صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

Smile پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    من هنوز از کشور خارج نشدم از ایرانیان عزیز در دانشگاه مقصد ضربه خوردم. کلا سه ایرانی رو تو دانشگاه می شناسم، کمک خواستم، یکی که فقط میگه متاهله نمیدونه جواب سوال هام رو، یکی گفت اگه فيسبوکت رو ندی کمکت نمیکنم، و آخری از همه بهتر قرار بود هم خونه بشیم قرارداد و همه اطلاعاتم رو برای آفیس ایمیل کردم تو پرداخت پول مشکل پیش اومد ازش یکی دو روز وقت خواستم گفت آره حتما بعد یه ساعت پیام داد یه هم خونه دیگه گرفته. واقعا دیشب تو شک بودم یعنی جامعه ایرانی خارج از کشور اينه... اصلا نباید با هر سه نفر صحبت می کردم.
    ایرانی داخل خارج نداره! اکثر ایرانی ها همونطورین شما باید به شدت توقعات خودتون رو پایین بیارین. در مورد اولی خوب اگه متاهلی چرا جواب دادی؟! در مورد دوم خوب میخواستن قیافتون رو ببینن اگه به دل نشست جواب بدن.
    مورد سوم هم که بعید میدونم در ایران ندیده باشین!
    کلا پای خیلیا به خارج وا شده و متاسفانه باعث شده حتی ایرانیهای خوبی که رفتن تحت تاثیر اونا قرار بگیرن. من 4 سال پیش که اومدم یه اقای نسبتا مسنی بود به نسبت خوب کمک میکرد بچه ها رو ولی الان اصلا خبری ازشون نیست یه بار سراغش رو گرفتم گفتن فک کنم بعضیا دچار سو تفاهم میشن وقتی کمکشون میکنی!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    من نمی دونم شما کجا قصد دارید برید اما طبق مشاهدات من در دهه اخیر و بویژه از سال 88 به بعد جنس مهاجران بشدت عوض شده و از نظر فرهنگی میشه گفت که درصد زیادی شون دچار فقر شدید فرهنگی هستند و این مواردی که شما نوشتید خیلی جای تعجب نداره. متاسفانه در آلمان که من الان هستم اوضاع فاجعه باره و تورنتو هم نسبت به 12 سال پیش که من اونجا بودم اخیرا دیدم که خیلی خیلی پسرفت کرده. متاسفانه اقشار نوکیسه حجم عظیمی از مهاجران را تشکیل می دن و از مهاجران نخبه دیگه به اون شکل خبری نیست.
    منظورتون از مهاجران نخبه دیگه خبری نیست چیه؟

Senior Member

من هنوز از کشور خارج نشدم از ایرانیان عزیز در دانشگاه مقصد ضربه خوردم. کلا سه ایرانی رو تو دانشگاه می شناسم، کمک خواستم، یکی که فقط میگه متاهله نمیدونه جواب سوال هام رو، یکی گفت اگه فيسبوکت رو ندی کمکت نمیکنم، و آخری از همه بهتر قرار بود هم خونه بشیم قرارداد و همه اطلاعاتم رو برای آفیس ایمیل کردم تو پرداخت پول مشکل پیش اومد ازش یکی دو روز وقت خواستم گفت آره حتما بعد یه ساعت پیام داد یه هم خونه دیگه گرفته. واقعا دیشب تو شک بودم یعنی جامعه ایرانی خارج از کشور اينه... اصلا نباید با هر سه نفر صحبت می کردم.
    تو فیس بوک دنیال انجمن ایرانی های دانشگاهت بگرد مثلا با همچین عنوانی Iranian Student Association at XXXXX
    اونجا کمک بخواه٬ من خودم سه روز اول اومدم خونه ایرانی ها تا خونه پیدا کردم. بعضی وقت ها شما شرایط آدما را نمیدونید مثلا شاید قبلا به یکی کمک کردن و اون بهشون بدی کرده دیگه نمیخواد کمک کنه. چند مورد دیدم که فهمیدم اینایی که کمک نمیکنن دلیلش چی بوده.
    کلا هم باید توقعات را بیارید پایین و انتظاری نداشته باشید دیگه کمتر خبری از مرام و معرفت هست اونم همه مقصریم که روزگار اینطوری شده
    امضا نامرئی

