صفحه 8 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

سلام دوستان
    من یک طرحی دارم ولی برای اجراش باید از یه جایی شروع کنم چون مراحل آزمایشگاهی و درست کردن دستگاه رو داره
    واسه همین میخوام به عنوان پروژه دانشگاهی روش کار کنم ولی میترسم استادا سوء استفاده کنن و یا بعدا ادعای مالکیت داشته باشن، اگه بخوام خودم هم کار کنم اصلا امکانات ندارم، یه کار غیر حرفه ای که کردم از روی ناچاری به استادم موضومو گفتم و اونم گفته خوبه تو کاغذ بنویس بیار تا شروع کنیم!!
    حالا خیلی سردرگم شدم، لطفا فوری کمکم کنید
    میتونم قبل تهیه یک نمونه و فقط با توضیحش اخترامو فوری ثبت کنم؟
    ولی حتی اگه امکانش وجود داشته باشه یک شرح کامل فکر کنم 20 یا 30 صفحه ای میخوان که باید کامل توضیح بدم میتونم ولی ممکنه چون کار نشده اشکال هایی داشته باشه که یا رد بشه و یا بعدا یکی اصلاح کنه به نام خودش ثبت کنه

درموندم !! با این اوصاف شما پیشنهاد میکنید چکار کنم؟؟؟؟

Junior Member

کلا اگه یه استاد کمک کنه به عنوان راهنما میتونه ادعا کنه که باید اسمش تو ثبت اختراع قید بشه ؟ چون طرح من بوده فقط اون کمک کرده دیگه!

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

نقل قول نوشته اصلی توسط molavi نمایش پست ها
    کلا اگه یه استاد کمک کنه به عنوان راهنما میتونه ادعا کنه که باید اسمش تو ثبت اختراع قید بشه ؟ چون طرح من بوده فقط اون کمک کرده دیگه!
    درود، دوست عزیز شما می توانید اختراع خود را در حد اظهارنامه ثبت کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اظهارنامه به مدت فکر می کنم 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد.(البته اگر پیگیری کنید و از اداره ثبت اختراع درخواست مهلت کنید!) تا جایی که من می دانم بعد از این مدت اظهارنامه دیگر اعتبار ندارد. در مدت شش ماه شما باید مدارک کافی را به اداره ثبت اختراع ارائه کنید و اختراع خود را ثبت کنید و شماره ثبت آن را دریافت کنید. ببینید این یک مسئله حقوقی است نه احساسی! استاد شما اگر زودتر از شما برای ثبت اختراع اقدام کند می تواند بر مالکیت آن ادعا کند. برای مثال اگر استاد شما به سایت ثبت اختراع رجوع کند و آن را در حد اظهارنامه ثبت کند شما دیگر نمی توانید ادعایی در مورد آن داشته باشید! تنها کاری که می توانید انجام دهید که به مدت زمان (فکر می کنم شش ماه) مهلت ارائه مدارک صبر کنید و اگر استاد شما نتواند در این شش ماه مدارک لازم را به اداره ثبت اختراع ارائه کند پرونده او از بررسی خارج می شود. البته این اطلاعات قدیمی من است. نمی دانم در سامانه جدید ثبت اختراع هم این وضعیت وجود دارد یا خیر. می توانید با ارسال تامه الکترونیکی از اداره ثبت اختراع سوال بفرمایید. آدرس آن را در سایت ثبت اختراع بیابید.موفق باشید.
    ویرایش توسط Sofi : July 13th, 2012 در ساعت 01:23 PM
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    درود، دوست عزیز شما می توانید اختراع خود را در حد اظهارنامه ثبت کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اظهارنامه به مدت فکر می کنم 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد.(البته اگر پیگیری کنید و از اداره ثبت اختراع درخواست مهلت کنید!) تا جایی که من می دانم بعد از این مدت اظهارنامه دیگر اعتبار ندارد. در مدت شش ماه شما باید مدارک کافی را به اداره ثبت اختراع ارائه کنید و اختراع خود را ثبت کنید و شماره ثبت آن را دریافت کنید. ببینید این یک مسئله حقوقی است نه احساسی! استاد شما اگر زودتر از شما برای ثبت اختراع اقدام کند می تواند بر مالکیت آن ادعا کند. برای مثال اگر استاد شما به سایت ثبت اختراع رجوع کند و آن را در حد اظهارنامه ثبت کند شما دیگر نمی توانید ادعایی در مورد آن داشته باشید! تنها کاری که می توانید انجام دهید که به مدت زمان (فکر می کنم شش ماه) مهلت ارائه مدارک صبر کنید و اگر استاد شما نتواند در این شش ماه مدارک لازم را به اداره ثبت اختراع ارائه کند پرونده او از بررسی خارج می شود. البته این اطلاعات قدیمی من است. نمی دانم در سامانه جدید ثبت اختراع هم این وضعیت وجود دارد یا خیر. می توانید با ارسال تامه الکترونیکی از اداره ثبت اختراع سوال بفرمایید. آدرس آن را در سایت ثبت اختراع بیابید.موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
    ولی الان ثبت اختراع الکترونیکی شده که اگه قسمت پایین این سایت رو دقت کنید ( بی زحمت) تو قسمت اختراع، ثبت اظهارنامه کلاً همون ثبت اختراعه و اگه ثبت نهایی رو بزنم یعنی کاملا ثبت کردم و نمیتونم تغییرش بدم!!!؟
    میتونید شما ببینید بفرمایید کدوم قسمت وب سایت برم؟
    http://iripo.ssaa.ir/

