صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام دوستان عزیز
    یه سوال ضروری دارم که ممنون میشم جواب بدین
    دیروز این ابلاغیه برای من فرستاده شد با عنوان رد مشروط!!!!!!

"در خصوص اظهارنامه اختراع به شماره ******** مورخ 1397/06/13 تحت عنوان فرمولاسيون كپسول ژلاتيني عصاره گياه********* به منظور درمان ****** و استاندارد سازي اين فرمول اعلام مي‌دارد، اختراع بايد ارائه راه‌حل تكنيكيTechnical solution راجع به يك مشكل فني باشد ضمن آنكه علاوه بر جديد بودن داراي گام ابتكاري نيز باشد،يعني اينكه متضمن گام فني و توسعه و پيشرفت قابل ملاحظه تكنيكي باشد. اما به نظر ميرسد اختراع مذكور فاقد مشخصه هاي فوق مي باشد لذا اين اداره تصميم به رد اختراع مذكور گرفته است. وفق ماده 58 آئين نامه اجرائي قانون ثبت اختراعات ، در صورتيكه مطالب مستند و مستدلي در دفاع از اختراع و اعتراض به رد آن داريد ظرف مدت 30 روز از تاريخ صدور ابلاغيه به روش زير ارسال نماييد تا هرگونه تصميم با لحاظ دفاعيات مذكور اتخاذ شود.
    توضيحات كارشناس : اختراعات مورد نظر جزء مستثنيات اختراع در حوزه كشفيات بوده و طبق بند الف ماده 4 (الف)كشفيات نظريه هاي علمي روشهاي رياضي و آثار هنري ) قانون ثبت اختراعات و طرحهاي صنعتي و علائم تجاري اختراع محسوب نگرديده و از حيطه حمايت از اختراع خارج است . بررسی و پیدا کردن خواص یک گیاه بدون فرموله کردن محصول، کشف محسوب گردیده و از حیطه ثبت اختراع خارج است."
    یعنی چی که کارشناس رد کرده؟؟؟؟!!!
    نوشته بدون فرمولاسیون!!! در صورتی که من توی اظهارنامه و روش کار کاملا توضیح دادم که با چه فرایندی میشه از این گیاه دارو ساخت ولی نوشته که بدون فرمولاسیون!!!! بعدش در مورد نوآوری بگم که از دوتا از اساتید طب سنتی سوال کردم و گفتن هیچ کس همچین اختراعی انجام نداده و تو اولین کسی هستی که داری انجام میدی. این گیاه اثبات شده س و از خیلی از داروهای شیمیایی موثرتره.
    ولی این کارشناس گرامی چرا اینو نوشته الله اعلم.
    به نظرتون چیکار کنم؟؟؟ چون این اظهارنامه ابدا اشکالی نداره و دوتا از اساتید داروسازی تاییدش کردن؟؟؟؟؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali98aaa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یه سوال ضروری دارم که ممنون میشم جواب بدین
    دیروز این ابلاغیه برای من فرستاده شد با عنوان رد مشروط!!!!!!

