نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
درود، دوست عزیز شما می توانید اختراع خود را در حد اظهارنامه ثبت کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اظهارنامه به مدت فکر می کنم 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد.(البته اگر پیگیری کنید و از اداره ثبت اختراع درخواست مهلت کنید!) تا جایی که من می دانم بعد از این مدت اظهارنامه دیگر اعتبار ندارد. در مدت شش ماه شما باید مدارک کافی را به اداره ثبت اختراع ارائه کنید و اختراع خود را ثبت کنید و شماره ثبت آن را دریافت کنید. ببینید این یک مسئله حقوقی است نه احساسی! استاد شما اگر زودتر از شما برای ثبت اختراع اقدام کند می تواند بر مالکیت آن ادعا کند. برای مثال اگر استاد شما به سایت ثبت اختراع رجوع کند و آن را در حد اظهارنامه ثبت کند شما دیگر نمی توانید ادعایی در مورد آن داشته باشید! تنها کاری که می توانید انجام دهید که به مدت زمان (فکر می کنم شش ماه) مهلت ارائه مدارک صبر کنید و اگر استاد شما نتواند در این شش ماه مدارک لازم را به اداره ثبت اختراع ارائه کند پرونده او از بررسی خارج می شود. البته این اطلاعات قدیمی من است. نمی دانم در سامانه جدید ثبت اختراع هم این وضعیت وجود دارد یا خیر. می توانید با ارسال تامه الکترونیکی از اداره ثبت اختراع سوال بفرمایید. آدرس آن را در سایت ثبت اختراع بیابید.موفق باشید.
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
ولی الان ثبت اختراع الکترونیکی شده که اگه قسمت پایین این سایت رو دقت کنید ( بی زحمت) تو قسمت اختراع، ثبت اظهارنامه کلاً همون ثبت اختراعه و اگه ثبت نهایی رو بزنم یعنی کاملا ثبت کردم و نمیتونم تغییرش بدم!!!؟
میتونید شما ببینید بفرمایید کدوم قسمت وب سایت برم؟
http://iripo.ssaa.ir/