البته من نرفتم و ندیدم و فقط شنیدم و فکر کردم راستش خودم رو سرتیفاید نمیبینم برای نظر دادن منتها عجیب دلم میخاست نظرمو بگم :؟ دوستان ببخشن!

ما در عموم شهرهای بزرگ توی ایران هم همچین چیزهایی داریم!حسینه‌ی آذری‌های مقیم مرکز، هیت کردهای مقیم اهواز و .... حس میکنم یک نیازی در تمام آدمها وجود داره که وقتی از حیطه‌ی فرهنگی خودشون حارج میشن دلشون میخواد وابستگی‌هایی رو با فرهنگ فابریک خودشون حفظ کنن!البته بازم خیلی بستگی به آدمش داره. منتها وقتی در یک شرایطی قرار میگیریم مثل مهاجرت همین شرایط سختتر هم میشه.
به نظر من این که آدم بره در یک جمع های ایرانی و غرق بشه اشتباه محظ هست! در ایران خودمون افرادی هستند که چون ایلی وارد یه منطقه ای شدند همونجور که در روستا یا بیایون خودشون زندگانی میکردند الان هم توی شهر زندگی میکنن با همون خو و اخلاق و رقتار و متاسفانه با فرهنگ شهرنشینی ازتباط خاصی برقرار نمیکنن فقط شکل خونه هاشون عوض شده!ایرانی هایی هم هستند که بعد از مهاجرت با بودن فقط در کلونی های ایرانی به همین شکل در اومدن!بسیار ایرانی هایی میشناسم سالیان تو کانادا و امریکا بودن حتی هنوز انگلیسی درست یاد نگرفتن!خوب مصلمن این روش سالمی برای زندگانی نیست!بلاخره با مهاجرت باید پذیرش یک سری ساختارهای کشور هدف درش دیده شده باشه وقت تصمیم گیری!در غیر این صورت به نظر بنده خودمون هم که یه جوری سر کنیم نسل بعدی رو دچار تضاد شخصیتی جدی میکنیم!فرزندانی که در کشوری زندگی میکنن که پدر مادرهاشون کشور رو نمیشناسن!وقتی وارد جامعه میشن به عنوان کسانی که اون پس زمینه نسل قبلیشون رو هم ندارن احساس بیگانگی خواهند کرد!
البته به نظر من خیلی از این اتفاق به دلیل این میتونه باشه که خیلی ها از سیستم ایرانی بدشون نمیاد سرفن از وضعیت فعلی فرار میکنن!=> میتونه دور از ذهن نباشه که دلشون بخواد همین سیستم رو در جای دیگری پیاده کنن!منتها باید به چیزهایی که با این رفتار بوجود میاد رو هم در نظر گرقت.
منتها از جنبه دیگه به نظرم تا حد زیادی این کبونی ها نیاز هست. چون یلاخره ایرانی ها افرادی هستند با یک سری نیازهای مشترک، سوالات مشترک، .... و این کلونی ها میتونی کمک کنه با هم راهی برای رقع نیازهاشون پیدا کنن!یا گاها هر عضو بک وضیفه ای رو انجام بده و با همکاری هم یه سری کارها رو انجام بدن!شما فرض کن برای خریدهای روزهای اول چقدر ممکنه سود کنید اگر اونجا یه نفر فقط بتون بگه از کجا خرید کنید!! خوب این میتونه مفید باشه منتها به نظر من اکیدا باید درش حد نگاه داشت!البته فکر کنم چیز جدیدی نگفتم منتها مرضه دیگه بضی وقتا آدم میگیره باید نظر بده)