"در خصوص اظهارنامه اختراع به شماره ******** مورخ 1397/06/13 تحت عنوان فرمولاسيون كپسول ژلاتيني عصاره گياه********* به منظور درمان ****** و استاندارد سازي اين فرمول اعلام مي‌دارد، اختراع بايد ارائه راه‌حل تكنيكيTechnical solution راجع به يك مشكل فني باشد ضمن آنكه علاوه بر جديد بودن داراي گام ابتكاري نيز باشد،يعني اينكه متضمن گام فني و توسعه و پيشرفت قابل ملاحظه تكنيكي باشد. اما به نظر ميرسد اختراع مذكور فاقد مشخصه هاي فوق مي باشد لذا اين اداره تصميم به رد اختراع مذكور گرفته است. وفق ماده 58 آئين نامه اجرائي قانون ثبت اختراعات ، در صورتيكه مطالب مستند و مستدلي در دفاع از اختراع و اعتراض به رد آن داريد ظرف مدت 30 روز از تاريخ صدور ابلاغيه به روش زير ارسال نماييد تا هرگونه تصميم با لحاظ دفاعيات مذكور اتخاذ شود.
    توضيحات كارشناس : اختراعات مورد نظر جزء مستثنيات اختراع در حوزه كشفيات بوده و طبق بند الف ماده 4 (الف)كشفيات نظريه هاي علمي روشهاي رياضي و آثار هنري ) قانون ثبت اختراعات و طرحهاي صنعتي و علائم تجاري اختراع محسوب نگرديده و از حيطه حمايت از اختراع خارج است . بررسی و پیدا کردن خواص یک گیاه بدون فرموله کردن محصول، کشف محسوب گردیده و از حیطه ثبت اختراع خارج است."
    یعنی چی که کارشناس رد کرده؟؟؟؟!!!
    نوشته بدون فرمولاسیون!!! در صورتی که من توی اظهارنامه و روش کار کاملا توضیح دادم که با چه فرایندی میشه از این گیاه دارو ساخت ولی نوشته که بدون فرمولاسیون!!!! بعدش در مورد نوآوری بگم که از دوتا از اساتید طب سنتی سوال کردم و گفتن هیچ کس همچین اختراعی انجام نداده و تو اولین کسی هستی که داری انجام میدی. این گیاه اثبات شده س و از خیلی از داروهای شیمیایی موثرتره.
    ولی این کارشناس گرامی چرا اینو نوشته الله اعلم.
    به نظرتون چیکار کنم؟؟؟ چون این اظهارنامه ابدا اشکالی نداره و دوتا از اساتید داروسازی تاییدش کردن؟؟؟؟؟
    ممنون
    دوست عزیز این نامه رو ثبت برای تقریبا همه کسانیکه میخوان اختراعی رو ثبت کنن میده و اینطور نیست که درخواست شمارو رد کردن.
    شما در جواب کتبا بگویید که اختراع این مشکلو ...حل میکنه و به این دلیل این ....گام ابتکاری رو داره و به این دلیل جدیده و ........
    قوانین اجرایی ثبت اختراعو دانلود کنید و مواد اشاره شده در نامه رو مرور کنید متوجه میشید
    موفق باشید

Junior Member

دوستان مخترع ایا بنیاد نخبگان یا جای دیگه حمایتی از اختراع میکنه یا مثل بقیه جاها فقط شعار میدن . کسی تجربه عملی در این مورد داره؟

Junior Member

درود بر دوستان
    بنده چند وقتی هست که روی طرحی برای ثبت اختراع کار میکنم.در حال حاضر یک نمونه اولیه ساختم که با حداقل ها کار میکنه و در واقع تئوری طرح پیاده شده و جواب گرفتم و کار میکنه.می خوام برای ثبت اقدام بکنم و چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید:
    1- اصلا برای ثبت اختراع نیازی به ساخت دستگاه هست؟ بعضی میگن لازم نیست، یکسری میکن باید بسازی و ببری گویا تو جلسه دفاع میخوان ببینن و ...
    2- اگر لازم به ساخت باشه،در چه حد هست؟ قاعدتا بین یک محصول و نمونه اولیه و آزمایشگاهی خیلی تفاوت هست.اینکه حداقل ها رو پیاده کنم کفایت میکنه؟ بطور مثال عرض می کنم: بخش الکترونیکی دستگاه رو با ارزونترین و کار راه انداز ترین قطعات اجرا کردم و خوب عملکرد یک آی سی 20 تومنی با 170 تومنی زمین تا آسمون فرق داره، بخش مکانیکی هم به همین ترتیب ....
    حالا میخوام بدونم باید بیشتر هزینه کنم هم زمانی هم مالی تا دستگاه رو ارتقا بدم یا اصلا نیازی نیست؟
    3- سوال آخر : باز اگر لزوم به ارائه دستگاه باشه : بین زمانی که مستندات طرح رو ارائه میدم تا زمان دفاع از طرح ، ممکن هست تغییراتی در دستگاه یا طرح بدم ( نمی تونم چند جا هزینه کنم، مجبوم همه تست ها رو روی یک نمونه انجام بدهم) می خوام بدونم دستگاهی که ارائه میدی با مستندات ارائه شده 100% مطابق باشه؟ یا تفاوت و ایجاد تغییر در طرح مشکلی نداره؟
    ممنون از دوستان

