صفحه 15 از 26 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar_70 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید من یکم عجله دارم >
    الان چند ماهی هست که دارم هی دونبالش میدوم .
    ی طرح برای موتور احتراق داخلی داده بودم که توی سر سیلندر ی سری اجزا ی اتفاقاتی میفتاد :دی
    اینو من به همراه نقشه و توضیحاتی که بعضی از دوستان به من کمک کردن مثل نوشتن ادعانامه خلاصه توصیف اختراع و توصیف اختراع .
    رو براشون فرستادم هر بار برام ی اخطار میاد که :
    - درخواستی از طرف مهيار مجرب با موضوع درخواست تغيير در مندرجات و ضمائم اظهارنامه در تاریخ 1394/04/29 به اداره کل مالکیت تحویل و با شماره //////////////////ثبت شد
    جواب کارشناس پرونده:متقاضي محترم در ادعا نامه بايستي نكته نوآورانه(قطعه مورد ادعا، يا روش جديد ) كارخود را در چهارچوب مشخصه فني با جملات قابل اثبات بيان كنيد. ادعانامه چنانچه شامل يك فرآورده يا بعبارتي محصول باشد ، اجزا و عناصرجديد مورد ادعا و مشخصات فني هر يك از آن ها مي باشد نه قابليت ها و مزايا ي حاصل شده ميباشد چنانچه ادعانامه شامل يك فرآيند يا بعبارتي يك روش باشد تكنيك ساخت اختراع،ساخت اجزا و عناصر مورد ادعا و مشخصات فني هر يك از آن ها مي باشد نه قابليت ها و مزاياي حاصل شده شرح و توصيف 9 بند آئين نامه همراه با تيتر، توضيحات كامل و جزئيات دقيق ارائه شود لطفا جهت جستجو بهتر و تكميل زمينه فني پيشين خود از سايتهاي زير استفاده نماييد 1- http://patentscope.wipo.int/search/en/s ... Search.jsf 2- http://www.uspto.gov/patents/process/search/index.jsp 3- http://worldwide.espacenet.com/ 4-http://www.epo.org/searching.html

من دقیقا" باید چه خاکی توی سرم بریزم ؟ لینک هایی که دادن یکی از استاید های دانشگاه گفتن اینا لینک های پژو هشی هستن به کار شما هیچ ربطی نداره .
    الان من دقیقا" باید چیکار کنم یکم راه نمایی کنید .
    مثلا" گفتن خلاصه توصیف اختراع مورد قبول بوده .
    من توی ادعا نامه کلی قطعات رو شرح وضایفشون رو نوشتم که کی از کی دستور میگیره به چشکلی رفتار میکنه و جنسشون و نحویه ساخت و...
    موندم دقیقا" باید چیکار کنم .
    لطفا" راهنمایی کنید .
    اگه از اول برم جلو بهتر نیست ؟ رفته تو مخم .
    سلام
    متاسفانه ادعانامه رو کاملا اشتباه نوشتی
    امیدوارم تا امروز تونسته باشی مشکلش رو حل کنی و نتیجه گرفته باشی
    اگر هنوزم مشکلت حل نشده به تلگرام من پیام بده سعی می کنم کمک کنم
    @shahab333
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

Junior Member

سلام به همه دوستان
    برای ثبت اختراع هایی که صرفا جنبه نظامی دارن به چه گونه ای باید اقدام کرد ؟ و اینکه آیا مراحلش متفاوت هست ؟
    و ضمن اینکه برای شروع از صفر باید از کجا شروع کنم ؟
    چون هیچ اقدامی انجام ندادم
    ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیر،
    یه سر به سایت مالکیت صنعتی بزن. همه مراحل رو به طور کامل توضیح داده. در خصوص جنبه نظامی هم فکر نکنم فرقی داشته باشه. چون مرجع برای استعلام رو یک ارگان نظامی انتخاب میکنن.
    http://iripo.ssaa.ir/

Junior Member

سلام دوستان

من می خوام یه کاربرد جدید از یه متریال رو ثبت کنم. این متریال در حال حاضر با استفاده کم تو صنایع خودروسازی استفاده میشه (اگر تازه تو ایران استفاده بشه) ولی به خاطر شکل و بافتش می خوام بهش کاربرد معماری بدم و تو جاهای مختلف ساختمان بشه استفاده کرد. یعنی بحث محل کاربردش هست. به نظر شما قابل ثبت هست؟ به چه عنوانی ثبت کنم؟ میشه تو عنوانش محل کاربردش رو ذکر کرد و به عنوان اختراع جدید ثبت کرد؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط molix666 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من می خوام یه کاربرد جدید از یه متریال رو ثبت کنم. این متریال در حال حاضر با استفاده کم تو صنایع خودروسازی استفاده میشه (اگر تازه تو ایران استفاده بشه) ولی به خاطر شکل و بافتش می خوام بهش کاربرد معماری بدم و تو جاهای مختلف ساختمان بشه استفاده کرد. یعنی بحث محل کاربردش هست. به نظر شما قابل ثبت هست؟ به چه عنوانی ثبت کنم؟ میشه تو عنوانش محل کاربردش رو ذکر کرد و به عنوان اختراع جدید ثبت کرد؟

