صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mrza نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوستان عزیز

تا حالا کسی طرح اختلاط بتن ثبت کرده؟
    اگه کرده یه راهنمایی به ما هم بکنه راه دوری نمیره.

باتشکر
    درود

چه راهنمایی ؟! کدوم مرحلش ؟!

شما اول مدارک مورد نظر سایت اداره رو آماده کنین بعد اظهارنامه رو در سایت بصورت اینترنتی از خود سایت اداره پر کنین بعد مدارک رو آپلود خواید کرد در نهایت مراحل گام به گام با اطلاع اداره به شما پیش خواهد رفت
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

نقل قول نوشته اصلی توسط pollux نمایش پست ها
    سلام دوستان من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
    من یه سازه طراحی کردم و به صورت خیلی ساده ازمایشش کردم و ازش جواب گرفتم . می خواستم بدونم اولا با همین سازه ی ازمایشی میشه ثبتش کنم؟ و اینکه بعد از ثبت برای ازمایش و تائید به دانشگاه یا هر مرکزی که ارجاع داده بشه و روی طرحم تحقیقات تکمیلی صورت بگیره و مهندسی ساز بشه مثلا با مصالح و تکنولوژی روز یا چیزایی که هم از لحاظ مالی در وسعم نبوده یا اینکه تو ایران در اختیارم نبوده رو طرحم کار بشه ایا کسایی که از طرح تکمیل شده ی من با خبر شدن اونام میتون ثبتش کنن؟
    درود

دوست خوب من شما مستندات لازم اداره ثبت را که در خود سایت هست آماده کنین بعد اظهارنامه رو پر کنین اونوقت طی 2 یا 3روز کاری پاسخ می دن که امکانش هست یا خیر . که به نظر بنده به احتمال قوی هست . نیازی به ارائه طرح نمونه نیست برای ثبت اگر با مستندات بشه اثباتش کرد اما در برخی شرایط نیاز به ارائه مدل خواهید بود که بیشتر کاربرد تجاری سازی اثر رو خواهد داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط tar.hamid.007 نمایش پست ها
    من وسط های مراحل ثبت اختراع هستم ولی برای نوشتن ادعا نامه، توصیف اختراع راهنمایی میخوام. اگر کسی نمونه داره بده که بتونم الگو و چهار چوب کلی نوشتنش رو به دست بیارم
    در ضمن کسی میدونه روند آگهی توی روزنامه رسمی چطوره؟
    درود

مدارک مورد نیاز : ادعانامه اختراع - توصیف اختراع - نقشه های اختراع - خلاصه اختراع

من نمی تونم مدارک خودم رو آپلود کنم بخاطر مسائل حاشیه ای و امنیتی اما ساختارش رو براتون می نویسم

ادعانامه اختراع : مباحث فنی از حالت کلی به حزئی به صورت استناد به شماره قبلی نوشته می شود به اینصورت :

ادعای 1 : دستگاه از دو کمربند تحتانی و فوقانی تشکبل یافته است که بر طبق آن موجب کنترل بازو ها و مفاصل هیپ می شود .
    ادعای 2 : بر طبق ادعای 1 کمربند تحتانی شامل اجزای فلان و فلان می باشد که برای فلان کار تعبیه شده اند.
    ادعای 3 : بر طبق ادعای 1 کمربند فوقانی شامل اجزای فلان و فلان و ... است که برای فلان کار تعبیه شده اند .
    ادعای 4 : بر طبق ادعای 2 اجزای فلان از یک سیم فلان و مدار فلان تشکیل شده است و ... .
    .
    .
    .
    الی آخر ...

