صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

صحبتهای عطای عزیز منو یاد این مطلب انداخت اگه ما کلونیهای چینی ها و هندی ها را موفق بدانیم راز موفقیت آنها در چیست ؟

اصلا تشکیل کلونی ها چه ضرورتی دارد؟ چه نتایجی بدی ممکنه داشته باشه ؟

فکر کنم یکی از نتایج بدش که pimi810 هم دائم اشاره میکنه و به نظر من کاملا درسته اینه که از پیشرفت زبان جلوگیری میکنه همون طوری که چینیها و هندی ها فکر نکنم زیاد وضعیت جالبی داشته باشن از نظر زبان حداقل از نظر لهجه که مطمئن هستمش
    نیما جان، باید این رو بپذیریم که ما نمی تونیم مثل هندی ها و چینی ها باشیم چون اونها بیشمارند، در نتیجه تعداد افرادی که دارای نکات مشترک برای تشکیل دسته زیاد تر از ماست. ما ایرانی ها 70 80 میلیون آدم با دسته های مختلف زبانی، مذهبی و ... هستیم. در نتیجه اونها همواره کسی رو دارند که بین دو دسته متضاد میانه رو باشند و ارتباط این دو رو ممکن کنند وی ما این رو به دلیل ساده ی اماری نداریم.

تشکیل دسته تو جوامع مقصد می تونه باعث بشه که شما بتونید با وابستگیهاتون ارتباط داشته باشید، کمتر دلتنگ بشید، همچنین می تونید از حقوق خودتون و کشورتون تو اون کشور دفاع کنید و ... اما نتایج بدش علاوه برزبان، ایجاد نوعی حس ضد شما تو کشور مقصد، عدم توانایی تو بدست آوردن موقعیت اجتماعی بالا و همچنین بسته بودن فضای فرهنگی شما رو داره.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من جدا" نگران این بودم که از حرفهام ایرانی گریزی برداشت بشه که شد! در صورتی که من منظورم اصلا" این نبود و رواندا رو هم به همین دلیل عنوان کردم. از این به بعد از واژه ی میهن استفاده می کنم.فرقی نمیکنه اگه من هندی هم بودم بازم این سوال رو می پرسیدم.

حرف شما درسته شاید بعضی ها انتخاب کرده باشن. چه اشکالی داره. ولی چرا اکثریت این رو انتخاب می کنن؟؟ (چیزی که من دیدم، شایدم همه اینطوری نیستن). سوال اینه.

تصور من اینه که شما وقتی می خوای به یه کشور دیگه مهاجرت کنی باید هر چه سریعتر سعی کنی با زبان و عرف و قانون و ... اون کشور آشنا بشی تا خدای نکرده رفتار نسنجیده ای ازت سر نزنه و تو دردسر نیفتی. (یک مثال معروفشم جناب ghlobe بارها زدن!). خوب این زمان میبره. از طرفی فشار ناشی از تغییر محیط تو سال اول (یا شیش ماه اول) به گفته ی دوستان زیاده و دامنه ی تغیرات بالایی مشاهده میشه.

من احساس می کنم خیلی ها برای رهایی از این فشار سعی می کنن دنبال یه میهن کوچک و کلونی هم میهن هاشون تو کشور مربوطه بگردن. من از این به عنوان یه درمان علامتی یاد می کنم، شبیه به مریضی که به جای مداوای مریضی مرتب ضد درد مصرف می کنه. روی آوردن به جمعهای هم میهنی اگه برای فرار از این تغییرات باشه صد البته خطرناکه به نظر من و شخصا نمی پسندم چرا که منجر به تعویق انداختن آشنایی و همسویی با فرهنگ کشور مقصد میشه و 100 درصد پیشرفت زبان رو به تاخیر میندازه.

به نظر من اگه این settling time رو بشه دووم آورد و دنبال اون مسکنه نبود، بعدها می تونه خیلی به نفع آدم تموم بشه. باز دوستای با تجربه نظر بدن اینا برداشت منه و اگه دارم اشتباه می کنم لطفا کمک کنید از اشتباه بیرون بیام.

