صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

درود، شما می توانید طرح خودتان را به صورت شبیه سازی شده و با ذکر دلایل روشن و منطقی و قابل اثبات به صورت اینترنتی ثبت کنید، سپس منتظر جواب ثبت اختراع باشید. اگر مدارک بیشتری خواستند یا اینکه تاییدیه از یک مرکز تحقیقاتی معتبر خواستند می توانید درخواست کنید که شما را به یک مرکز معتبر معرفی کنند و یا اینکه خودتان یک مرکز معتبر را معرفی و از اداره ثبت اختراع بخواهید که نامه به آن جا بنویسد و به دست شما بدهد تا در چرخه اداری درست قرار بگیرید.
    سپس به مرکز معتبر مراجعه و به کارشناسان و اساتید مربوطه توضیح دهید و نامه ای مبنی بر نوآوری و جدید و قابل اجرا بودن از آن ها بگیرید و ثبت اختراعتان را تکمیل کنید.
    از لحظه ای که شما طرحتان را ثبت اینترنتی کردید حمایت از مالکیت شما شروع می شود ولی این حمایت مدت دار است و شما می بایستی در مدت زمان موردنظر مدارکتان را تکمیل کنید در غیر این صورت بعد از مدت معین پرونده شما از چرخه حمایت خارج می شود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    سلام ،

راستش من تو زمینه فیبر نوری کار می کنم (در حقیقت یه نوع خاصی از فیبر نوری) و تا جایی که من می دونم توی ایران جای خاصی نیست که بشه این فیبرهایی که طراحی می شه رو ساخت و قالب در آورد. (حتی فقط یک مرکز آزمایشگاهی برای تست فیبر نوری در ایران وجود داره تا جایی که من می دونم!) حالا سوالم اینه که اگه بخوام ایده ای که دارم رو به صورت اختراع ثبت کنم ، با توجه به اینکه احتمالا کلا نمی شه ساختش ، نمی شه با شبیه سازی و(یا هر روش دیگه ای که می دونید!) ثبتش کرد؟ تو داوری ردش می کنن بدون نمونه آزمایشگاهی؟
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Member
    رشته و دانشگاه

درود،
    این هم یک آدرس خوب برای ثبت اختراع در ایران:

اداره ثبت اختراعات کشور در راستای گسترش خدمات الکترونیک عمومی، امکان دریافت اظهارنامه ثبت اختراع را بصورت اینترنتی فراهم آورده است. شما مخترعین گرامی پس از ثبت مشخصات مربوط به اظهار نامه، ضمائم مربوطه را بصورت فایل تصویری بارگزاری می کنید و پس از درج اطلاعات فیش پرداختی، شماره اظهارنامه را دریافت می کنید. همچنین تاریخ جلسه دفاعیه متعاقبا از طریق آدرس پست الکترونیک و یا تلفن همراه به شما اطلاع داده خواهد شد.

http://www.inventor.ir/sabt.html
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Banned

میبخشید قیمت ثبت اختراع داخلی چنده؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    میبخشید قیمت ثبت اختراع داخلی چنده؟
    خواهش می کنم. قیمت ثبت اختراع داخلی تا یک سال پیش حدودی کمتر از 300000 ریال بود. فکر می کنم کمتر از 10000 تومان برای تشکیل پرونده و 20000 تومان هم بابت یک سال ثبت اختراع بود.
    بعد از سپری شدن یک سال هم هر سال می بایستی تعرفه مشخص شده را پرداخت کنید تا حق ثبت اختراع برای یک سال دیگر هم تمدید شود. حداکثر مدت ثبت اختراع در ایران 20 سال بود.
    من با قانون جدید آشنا نیستم. آنچه نوشتم قوانین یک سال پیش است. امید که دوستان اطلاعات جدید را ارائه کنند. سپاس

دوستان سلام .
    آیا میشه همزمان 2 اختراع رو به ثبت رسوند ؟
    متشکرم
    شروع پروسه 2011 سابمیت مدیکال 10 جولای 2017پاس ریکویست 19فوریه 2018 ویزا 20فوریه 2018

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nanaz نمایش پست ها
    دوستان سلام .
    آیا میشه همزمان 2 اختراع رو به ثبت رسوند ؟
    متشکرم
    درود عزیز دلم، شما هر چند تا اختراع که بخواهید می توانید ثبت کنید. من کسی رو می شناسم که 17 ثبت اختراع انجام داده است. به سایت http://www.inventor.ir/sabt.html بروید و هر چند تا اختراع که دوست دارید ثبت کنید!

