صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من هم مثل خیلی از شما ها دوستای زیادی دارم که خارج دارن درس می خونن. مساله ای هست که ذهن من رو خیلی به خودش مشغول مرده اونم اینکه اکثر قریب به اتفاق این آدما خصوصا تو آمریکا و کانادا افتادن تو یه کلونی ایرانی. عکساشون، مسافرتهاشون، سمیناراشون، هم خونه هاشون، مراسم ها و .... همه و همه با جمعهای ایرانی هستن و اگرم دوست خارجی دارن سعی می کنن اونا رو هم به همون کلونی بکشونن. [General Trend]

قطعا این قضیه مزایا و معایب خودش رو داره. حایلا یکی از عیب های بزرگی که من براش میبینم بحث زبانه که واقعا می تونه تاثیر بدی روش بذاره خصوصا تو سالهای اول...

اما سوال من اینه: این افراد خودشون گرایش به این کلونی ها دارن (به خاطر مشترکات فرهنگی و سهولت مکالمه و ....) و یا جامعه ی کانادادیی آمریکایی و .... (به ویژه Native هاشون) تمایلی به ارتباط قوی با اونها نداشته و به طبع ناچارا" به تشکیل کلونی روی آوردن. یعنی می خوام بدونم یه ایرانی بره آمریکا یا کانادا و نخواد سمت کلونی ایرانی بره، تنها خواهد ماند؟

به هر حال من اعتقاد دارم و عملا هم بهم ثابت شده که صرف هم میهن بودن، هم زبان بودن، هم شهری بودن و ..... اصلا نمی تونه معیار خوبی برای رفاقت و دوست پیدا کردن باشه.

منتظر پاسخ دوستان هستم.

سلام پیمان جان

میخواستم بپرسم بعد از ۴سال زندگی تو امریکا الان جوابت به تاپیک خودت چیه؟

من تو کانادا به دلایلی که دوستان اینجا هم اشاره کردن سعی کردم تا اونجا که میتونم از کلونی های ایرانی دوری کنم و تقریبا موفق هم بودم. ولی مشکلی که پیش میاد اینه که بیشتر وقتم رو تنها میمونم و یا تو لب تنها نشستم یا خونه فیلم نگاه میکنم. میخواستم کمی از تجربه شما بشنوم.

ممنون.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

ادم خوبی باشه ایرانی غیرایرانی نداره. اونایی که ادعا میکنن با دور شدن از ایرانی به امریکایی نزدیک میشن کاملا در اشتباها. نمیگم برین داخل کلونی بزرگ ولی مطمین باشین اخرش اونی برندس که دوستانی از تمام ملیتها سعی کنه داشته باشه.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ادم خوبی باشه ایرانی غیرایرانی نداره. اونایی که ادعا میکنن با دور شدن از ایرانی به امریکایی نزدیک میشن کاملا در اشتباها. نمیگم برین داخل کلونی بزرگ ولی مطمین باشین اخرش اونی برندس که دوستانی از تمام ملیتها سعی کنه داشته باشه.
    موفق باشی
    حرفتون کاملا درسته. منتها مساله اینه که تشخیص آدم خوب از بد برای آدم های ساده و صادق در بعضی ملیت ها دشوارتره !!
    مشاهدات هم تایید میکنه که میزان اعتماد اجتماعی در بعضی کشورها خیلی خیلی پایینه. مثلا وقتی جایی تخفیف برای دانشجوها گذاشتن و ازتون میپرسن دانشچویی در جواب بله شما کارت نمیخوان و فقط اعتماد. دیگه ببینید تفاوت از کجاست تا به کجا... در حالی که امکان نداره اینو بین بعضی ملیت های دیگه ببینی. خوب تو این ملیت تشخیص ادم خوب و بد بالطبع خیلی ساده تره بدلیل اعتماد بالای اجتماعی و بالعکس. حالا چرایی اون بجثش جداست.
    مهم اینه والا کاملا با حرفتون موافقم که همه جا هم خوب و هم بد داره.
    ویرایش توسط atefe_2012 : July 12th, 2016 در ساعت 09:33 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات- دانشگاه تهران

