صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 79 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    متاسفانه حق با شماست ولی در مورد یکی از بندهای شما، با آن مخالفم. برخی از ایرانیان در خارج از ایران، از ابراز ایرانی بودن خودشان امتناع می ورزند و حتی اسم دوم برای خود می گذارند در حالی که بعضی به قول شما افراد از شهر کوچک ایران، از آنجایی که انسان های زحمت کشی هستند و از زحمت به همان مرحله رسیدند، مگه دیوانه اند که دست به همچین عملی بزنند. بنابراین، با افتخار هویت خود را به خاطر زحمتی که کشیدند، بازگو می کنند، اگرچه تمام ایران سرای ایرانیان است و کسی حق ندارد تبعیض و برچسبی به آنها بزند. با تعریف شما، پس برای تک تک افراد در نقاط مختلف یک کشور به عنوان مثال استرالیا، باید‌ متاسفانه تعریف خاصی داشت...

انتخاب اسم دوم و سوم و ... سایر موارد شخصی جزو زندگی خصوصی افراد هستش. آزادی فردی هستش.
    طبق قوانین bully & harassment اگر شخص یا گروهی فرد دیگر رو مورد تمسخر قرار بدهند یا مورد افترا قرار بدهند،‌شخص میتونه از اونها شکایت بکنه.
    خیلی از یهودی ها هنوز هم اسم و فامیلشون رو در کشورهای دیگه کاملا تغییر میدهند که دلیل هم مشخصه.
    یا خیلی از افراد با اسمای نظیر محمد یا محمود و .... به یک سری دلایل مشخص ترجیح میدن اسم مستعار انتخاب کنن.
    بحث اسم مستعار صرفا به ایرانیها محدود نیست و از افراد حرفه ای و خاننده و بازیگر تا .... خیلیها اسامی خودشون رو تغییر میدهند.

پنهان کردن هویت تصمیم شخصی فرد هست و تاثیری رو دیگران ندارد (از رنگ کردن مو، تغییر اسم و .... ).
    مشکل این هست که سایرین به دنبال گسترش طرز تفکر خودشون باشن و اگر کسی همخونی با اونها نداشته اون شخص رو تحقیر کنند.

بحث تو این حوزه خودش یک لیسانس حقوق هستش و خیلی طولانی.

مبنا بحث دموکراسی و ازادی فردی هستش.

در مورد بعدی که گفتید:
    بحثی بابت تلاش افراد نیست. زحمت کشیدن و بهره رو خودشون میبرن و منتی بر سر بقیه نیست.
    موضوع اینجا هستش که هر چقدر دایره تجربه و برخورد شخصی بالاتر میره (مصداق بسیار سفر باید تا پخته شود خامی)، طرز برخوردش با موضوعات و شرایطی که باهاش آشنایی نداره و براش ممکنه بیگانه باش، آسان تر میشه.

از ایرانیها بگیرید تا آمریکایی ها و هرکشوری که این وسط هست.

افرادی که در محیط های بسته اجتماعی و فرهنگی بزرگ شده اند،‌ در برخورد با خارجی ها و افراد با ملیتها و نژادها و ... گوناگون دارای تعصب و اکستریم هستن.
    یک شخصی که در یک شهر مثل Rock Springs در ایالت وایومینگ امریکا بزرگ شده برخوردش با یک ایرانی بسیار با تعصب تر و کلاسیک تر هستش تا یک شخصی که تو شهری مثل سن خوزه بوده و از ملیتهای مختلف رو دیده.
    این یک واقعیت هستش. و محدود به یک شهر و کشور و فرهنگ نیست.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    اگه به یک آلمانی کمک کنن، هزار تا آلمانی دیگر پا نمی شه بیاد، ولی اگر به کسی که پاسپورتش خوب نیست کمک کنن، پشتش هزار نفر دیگه می آن میگن ما هم می خوایم.

.
    موافق این قسمت هستم
    ولی فقط موافق همین قسمت هستم
    Never give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    موافق این قسمت هستم
    ولی فقط موافق همین قسمت هستم
    یعنی اگر میشد بگیم ایرانی هستیم و باز هم مثل آدم باهامون رفتار می کردند.... با این قسمت موافق نیستید، لول

این قضیه راجب کار پیدا کردن هم هست‌. مثلن وقتی شرکتی چند تا هندی و آفریقایی گرفته، بقیه ممکنه بگن : شما که اینها را گرفتید، ما را هم بگیرید دیگه.
    ولی وقتی شرکتی بهتون می گه : چرا، ما خارجی می گیریم، یه آلمانی گرفتیم (دقیقا این اتفاق برای من افتاد) ، ولو تو مصاحبه شغلی هم بهتون بگه ما تو را استخدام می کنیم، بعد ایمیل بزنی بگن واقعا تحت تاثیر نمونه کارهات قرار گرفتیم....
    و آخرش هم استخدامت نکنن، خوب می گی اینها فقط آدم از کشور باحال می خوان.