ممنون

از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط molix666 نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟
    دوست عزیز اختراع به سه شکل قابل ثبت است:
    1. ماده ی ساخته شده جدید باشه
    2. روش ساخت ماده ای قدیمی جدید باشه
    3. ماده ای قدیمی کاربرد جدیدی براش ارایه بشه

اما!
    در ایران من به شخصه دیگه اختراع ثبت نمی کنم. همون طور که توی سایت ثبت اختراع می بینید، مراحل گنگ هستند و مخترع چشم اندازی نداره که چه کار کنه؟ ثبت می شه یا نمی شه؟ داوری چه جوریه؟ و غیره
    تجربه ی من به شخصه به این شکل بود که تقاضای ثبت اختراعم 4 بار ادیت خورد. دفعه آخر رفتم دفترشون اطراف میدان امام و قاچاقی وارد اسانسور شدم ( چون نگهبان دم در داشت با یه نفر دعوا می کرد، من رفتم داخل اسانسور. بعدا فهمیدم که نمی ذارن افرادی که سوال دارند وارد بشن و می گن داخل سایت همه چی هست!) خلاصه آنجا یه نمونه تقاضای یه نفر که اختراع چندمش بود را دیدم و یاد گرفتم برای هر کلمه ای که توی دستور کار در سایت گفته اقلا یه صفحه بنویسم و تقاضا ثبت شد.
    یه قسمت داخل فرم هست که می گه کجا می خواید اختراعتون برای داوری بررسی بشه؟ من گفته بودم فلان دانشگاه. ولی داوری من رفت برای ستاد نانو. و ریجکت شد. فرداش کاملا اتفاقی !!!!برام یه میل تبلیغاتی آمد از دفتر قبول دعاوی ثبت اختراع!! منم گفتم حالا که بازی می کنن، بازی می کنیم، ببینیم حرفشون چیه؟ یه آقای مهندس گفت که شش میلیون از من می گیره که به افرادی که می دونه رشوه بده که اختراع من ثبت بشه. و گفت که من باید بولد می کردم که کارم ارایه ی کاربرد جدید هستو حالا اشکال نداره اونا بلدن، درست می کنن من 6 ملیون پول رو بدم. اگه بخوام با همین پول می تونن جرمن پتنت یا یو اس پنتنش بکنن برام!
    من با ستاد نانو از طریق استادم که آشنا داشت تماس گرفتم و گفتم چرا رد می کنید که بعد رشوه بگیرید؟ گفتند ما فلان مهندس را می شناسیم و چه کار بدی! وای وای! ما دوباره بررسی می کنیم و دوباره ریجکت کردند.
    جمع بندی: چون تقاضای من چند بار ادیت خورده بود فهمیده بودند من بلد نیستم و خودشون تبانی کرده بودند و محل داوری من رو عوض و در نهایت پتنت رو ریجکت کرده بودند که رشوه بگیرند. در صورتی که هم دانشگاهی من که وارد زد و بند هاشون شده بود پایان نامه های بچه های دانشگاه رو می برد به اسم خودش ثبت می کرد و از افرادی که کسری خدمت و معافی می خواستن و به نفعشون بود پول می گرفت که اسم آنها را هم بنویسه. یه ساله 200 تومن جمع کرد رفت خارجه.
    خلاصه به نظر من دنبال ثبت اختراع در ایران بودن اشتباهه مگه اینکه یه نفر کار بلد خیلی تمیز دنبال کارها باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_2004la نمایش پست ها
    دوست عزیز اختراع به سه شکل قابل ثبت است:
    1. ماده ی ساخته شده جدید باشه
    2. روش ساخت ماده ای قدیمی جدید باشه
    3. ماده ای قدیمی کاربرد جدیدی براش ارایه بشه

