نقل قول نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
بازم سلام
توی این لینک گفته شده که حتما باید اختراع صورت بگیره من تمام نقشه ها و مراحل اجرایی و حتی مواد اختراع خودم رو تعیین کردم ولی هزینه بره و فعلا توانایی پرداخت هزینه هاشو ندارم یعنی من الان باید به خاطر مشکل مالی بیخیال ثبت اختراع بشم؟
از کجا میتونم دقیق بپرسم که باید اختراعی صورت بگیره یا نه؟
بازم ممنون از جوابتون
سلام، موقعی که شما میری اظهرنامتو تحویل بدی شرح تمام مراحل کار و نقشه ها و کلیه مدارکی که بالا ذکر کردمو ازتون میخوان بعدش یه تاریخ واسه داوری اعلام میکنن و میگن عکسو فیلمشو بردار بیار، ولی من وقتی واسه داوری رفتم نه ازم عکس خواستن نه کسی داوریش کرد جدیدا مثل اینکه روالش این شده که بجای اینکه خودشون داوری کنن میگن باید از دانشگاه یه تاییدیه بیاری که بگه این اختراع کاربرد داره و جدیده. اون دیگه بستگی به طرفت داره که چقدر سر ساخته شدن یا نشدنش گیر باشه ولی شما میتونی یه ماکتی چیزی درست کنی و یه عکس ازش بگیری و نشون بدی بگی ساختمش (البته این کار از نظر اخلاقی درست نیست).
در ضمن به این نکتم توجه داشته باش که دانشگاهی که میخوای ازش تاییدیه بگیری اگه دولتی باشه مبلغ صدهزار تومن بابت انجام داوری میگیره و هیچ تضمینیم پشتش نیست که طرحتونو حتما قبول کنه ولی دانشگاه آزاد رایگانه ( یعنی دانشگاه خود من که اینجوری بود من واحد نجف اباد بودم)
موفق باشی