صفحه 23 از 26 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط shookaweb نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ‌گوییتون. در واقع تو این مرحله همون پرتال مهمه. اکه اسم‌ام‌اس و ایمیل هم نیاد مشکلی نداره. یعنی ایمیل برای ما نیومد.
    ما این مراحل رو طی کردیم و‌حالا متأسفانه تو استعلام گیر کردیم و‌نمی‌دونیم چه خاکی تو سرمون کنیم .
    متأسفانه ما دو تا اختراع رو به «پارک علم و فناوری ارومیه» فرستادیم و‌ بعد از گذشت چهار ماه و دو بار حضوری رفتن و تماس تلفنی مکرر می‌گن که داورا وقت ندارن و نمی‌تونیم هم اصرار کنیم چون لج می‌کنن یا رد می‌کنن. حالا ما موندیم و این همه وقت و هزینه‌ای که صرف کردیم و ...

متاسفانه نه خود ثبت اختراع و نه پارک های علم و فن آوری اهمیتی به اختراعات و ایده ها نمی دن ، من پیشنهاد می کنم زیاد اصرار کنید ، یا اینکه طرحتون رو با یکم تغییرات که متوجه نشن همون ایده قبلیه دوباره ثبت کنید.
    انشاالله موفق باشید
    ویرایش توسط arash1367ir : April 6th, 2018 در ساعت 12:28 PM
    آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط paye10 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یکی از پرونده های من که سال پیش معرفی اداره ثبت کرده بودم طرح در کمیسیون ماده 170 شد که از اون موضوع تا الان 5 ماه می گذره ولی هنوز خبری نشده ؟ پورنده فیزیکی اعتراض به رد اختراع هم تشکیل دادم
    کسی تا حالا کارش به کمیسیون افتاده ؟
    سلام

من یه بار کارم افتاد، الان حدود دو ساله جواب ندادن !
    5 ماه که چیزی نیست.

پیشنهاد می کنم طرحت رو با یکم تغییرات توی اسم اختراع و ... دوباره ثبت کن ، از کمسیون به هیچ جا نمی رسی

Junior Member

سلام دوستان وقتبخیر
    بنده ثبت اختراع داخلی دارم که در واقع یه وسیله ی نیمه نظامی محسوب میشه و الان 2 ساله که به ثبت قطعی رسیده
    حالا خواستم ببینم باهاش میتونم چکار کنم ؟ آیا باید بذارم در کوزه ؟؟؟ یا میتونم به مرحله تولید و اجرایی برسونمش ؟؟
    ینی ارگانی یا سازمانی یا کسی هست که حمایت مالی اقتصادی کنه تا به مرحله تولید برسه یا باید همه مراحلو خودم انجام بدم ؟ (ثبت شرکت) -
    چون طرحم حداقل نمونه ی داخلی نداره ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط adel7 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتبخیر
    بنده ثبت اختراع داخلی دارم که در واقع یه وسیله ی نیمه نظامی محسوب میشه و الان 2 ساله که به ثبت قطعی رسیده
    حالا خواستم ببینم باهاش میتونم چکار کنم ؟ آیا باید بذارم در کوزه ؟؟؟ یا میتونم به مرحله تولید و اجرایی برسونمش ؟؟
    ینی ارگانی یا سازمانی یا کسی هست که حمایت مالی اقتصادی کنه تا به مرحله تولید برسه یا باید همه مراحلو خودم انجام بدم ؟ (ثبت شرکت) -
    چون طرحم حداقل نمونه ی داخلی نداره ...

سلام

البته من نمی دونم وسیله نیمه نظامی یعنی چی !
    اما اگر یه سلاح یا یا وسیله با کاربرد نظامی (مثل هاورکرافت ) ساختی من پیشنهاد می کنم یه سری به دانشگاه امام حسین (ع) بزن ، حضوری بری بهتره ، اونجا پژوهشکده های مختلف دارن از لیزر تا ....
    اگر سوال بیشتری داشتی می تونی به این ای دی تلگرام بهم پیام بدی (SMHM8)

موفق باشی

Junior Member

سلامی مجدد دوستان یک سوال داشتم اگر اختراع به مرحله استعلام برسه یعنی شماره اظهارنامه دریافت شود ایا به معنی ثبت موقت خواهد بود ؟ الان یکی از پرونده ها در حالت استعلام است و برای اینکه اگر احیانا پرونده رد شد بعد ها نتونن از محتویات پرونده سواستفاده کنند می خوام اختراع رو افشا کنم . بنظرتون افشا اختراع از طریق اینترنت ، روزنامه و مجلات به همراه شماره اظهارنامه در این مرحله مانع ثبت میشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1367ir نمایش پست ها
    سلام

من یه بار کارم افتاد، الان حدود دو ساله جواب ندادن !
    5 ماه که چیزی نیست.

پیشنهاد می کنم طرحت رو با یکم تغییرات توی اسم اختراع و ... دوباره ثبت کن ، از کمسیون به هیچ جا نمی رسی
    ممنون ، شماره کمیسیون شما چنده ؟

سلام بر دوستان گرامی سوالی داشم کهدر واقع سوال یکی از دوستان خارج از سایت که جوابی براش پیدا نکردم

میگه اگر من یک طرح رو طراحی و از نظر فنی کاملش کنم با نقشه هاش ولی نسازمش میتونم بفرستم واسه ثبت اختراع فک کنم کلا مرحله دفاعیه رو منظورش که دستگاه نیاز داره خودشو ببرن یا نه میشه از نظر فنی تکمیلش کرد و نساختش ولی به ثبت رسوند ممنون
    و زمین چه دیریست دیوانه خانه ای بوده است ...

