صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

یه چیزی یادم اومد. یه بار روزای اول دانشگاه رفتنم بود یه پسر داخل اتوبوس بود که اتفاقا ایستگاه هم سوار نشده بود یعنی راننده اتوبوس خیلی لطف کرده بود چون معمولا نگه نمیدارن حتی متر بعد ایستگاه. بعد دو ایستگاه این پسر خواست پیاده بشه باز هم ایستگاه نبود رفت جلو به راننده گفت stop here! بعدش راننده گفت چی میگی اونم اخم کرد و سرش رو تکون داد که چی میگی نگه دار بابا! خلاصه این تو ذوق ما خورد اون روز و گفتم وااااا ما رو باش اینجا هم اینجور چیزا پیدا میشه. بعد به قول دوستمون کاشف به عمل اومد ایشون دانشجوی ایرانی هستن و سال اخر phd !
    توجیهی داره؟

البته قصد من کلا بد نشون دادن نیست ولی در حالت کلی این صادقه و به قول دوستمون بی فرهنگی واقعا زیاد شده و هر کسی به هر نحوی شده میزنه بیرون از ایران در حالی که واقعا اگر ایران بمونه خوشبخته!

با سلام

من الان توو ایران یک رفیق بیشتر ندارم، بقیه هم دوست هستن از دور

مثلا برای کار توو یه شهری بودیم با اینکه یکی از دوستان 2 سال همخوابگاهیم بود و کلی با هم بودیم و کمکمم کرد، بهش گفتم قبولت دارم ولی میخوام درس بخونم و میدونم تو نمی تونی با این کنار بیای و محدود میشی ( واقعا هم دوست داشتم هم خونه باشیم ولی چون خیلی مشغوله تلفن و تلویزیون بود و ادبیات بدی هم داشت واقعا به من آسیب میزد ) رفتن 4 تایی خونه گرفتن، منم چندین بار میرفتم پیششون و اونام 2-3 بار اومدن وخیلی شاد و خوشحال بودیم، الانم خیلی دوستیم و هیچ مشکلی نداریم

من متاسفم که این حرفو میزنم ولی باید قبول کرد چون ما آموزش و پرورشی داریم که معلماش از نظر دولت کارمند اضافه هستن و الانم "سرمایه گذاری بلند مدت" لقب گرفته نه یک " حق و نیاز " از تربیت بویژه اجتماعی محروم شدیم و با خارج رفتن هم اون ریشه اساسی خوب نمیشه

نمی خوام ژست بیگانه پرستی و روشنفکری بگیرم یا منفی بین باشم ولی بالاخره الان در جمع دانشجویی داخل ویژگی " فقر فرهنگی و علمی " بیشترین مشخصه هست، در کل دانشکده من فقط 2 نفر از دانشجوها انسان باشخصیت و مودب و باشعور بودن، نمی خوام بگم بقیه " گاو " بودن، می خوام بگم از دور خوب و مایه شادی بودن ولی از نزدیک قابل تحمل نبودن و نزدیک وقتی میشدی بوی تهفن فرهنگی می کشتت

جالب اینجاست که " سیگار و مشروب و فحاشی و بررسی نوامیس ملت و دوری از مطالعه و فکر و جدیدا زندگی تلگرامی " یک الگوی عملی برای اکثریت بویژه دانشجویانه، بازهم عرض می کنم من نمی خوام بگم همه مطلق بدن، می خوام بگم الگو اینه و الان استفاده عمومی میشه ازش و افراد دیگه ای که عضو نمیشن لقب بچه مثبت، پاستوریزه و ... می گیرن ( بحث سیگار و مشروب خوردن حتی در همین فروم هم دیدم عادی بیان شده بنام آزادی و زندگی شخصی و ... ، در فرهنگ ما اینها پسندیده نیست و من نمیدونم کی قراره بنام آزادی از لگدمال کردن فرهنگ دست برداریم، توو ماشین، توو خابگاه، توو اداره سیگار میکشن، از کیفیت مشروب مصرفیشون صحبت می کنن و ... ، چرا میخوای دیگران رو همراه خودت " فرض کنی" ، توو چارچوب فیزیکی و فرهنگی خودت پیگیر این کارهای استراتژیک باش )

میخوام بدونم :

