صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 79

موضوع: کلونی ایرانی - مزایا و معایب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات- دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : کلونی ایرانی - مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    گمون کنم منظورتون google lens بود.

نه اپلیکیشن گوگل ترنسلیت رو که نصب کنید، امکان دوربین رو داره. خیلی خوبه.
    میتونید عکس بگیرید و حتی انتخاب کنید کدوم متن رو ترجمه کنه
    همزمان هم ترجمه میکنه که زیاد خوشم نمیاد عکس میگیرم با امکان scan یا import ش کار میکنم

عکس زیر اسکرین شات از این امکان اپلیکیشن ش گذاشتم :
    https://ibb.co/x17Rkgr

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

میخاستم کامنت نذارم ولی واقعا نمیشه یه سری واقعیت ها رو نگفت.

دوست دارم با فکت حرف بزنم ولی متاسفانه ذکر نام و ادرس وبسایت شخصی افراد کار درستی نیست.

۱- بسیاری از افراد داخل این کلونی ها اگر باهاشون دم خورد نشید یه جو بسیار بسیار بد پشت سرتون راه میندازن و تا میتونن جلو هرکسی که بشه شما رو انسان بدی جلوه میدن.
    این قضیه بخصوص توسط خانمها و متاسفانه افرادی که از شهرهای کوچیک ایران به خارج میان، بسیار بسیار شدیدتر هستش. این دو گروه و بخصوص گروه اول پشت شما به حدی حرف میزنن که انگار پدر کشتگی باهاتون دارند.
    گروه دومی اگر جا داشته باشه میخان باهاتون برخورد فیزیکی کنن.

۲- این مورد دومی واقعا ناراحت کننده ست. بسیار بسیاری از خانمهای ایرانی (مقطع دکتری) که خارج میان انقدر انقدر از ایران و ایرانی بد میگن و سیاه نمایی میکنن که واقعا ادم وقتی از یک خارجی این حرفو میشنود تاسف میخوره.
    حتی کار به جایی میرسه که این دختر خانمها روی سایت شخصی شون (دوست دارم حداقل ۱۰ مورد این وبسایتها رو اینجا ذکر کنم ولی نمیشه!!!) مشخصا نوشته که من از سرزمین سختی ها و دشواری ها و عذاب و .... اومدن!!!
    بسیاری از خانمهای ایرانی که در خارج با پسرهای خارجی ازدواج میکنن به قدری از ایران سیاه نمایی میکنن که انگار در ایران یک دختر بره مغازه برای خرید موقع برگشتن ***** ....**** میشن.
    یعنی دروغهایی و چیزهای عجیب و غریبی که این خانمهای ایرانی در خارج از ایران نمیگن که واقعا .... جای تاسف هستش.
    این بخشی از استراتژی برای روابط احساسی شون هستش. خانم مد نظر دکتری داره ولی همسرش مدرک اکادمیک نداره!!! مشخصه شما این فرد رو کجا مت کردی دیگه.
    من اینها رو هم از خود دوستان خارجیم میشنوم و به چشم دیدم.
    میان به من میگن فلان چیز واقعیت هستش، فلان چیز واقعیت هستش؟! اون موقع من بگم نه، طرف باور نمیکنه. چون حرف دروغ قبول کردنش راحتتره.
    مثلا یک بانکداری یکبار از من پرسید من شنیدم که داخل خیابانهای ایران پر از پلیس با سلاح هستش این درست هستش. من شاخ دراوردم

من بسیاری از پسرهای ایرانی در خارج رو دیدم که با وجود بسیاری از مشکلات داخل ایران(حتی بحث مشکل سربازیشون) و ... حداقل مشکلات داخل رو n برابر نمیکنن و دروغ پراکنی نمیکنن برای رسیدن به هدفشون.

نمیدونم واقعا دیگران هم مثل من این موارد رو دیدن یا نه؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

عذرخواهی و تشکر
    نمیدونستم در ترنسلیت هم اضافه شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    گمون کنم منظورتون google lens بود.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    در این مورد خاص، باید از اپ google translate استفاده کنید، با دوربین، نوشته روی بسته بندی را عکس بگیرین، بدون نیاز به اینترنت براتون ترجمه می کنه.

فک کنم خیلی ها از این روش استفاده می کنند، حتی اونهایی که انگلیسی بلد هستن در سالهای اول حضور در یک کشور غیر انگلیسی زبان، این کار رو می کنن.
    .
    من اطلاع نداشتم از چنین قابلیتی از این اپلیکیشن.
    ممنونم .