توصیف اختراع : به ترتیب موارد زیر نوشته می شوند :

1- زمینه فنی اختراع
    2- مشکل فنی و اهداف اختراع
    3- وضعیت دانش پیشین
    4- راهکار رفع مشکل
    5- شرح مفصل اختراع ( مقاله علمی اختراع می توان در اینجا قرار گیرد )
    6- مزایا و معایب اختراع
    7- کاربرد های اختراع
    8- روش احرایی اختراع

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط tar.hamid.007 نمایش پست ها
    میتونی برای نوشتن ادعانامه و توصیف و آگهی روزنامه کمکم کنی؟
    درود

آگهی روزنامه جزو مراحل آخر هست که خود اداره بهتون اطلاع خواهد داد نحوش ارائه اش رو

من یه فکری برای حل یکی از مشکلات کشور داشتم
    در موردش کلی سرچ کردم و دیدم یه جای دنیا یه همچی کارایی انجام دادن منتهی فقط تو همون کشور مطرح بوده
    %99.99 هم مطمئنم که داخل کشور ما این روش عملی هست و کسی هم به دهنش نرسیده این کارو بکنه

حالا با توجه به اینکه تو یه کشور دیگه ای این روش در حال استفاده هست، من می تونم این راه حل رو ثبت اختراع کنم؟ (واقعا جایی ندیده بودم، به ذهنم رسید و سرچ کردم و فقط تو یه یکی دو تا سایت دیدم عملیه ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط cfd نمایش پست ها
    من یه فکری برای حل یکی از مشکلات کشور داشتم
    در موردش کلی سرچ کردم و دیدم یه جای دنیا یه همچی کارایی انجام دادن منتهی فقط تو همون کشور مطرح بوده
    %99.99 هم مطمئنم که داخل کشور ما این روش عملی هست و کسی هم به دهنش نرسیده این کارو بکنه

حالا با توجه به اینکه تو یه کشور دیگه ای این روش در حال استفاده هست، من می تونم این راه حل رو ثبت اختراع کنم؟ (واقعا جایی ندیده بودم، به ذهنم رسید و سرچ کردم و فقط تو یه یکی دو تا سایت دیدم عملیه ...)
    درود

دوست عزیز آیا امکان مکتوب کردن و مستند کردن ادعای شما هست . بله این امکان رو دارین در صورت عدم توجه کارشناسان نسبت به این موضوع این ادعا را در قالب طرح یا اختراع بسته به نوع ادعا دارد ثبت نمایید . اما در صورت عدم توجه و تمرکز به اجرای طرح در خارج از کشور .

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

مدارک مورد نیاز : ادعانامه اختراع - توصیف اختراع - نقشه های اختراع - خلاصه اختراع

من نمی تونم مدارک خودم رو آپلود کنم بخاطر مسائل حاشیه ای و امنیتی اما ساختارش رو براتون می نویسم

ادعانامه اختراع : مباحث فنی از حالت کلی به حزئی به صورت استناد به شماره قبلی نوشته می شود به اینصورت :

ادعای 1 : دستگاه از دو کمربند تحتانی و فوقانی تشکبل یافته است که بر طبق آن موجب کنترل بازو ها و مفاصل هیپ می شود .
    ادعای 2 : بر طبق ادعای 1 کمربند تحتانی شامل اجزای فلان و فلان می باشد که برای فلان کار تعبیه شده اند.
    ادعای 3 : بر طبق ادعای 1 کمربند فوقانی شامل اجزای فلان و فلان و ... است که برای فلان کار تعبیه شده اند .
    ادعای 4 : بر طبق ادعای 2 اجزای فلان از یک سیم فلان و مدار فلان تشکیل شده است و ... .
    .
    .
    .
    الی آخر ...