در مورد ارتباط با هموطن هامون من به یه چیزی فکر میکردم.
    اونهایی که بعد از سالها مهاجرت و ارتباط چه با ایرانی چه خارجی بالاخره جاگیر شدن، یه شغلی دارن، میدونم که کلی پزشک و مهندس و بیزینسی داریم بین مهاجرها و اونهایی که اپلای کردن... ولی یه جایی نیس که بتونیم به اونایی که تازه مهاجرت میکنن کمک کنیم تا جا بیفتن.
    به خاطر همین ترس از هموطن و فراری بودن از همدیگه ست ولی به یه بُعد دیگه ش فکر نمیکنیم. اینجوری تر و خشک با هم میسوزن!!!!

من تازه مهاجرت کردم به کشوری ک زبانش انگلیسی نیس، و همراه همسرم رفتم و دارم روی زبان کار میکنم ولی تا زبانم بهتر بشه هیچ کاری رو راحت نمیتونم انجام بدم، یه سوپر مارکت میرم بدون همسرم، هر دفعه یه حرفی پیش اومده که من نتونستم ارتباط بگیرم چون نمیفهمم هنوز. همسرم کارهای خودشو داره، نمیشه که همه ش به خاطر کوچیکترین کار مترجم همراه من باشه؛ و من مشغول زبان خوندن ولی زمان میبره. ولی اگه یه وقت کارم در رابطه با دکتر و دارو و هر چیز دیگه ای باشه، نمیتونم نیازمو برطرف کنم و وابسته م به همسرم.
    اگه کامیونیتی ایرانی میشناختم، میتونستم پزشک و داروخونه های ایرانی کشور رو پیدا کنم و ازشون راهنمایی بگیرم. اینجوری فشار و نگرانی همسرم هم کمتر میشه.
    این همه ایرانی مهاجر هستیم ولی این بُعد از جریان که میتونیم به تازه مهاجرها کمک کنیم که جا بیفتن، که با فرهنگ جدید آشنا بشن زودتر، تجربه های ما از زندگی رو بفهمن کمرنگ ه. تازه من فهمیدم که مهاجرها به فامیل هاشون هم خیلی چیزا رو شاید نگن.
    تازه اونها که میگن هم خب به درد من نمیخوره چون کشور دیگه ای مهاجرت کردن و منی که کسی از دوست و آشنا رو ندارم که به اینجا مهاجرت کرده، خیلی اطلاعات رو ندارم و سردرگم میشم و مسیر مهاجرت برام خیلی سخت تر از بقیه دوستام شده.

مثلاً من ایران که بودم مشاور و تراپیست داشتم، اما اگه اینجا هم یه تراپیست میشناختم، چون تجربه زندگی توی این کشور رو داره، خیلی برام ایده آل بود و راهنمایی هاش رو بیشتر قبول داشتم تا مشاوری که فقط تجربه زندگی توی ایران رو داره!!!!

خلاصه که اگه جایی رو میشناسید که کامیونیتی ایرانی ها باشه ممنون میشم معرفی کنید.
    حالا من کشور خودم رو نمیگم. هر کسی هر کامیونیتی میشناسه اینجا به اشتراک بذاره تا بقیه دوستانی که مثل من این نیاز رو در کشور دیگه دارن، بتونن مطلع بشن 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط nahid7091 نمایش پست ها
    در مورد ارتباط با هموطن هامون من به یه چیزی فکر میکردم.
    اونهایی که بعد از سالها مهاجرت و ارتباط چه با ایرانی چه خارجی بالاخره جاگیر شدن، یه شغلی دارن، میدونم که کلی پزشک و مهندس و بیزینسی داریم بین مهاجرها و اونهایی که اپلای کردن... ولی یه جایی نیس که بتونیم به اونایی که تازه مهاجرت میکنن کمک کنیم تا جا بیفتن.
    به خاطر همین ترس از هموطن و فراری بودن از همدیگه ست ولی به یه بُعد دیگه ش فکر نمیکنیم. اینجوری تر و خشک با هم میسوزن!!!!

