صفحه 6 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
    بازم سلام
    توی این لینک گفته شده که حتما باید اختراع صورت بگیره من تمام نقشه ها و مراحل اجرایی و حتی مواد اختراع خودم رو تعیین کردم ولی هزینه بره و فعلا توانایی پرداخت هزینه هاشو ندارم یعنی من الان باید به خاطر مشکل مالی بیخیال ثبت اختراع بشم؟
    از کجا میتونم دقیق بپرسم که باید اختراعی صورت بگیره یا نه؟
    بازم ممنون از جوابتون
    سلام، موقعی که شما میری اظهرنامتو تحویل بدی شرح تمام مراحل کار و نقشه ها و کلیه مدارکی که بالا ذکر کردمو ازتون میخوان بعدش یه تاریخ واسه داوری اعلام میکنن و میگن عکسو فیلمشو بردار بیار، ولی من وقتی واسه داوری رفتم نه ازم عکس خواستن نه کسی داوریش کرد جدیدا مثل اینکه روالش این شده که بجای اینکه خودشون داوری کنن میگن باید از دانشگاه یه تاییدیه بیاری که بگه این اختراع کاربرد داره و جدیده. اون دیگه بستگی به طرفت داره که چقدر سر ساخته شدن یا نشدنش گیر باشه ولی شما میتونی یه ماکتی چیزی درست کنی و یه عکس ازش بگیری و نشون بدی بگی ساختمش (البته این کار از نظر اخلاقی درست نیست).
    در ضمن به این نکتم توجه داشته باش که دانشگاهی که میخوای ازش تاییدیه بگیری اگه دولتی باشه مبلغ صدهزار تومن بابت انجام داوری میگیره و هیچ تضمینیم پشتش نیست که طرحتونو حتما قبول کنه ولی دانشگاه آزاد رایگانه ( یعنی دانشگاه خود من که اینجوری بود من واحد نجف اباد بودم)
    موفق باشی
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

Junior Member

Question پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام. از گجا میتونم یه وکیل که کارش ثبت اختراع و این جور چیزا باشه بیدا کنم. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک(ساخت و تولید)

سلام به همگی
    من یه ثبت اختراع دارم مراحلش دقیقا همینطوره فقط برای روز دفاع ازت یه نامه تاییدیه میخوان که مثلا از دانشگاه باشه.بنظر من تو فاصله دفاع دنبال تاییدیه باش ولی به هر استادی هم اعتماد نکن.بعدش تاییدیه رو میدی و آقای الیاسی رئیس ثبت اختراع امضا میکنه و میبری یه نامه به روزنامه 15 روز بعد میری روزنامه میگیری میری ثبت اختراع بعدش بهت ثبت رو میده و میری پول هم میریزی البته قبلش.وبعد بیا برا همه تعریف کن.

سلام.شما که انقدر واردید.لطف میکنید بگید که کجا این اخراعات ثبت شده به درد ما میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟منظورم اینه که امتیازی تو سربازی یا قبولی در دانشگاه یا..... داریم؟
    دوستان لطفا جواب بدید.مر30

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    سلام. از گجا میتونم یه وکیل که کارش ثبت اختراع و این جور چیزا باشه بیدا کنم. ممنون
    دوست گلم اگه اختراعت خیلی خیلی خیلی ارزش داشته باشه همه ی وکیل ها انجام میدن.منظورم اینه که اختراعت در باز کن نوشابه نباشه . . . . . ..

دوستان این اختراع ها جایی تو زندگی دست مارو میگیره یا نه؟؟/؟یعنی نسبت به بقیه تو دانشگاه یا سربازی یا هرجا اولویت داریم؟؟؟
    جلوجلو مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

آیا ثبت اختراع در ایران منجر به حمایت مالی (در ایران) می شود؟
    ویرایش توسط Sofi : May 13th, 2012 در ساعت 06:09 PM

Member
    رشته و دانشگاه

درود،

لطفا برای بحث در مورد ثبت اختراع بین المللی به این آدرس مراجعه بفرمایید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...�للی-Patent

با تشکر

سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

درود،

به تازگی متوجه شدم که برای ثبت اختراع در ایران می توان به صورت الکترونیکی اقدام کرد و این کمک بزرگی به همه مخترعین ایرانی خواهد کرد.
    این هم آدرس الکترونیکی سایت مربوط به آن:
    http://ip.ssaa.ir/Patent/New.aspx
    بالاخره ایران هم جزیی از جامعه جهانی است و اقدام برای ثبت اختراع داخلی هم بی ثمر نخواهد بود! البته نمی دانم در ایران ثبت اختراع به نفع مخترع می باشد یا نه!
    و اینکه آیا می توان به صورت الکترونیکی برای ثبت اختراع در دیگر کشور ها اقدام کرد؟
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

سلام ،

راستش من تو زمینه فیبر نوری کار می کنم (در حقیقت یه نوع خاصی از فیبر نوری) و تا جایی که من می دونم توی ایران جای خاصی نیست که بشه این فیبرهایی که طراحی می شه رو ساخت و قالب در آورد. (حتی فقط یک مرکز آزمایشگاهی برای تست فیبر نوری در ایران وجود داره تا جایی که من می دونم!) حالا سوالم اینه که اگه بخوام ایده ای که دارم رو به صورت اختراع ثبت کنم ، با توجه به اینکه احتمالا کلا نمی شه ساختش ، نمی شه با شبیه سازی و(یا هر روش دیگه ای که می دونید!) ثبتش کرد؟ تو داوری ردش می کنن بدون نمونه آزمایشگاهی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)