مرسی.
    خب در این حالت نگاه شما میشه "میهن گریزی"! نه منظور من هم ایرانی به معنای وطن خودمون بود و برای همین هم پرسیدم چرا رواندایی بره تو جمع رواندایی ها ...، یعنی خواستم ببینم چرا از دید شما تشکیل کلونی های ملی(زبانی، فرهنگی) خطرناک و نا مناسبه. منظورم اصلا این نبوده که شما مخالف ایرانی هستید، چون خودتون هم در صحبت های خودتون عرض کردید که مبنای انتخاب دوست برای شما هم وطن و همشهری و هم زبان و ... نیست

پرسیدید "ولی چرا اکثریت این رو انتخاب می کنن؟؟ (چیزی که من دیدم، شایدم همه اینطوری نیستن). سوال اینه".این سوال، سوال خوبیه. اگر دقت کنیم می بینیم محدود به ایرانی ها هم نیست و اکثر ملیت ها کلونی خاص خودشون را تشکیل می دهند به خصوص اونهایی که از لحاظ فرهنگی مشترکات کمتری با کشور های آمریکا و کانادا دارند(منظورم اینه که شاید اروپایی ها کمتر تمایل طبیعی داشته باشند در مقایسه با آسیایی ها یا خاورمیانه ای ها).
    اما دلیلش واضحه: داشتن مشترکات سودمند. داشتن فرهنگ، زبان، گذشته و دید مشترک یک مزیت خیلی خیلی مهمه.

این همرنگ شدن با جامعه مقصد درسته اما می تونه تا حدودی صورت بگیره که لازم باشه نه به میزان 100%. تا حدی هم انتخاب شخصی است. مثلا افراد غذاها، مراسم، باورهای مذهبی، یا فرهنگی را با خودشون می برند و حفظ می کنند. و لزوما نه لازمه نه سودمنده و نه ممکن که مهاجرین کاملا خودشون را با فرهنگ کشور مقصد مشابه کنند اما در حدی که زندگی بگذره و کار راه بیفته حتما لازمه.

اما فرضا در همین مثالی که ذکر کردید که باید سریعتر با قانون و فرهنگ و زبان و عرف جامعه مقصد آشنا شد: خب راه های مختلفی برای کسب این اطلاعات هست. یکی تجربه مستقیم خودتون، یکی آموزش اونها از طریق رسمی(مثل کلاس های orientation که برای مهاجرین یا دانشجو هایی که می خواهند بروند کشور های خارجی)، یک روش هم کسب اطلاعات از افرادی است که قبلا در اون جامعه تجربه داشتند به خصوص افرادی از ملیت و فرهنگ خودتون که نوع نگاه و دغدغه های شما مشابه تره. شما خیلی سریعتر اگر یا یک ایرانی صاحب تجربه صحبت کنید می تونید با تفاوت های فرهتگی آشنا بشوید و می تونه برای شما نکات لازم ره بگه تا با یک امریکایی و کانادایی یا یک مهاجر آفریقایی. منظورم اینه که تشکیل کلونی خودش یک روش برای تطبیق بهتر با محیط جدیده.

در مورد اینکه گفتید تشکیل کلونی یک علامت انحرافی در مداوای بیماریه. خب من از شما می پرسم آیا دوستان شما و افرادی که می شناسید رفتند خارج(آمریکا و کانادا) آیا فقط در آغاز(مثلا 6 ماه یا 1 یا 2 سال اول) با کلونی ایرانی می گشتند و بعد از طی یک مدتی دیگه چندان رو به کلونی ایرانی نمی آروند یا همچنان پس از چندین سال زندگی با کلونی ایرانی هستند؟ اگر شما جواب این سوال را بدهید میشه تا حدی فهمید که روی آرودن به کلونی ایرانی علامت انحرافی است یا یک بخشی از درمان؟
    روی آرودن به این جمع ها حتی اگر علامتی برای رهایی از این فشار ها باشه باز بد نیست، یک نیازه. اگر به این جمع ها افراد روی نیاورند ممکنه تمام پروسه انطباق با شکست مواجه بشه و فرد اصلا نتونه فشار ها را تحمل کنه هم فشار های روانی و احساسی و هم فشاری های اطلاعاتی و تجربه ای و هم غذایی . این روی آوردن به هموطنان، هم فرهنگان و همزبانان یک روند طبیعی است که افراد هم برای تحمل وضعیت جدید( به تعبیر شما) و هم برای سود بردن از مزیت های اون (به تعبیر من) انجام می دهند.