Member

شاید خیلی تند بود جمله ام اما منظورم این بود که قبلا اگر دانشجو میدیدی می شد با احتمال بالا گفت که طرف آدم حسابیه! اما امروز به لطف خرید و فروش مدرک و پایان نامه و مقاله آی اس آی و زد و بندهای درون دانشگاهی برخی به صرف پولدار بودن از بهترین دانشگاهها هم پذیرش میگیرند. دیگه به دانشجو هم اطمینانی نیست. دو سه سال پیش بود که در مورد چاقوکشی دو نفر ایرانی در یکی از شهرهای آلمان سر یک خانم در جریان یک کنسرت شنیدم. بعدها کاشف به عمل اومد یکیشون دانشجوی پی اچ دی بوده اینجا!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    منظورتون از مهاجران نخبه دیگه خبری نیست چیه؟
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

یه چیزی یادم اومد. یه بار روزای اول دانشگاه رفتنم بود یه پسر داخل اتوبوس بود که اتفاقا ایستگاه هم سوار نشده بود یعنی راننده اتوبوس خیلی لطف کرده بود چون معمولا نگه نمیدارن حتی متر بعد ایستگاه. بعد دو ایستگاه این پسر خواست پیاده بشه باز هم ایستگاه نبود رفت جلو به راننده گفت stop here! بعدش راننده گفت چی میگی اونم اخم کرد و سرش رو تکون داد که چی میگی نگه دار بابا! خلاصه این تو ذوق ما خورد اون روز و گفتم وااااا ما رو باش اینجا هم اینجور چیزا پیدا میشه. بعد به قول دوستمون کاشف به عمل اومد ایشون دانشجوی ایرانی هستن و سال اخر phd !
    توجیهی داره؟

البته قصد من کلا بد نشون دادن نیست ولی در حالت کلی این صادقه و به قول دوستمون بی فرهنگی واقعا زیاد شده و هر کسی به هر نحوی شده میزنه بیرون از ایران در حالی که واقعا اگر ایران بمونه خوشبخته!

با سلام

من الان توو ایران یک رفیق بیشتر ندارم، بقیه هم دوست هستن از دور

مثلا برای کار توو یه شهری بودیم با اینکه یکی از دوستان 2 سال همخوابگاهیم بود و کلی با هم بودیم و کمکمم کرد، بهش گفتم قبولت دارم ولی میخوام درس بخونم و میدونم تو نمی تونی با این کنار بیای و محدود میشی ( واقعا هم دوست داشتم هم خونه باشیم ولی چون خیلی مشغوله تلفن و تلویزیون بود و ادبیات بدی هم داشت واقعا به من آسیب میزد ) رفتن 4 تایی خونه گرفتن، منم چندین بار میرفتم پیششون و اونام 2-3 بار اومدن وخیلی شاد و خوشحال بودیم، الانم خیلی دوستیم و هیچ مشکلی نداریم

من متاسفم که این حرفو میزنم ولی باید قبول کرد چون ما آموزش و پرورشی داریم که معلماش از نظر دولت کارمند اضافه هستن و الانم "سرمایه گذاری بلند مدت" لقب گرفته نه یک " حق و نیاز " از تربیت بویژه اجتماعی محروم شدیم و با خارج رفتن هم اون ریشه اساسی خوب نمیشه

نمی خوام ژست بیگانه پرستی و روشنفکری بگیرم یا منفی بین باشم ولی بالاخره الان در جمع دانشجویی داخل ویژگی " فقر فرهنگی و علمی " بیشترین مشخصه هست، در کل دانشکده من فقط 2 نفر از دانشجوها انسان باشخصیت و مودب و باشعور بودن، نمی خوام بگم بقیه " گاو " بودن، می خوام بگم از دور خوب و مایه شادی بودن ولی از نزدیک قابل تحمل نبودن و نزدیک وقتی میشدی بوی تهفن فرهنگی می کشتت