من تازه مهاجرت کردم به کشوری ک زبانش انگلیسی نیس، و همراه همسرم رفتم و دارم روی زبان کار میکنم ولی تا زبانم بهتر بشه هیچ کاری رو راحت نمیتونم انجام بدم، یه سوپر مارکت میرم بدون همسرم، هر دفعه یه حرفی پیش اومده که من نتونستم ارتباط بگیرم چون نمیفهمم هنوز. همسرم کارهای خودشو داره، نمیشه که همه ش به خاطر کوچیکترین کار مترجم همراه من باشه؛ و من مشغول زبان خوندن ولی زمان میبره. ولی اگه یه وقت کارم در رابطه با دکتر و دارو و هر چیز دیگه ای باشه، نمیتونم نیازمو برطرف کنم و وابسته م به همسرم.

این همه ایرانی مهاجر هستیم ولی این بُعد از جریان که میتونیم به تازه مهاجرها کمک کنیم که جا بیفتن، که با فرهنگ جدید آشنا بشن زودتر، تجربه های ما از زندگی رو بفهمن کمرنگ ه. تازه من فهمیدم که مهاجرها به فامیل هاشون هم خیلی چیزا رو شاید نگن.
    ببینید، یکسری هستن، مخصوصا مجردها، شاید در کنار تحصیل، یکی دلیل خیلی مهم را دنبال می کنند که خوب برای رسیدن بهش راهی جز خارج رفتن نداشتن. ازدواج با خارجی. به خاطر گرفتن اقامت هم نیست، طرف از خیلی سالها پیش دوست داشته همسر خارجی داشته باشه و این به معنی تحقیر هموطنهاش نیست‌. مثلن من یه غذایی دوست دارم شما ندارید، هدف من بی احترامی به ذایقه شما نیست.... برای همین از هوطنهام دوری می کنم. ازشون بدم نمی آد، فقط از مجرد بودن کلافه شدم‌.
    گفتن اینکه ایرانی هستم هم باعث میشه موقعیت را از دست بدم. دخترها فک می کنند چون در کنار هموطنهام هستم، تنها نیستم. در حالیکه من هیچ وقت نمی تونم از جمع هموطنهام همسر انتخاب کنم، اصلن رفتم خارج که بتونم خارجی پیدا کنم.

بنابراین فک کنم در هر کشوری باشید بالاخره کسانی پیدا میشن که بخوان به شما کمک کنن(و گروه هایی در تلگرام و ....)، و از اینکه یک عده از شما فراری هستن ناراحت نشید، اونها هدفشون ناراحت کردن شما نیست، فقط دنبال چیزی هستن که رسیدن بهش خیلی سخته و نزدیک شدن به شما اون چیز را چندین برابر سخت تر می کنه.

شما از کمبود اطلاع گلایه دارید، اونی که از شما دوری می کنه از مجرد بودن رنج می کشه. متوجه هستید برای کمک کردن به شما چه ضربه ای خواهد خورد؟ امیدوام درک کنید دلیل دور شدن از کامیونیتی چی هست، شاید دیگران دلیل دیگری داشته باشند.‌
    بعید می دونم اگر ایرانی خودش را از شما دور می کنه، از شما بدش بیاد. اون دنبال چیزی هست که نزدیک شدن به شما، مشکل خودش را چندین برابر می کنه که واقعا تحملش براش سخت هست.

شاید هم کسانی که از شما دور میشن، می ترسن تدریجا هم صحبت هاشون همه فارسی زبان بشن و نتونن انگلیسی شون را تقویت کنن.

اتفاقا دو سال پیش یک ایرانی اومد سمت من و گفت ارق ملی داره..... الان انگلیسیش خیلی بهتر شده.‌ یه عکس ازش دیدم در کنار کلی خارجی نشسته. خیلی خوشحال شدم. من این عکسها را خیلی بیشتر از وقتی همه ایرانی باشن دور هم دوست دارم.
    دو سال پیش ازم پرسید، گفتم متولد ایران نیستم. گف چ جوری فارسی یاد گرفتی، گفتم دوست ایرانی داشتم....
    من به هیچ دختری نمی گم ایرانی هستم، چون از اول بفهمن، بعیده هیچ علاقه ای به آشنایی بیشتر داشته باشن، یا اینکه میرن من را می گذارن کنار هموطنهام تا خوشبخت بشم
    فک کن من کنار دختری باشم، شما بیاین بگین : غضنفر بیا اینجا کارت دارم. خب دختره ببینه ما فارسی حرف می زنیم، پا میشه میره. تازه با این اینترنت همین جورش همیشه تنهاییم، حالا هموطن هم بیاد میشه قوز بالا قوز
    والا من تو چت هم بگم ایرانی هستم، دیگه کسی باهام حرف نمی زنه. مجبور دروغ بگم شاید بعدا بخشید
    من فقط یکبار با اون ایرانی حرف زدیم، متوجه هستید که من چی کار کردم بله من خودم را از ایرانی ها دور می کنم، ولی صمیمانه آرزوی موفقیت دارم و لطفاً دعا کنید من زن خارجی بگیرم، ممنون. شاید متاهل شدم بیشتر بهتون کمک کنم.

