورتی، تاریخ پرواز و شهر مقصد را برای با پیام خصوصی بفرستید + یک آدرس ای میل

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)