ضمنا من فکر نمی کنم بودن با یک جمع ایرانی بعنی محدود کردن 100% خودتون به اون جمع. شما می تونید و فرصت هایی دارید که با جمع های دیگه و ملیت ها و افراد دیگه هم باشید. و به نظر من هم این کار توصیه میشه تا بتونید بیشتر با افراد و فرهنگ های مختلف از جمله کشور میزبان آشنا بشوید.
    ویرایش توسط sysco : April 2nd, 2012 در ساعت 07:32 PM
    inactive account

ApplyAbroad Guru

من هم مثل خیلی از شما ها دوستای زیادی دارم که خارج دارن درس می خونن. مساله ای هست که ذهن من رو خیلی به خودش مشغول مرده اونم اینکه اکثر قریب به اتفاق این آدما خصوصا تو آمریکا و کانادا افتادن تو یه کلونی ایرانی. عکساشون، مسافرتهاشون، سمیناراشون، هم خونه هاشون، مراسم ها و .... همه و همه با جمعهای ایرانی هستن و اگرم دوست خارجی دارن سعی می کنن اونا رو هم به همون کلونی بکشونن. [General Trend]

قطعا این قضیه مزایا و معایب خودش رو داره. حایلا یکی از عیب های بزرگی که من براش میبینم بحث زبانه که واقعا می تونه تاثیر بدی روش بذاره خصوصا تو سالهای اول...

اما سوال من اینه: این افراد خودشون گرایش به این کلونی ها دارن (به خاطر مشترکات فرهنگی و سهولت مکالمه و ....) و یا جامعه ی کانادادیی آمریکایی و .... (به ویژه Native هاشون) تمایلی به ارتباط قوی با اونها نداشته و به طبع ناچارا" به تشکیل کلونی روی آوردن. یعنی می خوام بدونم یه ایرانی بره آمریکا یا کانادا و نخواد سمت کلونی ایرانی بره، تنها خواهد ماند؟

به هر حال من اعتقاد دارم و عملا هم بهم ثابت شده که صرف هم میهن بودن، هم زبان بودن، هم شهری بودن و ..... اصلا نمی تونه معیار خوبی برای رفاقت و دوست پیدا کردن باشه.

منتظر پاسخ دوستان هستم.
    من تجربه زیادی در اروپا و آمریکا داشتم و این کلونی ها رو بسیار دیدم. دقیقا پاسخ مستقیم به سوال اصلی شما: این گرایش به کلونی ایرانی ها به نظر من ناشی از دلایل اصلی زیره:

• تفاوت های فرهنگی با غرب و سخت بودن تغییر دیدگاه های فرهنگی ایرانی ها
    • ضعف در زبان و عدم آشنایی با فرهنگ جامعه جدید در ایجاد ارتباط با Native ها
    • لذت بردن از Style زندگی ایرانی و عدم تمایل/نیاز به تغییر
    • عدم تمایل و علاقه غربی ها به این نوع Style
    • آزاد بودن جامعه و عدم تقبل فرهنگ غربی به مهاجر ها (عدم نیاز مهاجرها به تغییر)
    • نژاد پرستی و فرهنگ پرستی غیر ارادی ایرانی ها.