فک نکنم انگلیسی یاد گرفتن خیلی سخت باشه، من با کلی چینی دارم چینی حرف می زنم که هیچی انگلیسی بلد نیستن....

باور کنید از اون ایرانی که دو سال پیش دیدم خ ن گ ت ر نیستید. آفرین داره پیشرفت می کنه
    خودتون را بندازین تو کامیونیتی، راه رفتن هم یاد نخواهید گرفت. رسیدن به هر توانایی، درد داره. کریستیانو رونالدو هم خیلی به عضلاتش زحمت داده تا شده این، با بوگاتی سوار شدن کریستیانو نشده
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

یه سوپر مارکت میرم بدون همسرم، هر دفعه یه حرفی پیش اومده که من نتونستم ارتباط بگیرم چون نمیفهمم هنوز. همسرم کارهای خودشو داره، نمیشه که همه ش به خاطر کوچیکترین کار مترجم همراه من باشه؛
    در این مورد خاص، باید از اپ google translate استفاده کنید، با دوربین، نوشته روی بسته بندی را عکس بگیرین، بدون نیاز به اینترنت براتون ترجمه می کنه.

فک کنم خیلی ها از این روش استفاده می کنند، حتی اونهایی که انگلیسی بلد هستن در سالهای اول حضور در یک کشور غیر انگلیسی زبان، این کار رو می کنن.
    نگران نباشید، من خودم به جای روغن، سرکهِ برنج گرفتم و تافل ۹۶ داشتم.
    در مورد گرفتن اطلاعات و راهنمایی به صورت غیر حضوری (مثلن حضور طرف در سوپر مارکت لازم نباشه، ولی مشاوره در مورد اجاره منزل مثلن یا اینکه کجا برم رستورانش خوبه...) باید سوالتون را در انجمن مخصوص در کشوری که هستید بپرسید (مثلن اینجا)، تا گروهای اجتماعی اطلاعات تماسشون را بهتون بدن و کمک بگیرید.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

گمون کنم منظورتون google lens بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    در این مورد خاص، باید از اپ google translate استفاده کنید، با دوربین، نوشته روی بسته بندی را عکس بگیرین، ....
    96 nine or six

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    در این مورد خاص، باید از اپ google translate استفاده کنید، با دوربین، نوشته روی بسته بندی را عکس بگیرین، بدون نیاز به اینترنت براتون ترجمه می کنه.

فک کنم خیلی ها از این روش استفاده می کنند، حتی اونهایی که انگلیسی بلد هستن در سالهای اول حضور در یک کشور غیر انگلیسی زبان، این کار رو می کنن.
    نگران نباشید، من خودم به جای روغن، سرکهِ برنج گرفتم و تافل ۹۶ داشتم.
    در مورد گرفتن اطلاعات و راهنمایی به صورت غیر حضوری (مثلن حضور طرف در سوپر مارکت لازم نباشه، ولی مشاوره در مورد اجاره منزل مثلن یا اینکه کجا برم رستورانش خوبه...) باید سوالتون را در انجمن مخصوص در کشوری که هستید بپرسید (مثلن اینجا)، تا گروهای اجتماعی اطلاعات تماسشون را بهتون بدن و کمک بگیرید.
    در مورد پیدا کردن محصول و استفاده از گوگل ترنسلیت که اصول اولیه مهاجرته. میرم دم صندوق! یه چیزایی میگن (مثلاً فهمیدم یه بار که همسرم بود) میپرسن این تخفیف خورده نمیخواید؟ یه همچین صحبت هایی پیش میاد.... ولی حالا این سوپرمارکت اصن دغدغه نیس. فوقش میگم زبانتون رو نمیفهمم و طرف هم بیخیال میشه تا بعد که زبانم بهتر میشه. دغدغه من چیزهای خدماتی دیگه ست. مثالی که دارم میزنم... حالا من همسرم رو دارم که زبانش از من بهتره.
    برای کسی که توی این اوضاع ایران، براش پیش میاد که مهاجرت کنه حتی با زبان ضعیف اون کشور، انگلیسی ش خوبه و دانشگاه هم مدرک انگلیسی میخواد و مهاجرت میکنه. تنهاست و باید این دغدغه ها رو داشته باشه!!!