Junior Member

سلام دوستان ظاهرا پارک علم و فناوری استان سمنان به ادرس sstp.ir در ارزیابی اختراع مشکل داره
    تجربه خودمو می نویسم . اختراعی را در سال 96 به این مرکز ارسال کردم . بعد از 3 ماه پاسخ استعلام اومد که نوشته بودن 3 تا داور نظر دادن و نظرشون این بوده که اختراع به لحاط تکنیک و عملکرد نو نیست و سابقه اجرا دارد .و هیچ مستندی هم ضمیمه نکرده بودند بعد از کلی گشتن در پتنت افیس ها یک نمونه مشابه در نسخه دو بعدی اختراع رو پیدا کردم که در سال 2011 در کشور امریکا ثبت شده بود با این تفاوت که اختراع من قابلیت های بیشتری داشت وقتی به تاریخچه اختراع امریکایی مراجعه کردم دیدم اختراعی شبیه اختراع من قبل از اون و بعد از اون به ثبت نرسیده یعنی اینکه اختراع من نوآورری داره اعتراض به ابلاغیه رد رو وارد کردم بعد اینکه اعتراض ثبت شد نامه استعلام مجدد به پارک علم و فناوری استان سمنان صادر شد قرار شد تا داوری مجدد انجام بشه . بعد از دو ماه جواب جدید اومد که نوشته بودن : دستگاهی ساخته نشده و طرح قابل بررسی نیست و طرح عنوان شده صرفا کپی برداری از مقالات خارجی بوده و مباحث به کلیات تئوری ختم شده و در نتیجه در حد ایده است و قابل بررسی نیست !!! من ضمن اینکه جمله داور را رد می کنم و این جمله رو قبول ندارم یاداور می شوم که
    این دو جمله در واقع از نظر تئوری با قانون ثبت اختراعات جور در نمیاد . چون اینا قبلش گفته بودن که طرح از نظر تکنیک و عملکرد سابقه پیشین داره و هنوز تکلیف ان پاسخ رو روشن نکردند اون وقت چگونه می خواهند دستگاهی که به قول اینا قبلا ثبت شده مجدد مورد بررسی و ثبت قرار دهند ؟ و اگر این امکان وجود داره خب اینا خودشون که قبلا گفتن نمونه مشابه وجود داره نسخه دوبعدی هم که من پیدا کردم فقط این دوتا اختراع در کنار هم به ثبت نرسیدن پس چرا دوباره طرح رد میشه ؟ یعنی اگر طرح هم ساخته بشه باز قابل ثبت نخواهد بود پاسخ اول پاسخ دوم رو نقض میکنه و پاسخ دوم پاسخ اول رو نقض می کنه . دوستان لطفا به متن های جواب استعلام دقت کنند تا سرشان کلاه نرود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط pandemonium نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی سوالی داشم کهدر واقع سوال یکی از دوستان خارج از سایت که جوابی براش پیدا نکردم

میگه اگر من یک طرح رو طراحی و از نظر فنی کاملش کنم با نقشه هاش ولی نسازمش میتونم بفرستم واسه ثبت اختراع فک کنم کلا مرحله دفاعیه رو منظورش که دستگاه نیاز داره خودشو ببرن یا نه میشه از نظر فنی تکمیلش کرد و نساختش ولی به ثبت رسوند ممنون

سلام دوست من

بله میشه نساخت
    اکثر جاهایی که برای داوری انتخاب می شن نه می خوان شما رو ببین ، نه اختراعتون رو !
    همینجوری روی هوا نظر می دن!!!
    متاسفانه همه چیز همین جوری بود که گفتم
    انشا الله که این وضعیت به نفع شما باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paye10 نمایش پست ها
    سلام دوستانی که قصد ثبت اختراع دارند هنگام تعیین مرجع استعلام اختراع و اظهارنامه توصیه می کنم تحت هیچ شرایطی اداره کل گسترش علم سنجی دانشگاه ازاد رو به عنوان مرجع استعلام انتخاب نکنید ( تجربه شخصی ) چون مشاهده شده که اختراعات بی دلیل توسط این مرجع رد می شوند و نام اختراعاتی را ذکر می کنند که در عمل هیچ سنخیتی با اختراع فرد متقاضی نداره و یک متن هم می نویسند که این متن در مکان های مختلف و شرایط های مختلف در مراحل مختلف ثبت اختراع که یک کار حقوقی است تغییر معنا میده و ضمن گرفتن و وقت و هزینه از متقاضی در انتها به ضرر فرد متقاضی تبدیل میشه که اسنادش هم موجوده ) و کسی هم پاسخگو نخواهد بود . توصیه می شود این مرجع استعلام رو انتخاب نکنید . فعلا مراجع استعلامی که خوب دراومده و همه از ان راضی هستن پژوهش های علم و صنعتی ایران با دانشگاه صنعتی اصفهان و پارک و علم فناوری سمنان و ... است
    دوستان توجه داشته باشند که این مرجع تغییر نام داده . اسم جدید مرجع اداره علم سنجی دانشگاه ازاد ( اداره کل کارافرینی و تجاری سازی ) شده و مسئولین همان مسئولین قبلی هستند لطفا مخترعین در انتخاب مرجع استعلام کمی حساسیت داشته باشند تا اختراعات بیخودی رد نشود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)