صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 260

موضوع: مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام ثبت اختراع در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من با هر کدوم از این شماره ها که از 118 و اینترنت گرفتم و مربوط به اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی میشند تماس میگیرم یا اشغالی میزنند یا جواب نمیدند
    یکیش هم که تلفن گویاست که به هرجا وصل میکنه باز کسی جواب نمیده
    کسی شماره دیگه ای نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا اطلاع نداره چرا هیچ کدوم از این شماره ها جواب نمیدند
    ( جدیدا تهران زلزله ای چیزی نیومده ؟)
    ...
    دوست من سعی نکن من 3 ماهه هر روز تماس میگیرم ولی کسی جواب نمیده!!!!!!1
    ویرایش توسط shasa : August 27th, 2013 در ساعت 12:39 PM دلیل: قوانین جدید

Junior Member

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوستان عزیز

تا حالا کسی طرح اختلاط بتن ثبت کرده؟
    اگه کرده یه راهنمایی به ما هم بکنه راه دوری نمیره.

باتشکر

Junior Member

سلام دوستان من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
    من یه سازه طراحی کردم و به صورت خیلی ساده ازمایشش کردم و ازش جواب گرفتم . می خواستم بدونم اولا با همین سازه ی ازمایشی میشه ثبتش کنم؟ و اینکه بعد از ثبت برای ازمایش و تائید به دانشگاه یا هر مرکزی که ارجاع داده بشه و روی طرحم تحقیقات تکمیلی صورت بگیره و مهندسی ساز بشه مثلا با مصالح و تکنولوژی روز یا چیزایی که هم از لحاظ مالی در وسعم نبوده یا اینکه تو ایران در اختیارم نبوده رو طرحم کار بشه ایا کسایی که از طرح تکمیل شده ی من با خبر شدن اونام میتون ثبتش کنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی مواد-شناسایی و اتنخاب مواد مهندسی

من وسط های مراحل ثبت اختراع هستم ولی برای نوشتن ادعا نامه، توصیف اختراع راهنمایی میخوام. اگر کسی نمونه داره بده که بتونم الگو و چهار چوب کلی نوشتنش رو به دست بیارم
    در ضمن کسی میدونه روند آگهی توی روزنامه رسمی چطوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pollux نمایش پست ها
    سلام دوستان من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
    من یه سازه طراحی کردم و به صورت خیلی ساده ازمایشش کردم و ازش جواب گرفتم . می خواستم بدونم اولا با همین سازه ی ازمایشی میشه ثبتش کنم؟ و اینکه بعد از ثبت برای ازمایش و تائید به دانشگاه یا هر مرکزی که ارجاع داده بشه و روی طرحم تحقیقات تکمیلی صورت بگیره و مهندسی ساز بشه مثلا با مصالح و تکنولوژی روز یا چیزایی که هم از لحاظ مالی در وسعم نبوده یا اینکه تو ایران در اختیارم نبوده رو طرحم کار بشه ایا کسایی که از طرح تکمیل شده ی من با خبر شدن اونام میتون ثبتش کنن؟
    در کل اگر خودت فکر میکنی که کارت جدیده برو تو کار ثبت اختراعش، چون عنوانش ادعای اختراع و بررسیش میکنن. به امتحانش می ارزه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reeves نمایش پست ها
    دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
    حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
    در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
    پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟

لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.
    میتونی برای نوشتن ادعانامه و توصیف و آگهی روزنامه کمکم کنی؟

سلام دوستان، اگه یک اختراع از پایان نامه استخراج بشه آیا باید اسم دانشگاه رو بزنیم و یا نه و یا کلا دانشگاه می تونه ادعایی داشته باشه؟ من یک روش حل جدید ارائه کردم که مستقیما از پایان نامه ارشد نیست ولی یه جورایی نتیجه گیری میشه کرد حالا می خوام به عنوان اختراع ثبتش کنم موندم آیا دانشگاه محق هست و یا اصلا می تونه ادعایی داشته باشه یا نه؟ متوسط زمان ثبت اختراع در ایران چقدر هست؟ و آیا با 2 تا ثبت اختراع میشه امیدوار به نخبه بودن شد و برای نخبگی اقدام کرد؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط molavi نمایش پست ها
    کلا اگه یه استاد کمک کنه به عنوان راهنما میتونه ادعا کنه که باید اسمش تو ثبت اختراع قید بشه ؟ چون طرح من بوده فقط اون کمک کرده دیگه!
    درود

در این مورد می تونین در مستندات ارائه شده به اداره ثبت نام استادتون رو به عنوان مشاور بزنین . در سایت نزنین . وجود نام استادی با رتبه علمی در تصمیم گیری صحت محتوای اختراع در مرحله استعلام کلی و جزئی دستگاه های اجرایی و پژوهشی مربوطه موثر باشد

اما در رابطه با مسئله اینکه اگر استاد شما زودتر اقدام به پر کردن اظهارنامه نماید شما براحتی می توانید با ارائه درخواست عدم حفظ کپی رایت یا انتشار بدون اجازه و یا در مرحله نهایی سرقت اثر یا طرح پیگیری نمایید.
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

نقل قول نوشته اصلی توسط reeves نمایش پست ها
    دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
    حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
    در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
    پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟

لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.
    درود

در این مرحله باید مستندات مربوطه به اختراع یا زرح را به سازمان مذکور ببرید و منتظر پاسخ استعلام و تایید آن ها باشید ... بعد پاسخ را در سایت آپلود نمایید تا اقدامات بعدی انجام گیرد

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روز پیش مراحل ثبت اختراع رو به صورت اینترنتی انجام دادم و مدارک مورد نیاز رو هم اسکن کردم و فرستادم
    اما واسم SMS نیومده ؟ رفتم نگاه کردم دیدم شمارم رو هم درست وارد کردم
    الان باید چه کار کنم ؟؟؟؟؟

در ضمن امروز هم یه ایمیل واسم اومده که :
    در خصوص اظهار نامه ثبت اختراع با عنوان دستگاه تراش تخليه الكتريكي به شماره فلان مورخ 1391/07/30 اعلام مي‏دارد پس از بررسي شكلي و ابتدايي اظهارنامه و ضمائم آن، با توجه به عدم وجود عين يا مشابه سابقه اختراع شما، مقتضي است نسبت به اعلام مرجع ذيصلاح جهت استعلام از طريق سامانه الكترونيكي اين اداره اقدام نماييد
    من قبلا شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان رو وارد کرده بودم
    الان نمیدونم باید چه ار کرد ؟؟؟
    توی سایتشون هم که وارد میشم میرم همون قسمتی که گفتند اما جایی وجود نداره که بتونم مرجع وارد کنم فقط یه صفحه سفید میاد که یه سری اطلاعاتم رو داخلش نوشته
    درود

دوست عزیز باید نامه ای تحت عنوان استعلام از مرجع مربوطه در سایت قرار گیرد تا شما پرینت بگیرید و به سازمان مربوطه ببرید . اگر اینطور نیست حضورا به اداره مراجعه نمایید و درخواست صدور نامه رو بدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)