صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من یه هشدار می خوام بدم برای پسرهایی که تازه میان خارج و وارد کلونی های ایرانی میشن:
    با توجه به اینکه قشر عظیمی از دانشجوهای ایرانی که میان خارج از رشته های فنی میان، طبیعتا بالانس جنسی کاموینیتی های ایرانی متعادل نیست و تعداد پسرها معمولا به طرز قابل توجهی از دخترها بیشتره. مشکلی که پیس میاد اینه که تو این جو نابرابر متاسفانه برخی دخترهای ایرانی دچار یک حس کاذب "خود داف بینی" میشن و شروع می کنن به سو استفاده کردن از پسرها. الیته بستر لازم برای این کار رو خود پسرها در اختیار دخترها قرار میدن و چون معمولا پسرهایی که تو کلونی ایرانی هستن تو همون کالچر موندن و دخترهای خارج کلونی رو دست نایافتنی میبینن و تا یک دختر ایرانی وارد کلونی میشه چندین پسر همزومان شروع می کنن به سرویس دادن و .... که البته این رفتار رو میشه در یک "کلمه" معروف خلاصه کرد که بنده به اقتضای فروم از اون واژه استفاده نمی کنم!

متاسفانه شدت این قضیه تو آمریکا خیلی زیاد شده و اخبار رسیده از تورنتو و ونکوور هم چنگی به دل نمیزن، ولو بهتر از آمریکاست. من وظیفه ی اخلاقی خودم می دونستم نسبت به این مساله هشدار بدم. اگر واقعا شخصیتتون در قالب اون "کلمه" نمی گنجه شدیدا بهتون توصیه می کنم فاصله بگیرید و هرگز فراموش نکنید که تو اکثر دانشگاههای آمریکا تعداد دختران (کلی) به طرز قابل قبولی بیشتر از پسرها هستش، تنها کافیه چشماتون رو باز کنید.
    من هم این قضیه رو دیدم و شاید یکی از دلایلی که تقریبا همه دخترها به این کلونی ها جذب میشن همین توجه بیش از اندازه پسرها باشه و در یه گروه که انسان ها رو به چشم مرد و زن (دو موجود جدا از هم) می بینند یعنی کلونی های ایرانی، به جای اینکه همه رو به چشم انسان ببینند (اجتماع های عادی دانشجوها و دوستان در دنیا) همیشه مشکلات اساسی بوجود میاد. من تا حالا بیشتر از تعداد انگشتان دو دست از خارجی ها شنیدم که شما ایرانی ها چرا اینقدر در روابط دوستانه تون با همدیگه درام دارید!

من به دخترها و پسرها توصیه می کنم در بدو ورود وارد این کلونی ها نشید با اینکه می تونه وسوسه کننده باشه و حتی می تونه کار شما رو راحت و ساده کنه، ولی اون سختی های ابتدایی که در بدو ورود به کشور جدید می کشید واقعا کمک می کنه که خیلی بهتر در اونجا جا بیفتید و توصیه بعدی من هم اینه که با ایرانی خونه نگیرید. برید و با سه چهار تا خارجی خونه بگیرید که هم برای یادگیری زبان و فرهنگتون خوبه و هم یادگیری روابط انسانی مساوی و صحیح که در دنیای غرب وجود داره و در ایران تجربه اش رو نداشتیم.

