صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام دوستان
    اختراع بنده بعد از کلی بگیر و به ببند بلاخره به ثبت رسید و در تاریخ 1395/12/17 در روزنامه رسمی کشور ثبت و منتشر شد و الان روزنامه اش رو هم دارم . (الان از موقع انتشار آگهی 20 روزه غیرکاری گذشته)
    خواستم ببینم که چه زمانی باید برم به اداره ثبت اسناد تا برگ سند ثبت اختراعم رو تحویل بگیرم ؟؟؟
    چون تووی سایت مالکیت فکری چیزی مبنی بر اینکه چه موقع برگش آمادس نگفته !!!

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان. ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی کنن:

1- میخواستم بدونم آیا بعد اینکه صدور آگهی انجام شد باز بایستی دفاع کنم؟ چون شنیدم باز دفاع میگیرن حضورا ولی فرمالیته هست. اما حتما باید یک نامه تاییدیه بیارم مثلا از دانشگاهی، آیا این درسته یا قبلا اینطور بود؟
    2- واسه اپلای کردن آیا ثبت اختراع به کارمون میاد؟ راهنمایی کنین بیشتر ممنون میشم

سپاس فراوان

سلام. ببخشید یه سوال داشتم. من یه اختراعی ثبت کردم. دو سه بار رفع نقص کردم. اخر پذیرفتن. بعد اینو فرستادن:
    اختراع مورد ادعاي شما تحت عنوان توليد پودر آبليمو به روش فوم مت ، لازم به ذكر است اختراع بايد ارائه راه‌حل تكنيكي Technical solution راجع به يك مشكل فني باشد مضافا اختراع بايد علاوه بر جديد بودن داراي گام ابتكاري باشد،يعني اينكه متضمن گام فني و توسعه و پيشرفت قابل ملاحظه تكنيكي است و ليكن به نظر ميرسد اختراع مذكور فاقد مشخصه هاي فوق مي باشد بنابراين اين اداره تصميم به رد اختراع مذكور گرفته

بعدش اعتراض کردم و دلیل اوردم که کار من نواورانه هست. بعد اونا اینو فرستادن:

نامه ای خطاب به مديريت محترم اداره ارتباط با صنعت و مالكيت فكري و كارآفريني دانشگاه تبريز** با موضوع استعلام كلي به شماره xx مورخ 1396/01/23 صادر شد.

الان سوالم اینجاست که به نظرتون بعده اینکه جوابش اومد یا اونا زنگ زدن که پول واریز کن، واریز بکنم؟ میدونین میترسم اون پول رو بریزم و داور رد کنه و مثل همون رد مشروطی که اولش کردن اینم رد کنه و پولم هدر بره، پول هم ندارم کلا مفتکی هدر بدم. موندم پیگیر بشم یا کلا بیخیالش بشم بره؟ به نظرتون با توجه به اینکه رد مشروط زده بودن، داور هم رد خواهد کرد به احتمال زیاد؟ممنون میشم راهنمایی کنین
    ویرایش توسط bobat : April 13th, 2017 در ساعت 08:01 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    سلام. ببخشید یه سوال داشتم. من یه اختراعی ثبت کردم. دو سه بار رفع نقص کردم. اخر پذیرفتن. بعد اینو فرستادن:
    اختراع مورد ادعاي شما تحت عنوان توليد پودر آبليمو به روش فوم مت ، لازم به ذكر است اختراع بايد ارائه راه‌حل تكنيكي Technical solution راجع به يك مشكل فني باشد مضافا اختراع بايد علاوه بر جديد بودن داراي گام ابتكاري باشد،يعني اينكه متضمن گام فني و توسعه و پيشرفت قابل ملاحظه تكنيكي است و ليكن به نظر ميرسد اختراع مذكور فاقد مشخصه هاي فوق مي باشد بنابراين اين اداره تصميم به رد اختراع مذكور گرفته

بعدش اعتراض کردم و دلیل اوردم که کار من نواورانه هست. بعد اونا اینو فرستادن:

نامه ای خطاب به مديريت محترم اداره ارتباط با صنعت و مالكيت فكري و كارآفريني دانشگاه تبريز** با موضوع استعلام كلي به شماره xx مورخ 1396/01/23 صادر شد.

الان سوالم اینجاست که به نظرتون بعده اینکه جوابش اومد یا اونا زنگ زدن که پول واریز کن، واریز بکنم؟ میدونین میترسم اون پول رو بریزم و داور رد کنه و مثل همون رد مشروطی که اولش کردن اینم رد کنه و پولم هدر بره، پول هم ندارم کلا مفتکی هدر بدم. موندم پیگیر بشم یا کلا بیخیالش بشم بره؟ به نظرتون با توجه به اینکه رد مشروط زده بودن، داور هم رد خواهد کرد به احتمال زیاد؟ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام
    وقت بخیر

ببخشید که انقدر دیر جواب می دم مدتها بود نمی تونستم به سایت سر بزنم
    امیدوارم که مشکلت حل شده باشه

