نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام خدمت دوستان . من تمام روند اداره ثبت را تجربه کردم هم پرونده ثبت شده دارم ، هم پرونده رد شده ، هم پرونده طرح در کمیسیون به همراه کلی رزومه ملی و بین المللی و تحقیقاتی دانشگاهی اما از اولش با این روند ثبت اختراع مشکل داشتم و همیشه یک سوال برای من مطرح بوده ، وقتی مراجع استعلام و داوران در پرونده ذی نفع نیستند وهمین طور اگر پرونده را به اشتباه رد کنند به مکانی پاسخگو نیستند ، اصلا چه لزومی وجود داره تا داور یک طرح را تایید کنه ؟ و چرا یک مانع حقوقی بین داور و اداره ثبت جهت رسیدگی به شکایات وجود نداره
    چرا متقاضیان باید اطلاعات خود را افشا کنند و پرونده را به دست مراجع و داورانی بدهند که هیچ شناختی روی آن ها ندارند و چرا بعد از اینکه داور یک طرح را رد می کنه اطلاعاتش مخفی میمونه و حاضر نیست زیر حرفشو امضا کنه ؟

بنظر من این روند اشتباه است و بهتر است متقاضیان اظهارنامه های خود را فایل نکنند . با پروسه موجود از هر 100 پرونده 10 اختراع به سند نهایی می رسد

هرکسی از طرف یک نهادی به اداره ثبت میاد یکی از وزارت علوم میاد مثل دانشجو دانشگاه تهران یا کارمند دانشگاه سمنان و ... مرجع را همون دانشگاه انتخاب میکنه و هماهنگ میکنه و طرح را ثبت می کند . یکی از دولت میاد مثل پژوهش های علم و صنعتی ایران . یکی از قوه مجریه میاد مثل سازمان مرکزی دانشگاه ازاد . بقیه مردم هم که طرحشون داره رد میشه از خیابون میان که محکوم هستند تا 4 سال در صف کمیسیون بمونن و طرحشون رد میشه . بنظر من مردم در این روند نقش سیاه لشکر را ایفا میکنند و فقط دارن امار ثبت اظهارنامه ها را بالا می برن و در نهایت کسانی سند و تاییدیه ها را می گیرند که با مراجع استعلام رابطه نزدیک یا کاری دارند .
    اگر به همین منوال پیش بره احتمال داره یه سری اشخاص از طریق رابطه بتونن کلی اختراع ثبت کنن و یک سری نخبه با استعداد مجبور به حذف بشن . و خدا به خیر کند اینده این مملکت را
    اما این یک واقعیت است که یک نخبه واقعی هرگز دوست ندارد تا در این روند قرار بگیرد و طرحش توسط اشخاص داوری شود بلکه نخبه می گوید خودم علم دارم و نیازی به تاییدیه جایی ندارم اکثر کسانی که در این فرایند قرار گرفته اند کسانی هستند که تازه قرار است از این طریق نخبه شوند . چون با این روند فعلی خود ثبت اظهارنامه اشتباه و ریسک است. چون حداقل به اندازه 5 سال زمان لازم است تا اداره ثبت بتواند به پرونده های رد شده در این سال ها رسیدگی کند
    ویرایش توسط paye10 : September 17th, 2019 در ساعت 03:12 PM دلیل: ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)