Junior Member april84 آواتار ها

به نظر من اون چیزی که بیشتر از همه می تونه ایرانی رو از هموطنش دورکنه ، پیش قضاوت از همدیگه هست ، اینی که تا با هم دیگه آشنا میشیم اولین کارمون دخالت و پیش قضاوت درباره خصوصی ترین عقاید و سلایق و رفتار همدیگه هست
    ما ها نمیتونیم یکی رو که طبق اصول ! و سلیقه ما رفتار نمیکنه قبول کنیم و بپذیریم سریعا بهش برچسب میزنیم و متهمش میکنیم ... فلانی مسلمونه مذهبیه متعصبه... بهمانی کافره ،مرتده! .... در مورد سایر مثال ها هم این موضوع صدق میکنه.
    ضمن اینکه ما ایرانی ها یاد گرفتیم شخصیت و خود واقعی مون رو تا اونجا که ممکنه نشون ندیم و همیشه پشت یه ماسک بمونیم ...
    من فکر میکنم همونطور که دوستان هم گفتن قوی ترین عاملی که باعث گرایش به کلونی ایرانیها میشه همون حس نوستالژی و دلتنگی برای فرهنگ و روابط ،خوشگذرونی ها ، غذاها و سنت هایی هست که باهاش بزرگ شدیم وگرنه متاسفانه معنای
    اتحاد و پشت هم بودن برای ما ایرانی ها خیلی وقته که اگه نگیم فراموش شده خیلی کمرنگ تر از گذشته شده .

Member
    رشته و دانشگاه
    .Electrical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من یه هشدار می خوام بدم برای پسرهایی که تازه میان خارج و وارد کلونی های ایرانی میشن:
    با توجه به اینکه قشر عظیمی از دانشجوهای ایرانی که میان خارج از رشته های فنی میان، طبیعتا بالانس جنسی کاموینیتی های ایرانی متعادل نیست و تعداد پسرها معمولا به طرز قابل توجهی از دخترها بیشتره. مشکلی که پیس میاد اینه که تو این جو نابرابر متاسفانه برخی دخترهای ایرانی دچار یک حس کاذب "خود داف بینی" میشن و شروع می کنن به سو استفاده کردن از پسرها. الیته بستر لازم برای این کار رو خود پسرها در اختیار دخترها قرار میدن و چون معمولا پسرهایی که تو کلونی ایرانی هستن تو همون کالچر موندن و دخترهای خارج کلونی رو دست نایافتنی میبینن و تا یک دختر ایرانی وارد کلونی میشه چندین پسر همزومان شروع می کنن به سرویس دادن و .... که البته این رفتار رو میشه در یک "کلمه" معروف خلاصه کرد که بنده به اقتضای فروم از اون واژه استفاده نمی کنم!

متاسفانه شدت این قضیه تو آمریکا خیلی زیاد شده و اخبار رسیده از تورنتو و ونکوور هم چنگی به دل نمیزن، ولو بهتر از آمریکاست. من وظیفه ی اخلاقی خودم می دونستم نسبت به این مساله هشدار بدم. اگر واقعا شخصیتتون در قالب اون "کلمه" نمی گنجه شدیدا بهتون توصیه می کنم فاصله بگیرید و هرگز فراموش نکنید که تو اکثر دانشگاههای آمریکا تعداد دختران (کلی) به طرز قابل قبولی بیشتر از پسرها هستش، تنها کافیه چشماتون رو باز کنید.
    اگه نخای مثل برخی دخترها باشی و وقتی نیاز به کمک درسی داری، پسرها (بخصوص ایرانی ها) آیا "بدون در نظر گرفتن جنسیت و لقب" هر چند دفعه که سوال داشته باشی( بدون هیچ گونه برداشتی) کمک میکنن(و میشه راهنمایی گر فت، چطور برخورد میشه)؟!
    ویرایش توسط m_1391 : September 11th, 2013 در ساعت 01:30 AM
    (When we're focused on what we want, things begin to slot perfectly into place. (Paulo Coelho

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_1391 نمایش پست ها
    اگه نخای مثل برخی دخترها باشی و وقتی نیاز به کمک درسی داری، پسرها (بخصوص ایرانی ها) آیا "بدون در نظر گرفتن جنسیت و لقب" هر چند دفعه که سوال داشته باشی( بدون هیچ گونه برداشتی) کمک میکنن(و میشه راهنمایی گر فت، چطور برخورد میشه)؟!
    all in all, you can not establish a healthy relationship and the best thing to do is to avoid such situations
    ask a librarian
    your adviser
    whoever
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