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط molavi نمایش پست ها
    درود

در این مورد می تونین در مستندات ارائه شده به اداره ثبت نام استادتون رو به عنوان مشاور بزنین . در سایت نزنین . وجود نام استادی با رتبه علمی در تصمیم گیری صحت محتوای اختراع در مرحله استعلام کلی و جزئی دستگاه های اجرایی و پژوهشی مربوطه موثر باشد

اما در رابطه با مسئله اینکه اگر استاد شما زودتر اقدام به پر کردن اظهارنامه نماید شما براحتی می توانید با ارائه درخواست عدم حفظ کپی رایت یا انتشار بدون اجازه و یا در مرحله نهایی سرقت اثر یا طرح پیگیری نمایید.
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

در این مورد می تونین در مستندات ارائه شده به اداره ثبت نام استادتون رو به عنوان مشاور بزنین . در سایت نزنین . وجود نام استادی با رتبه علمی در تصمیم گیری صحت محتوای اختراع در مرحله استعلام کلی و جزئی دستگاه های اجرایی و پژوهشی مربوطه موثر باشد

اما در رابطه با مسئله اینکه اگر استاد شما زودتر اقدام به پر کردن اظهارنامه نماید شما براحتی می توانید با ارائه درخواست عدم حفظ کپی رایت یا انتشار بدون اجازه و یا در مرحله نهایی سرقت اثر یا طرح پیگیری نمایید.
    میبخشید من متوجه نشدم. من خودم رو به عنوان مالک انتخاب کردم و دو استاد راهنمام رو به همراه خودم به عنوان مخترع. ایده و انجام کار از خودم بوده. یعنی من اشتباه انتخاب کردم؟
    اگر اسم استاد باشه ممکنه روند اداری زودتر طی بشه؟
    چون هر دو استاد مطرحی هستند.

Junior Member

دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
    حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
    در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
    پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟

لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی راجع به نحوه ثبت اختراعی که تو سازمان مالکیت ثبت شده توی بنیاد نخبگان اطلاعاتی داره؟
    چون بنیاد دو راه برای پذیرش اختراع داره یکی کمیته ارزیابی و یکی دیگه شرکت در جشنواره ها کسی میدونه کدوم روش بهتره ؟ و راحت تر اختراع رو قبول میکنن؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی مواد-شناسایی و اتنخاب مواد مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط reeves نمایش پست ها
    دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
    حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
    در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
    پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟

لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.
    میتونی برای نوشتن ادعانامه و توصیف و آگهی روزنامه کمکم کنی؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tar.hamid.007 نمایش پست ها
    میتونی برای نوشتن ادعانامه و توصیف و آگهی روزنامه کمکم کنی؟
    درود

آگهی روزنامه جزو مراحل آخر هست که خود اداره بهتون اطلاع خواهد داد نحوش ارائه اش رو
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)