Junior Member

دوست عزیز من در حد تجربه خودم میگم. شما اول مدارک مربوط رو برای ثبت اختراعت باید به سازمان ثبت اختراع بدی. خیلی زرنگ باشی و وارد به امور تهیه مدارک حداقل یکماه زمان میبره تا اونا قبول کنن که کار شما ارزش ونیاز به بررسی داره که درینصورت درخاست شمارو به یکی از مراکز استعلام میفرستن و اونجا حداقل زمان بررسی سه ماه هست. برای هیچکدومشونم فرق نمیکنه شما با طلا طرحتو ساختی یا با کاه گل . اونا بررسی میکنن که نمونه خارجی قبلا ساخته و ثبت نشده باشه. تغییر مستندات هم باید در حد معقول باشه مثلا طرح دوچرخه ندی بعد هلیکوپتر بسازی یا بر عکس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam68 نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    بنده چند وقتی هست که روی طرحی برای ثبت اختراع کار میکنم.در حال حاضر یک نمونه اولیه ساختم که با حداقل ها کار میکنه و در واقع تئوری طرح پیاده شده و جواب گرفتم و کار میکنه.می خوام برای ثبت اقدام بکنم و چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید:
    1- اصلا برای ثبت اختراع نیازی به ساخت دستگاه هست؟ بعضی میگن لازم نیست، یکسری میکن باید بسازی و ببری گویا تو جلسه دفاع میخوان ببینن و ...
    2- اگر لازم به ساخت باشه،در چه حد هست؟ قاعدتا بین یک محصول و نمونه اولیه و آزمایشگاهی خیلی تفاوت هست.اینکه حداقل ها رو پیاده کنم کفایت میکنه؟ بطور مثال عرض می کنم: بخش الکترونیکی دستگاه رو با ارزونترین و کار راه انداز ترین قطعات اجرا کردم و خوب عملکرد یک آی سی 20 تومنی با 170 تومنی زمین تا آسمون فرق داره، بخش مکانیکی هم به همین ترتیب ....
    حالا میخوام بدونم باید بیشتر هزینه کنم هم زمانی هم مالی تا دستگاه رو ارتقا بدم یا اصلا نیازی نیست؟
    3- سوال آخر : باز اگر لزوم به ارائه دستگاه باشه : بین زمانی که مستندات طرح رو ارائه میدم تا زمان دفاع از طرح ، ممکن هست تغییراتی در دستگاه یا طرح بدم ( نمی تونم چند جا هزینه کنم، مجبوم همه تست ها رو روی یک نمونه انجام بدهم) می خوام بدونم دستگاهی که ارائه میدی با مستندات ارائه شده 100% مطابق باشه؟ یا تفاوت و ایجاد تغییر در طرح مشکلی نداره؟
    ممنون از دوستان
    دوست عزیز من در حد تجربه خودم میگم. شما اول مدارک مربوط رو برای ثبت اختراعت باید به سازمان ثبت اختراع بدی. خیلی زرنگ باشی و وارد به امور تهیه مدارک حداقل یکماه زمان میبره تا اونا قبول کنن که کار شما ارزش ونیاز به بررسی داره که درینصورت درخاست شمارو به یکی از مراکز استعلام میفرستن و اونجا حداقل زمان بررسی سه ماه هست. برای هیچکدومشونم فرق نمیکنه شما با طلا طرحتو ساختی یا با کاه گل . اونا بررسی میکنن که نمونه خارجی قبلا ساخته و ثبت نشده باشه. تغییر مستندات هم باید در حد معقول باشه مثلا طرح دوچرخه ندی بعد هلیکوپتر بسازی یا بر عکس.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من به عنوان کسی که 2 ثبت اختراع داشتم خدمتت عرض می کنم :
    در انتخاب مرجع استعلام به چند نکته توجه داشته باشید . اول اینکه اداره علم سنجی یا کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه ازاد رو انتخاب نکنید . اینجانب به شخصه تجربه داشتم که اداره علم سنجی دانشگاه ازد یک جمله جعل کرده و با نرم افزار طراحی فونت ساخته که تو پاسخ استعلام می نویسن و این جمله تو مراحل مختلف ثبت تغییر معنا میده و دیگه هیجا پرونده رو تایید نمیکنه . بعد اینکه زنگ می زنید موضوع رو میگید در پاسخ میگن که ما داورمون دکتری داره و نخبه است و ما هم تخصص اون رشته رو نداریم که نظر بدیم اگر اعتراض دارید مکتوب بنویسید تا پیگیری کنیم و هیچ وقت هم پیگیری نمی کنن .
    اما در خصوص دستگاه . یک مرجع استعلام دیگه هست به اسم پارک علم و فناوری استان سمنان به ادرس sstp.ir این مرجع هم از آن دسته مراجعی است که بهتره انتخاب نکنید چون تو همه پرونده ها در پاسخ اول می نویسن طرح نو جدید نیست و در پاسخ دوم می نویسن نمونه فیزیکی دستگاه ارائه بدید . نمونه داشتیم که طرح اصلا دستگاه نبوده این مرجع رد کرده و دستگاه خواسته بعد اداره اختراعات طرحو فرستاده یه مرجع دیگه طرح تایید و ثبت شده ! . پس تا اینجا این دو مرجع رو فاکتور بگیرید و خودتونو سرکار نزارید . سعی کنید سمت مراجعی برید که سمت قوه مجریه ( بخش های خصوصی ) متمایل نیستن چون قوه مجریه عملا رقیب مخترعین هستش