نقل قول نوشته اصلی توسط nahid7091 نمایش پست ها
    دقیقا دنبال یه راهی هستم که موقتا این سالهای اول تا زبانم اوکی بشه فرصت ها رو از دست ندم.
    من به خاطر اینکه زبانم خوب نیس، تا مدتها نمیتونم تراپیست برم؟ تا مدتها بخوام برم دکتر باید همسرم همراهم باشه؟ مدت زمانی که توی جامعه حل بشم خیلی طولانی تر میشه در مقایسه با وقتی که یکی رو داشته باشی که از تجربه هاش استفاده کنی.
    دکترهای ایرانی هستن ولی من نمیشناسم

ولی هیچ کس نیس که از تجربه هاش استفاده کنیم و داریم تجربه ها رو دوباره تجربه میکنیم.

عین این میمونه که بگیم برای چی کتاب ها رو ترجمه میکنید؟ برید زبان یاد بگیرید و کتاب رو به زبان اصلی بخونید تا قشنگ متن کتاب رو با دید خودتون بفهمید!
    میدونید چقدر زمان از دست میره؟؟؟ من وایسم تا زبانم خوب بشه تا به خواسته هام برسم و زندگی توی کشور جدید رو شروع کنم؟
    با اینکه میدونم کلی کتاب ترجمه شده توی کشور هست ولی کسی نشونم نمیده!
    بله ، متوجه جنس صحبت تون شدم ، به هر حال چیزی که خیلی زیاد دیده میشه ، تنگ نظری در اطلاع دادنه ، که واقعا خودم هم باهاش روبرو هستم ، و برای دسترسی به اطلاعات دقیق و به روز و واقعی ، گاهی اوقات ساعت ها زمان صرف میکنم.
    Never give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    میخاستم کامنت نذارم ولی واقعا نمیشه یه سری واقعیت ها رو نگفت.

دوست دارم با فکت حرف بزنم ولی متاسفانه ذکر نام و ادرس وبسایت شخصی افراد کار درستی نیست.

۱- بسیاری از افراد داخل این کلونی ها اگر باهاشون دم خورد نشید یه جو بسیار بسیار بد پشت سرتون راه میندازن و تا میتونن جلو هرکسی که بشه شما رو انسان بدی جلوه میدن.
    این قضیه بخصوص توسط خانمها و متاسفانه افرادی که از شهرهای کوچیک ایران به خارج میان، بسیار بسیار شدیدتر هستش. این دو گروه و بخصوص گروه اول پشت شما به حدی حرف میزنن که انگار پدر کشتگی باهاتون دارند.
    گروه دومی اگر جا داشته باشه میخان باهاتون برخورد فیزیکی کنن.

۲- این مورد دومی واقعا ناراحت کننده ست. بسیار بسیاری از خانمهای ایرانی (مقطع دکتری) که خارج میان انقدر انقدر از ایران و ایرانی بد میگن و سیاه نمایی میکنن که واقعا ادم وقتی از یک خارجی این حرفو میشنود تاسف میخوره.
    حتی کار به جایی میرسه که این دختر خانمها روی سایت شخصی شون (دوست دارم حداقل ۱۰ مورد این وبسایتها رو اینجا ذکر کنم ولی نمیشه!!!) مشخصا نوشته که من از سرزمین سختی ها و دشواری ها و عذاب و .... اومدن!!!
    بسیاری از خانمهای ایرانی که در خارج با پسرهای خارجی ازدواج میکنن به قدری از ایران سیاه نمایی میکنن که انگار در ایران یک دختر بره مغازه برای خرید موقع برگشتن ***** ....**** میشن.
    یعنی دروغهایی و چیزهای عجیب و غریبی که این خانمهای ایرانی در خارج از ایران نمیگن که واقعا .... جای تاسف هستش.
    این بخشی از استراتژی برای روابط احساسی شون هستش. خانم مد نظر دکتری داره ولی همسرش مدرک اکادمیک نداره!!! مشخصه شما این فرد رو کجا مت کردی دیگه.
    من اینها رو هم از خود دوستان خارجیم میشنوم و به چشم دیدم.
    میان به من میگن فلان چیز واقعیت هستش، فلان چیز واقعیت هستش؟! اون موقع من بگم نه، طرف باور نمیکنه. چون حرف دروغ قبول کردنش راحتتره.
    مثلا یک بانکداری یکبار از من پرسید من شنیدم که داخل خیابانهای ایران پر از پلیس با سلاح هستش این درست هستش. من شاخ دراوردم

من بسیاری از پسرهای ایرانی در خارج رو دیدم که با وجود بسیاری از مشکلات داخل ایران(حتی بحث مشکل سربازیشون) و ... حداقل مشکلات داخل رو n برابر نمیکنن و دروغ پراکنی نمیکنن برای رسیدن به هدفشون.