1. در خوابگاه در کار در گروه، پیش فرض های عمومی که عرض کردم مطرحن ؟
    2. آیا میشه دوستی از دور داشت ( چون دوستان جوری صحبت می کنید که ظاهرا دوستی یعنی دعوت به شام و درد و دل و نزدیکی زیاد ) ؟
    3. برداشت من این هست که این کلونی ها بیشتر عوامانه هست، آیا کلونی که اعضای اون افراد باشعور و شخصیت باشند داریم یا این جور ارتباطات بیشتر شخصی و 2 به 2 هست ( نمی گم بقیه کلونی ها و اعضاشون بی شعورن، یعنی کلونی غیرعوامانه، خاص، مثلا فرض بفرمایید یک کلونی که یک آدم متفکر و باادب پایه گذارش بوده باشه ) ؟
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Banned

ورود به کلونی ایرانیها همیشه هم بد نیست. ولی همون مصداق "دوری و دوستی" رو رعایت کنین بهتره.
    اگه رفت و آمد رو باهاشون خیلی زیاد کنین، باید "پیه" یه سری چیزا رو هم به تنتون بمالین، که مهمترینش فضولی کردن و ورود به حریم شخصی شماست.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من هم مثل خیلی از شما ها دوستای زیادی دارم که خارج دارن درس می خونن. مساله ای هست که ذهن من رو خیلی به خودش مشغول مرده اونم اینکه اکثر قریب به اتفاق این آدما خصوصا تو آمریکا و کانادا افتادن تو یه کلونی ایرانی. عکساشون، مسافرتهاشون، سمیناراشون، هم خونه هاشون، مراسم ها و .... همه و همه با جمعهای ایرانی هستن و اگرم دوست خارجی دارن سعی می کنن اونا رو هم به همون کلونی بکشونن. [General Trend]

قطعا این قضیه مزایا و معایب خودش رو داره. حایلا یکی از عیب های بزرگی که من براش میبینم بحث زبانه که واقعا می تونه تاثیر بدی روش بذاره خصوصا تو سالهای اول...

اما سوال من اینه: این افراد خودشون گرایش به این کلونی ها دارن (به خاطر مشترکات فرهنگی و سهولت مکالمه و ....) و یا جامعه ی کانادادیی آمریکایی و .... (به ویژه Native هاشون) تمایلی به ارتباط قوی با اونها نداشته و به طبع ناچارا" به تشکیل کلونی روی آوردن. یعنی می خوام بدونم یه ایرانی بره آمریکا یا کانادا و نخواد سمت کلونی ایرانی بره، تنها خواهد ماند؟

به هر حال من اعتقاد دارم و عملا هم بهم ثابت شده که صرف هم میهن بودن، هم زبان بودن، هم شهری بودن و ..... اصلا نمی تونه معیار خوبی برای رفاقت و دوست پیدا کردن باشه.

منتظر پاسخ دوستان هستم.

سلام پیمان جان

میخواستم بپرسم بعد از ۴سال زندگی تو امریکا الان جوابت به تاپیک خودت چیه؟

من تو کانادا به دلایلی که دوستان اینجا هم اشاره کردن سعی کردم تا اونجا که میتونم از کلونی های ایرانی دوری کنم و تقریبا موفق هم بودم. ولی مشکلی که پیش میاد اینه که بیشتر وقتم رو تنها میمونم و یا تو لب تنها نشستم یا خونه فیلم نگاه میکنم. میخواستم کمی از تجربه شما بشنوم.

ممنون.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

ادم خوبی باشه ایرانی غیرایرانی نداره. اونایی که ادعا میکنن با دور شدن از ایرانی به امریکایی نزدیک میشن کاملا در اشتباها. نمیگم برین داخل کلونی بزرگ ولی مطمین باشین اخرش اونی برندس که دوستانی از تمام ملیتها سعی کنه داشته باشه.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ادم خوبی باشه ایرانی غیرایرانی نداره. اونایی که ادعا میکنن با دور شدن از ایرانی به امریکایی نزدیک میشن کاملا در اشتباها. نمیگم برین داخل کلونی بزرگ ولی مطمین باشین اخرش اونی برندس که دوستانی از تمام ملیتها سعی کنه داشته باشه.
    موفق باشی
    حرفتون کاملا درسته. منتها مساله اینه که تشخیص آدم خوب از بد برای آدم های ساده و صادق در بعضی ملیت ها دشوارتره !!
    مشاهدات هم تایید میکنه که میزان اعتماد اجتماعی در بعضی کشورها خیلی خیلی پایینه. مثلا وقتی جایی تخفیف برای دانشجوها گذاشتن و ازتون میپرسن دانشچویی در جواب بله شما کارت نمیخوان و فقط اعتماد. دیگه ببینید تفاوت از کجاست تا به کجا... در حالی که امکان نداره اینو بین بعضی ملیت های دیگه ببینی. خوب تو این ملیت تشخیص ادم خوب و بد بالطبع خیلی ساده تره بدلیل اعتماد بالای اجتماعی و بالعکس. حالا چرایی اون بجثش جداست.
    مهم اینه والا کاملا با حرفتون موافقم که همه جا هم خوب و هم بد داره.
    ویرایش توسط atefe_2012 : July 12th, 2016 در ساعت 09:33 PM

