صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

درود
    اصفهان 4 تا مرجع استعلامی دارد.دوستان کدام را پیشنهاد میدهند؟

1. دانشگاه صنعتی اصفهان
    2. شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
    3. مالکیت فکری دانشگاه اصفهان
    4. معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه اصفهان بهتر هست یا صنعتی؟

Junior Member

از تجربیات خودم برای دوستان می نویسم
    دریافت پاسخ از مرجع استعلام یک سری نکات ریزی داره که باید مد نظر داشته باشید
    یکی از این نکات اینکه اگر مرجع استعلام پاسخ شما را به صورت برگه کپی شده یا اسکن شده به اداره ثبت ارسال کرد اعتراض کنید و طلب نسخه اصلی رو کنید
    چون طبق قانون تغییر در اسناد کپی که نسخه اصلی نداره جرم محسوب نمیشه
    یکی از دوستان ما سال 95 یک اختراع ارسال کرده بود و پرونده را برای ارزیابی فرستاده بود ” سازمان مرکزی دانشگاه ازاد – اداره علم سنجی ” بعد از چند ماه پاسخ کپی در پرتابلش ارسال کردند اداره اختراعات هم پرونده را رد کرد ولی وقتی پاسخ ها روی پرتابل گذاشتن متوجه شدیم که این پاسخ کپی بوده و ارزش قانونی نداره ( اصلا بعید میدونیم که امضا زیر بگه امضا واقعی مدیریت اداره علم سنجی باشه ) یعنی اگر طرف پیگیری هم کنه در نهایت مرجع استعلام میتونه بیاد نسخه اصلی که کلا متفاوت با نمونه ای که دست شماست ارائه بده و بگه که پاسخ اصلی یه چیز دیگه است .

Junior Member

اینم تصاویر قسمت هایی از پاسخ ارزیابی دانشگاه ازاد که به صورت کپی و اسکن شده روی پرتابل اداره اختراعات فرستاده شده و هم اکنون روی پرتابل قرار دارد

http://uupload.ir/files/yfno_ohgbwx0.jpg

http://uupload.ir/files/wuhm_vectorart.jpg
    ____________________________________________-

نکته دیگر اینکه اگر شما از طرحی که ارائه دادید مطمئن هستید و مرجع طرحتونو رد کرد تحت هیچ شرایطی تقاضا نکنید که نظر داور را عوض کنید چون فورا به شما خواهند گفت که ما داورمون نخبه است و دکتری داره و از این حرفا …. در واقع تماس های مکرر با مرجع و تقاضا علت اینکه چرا داور طرحتونو رد کرده نشانه غیر حرفه ای بودن شما خواهد بود . بهترین کار اینکه که اگر طرحتون در مرجع رد شد و مطمئن بودید که بی دلیل رد شده است بخواید که مجدد یک مرجع جدید طرح را مورد بررسی قرار بده در غیر این صورت تحت هیچ شرایطی علت رد شدن را جویا نشید نخواید که نظر داور را از اینکه طرحتونو رد کرده بدونید و دیگر هیچ پرونده ای به ان مرجع ارسال نکنید جز در مواقعی که شما سند را دریافت کردید و می خواهید فقط بابت پرونده یک تاییدیه علمی جدید داشته باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paye10 نمایش پست ها
    از تجربیات خودم برای دوستان می نویسم
    دریافت پاسخ از مرجع استعلام یک سری نکات ریزی داره که باید مد نظر داشته باشید
    یکی از این نکات اینکه اگر مرجع استعلام پاسخ شما را به صورت برگه کپی شده یا اسکن شده به اداره ثبت ارسال کرد اعتراض کنید و طلب نسخه اصلی رو کنید
    چون طبق قانون تغییر در اسناد کپی که نسخه اصلی نداره جرم محسوب نمیشه
    یکی از دوستان ما سال 95 یک اختراع ارسال کرده بود و پرونده را برای ارزیابی فرستاده بود ” سازمان مرکزی دانشگاه ازاد – اداره علم سنجی ” بعد از چند ماه پاسخ کپی در پرتابلش ارسال کردند اداره اختراعات هم پرونده را رد کرد ولی وقتی پاسخ ها روی پرتابل گذاشتن متوجه شدیم که این پاسخ کپی بوده و ارزش قانونی نداره ( اصلا بعید میدونیم که امضا زیر بگه امضا واقعی مدیریت اداره علم سنجی باشه ) یعنی اگر طرف پیگیری هم کنه در نهایت مرجع استعلام میتونه بیاد نسخه اصلی که کلا متفاوت با نمونه ای که دست شماست ارائه بده و بگه که پاسخ اصلی یه چیز دیگه است .
    درود بر شما
    ممنون از اینکه تجربیاتتون را به اشتراک میگذارید.
    بنده درست متوجه نشدم قضیه چیه.یعنی میفرمایید ممکنه دو تا پاسخ متقاوت ارائه کنند؟! چه دلیلی داره اینکار صورت بگیره؟ ... الان بنده مرجع رو دانشگاه صنعتی اصفهان زدم و در حال ارسال برای داوریه و طبق چیزی که توی سایت زده،این مرجع دارای ارتباط الکترونیک با اداره ثبت اختراعات هست که فکر کنم یعنی اینکه کلا نامه و مکاتبات فیزیکی ندارند.این جور مراکز هم فکر میکنید ممکنه اون داستان کپی و اصل را داشته باشند؟