سلام دوستان میشه در مورد اینکه چطوری سریع به ایده ای برسیم و ثبتش کنیم راهنمایی کنین؟در زمینه علوم پزشکی

Junior Member

سلام
    من یه سؤالی رو چندروز پیش مطرح کردم ولی گویا مدیریت فوروم یا تالار برای انتشار تأییدش نکردند...
    سؤالم در مورد انتخاب مرجع بود...
    الآن سه باره که برگشت میخوره انتخابمون
    به ما گفتن خودتون انتخاب کنید و هر بار میگن توی لیست نیست...
    میگن از ستاره دارها انتخاب کنید ولی تو لیست هیچ آیتمی ستاره دار نیست
    من دو تا لیست تو سایت پیدا میکنم
    یکی فهرست این لینکه
    http://ip.ssaa.ir/inQuery/List.aspx

و یکی پی دی اف که هر چند روز یه بار به روز رسانی میشه مثلاً این
    http://ipm.ssaa.ir/Media/patent/970709.pdf

ممنون میشم راهنماییم کنید... البته امیدوارم این ارسالم برای انتشار بمونه....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saretus نمایش پست ها
    سلام
    من یه سؤالی رو چندروز پیش مطرح کردم ولی گویا مدیریت فوروم یا تالار برای انتشار تأییدش نکردند...
    سؤالم در مورد انتخاب مرجع بود...
    الآن سه باره که برگشت میخوره انتخابمون
    به ما گفتن خودتون انتخاب کنید و هر بار میگن توی لیست نیست...
    میگن از ستاره دارها انتخاب کنید ولی تو لیست هیچ آیتمی ستاره دار نیست
    من دو تا لیست تو سایت پیدا میکنم
    یکی فهرست این لینکه
    http://ip.ssaa.ir/inQuery/List.aspx

و یکی پی دی اف که هر چند روز یه بار به روز رسانی میشه مثلاً این
    http://ipm.ssaa.ir/Media/patent/970709.pdf

ممنون میشم راهنماییم کنید... البته امیدوارم این ارسالم برای انتشار بمونه....
    سلام . لیست مراجع استعلام در لینک زیر موجوده

http://ipm.ssaa.ir/ENQ/List

به چند نکته توجه کنید . دانشگاه ازاد را تحت هیچ شرایطی به عنوان مرجع استعلام انتخاب نکنید چون کلی اختراع توسط مرجع دانشگاه ازاد اداره علم سنجی و مدیران این مجموعه بی دلیل رد شده و کسی هم پاسخگو نبوده . همین طور اگر مرجع استان سمنان به ادرس sstp.ir به عنوان مرجع انتخاب می کنید از شما تقاضا نمونه فیزیکی دستگاه را خواهند کرد و معلوم نیست طرحتون به ثبت برسه یا نه . سعی کنید از لیست بالا مراجعی رو انتخاب کنید که سمت وزارت علوم هستن و نه قوه مجریه . ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)