مهاجرت سخته ولی برای غیر قابل هضم ه که این همه مهاجر ایرانی داریم و باز هم این همه سخته و هر مهاجر باید خودش از صفر شروع کنه.
    یه آقایی سمینار داشت و ایشون هم مینالید که کامیونیتی ایرانی ها چقدر ضعیفه.
    هندی ها و فکر کنم چینی ها خیلی خوبن توی این موضوع.
    یا یکی دیگه توی کلاب هوس صحبت میکردن. توی کار بیزینس بودن. میگفتن یه سری مزیت ها هست که امریکا به کامیونیتی ها میده. اینجوری بود که اگه تعداد ایرانی ها بیشتر از چند میلیون بود، به بیزینس هاشون وام میدن. و آماری که آمریکا داشت مثلا 500 هزار ایرانی بود ولی این آقا میگفت : میدونم که حداقل 1 میلیون ایرانی توی آمریکا هستن. خیلی از این مسائل میشنوم و واقعا دوست دارم ک یه محیطی باشه مثل yelp که بدونم ایرانی ها و خدماتشون کجا هستن.

میدونید؟ سوال میپرسن توی گروه فیسبوک و تلگرام که مثلاً وکیل ایرانی معرفی کنید و غیره
    ولی واقعا اینجوری خیلی سخته. یه جایی مثل yelp واسه مهاجرها نداریم. در حالی که میدونیم چقققدددر ایرانی مهاجرت کردن. این مدل ارتباط و دریافت خدمات اصلا باعث نمیشه که چیزی که دوست مون در بالا گفتن ( مشکلی ایجاد بشه برای ارتباط). چون اصلاً بحث من ارتباط حضوری و دوستی نیس.
    مثلاً دوستمون با یه همسر خارجی هم ازدواج کنن، ولی یه جایی باشه که بگن مثلاً دکتر ایرانی هستن، بقیه ایرانی ها پیداشون میکنن و میتونن کلی بهشون کمک کنن. هم مراجعین شون بیشتر میشه هم اون مهاجر راحت تر میتونه از خدمات سلامتی بهره مند بشه.

« البته یه جای کار هم سوال دارم. تا کی میشه پنهان کرد که ایرانی هستید؟ پاسپورت که یه چیزی مثل کارت ملی و کارت شناسایی نمیشه ، خانواده رو نمیبینن؟، در مورد فامیل هاتون نمیپرسن؟ و اصن فرهنگ و یه سری تجربیات هستن ک فقط کانادایی ای که بالای 20 سال با اون فرهنگ زندگی کرده میدونه و native ها یه سری چیزها میدونن و توی مدرسه ها یاد میگیرن ک قطعا ما مهاجرها نمیدونیم!؟ چجوری میشه اینو هندل کرد؟ »

من دنبال اینم که راحت و بدون اینکه مغزم گیج بشه با زبان مادری مشکلم رو به پزشک و مخصوصاً یه تراپیست مطرح کنم.
    میخوام از خدمات یه هموطن که فرهنگ ما رو میشناسه. فرهنگ این کشور جدید هم میشناسه و کلی تجربه کسب کرده استفاده کنم.