توصیف اختراع : به ترتیب موارد زیر نوشته می شوند :

1- زمینه فنی اختراع
    2- مشکل فنی و اهداف اختراع
    3- وضعیت دانش پیشین
    4- راهکار رفع مشکل
    5- شرح مفصل اختراع ( مقاله علمی اختراع می توان در اینجا قرار گیرد )
    6- مزایا و معایب اختراع
    7- کاربرد های اختراع
    8- روش احرایی اختراع

موفق باشید
    یعنی یک صفحه ورد باز میکنین و ادعاها رو مینویسین؟ حالا هر ادعا به منزله یک دستاورد جدیده؟ اخه من کلی کار انجام دادم تهش یک خط نتیجس که اون یک خط نتیجه میشه اصل اختراع من. حالا بیام مثلا کارهای فرعی رو هم در ادعا بگم؟ میدونین واقعا موندم اعدا چی میخاد بگه و عمولا چرا چندتاس؟ نتایج یک طرح ممکنه یکی باشه که خیلی هم مهم باشه.
    در زمینه توصیف اختراع٬ من در غالب تز کارشناسی ارشدمه یعنی پروژه ارشدم بوده. میشه به جای اینی که بالا گفتین کل تز رو براشون بفرستم؟
    خیلی خیلی ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

در این مورد می تونین در مستندات ارائه شده به اداره ثبت نام استادتون رو به عنوان مشاور بزنین . در سایت نزنین . وجود نام استادی با رتبه علمی در تصمیم گیری صحت محتوای اختراع در مرحله استعلام کلی و جزئی دستگاه های اجرایی و پژوهشی مربوطه موثر باشد

اما در رابطه با مسئله اینکه اگر استاد شما زودتر اقدام به پر کردن اظهارنامه نماید شما براحتی می توانید با ارائه درخواست عدم حفظ کپی رایت یا انتشار بدون اجازه و یا در مرحله نهایی سرقت اثر یا طرح پیگیری نمایید.
    میبخشید من متوجه نشدم. من خودم رو به عنوان مالک انتخاب کردم و دو استاد راهنمام رو به همراه خودم به عنوان مخترع. ایده و انجام کار از خودم بوده. یعنی من اشتباه انتخاب کردم؟
    اگر اسم استاد باشه ممکنه روند اداری زودتر طی بشه؟
    چون هر دو استاد مطرحی هستند.

درود

دوست خوب من ببینین محدودیتی برای تعداد ادعاها نداره شما باید تمام مسائل فنی اختراعتون رو در قالب ادعا از جز به کل بنویسین. مثل مالی که زدم. حالا این می تونه شامل 600 بند باشه یا 10 بند فرقی نمی کنه اما باید در این فرمت باشه اما مسئله استاد راهنما . ببینین ما دو تا بخش داریم یکی مالک که در صورت تجاری سازی اختراع صاحب حقوقی و مالی قضیه است. بخش دیگه مربوطه به مخترعین است. که علاوه بر نام خودتون در ابتدا ( این مهم است ) بعد نام اساتید راهنماهاتون خواهد آمد. در مستندات هم همینطور.

در کل پایان نامه تز شما برای تفهیم راحت تر کارشناس ( البته با سواد تخصصی نه چندان مناسب ) بهتر است. بعد از ثبت، به شما برای مراجع ذیصلاح نامه ای صادر می کنن که شما باید پرینت بگیرین به همرا یک نسخه از مدارک و مستندات برای اون ها ببرین تا تحت داوری قرار بگیرد بعد پاسخ نامه رو دریافت در سایت مچددا آپلود نماییدتا ادامه مراحل

درود

برای دوستان عزیز نکته ی خیلی مهمی رو عرض کنم که باوجود ریز بودن اما کلی از هزینه های جانبی و وقت صرف شده کاهش پیدا خواهد کرد . اونم اینکه دوستان در مراحل ثبت اختراع یعنی پر کردن اظهارنامه در بخش تعیین مرکز تشخیص و صلاحیت جهت استعلام و تایید دقت کنین که یک مرکز آن ها نزدیک ترین به شهر خود رو بزنین و یا بنویسین . به عنوان نمونه بنده دو مرکز رو نوشتم که یکیش تهران یکیش شهر خودم هست که من دقیقا چندین ماهه یک پام تهران هست یک پام مرکز شهر خودمون . که هم هزینه های اضافی متقبل شدم هم پروسه ظولانی تر شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)