صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

دوستان سلام
    یک سوال داشتم ممنون میشم زودتر جواب بدین عجله ایه بخدا !
    من یک طرح برای ثبت اختراع اقدام کردم ولی خیلی طول کشیده و فرایندش هیچ خوب پیش نمیره !!! از طرفی هم مجبورم طرحم رو برای این یکی اون یکی توضیح بدم
    سوالم اینجاس که اگه بخام طرحم رو که هنوز در داخل ثبت نشده و اصلا معلوم نیست با این شرایط اصلا ثبت بشه یا نه رو اگه بخام برای یک شرکت خودرو سازی خارجی بفرستم بنظر شما چه ترفندی بکار ببرم تا همه پل های پشت سرم خراب نشه ؟
    منظورم اینه که همینجوری طرحم رو دو دستی تقدیم اون شرکت نکنم و فردا شرکت طرحم رو برداره و به ریش ماهم بخنده !
    من توی قسمت BMW inv خصوصیات و مزیت های طرحم رو بیان کردم ولی جوابی که بعد از چند روز برام فرستادن این بود که : دوباره به قسمت inv برید و طرح رو کامل با تمام فایل ها ارسال کنید و به کارشناسان bmw هم اعتماد کنید )
    خواهشا کمکم کنید دوستان یه راه کار میخام
    ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1372 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یک سوال داشتم ممنون میشم زودتر جواب بدین عجله ایه بخدا !
    من یک طرح برای ثبت اختراع اقدام کردم ولی خیلی طول کشیده و فرایندش هیچ خوب پیش نمیره !!! از طرفی هم مجبورم طرحم رو برای این یکی اون یکی توضیح بدم
    سوالم اینجاس که اگه بخام طرحم رو که هنوز در داخل ثبت نشده و اصلا معلوم نیست با این شرایط اصلا ثبت بشه یا نه رو اگه بخام برای یک شرکت خودرو سازی خارجی بفرستم بنظر شما چه ترفندی بکار ببرم تا همه پل های پشت سرم خراب نشه ؟
    منظورم اینه که همینجوری طرحم رو دو دستی تقدیم اون شرکت نکنم و فردا شرکت طرحم رو برداره و به ریش ماهم بخنده !
    من توی قسمت BMW inv خصوصیات و مزیت های طرحم رو بیان کردم ولی جوابی که بعد از چند روز برام فرستادن این بود که : دوباره به قسمت inv برید و طرح رو کامل با تمام فایل ها ارسال کنید و به کارشناسان bmw هم اعتماد کنید )
    خواهشا کمکم کنید دوستان یه راه کار میخام
    ممنون میشم پاسخ بدید
    طبق قوانین از زمانی که شما اظهارنامه رو ارسال میکنید برای اداره ثبت، طرح شما به اصطلاح patent pending هست. یعنی با اینکه هنوز پتنت رو دریافت نکردین، همچنان نسبت به کسانی که بخوان طرح شما رو ثبت کنن برتری قانونی دارین (حق شما محفوظ هست)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط walton نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم برای ثبت اختراع اقدام کنم . شهرستانم ...میشه حضوری به اداره مراجعه کرد یا ثبت اظهار نامه اختراع فقط از طریق سایت انجام میشه ؟
    کدوم راه بهتره ؟ در صورتیکه بشه حضوری مراجعه کرد .

و اینکه دوستان گفته بودن تو سایت مثال هایی واسه اشنا شدن با نحوه نگارش ادعای اختراع هستش . کدوم بخش سایت باید نگاه کنم
    ممنون
    فقط از طریق سایت باید اقدام کنید. توی سایت هم نوشته برای خدماتی که از طریق سایت ارائه میشه به هیچ عنوان حضوری مراجعه نباید کرد به اداره ثبت.

اظهارنامه هم تنها به فارسی نیاز هست نوشته بشه.