و دلیل این قضیه هم به هیچ وجه جامعه آمریکایی و کانادایی نیست. هر کسی که دوست نداشته در این کلونی ها باشه بسیار راحت تونسته خودش رو در جامعه جدید جا بده و به هیچ وجه تنها نبوده. ایجاد کلونی ایرانی ها راه حل آخر و "به ناچار" نیست، افراد کلونی با افتخار این کلونی ها رو درست می کنند و از این کار هم لذت می برند. این کلونی های ایرانی ها در آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، دوبی، ترکیه و مالزی هم وجود دارند!

هم میهن بودن و هم زبان بودن و ... معیار خوبی برای رفاقت واقعی و دوست پیدا کردن نیست، ولی معیار "لازم" و غیر کافیه برای این خیلی از این افراد.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    خب در این حالت نگاه شما میشه "میهن گریزی"! نه منظور من هم ایرانی به معنای وطن خودمون بود و برای همین هم پرسیدم چرا رواندایی بره تو جمع رواندایی ها ...، یعنی خواستم ببینم چرا از دید شما تشکیل کلونی های ملی(زبانی، فرهنگی) خطرناک و نا مناسبه. منظورم اصلا این نبوده که شما مخالف ایرانی هستید، چون خودتون هم در صحبت های خودتون عرض کردید که مبنای انتخاب دوست برای شما هم وطن و همشهری و هم زبان و ... نیست

1. اما دلیلش واضحه: داشتن مشترکات سودمند. داشتن فرهنگ، زبان، گذشته و دید مشترک یک مزیت خیلی خیلی مهمه.
    مثلا افراد غذاها، مراسم، باورهای مذهبی، یا فرهنگی را با خودشون می برند و حفظ می کنند.

2. شما خیلی سریعتر اگر یا یک ایرانی صاحب تجربه صحبت کنید می تونید با تفاوت های فرهتگی آشنا بشوید و می تونه برای شما نکات لازم ره بگه تا با یک امریکایی و کانادایی یا یک مهاجر آفریقایی. منظورم اینه که تشکیل کلونی خودش یک روش برای تطبیق بهتر با محیط جدیده.

3.در مورد اینکه گفتید تشکیل کلونی یک علامت انحرافی در مداوای بیماریه. خب من از شما می پرسم آیا دوستان شما و افرادی که می شناسید رفتند خارج(آمریکا و کانادا) آیا فقط در آغاز(مثلا 6 ماه یا 1 یا 2 سال اول) با کلونی ایرانی می گشتند و بعد از طی یک مدتی دیگه چندان رو به کلونی ایرانی نمی آروند یا همچنان پس از چندین سال زندگی با کلونی ایرانی هستند؟ اگر شما جواب این سوال را بدهید میشه تا حدی فهمید که روی آرودن به کلونی ایرانی علامت انحرافی است یا یک بخشی از درمان؟
    1. به نکات خوبی اشاره کردی. مسلما ما نمی تونیم (دلیلی هم نداره) که همه ی اعتقادات مذهبی و مراسم های ملی و غذا و ... رو کاملا در خودمون از بین ببریم و به اصطلاح فرمت شده بریم کشور مقصد!! پرداخت به این موارد می تونه تو انجمنهای مختلف تو Student union و ... ادامه پیدا کنه من مشکلی نمی بینم این رو که حالا بچه های ایرانی یه هفت سین بذارن یا هند ها یه مراسم دیگه....

2. در مورد اینکه یک ایرانی با سابقه (که به قول عطا جان نیم سوز شده تا چم و خم زندگی اونجا رو یاد بگیره!) می تونه سریعتر آدم رو بندازه رو غلطک....همممم.... هم موافقم هم مخالف. خیلی بستگی به آدمش داره و اینکه تو چه زمینه ای می خوای مشاوره بگیری ازش... به نظر من اگه بشه همین اطلاعات رو هم از یه نیتیو گرفت خیلی خیلی بهتره.

