صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

پیش فرض مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام
    می خواستم در مورد مراحل ثبت اختراع و دریافت گواهی اون و احتمالا مدت زمان لازم برای دریافت این گواهی بپرسم. آیا می شه مثلا تا یه ماه دیگه این گواهی رو در یافت کنم.
    اصلا از کجا باید شروع کرد؟

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نمی دونم جایی که برای مطرح کردن سوال انتخاب کردی درسته یا نه ؟
    باید بری اداره ثبت مالکیتهای صنعتی ( تقاطع مدرس با میرداماد )
    تقریبا دو ماه طول می کشه
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

مراحل کلیش رو میگم ولی بقول دوستمون همونجا هم مدارک مورد نیاز رو میتونی بگیری

1- عنوان طرحت و توضیحات -نقشه ها و خلاصه document ها
    2- ادعا نامه - ادعا میکنی که اون منم که این دستگاه رو برای اولین بار ساختم- یا این طرح رو من اولین بار فهمیدم-من این کشف رو کردم
    پرانتز- برعکس اسمش ابتکار هم میتونه در اینجا اختراع باشه- مثلا ساخت چیزی که اصلا قبلا وجود نداشته مد نظر نیست اگرچه تعریف اختراع همینه
    خیلی هایی که ادعای ثبت اختراع میکنند (مثلا تو برق با تغییر مدارها یک تولید کننده التروسونیک با فرکانس کم و زیاد تر رو میسازند این اختراع inventionنیست بلکه ابتکاره ennovation اما مثلا مثل یکی از دوستام 20 ثبت اختراع اینطوری کرده- تو مکانیک هم مثلا یو بری قطر پیچها رو کم و زیاد کنید و یه سنسور کم و زیاد!!!!!!!) بهرحال همش قابل ثبته
    3- چندتا فرم که از خود سازمان ثبت میگیری پر میکنید
    4- چند فیش بانکی میدید که ارزونه

--------------------5- بعدا صداتون میزنند که با دفاع کن- فکر نکن چیز خاصیه چون اونا تخصص زیادی ندارند معمولا
    6- میری نزدیکای پارک شهر فکر کنم روزنامه اطلاعات بود یه فیش میدی و میگی این ادعای من رو تو روزنامه چند بار آگهی کنید-که بعدا یکی آویزوون نشه بگه این طرح مال من بود

کلیاتش ایناست
    ثبت اخترع تو ایران چیز خاصی نیست- اسمش بزرگتر از خودشه و میتونی براحتی اونکار رو انجام بدی
    چیزه خوبی که داره اینه که شما به مجمع هایی لینک میشی و آپ دیت میشی همش و یه کارتم بهت میدند با عنوان عضو مخترعین ایران یا گاها بین المللی بنام
    IFLA
    International Federation of Inventor's Associations
    کابردش اینه که مثلا تو رزوومه وقتی تو قسمت عضویت انجمن ها میاری و ... برخی فکر میکنند(اساتید اپلای شونده) شما (شما نوعی-generally ) آدم خوفی هستی ولی خودت میدونی که نه نیستی-
    اگه بازم سوال داشتید ارسال خصوصی بزنید

بچه ها اگه کسی میخواد گواهی ثبت اختراع بگیره از کجا باید بفهمه که اون اختراع قبلادر ایران ثبت شده یا نه؟

Junior Member

شما بايد به مالكيت صنعتي در خيابان قايم مقام پلاك 200؟ نبش خ ميرزا حسني پايينتر از بهشتي مراجعه كنيد

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

follow the bellow link :
    http://eastp.ir/fd.asp

Junior Member

برو این سایت هم نگاهی بنداز می تونی یه سرچ بزنی ببینی کسی تا حالا اختراع کرده یا نه؟
    http://www.sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط N.A
    بچه ها اگه کسی میخواد گواهی ثبت اختراع بگیره از کجا باید بفهمه که اون اختراع قبلادر ایران ثبت شده یا نه؟
    این مسئولیت دیگه گردن خودشونه.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

به mhs و N.A

وقتی میری اداره ثبت اختراع تو خیابون قائم مقام، اول پرونده تشکیل میدی. از حسابداری فرم اظهار نامه و ادعا نامه میگیری، با کپی شناسنامه یا کپی کارت ملی و شرح کامل اختراعت با نقشه هاش، همه رو تو یه پوشه میزاری و تحویل میدی، بعدش اونا یه تاریخی رو بهت میدن واسه دفاع، تو این فاصله خودشون چک میکنن که توی ایران کسی همچین اختراعی رو ثبت نکرده باشه، روز دفاع هم ازت چند تا سئوال میپرسن راجع به کارت و بعدش نامه نگاری و... برای روزنامه رسمی، که نامه اش رو باید ببری میرداماد، اونجا مهر میکنن برات و تحویل باجه روزنامه رسمی توی همون اداره مالکیت صنعتی میرداماد میدی، بعدش هم بهت میگن یه ماه دیگه روزنامه رسمی میاد در خونه و بعدش باید بری اداره ثبت اختراعات و گواهی ثبت رو بهت بدن . من امروز نامه رو دادم به میرداماد و باید منتظر روزنامه رسمی بشم. تا اینجای کارو همشو توضیح دادم و مطمئنم . بقیه اش هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.....

Member lipio آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polimi

دوستان میگن هزینه ثبت اختراع 20 ساله بعد از عید از5000 تومان به 500000 تومان رسیده کسی خبر داره درسته یا نه؟
    ساعت 9:30 یکشنبه ها رادیو فرهنگ موج اف ام 100.1 یادتون نره.برنامه ای با حضور استاد فریدون جنیدی

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)