سلام.
    من بعد از چندین ماه میخواستم وارد پروفایلم بشم ولی رمزم رو فراموش کرده ام؛ نوشته که یه پیام خالی به 201212 بفرستین، ولی چند بار فرستادم و جوابی نیومد.
    چکار کنم؟
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

سلام مجدد.
    در مورد پسورد که پست قبل پرسیدم، خودشان تایید کردند که ثبت بشه و در ایمیل فرستاده شده رمز هم داده شده بود.
    برای ثبت فیزیکی، جز مدارکی که باید آماده بشه نیاز به امضای مالکین اختراع هست و یکی از مالکین الان ایران نیست و معلوم هم نیست کی بیاد.
    قبل از رفتن به برادرش وکالت داده. من میتونم وکالت از برادرش بگیرم؟
    کسی که وکالت داره باید امضا کنه به جای این یک نفر، یا براش مدارک رو ایمیل کنم تا امضا کنه و برام بفرسته؟
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

سلام

بنده در حال گذروندن پروسه ثبت اختراع هستم
    در تاریخ 12/26 پارسال ایمیلی از طرف سازمان فرستادن که طرحم رو به دفتر همکاری های دانشکاه علم و صنعت فرستادن (بعد از اینکه یکبار طرحم رو رفع نقص کردم)
    ایمیلش اینه : http://uupload.ir/files/78zg_741.gif
    با بعضی از دوستان که قبلا ثبت اختراع داشتن صحبت کردم و گفتن که باید منتظر بمونم تا برای داوری بهم درخواست بدن !!!

سوالم اینجاست که آیا باید به دانشگاه مراجعه کنم یا نیازی نیست ؟؟؟ (شهرستانم)

ببخشید که یکم در مورد سوالم عجله دارم !

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

بنده قبلا طرحی رو واسه ثبت فرستاده بودم و چون زیاد طول کشید طرح دیگرم رو هم تو این حین فزستادم که بخشهایی از این طرح از طرح قبلی بود. حالا این واسم میل زدن

درخصوص اظهارنامه شماره 1394.... پس از بررسی شکلی و ابتدایی اختراع شما در سیستم و بانک اطلاعاتی اداره عین اظهارنامه شما طی اظهارنامه شماره 1395......تسلیم گردیده و متقاضیان و مخترعین نیز کاملا"/ غالباو"یکسان هستند فلذا این اداره هر گونه تصمیم راجع به اظهارنامه تسلیمی را موکول به اتخاذ تصمیم راجع به اظهارنامه دیگرخواهد نمود بدین ترتیب لازم است تا قبل از هر گونه اعمال نظر مقتضی توسط اداره مستندات و مدارک و توجیهات خود را راجع به دو اظهارنامه اعلام تا تصمیم اداره با لحاظ مستندات و دلایل مذکور اتخاذ شود.
    سوالم اینه که این مشل تا چه حد جدی هست و ینکه دقیقا چیکار بایس بکنم.
    ممون از دوستان

سلام دوستان
    واقعاً ممنون میشم اگه بنده رو در مورد دو سوال زیر راهنمایی کنید:
    1-کل هزینه ثبت اختراع از ابتدا تا ثبت نهایی چقدره؟
    2-هزینه ساخت اختراع من خیلی زیاده و به همبن خاطر هنوز نتونستم کارای ثبتشو شروع کنم. حتماً لازمه که اختراع ساخته بشه؟ راه حلی برای این موضوع دارید؟
    با تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط karim07 نمایش پست ها
    سلام

بنده در حال گذروندن پروسه ثبت اختراع هستم
    در تاریخ 12/26 پارسال ایمیلی از طرف سازمان فرستادن که طرحم رو به دفتر همکاری های دانشکاه علم و صنعت فرستادن (بعد از اینکه یکبار طرحم رو رفع نقص کردم)
    ایمیلش اینه : http://uupload.ir/files/78zg_741.gif
    با بعضی از دوستان که قبلا ثبت اختراع داشتن صحبت کردم و گفتن که باید منتظر بمونم تا برای داوری بهم درخواست بدن !!!

سوالم اینجاست که آیا باید به دانشگاه مراجعه کنم یا نیازی نیست ؟؟؟ (شهرستانم)

ببخشید که یکم در مورد سوالم عجله دارم !
    سلام
    تلفنی پیگیر بشید
    پیگیری نکنید اونها هم تماس نمی گیرن.
    نیازی به حضور شما نیست
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    واقعاً ممنون میشم اگه بنده رو در مورد دو سوال زیر راهنمایی کنید:
    1-کل هزینه ثبت اختراع از ابتدا تا ثبت نهایی چقدره؟
    2-هزینه ساخت اختراع من خیلی زیاده و به همبن خاطر هنوز نتونستم کارای ثبتشو شروع کنم. حتماً لازمه که اختراع ساخته بشه؟ راه حلی برای این موضوع دارید؟
    با تشکر فراوان
    سلام
    1.حدودا بین 300 تا 400 هزار تومن
    2.نساز
    هیچ اتفاقی نمی افته
    معمولا (95%) اصلا کسی سراغی از نمونه ساخته شده نمی گیره
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)