Junior Member

سلام دوستان
    من یک طرحی دارم ولی برای اجراش باید از یه جایی شروع کنم چون مراحل آزمایشگاهی و درست کردن دستگاه رو داره
    واسه همین میخوام به عنوان پروژه دانشگاهی روش کار کنم ولی میترسم استادا سوء استفاده کنن و یا بعدا ادعای مالکیت داشته باشن، اگه بخوام خودم هم کار کنم اصلا امکانات ندارم، یه کار غیر حرفه ای که کردم از روی ناچاری به استادم موضومو گفتم و اونم گفته خوبه تو کاغذ بنویس بیار تا شروع کنیم!!
    حالا خیلی سردرگم شدم، لطفا فوری کمکم کنید
    میتونم قبل تهیه یک نمونه و فقط با توضیحش اخترامو فوری ثبت کنم؟
    ولی حتی اگه امکانش وجود داشته باشه یک شرح کامل فکر کنم 20 یا 30 صفحه ای میخوان که باید کامل توضیح بدم میتونم ولی ممکنه چون کار نشده اشکال هایی داشته باشه که یا رد بشه و یا بعدا یکی اصلاح کنه به نام خودش ثبت کنه

درموندم !! با این اوصاف شما پیشنهاد میکنید چکار کنم؟؟؟؟

Junior Member

کلا اگه یه استاد کمک کنه به عنوان راهنما میتونه ادعا کنه که باید اسمش تو ثبت اختراع قید بشه ؟ چون طرح من بوده فقط اون کمک کرده دیگه!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط molavi نمایش پست ها
    کلا اگه یه استاد کمک کنه به عنوان راهنما میتونه ادعا کنه که باید اسمش تو ثبت اختراع قید بشه ؟ چون طرح من بوده فقط اون کمک کرده دیگه!
    درود، دوست عزیز شما می توانید اختراع خود را در حد اظهارنامه ثبت کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اظهارنامه به مدت فکر می کنم 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد.(البته اگر پیگیری کنید و از اداره ثبت اختراع درخواست مهلت کنید!) تا جایی که من می دانم بعد از این مدت اظهارنامه دیگر اعتبار ندارد. در مدت شش ماه شما باید مدارک کافی را به اداره ثبت اختراع ارائه کنید و اختراع خود را ثبت کنید و شماره ثبت آن را دریافت کنید. ببینید این یک مسئله حقوقی است نه احساسی! استاد شما اگر زودتر از شما برای ثبت اختراع اقدام کند می تواند بر مالکیت آن ادعا کند. برای مثال اگر استاد شما به سایت ثبت اختراع رجوع کند و آن را در حد اظهارنامه ثبت کند شما دیگر نمی توانید ادعایی در مورد آن داشته باشید! تنها کاری که می توانید انجام دهید که به مدت زمان (فکر می کنم شش ماه) مهلت ارائه مدارک صبر کنید و اگر استاد شما نتواند در این شش ماه مدارک لازم را به اداره ثبت اختراع ارائه کند پرونده او از بررسی خارج می شود. البته این اطلاعات قدیمی من است. نمی دانم در سامانه جدید ثبت اختراع هم این وضعیت وجود دارد یا خیر. می توانید با ارسال تامه الکترونیکی از اداره ثبت اختراع سوال بفرمایید. آدرس آن را در سایت ثبت اختراع بیابید.موفق باشید.
    ویرایش توسط Sofi : July 13th, 2012 در ساعت 01:23 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    درود، دوست عزیز شما می توانید اختراع خود را در حد اظهارنامه ثبت کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اظهارنامه به مدت فکر می کنم 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد.(البته اگر پیگیری کنید و از اداره ثبت اختراع درخواست مهلت کنید!) تا جایی که من می دانم بعد از این مدت اظهارنامه دیگر اعتبار ندارد. در مدت شش ماه شما باید مدارک کافی را به اداره ثبت اختراع ارائه کنید و اختراع خود را ثبت کنید و شماره ثبت آن را دریافت کنید. ببینید این یک مسئله حقوقی است نه احساسی! استاد شما اگر زودتر از شما برای ثبت اختراع اقدام کند می تواند بر مالکیت آن ادعا کند. برای مثال اگر استاد شما به سایت ثبت اختراع رجوع کند و آن را در حد اظهارنامه ثبت کند شما دیگر نمی توانید ادعایی در مورد آن داشته باشید! تنها کاری که می توانید انجام دهید که به مدت زمان (فکر می کنم شش ماه) مهلت ارائه مدارک صبر کنید و اگر استاد شما نتواند در این شش ماه مدارک لازم را به اداره ثبت اختراع ارائه کند پرونده او از بررسی خارج می شود. البته این اطلاعات قدیمی من است. نمی دانم در سامانه جدید ثبت اختراع هم این وضعیت وجود دارد یا خیر. می توانید با ارسال تامه الکترونیکی از اداره ثبت اختراع سوال بفرمایید. آدرس آن را در سایت ثبت اختراع بیابید.موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
    ولی الان ثبت اختراع الکترونیکی شده که اگه قسمت پایین این سایت رو دقت کنید ( بی زحمت) تو قسمت اختراع، ثبت اظهارنامه کلاً همون ثبت اختراعه و اگه ثبت نهایی رو بزنم یعنی کاملا ثبت کردم و نمیتونم تغییرش بدم!!!؟
    میتونید شما ببینید بفرمایید کدوم قسمت وب سایت برم؟
    http://iripo.ssaa.ir/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)