در هر حال وقتی به خارجی کمک می کنن، سعی می کنن به کسی کمک کنن که بقیه توقعشون بالا نره. همین قسمت که شما موافقت کردید. منظور من از اینکه گرما به جسم سرد تقدیم نمیشه، همین بود. چون اون موقع هر چی یخه می گه دو درجه هم به ما حرارت بدین نامردها‌
    شما به سمت شرکتهایی سوق پیدا می کنید که از قبل جهان سومی گرفتند، و شرکتها هم به سمتی متمایل میشن که موطلایی بگیرند

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    انتخاب اسم دوم و سوم و ... سایر موارد شخصی جزو زندگی خصوصی افراد هستش. آزادی فردی هستش.
    بحث اسم مستعار صرفا به ایرانیها محدود نیست و از افراد حرفه ای و خاننده و بازیگر تا .... خیلیها اسامی خودشون رو تغییر میدهند.
    خیلی از هندی ها اسم دوم دارند، وگرنه باید همه را راج صدا می کردیم.
    من یه دوست روس داشتم که می گفت با یه اسم دیگه صداش کنیم، چون همه روس ها النا هستن. اتفاقا من الما (نه النا و نه اسم دومش) صداش می کردم، چون با تغییر اسمش دچار حملات نوستالژیک شدم. ولی جلوی بقیه همونی که دوست داشت صداش می کردم

لطفاً این را ببینید:
    https://youtu.be/xAjVZXpQToI?t=184

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    پنهان کردن هویت تصمیم شخصی فرد هست و تاثیری رو دیگران ندارد (از رنگ کردن مو، تغییر اسم و .... ).
    من موهام را آبی و گاهی وقت ها سبز می کنم. دلیل اینکه مشکی نمی کنم این هست که بعد از کمتر از ۱۰ روز موهای جدید با رنگ سفید می آن که کنتراست زیادی با رنگ سیاه داره. شاید دیده باشید کسانیکه موهاشون را مشکی می کنن، کف سرشون کلی قسمت موی سفید رنگ هست.
    بنابراین بهتره مو به رنگهای روشن رنگ بشه. مشکل هویتی نیست.
    و اگر قسمتی از گوش یا انگشت یا پیشانی هم اشتباهی رنگ بشه، باز هم مشکی بیشترین مشکل را ایجاد می کنه...
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Hero

یعنی اگر میشد بگیم ایرانی هستیم و باز هم مثل آدم باهامون رفتار می کردند.... با این قسمت موافق نیستید، لول

این قضیه راجب کار پیدا کردن هم هست‌. مثلن وقتی شرکتی چند تا هندی و آفریقایی گرفته، بقیه ممکنه بگن : شما که اینها را گرفتید، ما را هم بگیرید دیگه.
    ولی وقتی شرکتی بهتون می گه : چرا، ما خارجی می گیریم، یه آلمانی گرفتیم (دقیقا این اتفاق برای من افتاد) ، ولو تو مصاحبه شغلی هم بهتون بگه ما تو را استخدام می کنیم، بعد ایمیل بزنی بگن واقعا تحت تاثیر نمونه کارهات قرار گرفتیم....

در هر حال وقتی به خارجی کمک می کنن، سعی می کنن به کسی کمک کنن که بقیه توقعشون بالا نره. همین قسمت که شما موافقت کردید. منظور من از اینکه گرما به جسم سرد تقدیم نمیشه، همین بود. چون اون موقع هر چی یخه می گه دو درجه هم به ما حرارت بدین نامردها‌
    شما به سمت شرکتهایی سوق پیدا می کنید که از قبل جهان سومی گرفتند، و شرکتها هم به سمتی متمایل میشن که موطلایی بگیرند

من یه دوست روس داشتم که می گفت با یه اسم دیگه صداش کنیم، چون همه روس ها النا هستن. اتفاقا من الما (نه النا و نه اسم دومش) صداش می کردم، چون با تغییر اسمش دچار حملات نوستالژیک شدم. ولی جلوی بقیه همونی که دوست داشت صداش می کردم

لطفاً این را ببینید:

من موهام را آبی و گاهی وقت ها سبز می کنم. دلیل اینکه مشکی نمی کنم این هست که بعد از کمتر از ۱۰ روز موهای جدید با رنگ سفید می آن که کنتراست زیادی با رنگ سیاه داره. شاید دیده باشید کسانیکه موهاشون را مشکی می کنن، کف سرشون کلی قسمت موی سفید رنگ هست.
    و اگر قسمتی از گوش یا انگشت یا پیشانی هم اشتباهی رنگ بشه، باز هم مشکی بیشترین مشکل را ایجاد می کنه...
    ویدیو خیلی جالب بود! )
    این مدل کمدی رو هرگز توی آمریکا اجرا نمی کنن چون بهش برچسب ریسیستی می زنن ولی اون چیزی که روایت کرد عین واقعیته!! اگه توی این کشور می خوای پیشرفت کنی باید همرنگ جماعت شی، وقتی یکی ازت می پرسه اسمت چیه واقعاً براش مهم نیست اینکه قدمت این نام 2000 ساله یا مثلاً توی زبان فلان معنی قرمزی روی آتش میده، بلکه میخواد بدونه وسط یه گروه چی صدات کنه که تو برگردی!! برای ما ایرانی ها هم که چه بهتره اسم مون رو تغییر بدیم به خصوص اگر اسم عربی داریم چون نه نگاه خوبی به عرب ها دارن نه بدتر از اون به ایرانی ها!!
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

لطفاً این را ببینید:

واقعا داشتن اسم دوم ، یا تغییر رنگ مو و استایل ، مسئله خیلی خاصی نیست ، به هر حال یه انتخابه
    البته سبز واسه مو خیلی باحاله ، ولی ابی نه :دی
    صد البته که اگر در داشتن آسایش بیشتر در کشور ، ذره ای کمک میکنه ، به نظرم آدم باید ازش بهره ببره
    Never give Up

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات- دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط nahid7091 نمایش پست ها
    دقیقا دنبال یه راهی هستم که موقتا این سالهای اول تا زبانم اوکی بشه فرصت ها رو از دست ندم.
    من به خاطر اینکه زبانم خوب نیس، تا مدتها نمیتونم تراپیست برم؟ تا مدتها بخوام برم دکتر باید همسرم همراهم باشه؟ مدت زمانی که توی جامعه حل بشم خیلی طولانی تر میشه در مقایسه با وقتی که یکی رو داشته باشی که از تجربه هاش استفاده کنی.
    دکترهای ایرانی هستن ولی من نمیشناسم

ولی هیچ کس نیس که از تجربه هاش استفاده کنیم و داریم تجربه ها رو دوباره تجربه میکنیم.

عین این میمونه که بگیم برای چی کتاب ها رو ترجمه میکنید؟ برید زبان یاد بگیرید و کتاب رو به زبان اصلی بخونید تا قشنگ متن کتاب رو با دید خودتون بفهمید!
    میدونید چقدر زمان از دست میره؟؟؟ من وایسم تا زبانم خوب بشه تا به خواسته هام برسم و زندگی توی کشور جدید رو شروع کنم؟
    با اینکه میدونم کلی کتاب ترجمه شده توی کشور هست ولی کسی نشونم نمیده!

من یه جایی رو پیدا کردم.
    اپلیکیشن ه. تازه اومده. یه حالتی مثل گوگل مپ و دیوار قاتی ه.
    دکتر و رستوران و اینا رو میشه روی نقشه دید.
    آگهی ها رو هم همینطور

محیطش رو دوست دارم ولی حیف که هنوز مردم نیستن توش. کاش زودتر بگیره این اپلیکیشن.
    داشت یادم میرفت اگه خواستید سر بزنید اسمش هست Migmate. توی اندروید
    کاش اونهایی که مهاجرت کردن و ایرانی ها رو میشناسن بیان و ایرانی ها رو بهش اضافه کنن تا ماها زودتر بتونیم از اطلاعاتشون استفاده کنیم و زودتر با محیط کشور جدید اخت بشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط nahid7091 نمایش پست ها
    من یه جایی رو پیدا کردم.
    اپلیکیشن ه. تازه اومده. یه حالتی مثل گوگل مپ و دیوار قاتی ه.
    دکتر و رستوران و اینا رو میشه روی نقشه دید.
    آگهی ها رو هم همینطور

محیطش رو دوست دارم ولی حیف که هنوز مردم نیستن توش. کاش زودتر بگیره این اپلیکیشن.
    داشت یادم میرفت اگه خواستید سر بزنید اسمش هست Migmate. توی اندروید
    کاش اونهایی که مهاجرت کردن و ایرانی ها رو میشناسن بیان و ایرانی ها رو بهش اضافه کنن تا ماها زودتر بتونیم از اطلاعاتشون استفاده کنیم و زودتر با محیط کشور جدید اخت بشیم