یا وقتی بچه م رو میفرستم مدرسه، اگه یه مدرسه پیدا بشه که معلم ایرانی داره و من بتونم دغدغه هام رو باهاش مطرح کنم و اون بدونه بچه من ایرانی ه و یه وقت به خاطر اینکه مهاجره، نگرانی اینو نداشته باشم که معلم باهاش با تبعیض برخورد کنه و خیلی چیزای دیگه که دوست دارم با یه همزبان که تجربه مهاجرت رو داشته مطرح کنم.
    که نیازی هم به این نداره حتما حضورا دوست باشیم و یا جمع بشیم. هوم؟
    واقعا همچین جایی نیس؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

من دنبال اینم که راحت و بدون اینکه مغزم گیج بشه با زبان مادری مشکلم رو به پزشک و مخصوصاً یه تراپیست مطرح کنم.
    میخوام از خدمات یه هموطن که فرهنگ ما رو میشناسه. فرهنگ این کشور جدید هم میشناسه و کلی تجربه کسب کرده استفاده کنم.

یا وقتی بچه م رو میفرستم مدرسه، اگه یه مدرسه پیدا بشه که معلم ایرانی داره و من بتونم دغدغه هام رو باهاش مطرح کنم و اون بدونه بچه من ایرانی ه و یه وقت به خاطر اینکه مهاجره، نگرانی اینو نداشته باشم که معلم باهاش با تبعیض برخورد کنه و خیلی چیزای دیگه که دوست دارم با یه همزبان که تجربه مهاجرت رو داشته مطرح کنم.
    که نیازی هم به این نداره حتما حضورا دوست باشیم و یا جمع بشیم. هوم؟
    واقعا همچین جایی نیس؟
    آخرش چی ؟ بلاخره باید یه روزی بتونید خودتون رو کاملا در اجتماع ، حل کنید
    البته دلواپسی مادرانه ای که دارید رو حس میکنم ، درک میکنم ،
    لیکن ، این راه های میانبری که به دنبالش هستید ، به نظرم بطور مقطعی جواب میده . قطعا" در پندار خودتون این رو دارید که یه روزی دیگه باید جدا بشید از این راه های کمکی و خودتون رو با شرایط عمومی اجتماع ، یکدست کنید.

مگر اینگه چیزی از نظر من پنهان مونده یا در خصوص چالش های شما دچار خطای زاویه ی دید شدم !؟
    Never give Up

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    آخرش چی ؟ بلاخره باید یه روزی بتونید خودتون رو کاملا در اجتماع ، حل کنید
    البته دلواپسی مادرانه ای که دارید رو حس میکنم ، درک میکنم ،
    لیکن ، این راه های میانبری که به دنبالش هستید ، به نظرم بطور مقطعی جواب میده . قطعا" در پندار خودتون این رو دارید که یه روزی دیگه باید جدا بشید از این راه های کمکی و خودتون رو با شرایط عمومی اجتماع ، یکدست کنید.

مگر اینگه چیزی از نظر من پنهان مونده یا در خصوص چالش های شما دچار خطای زاویه ی دید شدم !؟

دقیقا دنبال یه راهی هستم که موقتا این سالهای اول تا زبانم اوکی بشه فرصت ها رو از دست ندم.
    من به خاطر اینکه زبانم خوب نیس، تا مدتها نمیتونم تراپیست برم؟ تا مدتها بخوام برم دکتر باید همسرم همراهم باشه؟ مدت زمانی که توی جامعه حل بشم خیلی طولانی تر میشه در مقایسه با وقتی که یکی رو داشته باشی که از تجربه هاش استفاده کنی.
    دکترهای ایرانی هستن ولی من نمیشناسم

ولی هیچ کس نیس که از تجربه هاش استفاده کنیم و داریم تجربه ها رو دوباره تجربه میکنیم.

عین این میمونه که بگیم برای چی کتاب ها رو ترجمه میکنید؟ برید زبان یاد بگیرید و کتاب رو به زبان اصلی بخونید تا قشنگ متن کتاب رو با دید خودتون بفهمید!
    میدونید چقدر زمان از دست میره؟؟؟ من وایسم تا زبانم خوب بشه تا به خواسته هام برسم و زندگی توی کشور جدید رو شروع کنم؟
    با اینکه میدونم کلی کتاب ترجمه شده توی کشور هست ولی کسی نشونم نمیده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)