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

میخاستم کامنت نذارم ولی واقعا نمیشه یه سری واقعیت ها رو نگفت.

دوست دارم با فکت حرف بزنم ولی متاسفانه ذکر نام و ادرس وبسایت شخصی افراد کار درستی نیست.

۱- بسیاری از افراد داخل این کلونی ها اگر باهاشون دم خورد نشید یه جو بسیار بسیار بد پشت سرتون راه میندازن و تا میتونن جلو هرکسی که بشه شما رو انسان بدی جلوه میدن.
    این قضیه بخصوص توسط خانمها و متاسفانه افرادی که از شهرهای کوچیک ایران به خارج میان، بسیار بسیار شدیدتر هستش. این دو گروه و بخصوص گروه اول پشت شما به حدی حرف میزنن که انگار پدر کشتگی باهاتون دارند.
    گروه دومی اگر جا داشته باشه میخان باهاتون برخورد فیزیکی کنن.

۲- این مورد دومی واقعا ناراحت کننده ست. بسیار بسیاری از خانمهای ایرانی (مقطع دکتری) که خارج میان انقدر انقدر از ایران و ایرانی بد میگن و سیاه نمایی میکنن که واقعا ادم وقتی از یک خارجی این حرفو میشنود تاسف میخوره.
    حتی کار به جایی میرسه که این دختر خانمها روی سایت شخصی شون (دوست دارم حداقل ۱۰ مورد این وبسایتها رو اینجا ذکر کنم ولی نمیشه!!!) مشخصا نوشته که من از سرزمین سختی ها و دشواری ها و عذاب و .... اومدن!!!
    بسیاری از خانمهای ایرانی که در خارج با پسرهای خارجی ازدواج میکنن به قدری از ایران سیاه نمایی میکنن که انگار در ایران یک دختر بره مغازه برای خرید موقع برگشتن ***** ....**** میشن.
    یعنی دروغهایی و چیزهای عجیب و غریبی که این خانمهای ایرانی در خارج از ایران نمیگن که واقعا .... جای تاسف هستش.
    این بخشی از استراتژی برای روابط احساسی شون هستش. خانم مد نظر دکتری داره ولی همسرش مدرک اکادمیک نداره!!! مشخصه شما این فرد رو کجا مت کردی دیگه.
    من اینها رو هم از خود دوستان خارجیم میشنوم و به چشم دیدم.
    میان به من میگن فلان چیز واقعیت هستش، فلان چیز واقعیت هستش؟! اون موقع من بگم نه، طرف باور نمیکنه. چون حرف دروغ قبول کردنش راحتتره.
    مثلا یک بانکداری یکبار از من پرسید من شنیدم که داخل خیابانهای ایران پر از پلیس با سلاح هستش این درست هستش. من شاخ دراوردم

من بسیاری از پسرهای ایرانی در خارج رو دیدم که با وجود بسیاری از مشکلات داخل ایران(حتی بحث مشکل سربازیشون) و ... حداقل مشکلات داخل رو n برابر نمیکنن و دروغ پراکنی نمیکنن برای رسیدن به هدفشون.

نمیدونم واقعا دیگران هم مثل من این موارد رو دیدن یا نه؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    میخاستم کامنت نذارم ولی واقعا نمیشه یه سری واقعیت ها رو نگفت.

دوست دارم با فکت حرف بزنم ولی متاسفانه ذکر نام و ادرس وبسایت شخصی افراد کار درستی نیست.

۱- بسیاری از افراد داخل این کلونی ها اگر باهاشون دم خورد نشید یه جو بسیار بسیار بد پشت سرتون راه میندازن و تا میتونن جلو هرکسی که بشه شما رو انسان بدی جلوه میدن.
    این قضیه بخصوص توسط خانمها و متاسفانه افرادی که از شهرهای کوچیک ایران به خارج میان، بسیار بسیار شدیدتر هستش. این دو گروه و بخصوص گروه اول پشت شما به حدی حرف میزنن که انگار پدر کشتگی باهاتون دارند.
    گروه دومی اگر جا داشته باشه میخان باهاتون برخورد فیزیکی کنن.