جالب اینجاست که " سیگار و مشروب و فحاشی و بررسی نوامیس ملت و دوری از مطالعه و فکر و جدیدا زندگی تلگرامی " یک الگوی عملی برای اکثریت بویژه دانشجویانه، بازهم عرض می کنم من نمی خوام بگم همه مطلق بدن، می خوام بگم الگو اینه و الان استفاده عمومی میشه ازش و افراد دیگه ای که عضو نمیشن لقب بچه مثبت، پاستوریزه و ... می گیرن ( بحث سیگار و مشروب خوردن حتی در همین فروم هم دیدم عادی بیان شده بنام آزادی و زندگی شخصی و ... ، در فرهنگ ما اینها پسندیده نیست و من نمیدونم کی قراره بنام آزادی از لگدمال کردن فرهنگ دست برداریم، توو ماشین، توو خابگاه، توو اداره سیگار میکشن، از کیفیت مشروب مصرفیشون صحبت می کنن و ... ، چرا میخوای دیگران رو همراه خودت " فرض کنی" ، توو چارچوب فیزیکی و فرهنگی خودت پیگیر این کارهای استراتژیک باش )

میخوام بدونم :

1. در خوابگاه در کار در گروه، پیش فرض های عمومی که عرض کردم مطرحن ؟
    2. آیا میشه دوستی از دور داشت ( چون دوستان جوری صحبت می کنید که ظاهرا دوستی یعنی دعوت به شام و درد و دل و نزدیکی زیاد ) ؟
    3. برداشت من این هست که این کلونی ها بیشتر عوامانه هست، آیا کلونی که اعضای اون افراد باشعور و شخصیت باشند داریم یا این جور ارتباطات بیشتر شخصی و 2 به 2 هست ( نمی گم بقیه کلونی ها و اعضاشون بی شعورن، یعنی کلونی غیرعوامانه، خاص، مثلا فرض بفرمایید یک کلونی که یک آدم متفکر و باادب پایه گذارش بوده باشه ) ؟
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Banned

ورود به کلونی ایرانیها همیشه هم بد نیست. ولی همون مصداق "دوری و دوستی" رو رعایت کنین بهتره.
    اگه رفت و آمد رو باهاشون خیلی زیاد کنین، باید "پیه" یه سری چیزا رو هم به تنتون بمالین، که مهمترینش فضولی کردن و ورود به حریم شخصی شماست.

Junior Member

سلام من این پست رو یه ماه و نیم پیش وقتی گذاشتم که بینهایت استرس داشتم تازه همه چی اوکی شده بود و بچه‌ها ی ایرانی دانشگاه مقصد نتونسته بودند کمکم کنند. الان بعد این مدت بیشتر شناختمشون و بر خود واجب دونستم بیام اصلاحیه بزنم. با یه برخورد نباید قضاوت کرد تو شرایط سخت یا استرس زا همه آدم ها خودخواهانه ممکنه رفتار کنند و این قابل درکه و ربطی به ملیت نداره.

همانطور که پیمان گفت "
    to avoid such situations
    ask a librarian
    your adviser
    whoever
    "
    ویرایش توسط atefe_2012 : July 5th, 2016 در ساعت 03:10 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط m_1391 نمایش پست ها
    اگه نخای مثل برخی دخترها باشی و وقتی نیاز به کمک درسی داری، پسرها (بخصوص ایرانی ها) آیا "بدون در نظر گرفتن جنسیت و لقب" هر چند دفعه که سوال داشته باشی( بدون هیچ گونه برداشتی) کمک میکنن(و میشه راهنمایی گر فت، چطور برخورد میشه)؟!
    بله ولی تعدادشون خیلی کمه. در این موارد بهتر است از همون تعداد بسیار محدود ایرانی و یا بهتر از همکلاسی های خارجی کمک بگیرید که درجه نگاه تفکیک جنسیتی بسیار بسیار کمتری (بدلیل مدرسه مشترک و آموزش فرهنگی از بدو کودکی ) نسبت به این کلونی دارند . و در صورت نگاه جنسیتی شما و یا احساس سواستفاده به زودی از شما دور می شوند درعیراینصورت اگر بتوانند و دانش کافی داشته باشند دریغ نخواهند کرد. و البته همانطور که پیمان گفت "
    to avoid such situations
    ask a librarian
    your adviser
    whoever
    "
    ویرایش توسط atefe_2012 : July 5th, 2016 در ساعت 03:10 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)