صفحه 8 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
    حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
    در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
    پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟

لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی راجع به نحوه ثبت اختراعی که تو سازمان مالکیت ثبت شده توی بنیاد نخبگان اطلاعاتی داره؟
    چون بنیاد دو راه برای پذیرش اختراع داره یکی کمیته ارزیابی و یکی دیگه شرکت در جشنواره ها کسی میدونه کدوم روش بهتره ؟ و راحت تر اختراع رو قبول میکنن؟
    ممنون

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

سلام دوستان
    من چند روز پیش مراحل ثبت اختراع رو به صورت اینترنتی انجام دادم و مدارک مورد نیاز رو هم اسکن کردم و فرستادم
    اما واسم SMS نیومده ؟ رفتم نگاه کردم دیدم شمارم رو هم درست وارد کردم
    الان باید چه کار کنم ؟؟؟؟؟

در ضمن امروز هم یه ایمیل واسم اومده که :
    در خصوص اظهار نامه ثبت اختراع با عنوان دستگاه تراش تخليه الكتريكي به شماره فلان مورخ 1391/07/30 اعلام مي‏دارد پس از بررسي شكلي و ابتدايي اظهارنامه و ضمائم آن، با توجه به عدم وجود عين يا مشابه سابقه اختراع شما، مقتضي است نسبت به اعلام مرجع ذيصلاح جهت استعلام از طريق سامانه الكترونيكي اين اداره اقدام نماييد
    من قبلا شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان رو وارد کرده بودم
    الان نمیدونم باید چه ار کرد ؟؟؟
    توی سایتشون هم که وارد میشم میرم همون قسمتی که گفتند اما جایی وجود نداره که بتونم مرجع وارد کنم فقط یه صفحه سفید میاد که یه سری اطلاعاتم رو داخلش نوشته
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

رشته و دانشگاه

سلام
    دوستان من با هر کدوم از این شماره ها که از 118 و اینترنت گرفتم و مربوط به اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی میشند تماس میگیرم یا اشغالی میزنند یا جواب نمیدند
    یکیش هم که تلفن گویاست که به هرجا وصل میکنه باز کسی جواب نمیده
    کسی شماره دیگه ای نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا اطلاع نداره چرا هیچ کدوم از این شماره ها جواب نمیدند
    ( جدیدا تهران زلزله ای چیزی نیومده ؟)
    ...
    ویرایش توسط shasa : August 27th, 2013 در ساعت 12:39 PM دلیل: قوانین جدید
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

درود، من یادمه چند سال پیش هم که تماس می گرفتم کسی جواب تلفن نمی داد. من اگر جای شما بودم نامه الکترونیکی می فرستادم و یا حضوری مراجعه می کردم. موفق باشید
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    درود، من یادمه چند سال پیش هم که تماس می گرفتم کسی جواب تلفن نمی داد. من اگر جای شما بودم نامه الکترونیکی می فرستادم و یا حضوری مراجعه می کردم. موفق باشید
    آخه مشکل اینه که من هیچ ایمیلی ازشون ندارم
    و اصفهان هم هستم
    ولی مثل اینکه چاره ای نیست باید حضوری برم

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    آخه مشکل اینه که من هیچ ایمیلی ازشون ندارم
    و اصفهان هم هستم
    ولی مثل اینکه چاره ای نیست باید حضوری برم
    شما یک نامه الکترونیکی ازشون دریافت کردید. شاید به همون آدرس بشه نامه بزنید. و یا در سایت می بایست قسمتی برای تماس وجود داشته باشد.
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

رشته و دانشگاه

اون ایمیلی که بهم زدند No reply هستش و تو سایتشون هم هیچ چیز دیگه ای پیدا نمیشه
    وقعا خنده داره
    ولی یه جایی توی سوالات متداول دیدم نوشته بود که اگر تا 1ماه خبری نشد یا حضوری بیایید و یا تماس بگیرید
    حالا تماس رو که جواب ندادند
    ظاهرا چاره دیگه ای ندارم
    باید فکر میکنم 10-15 روز دیگه صبر کنم ببینم خبری میشه با نه !!!
    ویرایش توسط e.farahmand : November 1st, 2012 در ساعت 12:17 AM دلیل: اشتباه تایپی

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

با سلام به همه ی دوستان که در زمینه های مختلف ایده هاشون تبدیل به اختراع می شه.
    من 8 صفحه رو کامل خوندم و از همه تشکر می کنم.
    راستش متاسفانه در ایران هنوز آموزش، آگاهی درستی از اختراع وجود نداره، تنها کسانی که ایده ای به ذهنشون می رسه، با نوشتن پروپزال و ارائه ی اون، اختراعشون رو ثبت می کنن ولی هنوز مخترع پروری در کشور نداریم، باید بیشتر کار بشه.
    متاسفانه بزرگترین مشکل برای مخترعان دیروز، امروز و آینده مشکل مالی خودشان و ایده هاشون است که اونها رو با مشکلاتی مواجه می کنه.... (که همه می خوان برن جایی که بهتر کار کنن و بیشتر بهشون بها داده بشه)
    متاسفانه هنوز جایگاه مخترعان از کسانی که در المپیاد جهانی مقام آوردن کمتره و به طور کلی سرمایه گذاری برای اختراع در ایران خیلی خیلی کم هستش.
    الان تو کشور ما:
    - نخبه پروری ....
    - ثبت تمام مقالات، اختراعات و ... مرتبط با نیاز کشور ....
    - استخدام مخترعین در سازمان های دولتی و کار در صنعت مرتبط با علمشان ....
    مطرح است.
    متاسفانه در کیفیت ثبت اختراعات در کشور کار چشمگیری نشده... قبلا چیز ساده ای رو با یکم تغییر میشد ثبت اختراع کرد ولی الان خیلی سخت گیر شدن.
    به خاطر نداشتن دانش علمی از فلان اختراع، با آگهی کردن آن .... و نهایتا ثبت شدن آن ....
    یکی از دوستانم می گفت که بعد از چندین ثبت اختراع، دومین اختراعش دوباره به دست یکی دیگه ثبت اختراع شد!! اون شخص فقط اسم طرح رو عوض کرده بود (دو سه حرف کم یا زیاد)!
    خب ثبت اختراع بعد از نوشتن ایده، ادعا ها و ... ( شبیه به پایان نامه (متفاوت با ثبت اختراع نرم افزار)) باید "فرهنگ و ارشاد" اون رو تایید کنن و بعد مثلا برای نرم افزار باید پروسه در "شورای عالی انفورماتیک" انجام بشه.
    در نهایت، امیدوارم به مخترعین نگاه بهتری داشته باشن و کسی به خاطر مسائل مالی، دست در ایده ها و اختراعات خودش نکشه.
    همیشه موفق و سربلند باشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

با سلام. من به اداره ثبت مالکیت صنعتی و فکری ایران به آدرس تهران خیابان کمال الملک جهت ثبت اختراع خود که یک بازی فکری و حرکتی می باشد که در دسته بازی هایی همانند بیلیارد قرار میگیرد، مراجعه نمودم اما گفتند که اختراع شما در این اداره قابل ثبت نمی باشد. با توجه به نوع اختراع و اینکه ایران هنوز عضو PCT نمی باشد آیا اینگونه بازی ها در PCT یا هر نهاد بین المللی مربوط به ثبت اختراع دیگری قابل ثبت می باشد؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)