3. آهان! دقیقا بحث من همینه. اول به خاطر فشار و نیاز و به قول شما مشاوره با ایرانی های با سابقه تر میرند تو کلونی اما بعد طبق اصل آنتروپی! دیگه تمایلی ندارن ازش بیرون بیان و تا آخر با همون کلونی زندگی می کنن و یا کلونی ها رو سویچ می کنن. این در بین آدمایی که من دیدم خیلی رایجه. خصوصا متاهلها که می تونم بگم 99 درصدی که من میشناسم اصلا سراغ خارجی ها نمیرن و میهن کوچک خویش را آباد می کنن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من تجربه زیادی در اروپا و آمریکا داشتم و این کلونی ها رو بسیار دیدم
    شما که تجربه تون زیاده تو این زمینه، به نظرتون برای پر کردن این gap فرهنگی، و به اصطلاح پا گرفتن و رو دور افتادن تو محیط جدید، بهتره که در ابتدا وارد کلونی میهنی بشیم و از هم میهنهای با سابقه که قبل از ما اونجا رو چشیدن کسب تجربه کنیم و یا اینکه نه، در همان بدو امر با همه ی سختیهاش، سعی کنیم با افراد native اون جامعه ارتباط بگیریم و وارد کلونی بزرگ اونا بشیم؟

در مورد زبان که پاسخ روشنه
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

شما که تجربه تون زیاده تو این زمینه، به نظرتون برای پر کردن این gap فرهنگی، و به اصطلاح پا گرفتن و رو دور افتادن تو محیط جدید، بهتره که در ابتدا وارد کلونی میهنی بشیم و از هم میهنهای با سابقه که قبل از ما اونجا رو چشیدن کسب تجربه کنیم و یا اینکه نه، در همان بدو امر با همه ی سختیهاش، سعی کنیم با افراد native اون جامعه ارتباط بگیریم و وارد کلونی بزرگ اونا بشیم؟

در مورد زبان که پاسخ روشنه
    با اجازه من هم چند خطی در جواب این سوال بنویسم، یک راه حل خیلی خیلی ساده داره، اون اصولی که ما رو تشویق کرد از ایران خارج بشیم رو خم نکنیم تا بتونیم تو یک گروه یا دسته ای جا بگیریم. اگر از عدم صداقت، کینه، زیر آب زنی، خاله زنک بازی، تعصب ، ریا و ... بیزار بودیم، اونور آب هم اینها رو حفظ کنیم. یعنی نگذاریم ترس از تنهایی مارو وادار کنه که اصولمون رو خم کنیم. خودبخود با این اصولتون گروه، دسته ی مناسب رو پیدا می کنید، و خودبخود از گروههایی که این خصوصیات رو دارند فاصله می گیرید. که گروه اول اکثرا گروههایی از اون کشور و گروه دوم اکثرا از طرفهای خودمون هستند.