سلام دوستان

به دوستان توصیه میکنم کلا در بدو ورود صرفا با کامیونیتی ایرانی خودمون نباشیم...
    تجربه ی داشتن دوستان خارجی...
    ملیت های مختلف...
    تجارب مختلف خیلی عالیه...
    ویرایش توسط aimcatcher : September 16th, 2013 در ساعت 01:18 PM دلیل: بسب

Junior Member savama آواتار ها

والا ما هر کی رو مبینیم میگه از ایرانی جماعت دوری کن
    نمیدونم چطوری بعضی ها میرن دنبال اکیپ ایرانی
    همشون هم دلیل حرفشون اینه که بهت ضربه میزنن
    اولش شاید بخندی و بگی نه
    ولی به مرور زمان به حرفشون میرسی که بنده خدا ها یه چیزی بوده که اینطوری میگفتن

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

I would exteremly recommend to everyone to avoid any Iranian coloney. If you wanna experience another life, most beautiful and honest life, hang out with other cultures. In terms of every thing (English, cultural compatibility, connection, ....) you would be the winner.
    I've experienced both of them here
    But the problem is that most Iranins cannot mix with other nationalities, hence they stock with themselves and and they live like they're in Iran. No change in their life style.! .
    Avoid Iranian coloney as much as you can, that's all I can say.
    I love you USA

I really do not like to make others to feel negative about it, But I have no choice just to agree with the Savama and reg2.
    Please do not associate that much or at least merely within our Iranian community.

Good Luck everybody
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Junior Member

من هنوز از کشور خارج نشدم از ایرانیان عزیز در دانشگاه مقصد ضربه خوردم. کلا سه ایرانی رو تو دانشگاه می شناسم، کمک خواستم، یکی که فقط میگه متاهله نمیدونه جواب سوال هام رو، یکی گفت اگه فيسبوکت رو ندی کمکت نمیکنم، و آخری از همه بهتر قرار بود هم خونه بشیم قرارداد و همه اطلاعاتم رو برای آفیس ایمیل کردم تو پرداخت پول مشکل پیش اومد ازش یکی دو روز وقت خواستم گفت آره حتما بعد یه ساعت پیام داد یه هم خونه دیگه گرفته. واقعا دیشب تو شک بودم یعنی جامعه ایرانی خارج از کشور اينه... اصلا نباید با هر سه نفر صحبت می کردم.

Member

من نمی دونم شما کجا قصد دارید برید اما طبق مشاهدات من در دهه اخیر و بویژه از سال 88 به بعد جنس مهاجران بشدت عوض شده و از نظر فرهنگی میشه گفت که درصد زیادی شون دچار فقر شدید فرهنگی هستند و این مواردی که شما نوشتید خیلی جای تعجب نداره. متاسفانه در آلمان که من الان هستم اوضاع فاجعه باره و تورنتو هم نسبت به 12 سال پیش که من اونجا بودم اخیرا دیدم که خیلی خیلی پسرفت کرده. متاسفانه اقشار نوکیسه حجم عظیمی از مهاجران را تشکیل می دن و از مهاجران نخبه دیگه به اون شکل خبری نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    من هنوز از کشور خارج نشدم از ایرانیان عزیز در دانشگاه مقصد ضربه خوردم. کلا سه ایرانی رو تو دانشگاه می شناسم، کمک خواستم، یکی که فقط میگه متاهله نمیدونه جواب سوال هام رو، یکی گفت اگه فيسبوکت رو ندی کمکت نمیکنم، و آخری از همه بهتر قرار بود هم خونه بشیم قرارداد و همه اطلاعاتم رو برای آفیس ایمیل کردم تو پرداخت پول مشکل پیش اومد ازش یکی دو روز وقت خواستم گفت آره حتما بعد یه ساعت پیام داد یه هم خونه دیگه گرفته. واقعا دیشب تو شک بودم یعنی جامعه ایرانی خارج از کشور اينه... اصلا نباید با هر سه نفر صحبت می کردم.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)