خود گوگل مپ هم رستوران ها را نشون می ده، و مشتری ها راجب هر مکانی می رن review می گذارن. من یک بار کیک و آب هندونه خوردم و عکس گرفتم گذاشتم تو review گفتم نمی دونم صندلیش راحت بود، تلوزیون نداشت، آهنگ کلاسیک گذاشته بودن.
    یا مثلن جاهای تاریخی تو گوگل مپ و tripadvisor ، طرف می ره می بینه، بعد از منوی رستورانش عکس می گذاره برای بقیه. عکس از فصول مختلف از یک مکان

پتزا می خرم، به عکس مشتری بیشتر اعتماد دارم تا پوستر مغازه. موقع خرید غذا آنلاین، نگاه می کنم ببینم عکس واقعی غذا چه شکلیه. آخه مکدونالد دیدی، تو اینترنت عکس نشون میده فک می کنی همبرگرش اندازه زیردریایی هه، بعد سفارش میدی برات بیسکوییت شیرین عسل می فرستن.
    مخصوصا برای سفارش غذا معمولن اپ مخصوص به خودشون دارند که براتون بیارن منزل، یا مثلن بگین دو ساعت دیگه حاضر کنن.
    من دوست دارم گاهی اوقات پیاده روی کنم، تو خونه سفارش می دم می گم ۴۵ دقیقه بعد شروع به پخت کنید. بعد که رسیدم اونجا، داغ آماده است. مخصوصا وقتی هوا سرده، نمی خوام موقع پیاده روی، دستم را بیارم بیرون سفارش بدم.

یا مثلن ممکنه گوگل مپ ندونه صبح از همبرگر خبری نیست، فقط املت دارن. اپ خود فروشگاه می دونه، یا اپ مخصوص شکم گردی.
    uber eats

مطمئنید اسمش migmate ، من هرچی سرچ کردم دستگاه جوشکاری اومد:

ویرایش توسط dv1397 : January 23rd, 2022 در ساعت 10:45 PM
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات- دانشگاه تهران

آره Migmate
    توی اپ استورها سرچ کنید میاد قشنگ. هم گوگل پلی هم اپل اپ استور

خود گوگل مپ هم رستوران ها را نشون می ده، و مشتری ها راجب هر مکانی می رن review می گذارن. من یک بار کیک و آب هندونه خوردم و عکس گرفتم گذاشتم تو review گفتم نمی دونم صندلیش راحت بود، تلوزیون نداشت، آهنگ کلاسیک گذاشته بودن.
    یا مثلن جاهای تاریخی تو گوگل مپ و tripadvisor ، طرف می ره می بینه، بعد از منوی رستورانش عکس می گذاره برای بقیه. عکس از فصول مختلف از یک مکان

پتزا می خرم، به عکس مشتری بیشتر اعتماد دارم تا پوستر مغازه. موقع خرید غذا آنلاین، نگاه می کنم ببینم عکس واقعی غذا چه شکلیه. آخه مکدونالد دیدی، تو اینترنت عکس نشون میده فک می کنی همبرگرش اندازه زیردریایی هه، بعد سفارش میدی برات بیسکوییت شیرین عسل می فرستن.
    مخصوصا برای سفارش غذا معمولن اپ مخصوص به خودشون دارند که براتون بیارن منزل، یا مثلن بگین دو ساعت دیگه حاضر کنن.
    من دوست دارم گاهی اوقات پیاده روی کنم، تو خونه سفارش می دم می گم ۴۵ دقیقه بعد شروع به پخت کنید. بعد که رسیدم اونجا، داغ آماده است. مخصوصا وقتی هوا سرده، نمی خوام موقع پیاده روی، دستم را بیارم بیرون سفارش بدم.

یا مثلن ممکنه گوگل مپ ندونه صبح از همبرگر خبری نیست، فقط املت دارن. اپ خود فروشگاه می دونه، یا اپ مخصوص شکم گردی.
    uber eats

مطمئنید اسمش migmate ، من هرچی سرچ کردم دستگاه جوشکاری اومد:

Junior Member

با سلام
    فیلمی دیدیم به اسم the stray که تازه تو نت فلیکس اومده. بهتره تماشا کنین. خودم که دیدم دقیقا به یاد خودم خودمون و جامعه خودمون افتادم. این فیلم درباره ی مادری هست که اصالتا افریقایی هست. اما چون چند نسل تو بریتانیا زندگی کرده انگار سفیدتر شده. بعد ۲ تا بچه هاش سیاه تر از خودشن. بچه های خودشن. و به نوعی ناراحته از این پوست تیره تر بچه هاش. روهرچی سیاه پوسته حساسه.
    دقیقا امشب دیدم.
    حول و محور فیلم دقیقا همون اصطلاح خود تحقیری و خود پس زنی هست. من خیلیا رو دیدم حتی قشر اکادمیک هستن اما میکوبن

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)