اما!
    در ایران من به شخصه دیگه اختراع ثبت نمی کنم. همون طور که توی سایت ثبت اختراع می بینید، مراحل گنگ هستند و مخترع چشم اندازی نداره که چه کار کنه؟ ثبت می شه یا نمی شه؟ داوری چه جوریه؟ و غیره
    تجربه ی من به شخصه به این شکل بود که تقاضای ثبت اختراعم 4 بار ادیت خورد. دفعه آخر رفتم دفترشون اطراف میدان امام و قاچاقی وارد اسانسور شدم ( چون نگهبان دم در داشت با یه نفر دعوا می کرد، من رفتم داخل اسانسور. بعدا فهمیدم که نمی ذارن افرادی که سوال دارند وارد بشن و می گن داخل سایت همه چی هست!) خلاصه آنجا یه نمونه تقاضای یه نفر که اختراع چندمش بود را دیدم و یاد گرفتم برای هر کلمه ای که توی دستور کار در سایت گفته اقلا یه صفحه بنویسم و تقاضا ثبت شد.
    یه قسمت داخل فرم هست که می گه کجا می خواید اختراعتون برای داوری بررسی بشه؟ من گفته بودم فلان دانشگاه. ولی داوری من رفت برای ستاد نانو. و ریجکت شد. فرداش کاملا اتفاقی !!!!برام یه میل تبلیغاتی آمد از دفتر قبول دعاوی ثبت اختراع!! منم گفتم حالا که بازی می کنن، بازی می کنیم، ببینیم حرفشون چیه؟ یه آقای مهندس گفت که شش میلیون از من می گیره که به افرادی که می دونه رشوه بده که اختراع من ثبت بشه. و گفت که من باید بولد می کردم که کارم ارایه ی کاربرد جدید هستو حالا اشکال نداره اونا بلدن، درست می کنن من 6 ملیون پول رو بدم. اگه بخوام با همین پول می تونن جرمن پتنت یا یو اس پنتنش بکنن برام!
    من با ستاد نانو از طریق استادم که آشنا داشت تماس گرفتم و گفتم چرا رد می کنید که بعد رشوه بگیرید؟ گفتند ما فلان مهندس را می شناسیم و چه کار بدی! وای وای! ما دوباره بررسی می کنیم و دوباره ریجکت کردند.
    جمع بندی: چون تقاضای من چند بار ادیت خورده بود فهمیده بودند من بلد نیستم و خودشون تبانی کرده بودند و محل داوری من رو عوض و در نهایت پتنت رو ریجکت کرده بودند که رشوه بگیرند. در صورتی که هم دانشگاهی من که وارد زد و بند هاشون شده بود پایان نامه های بچه های دانشگاه رو می برد به اسم خودش ثبت می کرد و از افرادی که کسری خدمت و معافی می خواستن و به نفعشون بود پول می گرفت که اسم آنها را هم بنویسه. یه ساله 200 تومن جمع کرد رفت خارجه.
    خلاصه به نظر من دنبال ثبت اختراع در ایران بودن اشتباهه مگه اینکه یه نفر کار بلد خیلی تمیز دنبال کارها باشه.
    خیلی ممنون از راهنماییتون. منم با چیزی که تو این مدت مطالعه کردم متوجه شدم ثبت کردن یا نکردن لا اقل برای طرح من زیاد مشکل گشا نیست. علت این هم که می خواستم طرح ام رو ثبت کنم پیدا کردن سرمایه گذار برای تولید صنعتی یا گرفتن تسهیلات و... نبود.
    ثبت اختراع و طرح صنعتی تو ایران به این درد می خوره که اگه تولید کردی زیرش بنویسی ثبت شده بر اساس شماره xxx که مثلا یه کم طرحت بابا ننه دار باشه که تازه اونم فهمیدم با یکم تغییرات به عنوان طرح جدید قابل ثبته!!!!
    حالا من امتحان ام رو می کنم.

باز هم ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1367ir نمایش پست ها
    سلام
    چون جزو لیست بود خودشون با اونا وصرن و نامه با ایمیل براشون می ره
    صبر کن جوابش بیاد
    البته معمولا خود خود مرکز داوری باهات تماس می گیره و حدود 250 هزار تومن هزینه رو درخواست می کنه بریزی به حسابشون
    حالا شاید از شما نخوان
    معمولا 4 هفته زمان می بره
    الان حدودا 6 ماه میگذره از تاریخ استعلام، تا حالا دوبار حضوری رفتم اونجا هربار میگن پرونده شما برامون ارسال نشده!
    دهن من رو اسفالت کردن.
    فک کنم کلا قصدشون این هست که اینقدر لفتش بدن مهلت یکساله من برای ثبت پتنت بین المللی بگذره و نتونم کاری کنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخواستم برای ثبت اختراع اقدام کنم . شهرستانم ...میشه حضوری به اداره مراجعه کرد یا ثبت اظهار نامه اختراع فقط از طریق سایت انجام میشه ؟
    کدوم راه بهتره ؟ در صورتیکه بشه حضوری مراجعه کرد .

و اینکه دوستان گفته بودن تو سایت مثال هایی واسه اشنا شدن با نحوه نگارش ادعای اختراع هستش . کدوم بخش سایت باید نگاه کنم
    ممنون

Junior Member

یه سوال دیگه
    اینکه لازمه ادعای اختراع هم فارسی و هم انگلیسی باشه یا فقط فارسی کفایت میکنهد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)