۲- این مورد دومی واقعا ناراحت کننده ست. بسیار بسیاری از خانمهای ایرانی (مقطع دکتری) که خارج میان انقدر انقدر از ایران و ایرانی بد میگن و سیاه نمایی میکنن که واقعا ادم وقتی از یک خارجی این حرفو میشنود تاسف میخوره.
    حتی کار به جایی میرسه که این دختر خانمها روی سایت شخصی شون (دوست دارم حداقل ۱۰ مورد این وبسایتها رو اینجا ذکر کنم ولی نمیشه!!!) مشخصا نوشته که من از سرزمین سختی ها و دشواری ها و عذاب و .... اومدن!!!
    بسیاری از خانمهای ایرانی که در خارج با پسرهای خارجی ازدواج میکنن به قدری از ایران سیاه نمایی میکنن که انگار در ایران یک دختر بره مغازه برای خرید موقع برگشتن ***** ....**** میشن.
    یعنی دروغهایی و چیزهای عجیب و غریبی که این خانمهای ایرانی در خارج از ایران نمیگن که واقعا .... جای تاسف هستش.
    این بخشی از استراتژی برای روابط احساسی شون هستش. خانم مد نظر دکتری داره ولی همسرش مدرک اکادمیک نداره!!! مشخصه شما این فرد رو کجا مت کردی دیگه.
    من اینها رو هم از خود دوستان خارجیم میشنوم و به چشم دیدم.
    میان به من میگن فلان چیز واقعیت هستش، فلان چیز واقعیت هستش؟! اون موقع من بگم نه، طرف باور نمیکنه. چون حرف دروغ قبول کردنش راحتتره.
    مثلا یک بانکداری یکبار از من پرسید من شنیدم که داخل خیابانهای ایران پر از پلیس با سلاح هستش این درست هستش. من شاخ دراوردم

من بسیاری از پسرهای ایرانی در خارج رو دیدم که با وجود بسیاری از مشکلات داخل ایران(حتی بحث مشکل سربازیشون) و ... حداقل مشکلات داخل رو n برابر نمیکنن و دروغ پراکنی نمیکنن برای رسیدن به هدفشون.

نمیدونم واقعا دیگران هم مثل من این موارد رو دیدن یا نه؟
    متاسفانه حق با شماست ولی در مورد یکی از بندهای شما، با آن مخالفم. برخی از ایرانیان در خارج از ایران، از ابراز ایرانی بودن خودشان امتناع می ورزند و حتی اسم دوم برای خود می گذارند در حالی که بعضی به قول شما افراد از شهر کوچک ایران، از آنجایی که انسان های زحمت کشی هستند و از زحمت به همان مرحله رسیدند، مگه دیوانه اند که دست به همچین عملی بزنند. بنابراین، با افتخار هویت خود را به خاطر زحمتی که کشیدند، بازگو می کنند، اگرچه تمام ایران سرای ایرانیان است و کسی حق ندارد تبعیض و برچسبی به آنها بزند. با تعریف شما، پس برای تک تک افراد در نقاط مختلف یک کشور به عنوان مثال استرالیا، باید‌ متاسفانه تعریف خاصی داشت...
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    برخی از ایرانیان در خارج از ایران، از ابراز ایرانی بودن خودشان امتناع می ورزند و حتی اسم دوم برای خود می گذارند در حالی...
    می خوان ببینن کسی جز ایرانی بهشون محل می گذاره یا نه.
    مثلن چرا یک ایرانی وقتی تصمیم می گیره با ایرانی ها نباشه، تنها میشه. ولی یک فرانسوی وقتی به فرانسوی ها نمی چسبه، یهو با زن خارجی عروسی می کنه. چرا مثلن برای یک ایرانی این چیزها عنقدر غیر ممکنه.
    تا حالا دیدین آلمانی ها در خارج از آلمان بچسبن به آلمانی ها؟ مجبور نیستن، چون جذاب هستن برای همه.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    تا حالا دیدین آلمانی ها در خارج از آلمان بچسبن به آلمانی ها؟ مجبور نیستن، چون جذاب هستن برای همه.
    چی شون جذابه ؟ پاس آلمانی شون ؟ یا جذابیت های دیگه
    Never give Up

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)