صفحه 13 از 26 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام بچه ها

سایت اداره مالکیت فکری نسبت به گذشته یکم تغییر کرده ، یعنی در زمان ثبت اظهارنامه می پرسه می خواید کجا داوری کنه که من اون موقع زدم پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
    حالا رسیدم به مرحله داوری ، (البته از اول ثبت تا الان 70 روز زمان گذشته !) پرتال اداره مالکیت فکری خودش یه نامه فرستاده برای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران (به صورت الکترونیک ) و هیچ جاش نگفته منم باید برم اونجا ، یا مدارکی با خودم ببرم ، توی متن نامه ای هم که برای اونا فرستاده کل اسناد رو براشون پیوست کرده و ایمیل و تلفن منو بهشون داده ولی بازم به اونا هم نگفته منو دعوت کنن یا اینکه منم باید حضور داشته باشم یا چیزی توی این مایه ها ، یه sms هم برام داده که نامه ات رو فرستادیم پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، ولی بازم نگفته منم باید برم اونجا!

حالا شما چی می گید ؟ نیاز به حضور من هست ؟ یا اینکه اونا خودشون پیگیری می کنن و جواب می دن ؟ چون جواب هم از طریق سامانه دریافت می شه!

ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط subco نمایش پست ها
    سلام

جایی میشه نمونه‌های اختراع‌های ثبت شده رو بدست آورد؟ منظورم در حد اسم و یه توضیح کوچولو هست.

سلام

بله میشه

مراجعه کن به سایت اداره مالکیت صنعتی ، خیلی بیشتر از توضیح کوچولو پیدا می کنی
    حتی اگه بخوای می تونی نمونه اظهارنامه هر کدوم رو ببینی

موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط managermd نمایش پست ها
    درود به دوستان گرامی
    چند پرسش درباره اختراع داشتم. ممنون می شم دوستان راهنمائی بفرمایند:
    اختراع من درباره بانکداری و بانکداری اینترنتی هست.
    1-در چه دسته جهانی قرار می گیره؟
    2- هزینه بررسی اختراع تسوط بانک مرکزی یا شاپرک چقدر خواهد بود؟
    3- درباره ادعانامه اختراع لطفا راهنمائی می فرمایید؟
    ممنونم
    سلام
    من اطلاع کاملی ندارم ولی چون دیدم کسی جواب نداده گفتم کاچی به از هیچی!

تا اونجایی که من می دونم باید در زیر مجموعه نرم افزار ثبت بشه

در مورد هزینه بانک مرکزی هم باید بگم اصلا معلوم نیست ! تا اونجا نری مشخص نمیشه ، بعید می دونم بتونی کسی رو پیدا کنی که قبلا اونجا رو به عنوان تایید کننده انتخاب کرده باشه

اما من اگه جای تو باشم می رم سراغ جاهایی که دردسر کمتری داشته باشه ، بانک مرکزی ورود بهش هم خیلی سخته چه برسه به تاییدیه گرفتن ، البته همه این حرفا در صورتیه که بتونی جای دیگه ای بری!

در مورد ادعانامه هم چیز سخت و اسونیه ! بهترین راه برای نوشتنش اینه که ببینی دوستای دیگه ای که ثبت اختراع نرم افزاری دارن ادعانامه رو چطور نوشتن ، به راحتی می تونی صدها موردش رو توی سایت مرکز مالکیت فکری پیدا کنی

موفق باشی

کسی میدونه گرفتن تاییدیه از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بعد از اینکه اختراع در سازمان مالکیت فکری تایید و بایگانی شد به چه منظوری هست؟
    خب مگه سازمان مالکیت فکری تایید نکرده وقتی اختراعی ثبت شده؟ اون وقت چرا باید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی هم تاییدش کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    کسی میدونه گرفتن تاییدیه از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بعد از اینکه اختراع در سازمان مالکیت فکری تایید و بایگانی شد به چه منظوری هست؟
    خب مگه سازمان مالکیت فکری تایید نکرده وقتی اختراعی ثبت شده؟ اون وقت چرا باید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی هم تاییدش کنه؟
    سلام
    مطمئنی اختراعت توسط مالکیت فکری تایید شده ؟
    یعنی گواهی ثبت اختراع داری الان ؟!

خود سازمان مالکیت فکری فقط از لحاظ درست بودن فرم ها و تکراری نبودن اختراع بررسی می کنه و بعد به مراکز دیگه ای مثل مورد شما ارجاع می ده برای تایید علمی و تایید نواوری و ابتکاری بودن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

صرفا جهت اطلاع !!!

اختراع من ارجاع شد به پارک علم و فناوری دانشگاه تهران البته خودم اینجا رو پیشنهاد داده بودم

پارک علم و فناوری گفت نیازی به حضور من نیست (قابل توجه شهرستانیا)
    فقط مبلغ 350 هزار تومن باید هزینه ی بررسی بدم
    البته این قیمت مال فروردین 94 ؛ ممکنه در اینده تغییر بکنه

موفق باشید

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash1367ir نمایش پست ها
    سلام
    مطمئنی اختراعت توسط مالکیت فکری تایید شده ؟
    یعنی گواهی ثبت اختراع داری الان ؟!