1. اولا تا پول رو نریزی داوری برات انجام نمی شه
    2.متن نامه استعالامی که برای دانشگاه تبریز فرستادن صرفا شما و اختراعتون رو معرفی کردن. اصلا داور دانشگاه تبریز از رد مشروط شدن اختراع شما باخبر نمی شه
    به نظر من سعی کن مسیر ثبت اختراعت رو ادامه بدی
    3.اگه به "اداره ارتباط با صنعت و مالكيت فكري و كارآفريني دانشگاه تبريز" دسترسی داری حتما حضوری برو و سعی کن داور رو ببینی و حضوری توجیهش کنی البته این کار خلاف قانونه
    یا اگر نشد اون نقاطی که می دونی ممکنه مشکل ساز بشه رو خوب بررسی کن و پاسخ هات رو به سوالای احتمالی به صورت ویدیو ضبط کن و روی سی دی به عنوان ضمائم مدارک به دانشگاه تحویل بده .

هر جای ایران هستی امیدوارم سربلند و پیروز باشی
    یاعلی
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان. ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی کنن:

1- میخواستم بدونم آیا بعد اینکه صدور آگهی انجام شد باز بایستی دفاع کنم؟ چون شنیدم باز دفاع میگیرن حضورا ولی فرمالیته هست. اما حتما باید یک نامه تاییدیه بیارم مثلا از دانشگاهی، آیا این درسته یا قبلا اینطور بود؟
    2- واسه اپلای کردن آیا ثبت اختراع به کارمون میاد؟ راهنمایی کنین بیشتر ممنون میشم

سپاس فراوان

1. نه هیج نیازی به دفاع نیست
    اصلا اداره ثبت اختراع در مبانی اختراع دخالت نمی کنه و این کار رو به داورها سپرده.
    2.بله بدرد می خورده ، مخصوصا اگر اختراعت در راستای رشته ات و چیز بدرد بخوری باشه ، هر چند توی ایران تحویلش نگیرن !
    البته اگر اختراعت یه چیز نظری بود و یه مشکل رو حل نکنه یا اقتصادی نباشه بازه هم نشان دهنده ی اینه که شما ادم خلاقی هستی و این توی رزومه شما تاثیر داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1372 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اختراع بنده بعد از کلی بگیر و به ببند بلاخره به ثبت رسید و در تاریخ 1395/12/17 در روزنامه رسمی کشور ثبت و منتشر شد و الان روزنامه اش رو هم دارم . (الان از موقع انتشار آگهی 20 روزه غیرکاری گذشته)
    خواستم ببینم که چه زمانی باید برم به اداره ثبت اسناد تا برگ سند ثبت اختراعم رو تحویل بگیرم ؟؟؟
    چون تووی سایت مالکیت فکری چیزی مبنی بر اینکه چه موقع برگش آمادس نگفته !!!

امیدوارم تا حالا رفته باشی !
    اصلا نیازی به صبر کردن نداشتی
    تنبلی نکن و پاشو برو !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    سلام. اگه اختراعی در قسمت کارشناس مسعول باشه یعنی پذیرشش حتمیه؟ امکان داره به کل رد کنن؟
    سلام
    نه ربطی نداره
    چون اصلا کارشناس اختراع رو رد یا تایید نمی کنه
    این قسمت ها فرمالیته اس ولی خوب خیلی اذیتت می کنن

در مراحل بعدی داور اختراعت رو بررسی می کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد شیمی تجزیه

سلام، برای حضور درجشنواره های ثبت اختراع داخلی می خواستم بدونم نیاز به نمونه اختراع شده هست یاخیر؟ (مثلا اگه تولید یه ماده ای موضوع اختراع باشه ) واینکه نتایج داوری اختراع روهم باید ارائه بدیم یانه؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط nima1818 نمایش پست ها
    سلام، برای حضور درجشنواره های ثبت اختراع داخلی می خواستم بدونم نیاز به نمونه اختراع شده هست یاخیر؟ (مثلا اگه تولید یه ماده ای موضوع اختراع باشه ) واینکه نتایج داوری اختراع روهم باید ارائه بدیم یانه؟ ممنون
    سلام دوست من!

برای ثبت اختراع نیازی به ساخت نمونه اختراع نیست ، اما برای حضور در جشنواره ها معمولا باید اختراعت ثبت شده باشه ولی خوب شرکت در نمایشگاه و جشنواره بدون نمونه خیلی قشنگ نیست ، هر چند من بارها این رو دیدم و مشکل خاصی نداره

خیلی کسایی هستند که اختراعشون رو نمیارن
    مثلا فرض کن کسی نوع جدیدی از کود شیمیایی رو اختراع کرده باشه ، آوردنش هیچ تاثیری نداره ، در این موارد معمولا کاتالوگ و بنر و فیلم و خلاصه هر چیزی که بتونه اختراعشون رو به خوبی معرفی بکنه ارائه میشه

موفق باشی
    یاعلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد شیمی تجزیه

با سلام ، درخصوص گرفتن تائیدیه اختراع از سازمان پژوهش ها میخواستم بپرسم ایا باید حضوری هم مراجعه کرد یا خیر؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)