Junior Member

سلامی مجدد جریان اینکه دو پاسخ ارائه میدهند یک احتمال است . من خودم تا حالا تجربه این را نداشتم . این موضوع برگه کپی برای سال 95 است که مرجع استعلام پاسخ را به صورت محرمانه به اداره ارسال می کرد و برای متقاضی قابل رویت نبود . اما الان پاسخ ها بعد از اینکه وارد سایت میشه میزارن تا متقاضی هم پاسخ رو ببینه شاید بشه به نوعی برابر اصل در نظر گرفت . من با دانشگاه اصفهان تا حالا کار نکردم و نمیدونم مرجعی که دارن خوب است یا نه . ولی شما پاسخ اصل که دارای مهر و امضا به صورت رنگی است دریافت کنید .
    اگر طرحتون رد شد از اداره بخواید که به یک مرجع دیگه طرحتونو بفرسته تا داوری بشه مجدد به مرجع قبلی ارسال نکنید

با تشکر از توضیحات کاربر paye10 . لعنت بر پدر و مادر مدیر کل اداره کل گسترش علم سنجی دانشگاه ازاد که اختراع منو هم 5 سال پیش بین سال 94-96 بخودی رد کردن . الان بعد از 5 سال معلوم شده که پرونده الکی رد شده و دوباره فرستادن به یک مرجع دولتی و طرح منو تایید کردن . در این 5 سال کلی آسیب مالی و روحی دیدم.
    ویرایش توسط maricola02 : May 4th, 2019 در ساعت 12:33 PM

Junior Member

درود
    دوستان طرح بنده از برج 11 سال پیش به مرجع استعلام ارسال شده ( از 26/11 هم در حال داوری هست) بعد 2-3 ماه امکان داره رد بشه؟ کلا این قضیه داوری چقدر طول میکشه؟ چیکار میکنن که اینقدر طولانی هست!

Junior Member

سلام و ادب بزرگوار ،
    اسم مرجع استعلام هم برامون بنویس . با تجربیاتی که من دارم خدمتت می گم : اگر بخوان اختراع رو تایید کنن در همون یکی دوماه اول تایید میشه . بقیش دیگه سرکاریه . بیخودی ادمو یک سال معطل می کنن بعد رد می کنن . البته زمان 3 الی 4 ماهه روال عادی مراجع استعلام است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paye10 نمایش پست ها
    سلام و ادب بزرگوار ،
    اسم مرجع استعلام هم برامون بنویس . با تجربیاتی که من دارم خدمتت می گم : اگر بخوان اختراع رو تایید کنن در همون یکی دوماه اول تایید میشه . بقیش دیگه سرکاریه . بیخودی ادمو یک سال معطل می کنن بعد رد می کنن . البته زمان 3 الی 4 ماهه روال عادی مراجع استعلام است
    ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
    بنده در نهایت فرستادم برای دانشگاه صنعتی اصفهان.همون اول 400 هزار تومن هم هزینه داوری گرفتند( جاهای دیگه هم همینطور پول میگیرند؟)
    به نظرتون تماس بگیرم و پیگیری کنم یا که بی فایده هست و بیخیالش بشم؟

Junior Member

سلامی مجدد . من اطلاعی از مرجع اصفهان ندارم و تا حالا با این مرجع کار نکردم . اما هزینه داوری در مراجع مختلف متفاوت هستش و این هزینه هیچ ربطی به تایید شدن یا نشدن اختراع نداره . حتما تماس بگیرید و پیگیری کنید فوقش اینه اگر رد شد بفرستید یه مرجع دیگه تا داوری کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)