صفحه 12 از 26 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    نتیجه داوری من اومد. این نقایص رو چه جوری میتونم برطرف کنم؟ به نظرم کامل بوده که
    نقص در ادعانامه ارائه شده و صريح نبودن عنصر يا عناصر اختراعي ، موضوع ماده11 و بند 2 ماده6
    - نقص در خلاصه توصيف اختراع ارائه شده ، موضوع ماده13و بند 3ماده6قانون مذكور
    - نقص در نقشه فني ارائه شده ، موضوع ماده15 و بند 4 ماده6
    - نقص در شرح و توصيف اختراع ارائه شده ،مطابق با بندهاي ماده 10و بند 1 ماده6
    مقتضي است وفق ماده 29 آئين نامه اجرايي قانون ثبت اختراعات، طرح هاي صنعتي و علائم تجاري ظرف مدت 30 روز از تاريخ ابلاغ نسبت به رفع آن اقدام نمائيد. بديهي است درصورت انقضاء مدت مذكور و عدم تكميل موارد فوق الذكر، اظهارنامه مذكور كان لم يكن تلقي مي گردد.
    برای من هم از این داستانها نوشته بودند
    منم فقط نقشه اختراع را برداشتم دورش یک خط چهار گوش کشیدم و دوباره با همان الباقی دست نخورده مدارک آپلود کردم و این بار تایید شد رفت مرحله بعد !!

این کارشناسی پرونده جریان همان آفتابه معروف مسجد شاه و آفتابه دار مربوطه هست ! زیاد نباید بهش توجه کرد

Junior Member

درود
    بعد از اینکه اظهارنامه ثبت شد ودر مرحله استعلام (دفاعیه) باید چیکار کنیم اگر کسی میدونه توضیح بده ممنونم میشم؟؟

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط rj9170 نمایش پست ها
    درود
    بعد از اینکه اظهارنامه ثبت شد ودر مرحله استعلام (دفاعیه) باید چیکار کنیم اگر کسی میدونه توضیح بده ممنونم میشم؟؟
    دوست عزیز در این مرحله باید یک دانشگاه دولتی رو به عنوان مرجع استعلامی تو همون صفحه آنلاین پروندتون از قسمت "ثبت درخواست جدید" و بعد انتخاب "معرفی مرجع استعلامی" به اداره ثبت اختراعات معرفی بکنید. بعد اونها به اون دانشگاه نامه صادر میکنند و باید ببرید دانشگاه (بعضی از این دانشگاهها جدیدا با اداره اختراعات تفاهم نامه امضا کرده اند و خودشون اتوماتیک از اداره اختراعات نامه رو دریافت میکنند و کار شما راحت شده) و اون نامه رو به واحد "مالکیت فکری" دانشگاه بدین و اونها بعد از درخواست یک سری مدارک و فیش پرداخت (که کاملا مبالغ مختلفی میگیرند حتی خودی و غیر خودی و ... هم دارند) از طریق چند تا هیئت علمی مورد شما بررسی و داوری میشه که پروسه شبیه به داوری مقاله داره (چندبار revise و حتی reject یا accept) و در نهایت اگر ok بود. بهتون نامه صادر میکنند که ببرین اداره ثبت اختراعات (باز همونطوری که قبلا گفتم ممکنه خودشون هم بفرستند). بعد تو سیستم بهتون میگن که با چه مدارکی برین اداره اختراعات. اونجا نامه ای صادر میشه به روزنامه رسمی کشور. حدود 10-30 روز بعد اون نامه تو روزنامه چاپ میشه و شما آنلاین اون رو میگیرید و می زارین سایت اداره اختراعات و بعد میرین تهران و گواهی رو از اداره میگیرین. البته خیلی کلی گفتم هرجایی اطلاعات جزئی خواستین بگین بهتون کمک بکنم. (حدودا هم 400-500 هزار تومان برای یک شهرستانی از اول تا آخر این پروسه هزینه برمیداره (آخرش هم یک تیکه کاغذ رنگی که من میگم آشغال رنگی میدند که در 99% موارد به هیچ دردی جز قاب کردن و تو دیوار زدن نمیخوره )). البته در یک موردش بنده پیگیرش شدم این رو به مرحله ثبت صنعتیش هم رسوندم تا بقول یکی از افراد واسه طرح بودجه بدند که این هم برای بنده 500 هزار هزینه برداشت و آخرش دومین برگ آشغال رنگی رو گرفتم و قاب کردم و تو دیوار نصبش کردم و باز واسه ما پول نشد که نشد . و این بود که تصمیم گرفتم دیگه چیزی به اسم اختراع ثبت نکنم.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamshimi نمایش پست ها
    با سلام
    چگونه میتوان ثبت اختراعی که در مرحله داوری است را لغو کرد ؟
    اصلا امکانش هست؟
    ممنون
    یک روشش هم اینه که اگر جواب استعلام رو هم به اداره منتقل نکنید خودبخود از پروسه خارج میشه. می توین پست قبلی بنده تو این بخش رو بخونین و از مراحل بعدیش مطلع بشین که تو این مراحل هرکدوم رو خودتون پیش نرین همونجا می مونه.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان

