درود، شما می توانید طرح خودتان را به صورت شبیه سازی شده و با ذکر دلایل روشن و منطقی و قابل اثبات به صورت اینترنتی ثبت کنید، سپس منتظر جواب ثبت اختراع باشید. اگر مدارک بیشتری خواستند یا اینکه تاییدیه از یک مرکز تحقیقاتی معتبر خواستند می توانید درخواست کنید که شما را به یک مرکز معتبر معرفی کنند و یا اینکه خودتان یک مرکز معتبر را معرفی و از اداره ثبت اختراع بخواهید که نامه به آن جا بنویسد و به دست شما بدهد تا در چرخه اداری درست قرار بگیرید.
سپس به مرکز معتبر مراجعه و به کارشناسان و اساتید مربوطه توضیح دهید و نامه ای مبنی بر نوآوری و جدید و قابل اجرا بودن از آن ها بگیرید و ثبت اختراعتان را تکمیل کنید.
از لحظه ای که شما طرحتان را ثبت اینترنتی کردید حمایت از مالکیت شما شروع می شود ولی این حمایت مدت دار است و شما می بایستی در مدت زمان موردنظر مدارکتان را تکمیل کنید در غیر این صورت بعد از مدت معین پرونده شما از چرخه حمایت خارج می شود.
نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
سلام ،

راستش من تو زمینه فیبر نوری کار می کنم (در حقیقت یه نوع خاصی از فیبر نوری) و تا جایی که من می دونم توی ایران جای خاصی نیست که بشه این فیبرهایی که طراحی می شه رو ساخت و قالب در آورد. (حتی فقط یک مرکز آزمایشگاهی برای تست فیبر نوری در ایران وجود داره تا جایی که من می دونم!) حالا سوالم اینه که اگه بخوام ایده ای که دارم رو به صورت اختراع ثبت کنم ، با توجه به اینکه احتمالا کلا نمی شه ساختش ، نمی شه با شبیه سازی و(یا هر روش دیگه ای که می دونید!) ثبتش کرد؟ تو داوری ردش می کنن بدون نمونه آزمایشگاهی؟