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

خب ببینین به نظرم مشکل خیلی از ماها اینه که یا افراط می کنیم یا تفریط.
    به نظر من عضویت مدیریت شده در کلونی های هم میهنی نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست.
    ۱- اول از همه دقت کنید که کسی در رابطه با هم میهناش به مشکل میخوره که بدون توجه به هیچ مورد دیگری غیر از هموطن بودن سعی کنه یه رابطه شدید رو ایجاد کنه ( کاری که خیلی از ماها هیچوقت در زندگی عادیمون نمیکینم. پس خارج از ایران هم باید دقت کنیم)
    ۲- استفاده از تجربه دیگران هم راه داره. شما فرمودید بستگی به آدمش داره. ولی من میگم بستگی به روش و نحوه ای استدلال خود شخص داره. مسلما کسی که همه راهنمایی هاشو بخواد فقط از یک یا دو نفر بگیره به مشکل میخوره. اما وقتی کسانی که ازشون مشاوره میگیری رو به ۱۰ -۱۵ نفر برسونی (گرچه همشون هم وطنت باشن) و نظرات و مشاوره های همه رو بشنوی و بعد جمع بندی کنی مسلما خیلی بهتر بهت کمک میشه.
    ۳- بله قبول دارم غرق شدن در یک کلونی هم میهنی خیلی هم خوب نیست. البته باید ببینید هدف هرکسی از تحصیل در کشور مقصد چیه. بعضی وقتا هست که طرف هدفش فقط یه مدرک گرفتنه. خب مسلما سعی میکنه تو یه جمعی باشه که از نظر فرهنگی بهش نزدیکن و نیازی نداره خودشو زیاد تغییر بده که مثل اونا بشه. اما برای بعضی ها مثل خود من هدف صرفا درس خوندن نیست بلکه آشنایی با فرهنگ های دیگه و تجربه زندگی به روشی جدیده. پس برای این دسته از افراد زیاد خوب نیست که خودشون رو به کلونی محدود کنن و مسلما سعی میکنند که این اتفاق نیوفته.
    ۴- در مورد اون سوالی که پرسیدید که آیا اگر کسی نخواهد به کلونی ها بپیوندد تنها میماند. به نظر من سوال خیلی خوبیه. چون جواب صحیح بهش نشون میده که آیا امکان ارتباط با نیتیو ها و یا ملیت های دیگر هست یا نه. البته تجربه ی چند تا از آشناهای من که تو آمریکا اقامت دارند نشون میده که اون ها با ایرانی ها مشکلی از نظر برقراری ارتباط ندارند. در واقع اگر ما مشکلی از نظر برقراری ارتباط نداشته باشیم اونها هم ندارند.
    ۵- در کل به نظر من وجود یک کلونی هم میهنی نقش دمپر رو بازی میکنه. از یه طرف باعث میشه که فشار ناشی از تغییر ناگهانی فرهنگ و آداب زندگی کاهش پیدا کنه (که فشار ناگهانیش میتونی آزار دهنده باشه)‌و از طرف دیگه میتونه کمک کنه که کم کم با فرهنگ جدید در اونجا بهتر آشنا بشیم (‌با استفاده از تجربیات دیگران به همون روشی که توضیح دادم)
    به نظر من بحث هایی که اینجا میکنیم خیلی خوبه برای ماهایی که قراره بریم یا کسانی که میخوان برن. چون شاید واقعا نحوه تصمیم گیری خیلی از ماها خوب باشه اما در اون شرایط که قرار میگیریم ممکنه ناخوداگاه به خوبی تصمیم گیری نکنیم. پس بحث کردن و فکر کردن به این موارد پیش از رفتن خیلی میتونه بهمون کمک کنه.
    برای شرکت در پروژه‌ی "شهر من را ببین" این پست را بخونید

مهاجرگرام
    -۹ سال آمریکا زندگی کردیم حالا داریم از تجربیاتمون میگیم -
    مهاجرگرام در اینستاگرام و یوتیوب

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    مبحث جالبی هست، قبلا هم تو چند تا تاپیک به صورت کوتاه لابلای بحثها مطرح شده بود که با بودن این تاپیک میشه به طور جدی این مساله رو بررسی کرد. جامعه ی مقصد ، در مورد جدا شدن ایرانی هاو تشکیل کلونی زیاد نمی تونه تاثیر گذار باشه به دلیل اینکه دورنمای ایرانی ها برخلاف کشورهای دیگه ( مخصوصا مسلمونهای غیر ایرانی ، و مهاجرین از آفریقا) دورنمای مدرنی هست. در نتیجه تو وهله ی اول ایرانی ها موقعیت مناسب تری دارند که در جامعه مقصد پذیرفته شوند. پس بیشتر جق انتخاب با خودمون بوده است.
    .
    .
    .
    ** ایرانی های خارج از کشور از هم فراری هستند رو من هم قبول دارم ولی این فرار بین کلونی هاست، یعنی ایرانی ها دارای جمع های بیست سی نفره هستند و هر فردی از این کلونی تمایل چندانی به آشنایی با کلونی های دیگر ندارد. مثال متضاد آنرا میشه تو چینی ها، یا هندی ها دید برخلاف ما اونها کلونی هایشان قابلیت بزرگ شدن رو دارد.
    باید بگم که ماها که حداقل تحصیلات آکادمیک خواهیم داشت ( یا در حال حاضر هم داریم! ) باید یه مقدار بیشتر در مورد مهاجرت تحقیق کنیم، خوب و بدیش رو بسنجیم، چون به هر حال مهاجرت یعنی مردن و دوباره زنده شدن.
    همین مورد که گفتید خیلی برمی گرده به پدیده ای به اسم شوک فرهنگی. یه نمودار هم از این مراحل:
    همه باید تلاش کنند که این مراحل رو بگذرونند البته اگر با آگاهی باشه که چه بهتر.
    پ. ن: توصیه می کنم در مورد پدیده Culture shock بسیار تحقیق بکنید.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