هزینه ای که برای داوری گرفته میشه معمولا در چه رنجی است !؟
    من از یکی از دانشگاهها پرسیدم ، گفت که باید 250 هزار تومن بریزی به حساب دانشگاه و فیشش را بیاری تا بفرستیم داوری.
    معمولا قیمت در چه رنجی است !؟ و کجاها ارزونتر حساب میکنند !؟

خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان

هزینه ای که برای داوری گرفته میشه معمولا در چه رنجی است !؟
    من از یکی از دانشگاهها پرسیدم ، گفت که باید 250 هزار تومن بریزی به حساب دانشگاه و فیشش را بیاری تا بفرستیم داوری.
    معمولا قیمت در چه رنجی است !؟ و کجاها ارزونتر حساب میکنند !؟

خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    این مبلغ از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت هست و مثلا برای دانشگاه تبریز 100 هزار تومان و برای دانشگاه اردبیل 30هزار تومان البته نه برای دانشجوی خود دانشگاه که در این صورت باز از این هم پایینتر هست.
    اما اعتبار تایید علمی دانشگاه تبریز کجا و برگ بی ارزش دانشگاه اردبیل کجا.

Junior Member Ehsansan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Karaj

سال گذشته براي رفع نقص دقيقا همون مدارك اوليه رو مجددا ارايه كردم و در كمال ناباوري معرفينامه صادر شد به مركز تحقيقاتي.
    اما الان مشكل دارم و هر چي تغييرات ميدم باز رفع نقص ميزنند. از 25 روزمم هم فرصت چنداني باقي نمونده
    وكيل باتجربه اين رشته وجود داره كه معتمد باشه و بتونه كمك كنه؟ راهنمايي لازم دارم بشدت

آقاي محمد رضا بنظرم خبره اين زمينه شدند

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsansan نمایش پست ها
    سال گذشته براي رفع نقص دقيقا همون مدارك اوليه رو مجددا ارايه كردم و در كمال ناباوري معرفينامه صادر شد به مركز تحقيقاتي.
    اما الان مشكل دارم و هر چي تغييرات ميدم باز رفع نقص ميزنند. از 25 روزمم هم فرصت چنداني باقي نمونده
    وكيل باتجربه اين رشته وجود داره كه معتمد باشه و بتونه كمك كنه؟ راهنمايي لازم دارم بشدت

آقاي محمد رضا بنظرم خبره اين زمينه شدند
    سلام دوست عزیز
    مشکلتون رو چی هست و تو رفع نقص بهتون چی داده و چی گفته؟

Junior Member

درود به دوستان گرامی
    چند پرسش درباره اختراع داشتم. ممنون می شم دوستان راهنمائی بفرمایند:
    اختراع من درباره بانکداری و بانکداری اینترنتی هست.
    1-در چه دسته جهانی قرار می گیره؟
    2- هزینه بررسی اختراع تسوط بانک مرکزی یا شاپرک چقدر خواهد بود؟
    3- درباره ادعانامه اختراع لطفا راهنمائی می فرمایید؟
    ممنونم

Junior Member

سلام

جایی میشه نمونه‌های اختراع‌های ثبت شده رو بدست آورد؟ منظورم در حد اسم و یه توضیح کوچولو هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)