خود سازمان مالکیت فکری فقط از لحاظ درست بودن فرم ها و تکراری نبودن اختراع بررسی می کنه و بعد به مراکز دیگه ای مثل مورد شما ارجاع می ده برای تایید علمی و تایید نواوری و ابتکاری بودن
    سلام دوستان عزیز،

بنده دو مورد اختراع در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تاییدیه علمی شده.
    نخیر سازمان مالکیت فکری و صنعتی به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ارجاع نمیده.
    اختراع برای ثبت شدن روال عادی رو طی میکنه و بنا به درخواست شما در یکی از مراکز تایید میشه و بعد ثبت میشه.
    بعد شما با داشتن گواهی ثبت اختراع به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مراجعه میکنید و پرونده تشکیل میدهید (250 هزار برای داوری اولیه اخذ میشود)
    بعد مورد اختراعی شما توسط تیم داوری اونها بررسی و در نهایت در قبال اخذ هزینه دوم 250هزار تومان تاییدیه صادر میشود.
    این تاییدیه ای بر اختراع شما هست نه برای ثبت آن در بیشتر موارد هم موارد مصرفش نصب بر روی دیوار منزل و یا بایگانی در لای پرونده هایتان هست !!!
    کلا به نظر بنده ثبت و تایید اختراع در اینجا تنها صرف هزینه و زمان هست و نتیجه آن در اختیار گذاشتن اطلاعات اختراع برای عموم هست. اگر آشنا داشته باشی
    شاید بتونی ازش پولی هم دربیاری ولی اگر مثل خیلی ها نداشته باشی میشه یه آشغال رنگی برای موارد مصرف گفته شده!!

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،

بنده دو مورد اختراع در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تاییدیه علمی شده.
    نخیر سازمان مالکیت فکری و صنعتی به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ارجاع نمیده.
    اختراع برای ثبت شدن روال عادی رو طی میکنه و بنا به درخواست شما در یکی از مراکز تایید میشه و بعد ثبت میشه.
    بعد شما با داشتن گواهی ثبت اختراع به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مراجعه میکنید و پرونده تشکیل میدهید (250 هزار برای داوری اولیه اخذ میشود)
    بعد مورد اختراعی شما توسط تیم داوری اونها بررسی و در نهایت در قبال اخذ هزینه دوم 250هزار تومان تاییدیه صادر میشود.
    این تاییدیه ای بر اختراع شما هست نه برای ثبت آن در بیشتر موارد هم موارد مصرفش نصب بر روی دیوار منزل و یا بایگانی در لای پرونده هایتان هست !!!
    کلا به نظر بنده ثبت و تایید اختراع در اینجا تنها صرف هزینه و زمان هست و نتیجه آن در اختیار گذاشتن اطلاعات اختراع برای عموم هست. اگر آشنا داشته باشی
    شاید بتونی ازش پولی هم دربیاری ولی اگر مثل خیلی ها نداشته باشی میشه یه آشغال رنگی برای موارد مصرف گفته شده!!

موفق باشید
    البته یادم رفت بگم:
    در مرحله داوری اولیه برای ثبت اختراع میشه برخی زیر مجموعه های خود سازمان پژوهش های علمی و صنعتی رو معرفی کرد که در این صورت هزینه تشکیل پرونده اولیه در سازمان به صورت مستتر وجود ندارد! (که توضیح میدم یعنی چی)
    و تنها 250 هزار صدور تاییدیه باقیست. همچنین پروسه داوری نیز بشدت کمتر میشود.
    اما منظور از مستتر بودن: هزینه ای که سازمان پژوهش های علمی صنعتی می خواست اخذ بکنه خود اون مرکزی که برای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تابعه محسوب میشه برای تشکیل جلسه صوری برای درخواست شما
    دریافت میکنه.
    کلا همونطور که قبلا هم گفتم هرجایی که میرید اول میگند سلام بعد یه شماره حساب میدند برای واریز پول . اما درستش این بود که یه کار علمی که انجام میشه به مجری طرح سود میرسید نه محل ثبت یا داروی یا تاییدیه!!
    به سیستم پژوهشی موجود ایرادات زیادی وارد هست ولی چاره چی هست. من به شخصه تصمیم گرفتم اصل چیزی به عنوان ثبت اختراع انجام ندم و اینجوری راحتترم.

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

سیکل داوری اختراع من توی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران حدود یک ماه طول کشید ؛ برعکس چیزی که دوستان در مورد سازمان پژوهس های علمی و صنعتی می گن اصلا صوری نبود.
    سه بار از طرف داور با من از طریق ایمیل تماس گرفتن و نقاط ابهام رو طرح کردن و منم جواب دادم
    البته خیلی غیر دقیق کار می کنن
    بعضی سوالاتی که می پرسیدن به طور کامل توی خود اظهارنامه مفصل توضیح داده بودم یا حتی گفتن اختراعت نمونه خارجی داره که هیچ ربطی به کار من نداشت و مجبور شدم توضیح واضحات بدم
    انگار شما کلت اختراع کنی و بگن قبلا ماشین تایپ اختراع شده !!!
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

جالبه !
    امروز پارک علم و فناوری دانشگاه تهران جواب رو برای سازمان مالکیت فکری فرستادن ولی حاضر نیستن به من بگن جواب مثبت یا منفی بوده !
    توی پرتال هم که طبق معمول توی صف هستم ! هیچی معلوم نیست
    دعام کنید !
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)