تو فروم در بخش موارد دیگر تایپیکی در این مورد / حواشی و.... وجود داره که بسیار کمک میکنه
    موفق باشین
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

با اجازه منهم نظر بدم....
    واقعیت اینه که آدمها خیلی متفاوتند.... همین ایران هم که در نظر بگیرید بعضیها خیلی به رفت و آمد با دوستان و آشنایان علاقه دارند و برای این موضوع کلی هم وقت میگذارند. و برخی هم روابطشون رو به فامیل نزدیک محدود میکنند و حتی با فامیل درجه ۲ هم رفت و آمد ندارند.
    اما فشاری که در ماههای اولیه به مهاجرین وارد میشه بقدری زیاده که حتی اون گروه دوم رو هم وادار به واکنش میکنه و طبعا علاقمند به برقراری ارتباط با همزبانان میشن.
    خب وقتی کسی بخواد منطقی عمل کنه باید یه تعادل در روابطش برقرار کنه.... ایرانیهایی که در کشورهای دیگه از جمله کانادا زندگی میکنند نمونه ی کوچکی از ایرانیانی هستند که در ایران اطراف ما وجود دارند (البته نه همه ی اقشار ولی اکثریت) و خب کسانی که به کانادا مهاجرت کردند معمولا فرهنگشون کمی متفاوت با کسانی ست که به اروپا رفته اند. ولی بازهم همه جای دنیا هم خوب هست و هم بد. برای برقراری تعادل باید یک ارتباط معقول با ایرانیان داشت و در ضمن وارد جامعه ی غیر ایرانی شد. البته کار سختیه... شاید برای اکثریت آسونتر باشه که خودشون رو بین کلونی ایرانیها قایم کنند و برای عده محدودی هم آسونتر باشه که به کل ارتباطی با ایرانیها نداشته باشند....
    همه اینها مال وقتیه که به قول دوستمون جامعه ما رو وادار نکنه که به همزبانان خودمون محدود بشیم.... اما اگر واقعا جامعه بخواد همچین چیزی رو تحمیل کنه فقط کار ما سخت تر میشه ولی غیر ممکن نیست... مخصوصا توی کانادا که کشور مهاجرینه و مثل اروپا نیست....
    اولین قدم داشتن اعتماد بنفسه حتی اگر زبان قوی نداریم.... تقویت زبان دومین قدمه که به افزایش اعتماد بنفس هم کمک میکنه.... سوم کمک کردن به مهاجرین تازه وارد دیگه ست (در حد معقول) که باعث میشه بازهم اعتماد بنفس بالا بره و زبان هم تقویت میشه.... شرکت در کلاسها و ورک شاپهایی که دولت بصورت مجانی میگذاره ... تا جایی که میتونید حرف بزنید.... یکی از اقوام ما برای چند ماه رفته بود استرالیا... کارش این بود که صبحها پاشه بره بنگاههای معاملات املاک و مثلا دنبال خونه بگرده... هم زبانش بهتر شده بود هم کلی دوست پیدا کرده بود و هم اعتماد بنفسش زیاد شده بود... شما به دنیا لبخند بزنید مطمئن باشید دنیا هم به روی شما لبخند میزنه ... منتظر نباشید که جهان با شما مهربانی کنه!
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)