نمیدونم واقعا دیگران هم مثل من این موارد رو دیدن یا نه؟
    متاسفانه حق با شماست ولی در مورد یکی از بندهای شما، با آن مخالفم. برخی از ایرانیان در خارج از ایران، از ابراز ایرانی بودن خودشان امتناع می ورزند و حتی اسم دوم برای خود می گذارند در حالی که بعضی به قول شما افراد از شهر کوچک ایران، از آنجایی که انسان های زحمت کشی هستند و از زحمت به همان مرحله رسیدند، مگه دیوانه اند که دست به همچین عملی بزنند. بنابراین، با افتخار هویت خود را به خاطر زحمتی که کشیدند، بازگو می کنند، اگرچه تمام ایران سرای ایرانیان است و کسی حق ندارد تبعیض و برچسبی به آنها بزند. با تعریف شما، پس برای تک تک افراد در نقاط مختلف یک کشور به عنوان مثال استرالیا، باید‌ متاسفانه تعریف خاصی داشت...
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    من اطلاع نداشتم از چنین قابلیتی از این اپلیکیشن.
    ممنونم .

بله ، متوجه جنس صحبت تون شدم ، به هر حال چیزی که خیلی زیاد دیده میشه ، تنگ نظری در اطلاع دادنه ، که واقعا خودم هم باهاش روبرو هستم ، و برای دسترسی به اطلاعات دقیق و به روز و واقعی ، گاهی اوقات ساعت ها زمان صرف میکنم.
    ابن رو هم اضافه کنم، من با در دانشگاهی در آمریکا با یکی از اساتید مهم ایرانی دانشگاه مهمی، هم صحبت بودم و ایشون می گفتن، بله در سفر به ایران تجربه های خوبی نداشتند و باعث کوتاه شدن دوره ماندن ایشان در سفرهای ایشان به ایران بود. از جمله این مسائل فضولی کردن، دخالت و سرک کشیدن مردم به زندگی ایشان بود و می گفتند که چرا بچه دار نمی شود!!! خود من سوار تاکسی شدم، راننده ه ، با حرص می گفت که چرا فرد جلویی ماشین شاسی بلند گران قیمت سوار است!!! آدم شاخ در می آورد. خودم ندارم و ماشین معمولی سوارم ولی باید عقل اش کار می کرد و زحمت می کشید به جای این طرز فکر. و اینکه به جای اینکه خوشحال باشد که این فرد دارد از احتمالا زحمت اش لذت می برد، داشت حرص می خورد. درست است که برخی از خصیصه های ما نشانه فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله ماست ولی برخی دیگه از طرز تفکرات واقعا تاسف آمیز و نشانه فرد "اوله اوله " غار نشین است که ما را به چندین هزار قبل باز می گرداند.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    ابن رو هم اضافه کنم، من با در دانشگاهی در آمریکا با یکی از اساتید مهم ایرانی دانشگاه مهمی، هم صحبت بودم و ایشون می گفتن، بله در سفر به ایران تجربه های خوبی نداشتند و باعث کوتاه شدن دوره ماندن ایشان در سفرهای ایشان به ایران بود. از جمله این مسائل فضولی کردن، دخالت و سرک کشیدن مردم به زندگی ایشان بود و می گفتند که چرا بچه دار نمی شود!!! خود من سوار تاکسی شدم، راننده ه ، با حرص می گفت که چرا فرد جلویی ماشین شاسی بلند گران قیمت سوار است!!! آدم شاخ در می آورد. خودم ندارم و ماشین معمولی سوارم ولی باید عقل اش کار می کرد و زحمت می کشید به جای این طرز فکر. و اینکه به جای اینکه خوشحال باشد که این فرد دارد از احتمالا زحمت اش لذت می برد، داشت حرص می خورد. درست است که برخی از خصیصه های ما نشانه فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله ماست ولی برخی دیگه از طرز تفکرات واقعا تاسف آمیز و نشانه فرد "اوله اوله " غار نشین است که ما را به چندین هزار قبل باز می گرداند.
    بله ، موافقم
    یکی از دلایلی که برای مهاجرت دارم ، همین مسائل فرهنگی/اجتماعی هست که همواره از جانم میکاهد..
    Never give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    برخی از ایرانیان در خارج از ایران، از ابراز ایرانی بودن خودشان امتناع می ورزند و حتی اسم دوم برای خود می گذارند در حالی...
    می خوان ببینن کسی جز ایرانی بهشون محل می گذاره یا نه.
    مثلن چرا یک ایرانی وقتی تصمیم می گیره با ایرانی ها نباشه، تنها میشه. ولی یک فرانسوی وقتی به فرانسوی ها نمی چسبه، یهو با زن خارجی عروسی می کنه. چرا مثلن برای یک ایرانی این چیزها عنقدر غیر ممکنه.
    تا حالا دیدین آلمانی ها در خارج از آلمان بچسبن به آلمانی ها؟ مجبور نیستن، چون جذاب هستن برای همه.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    تا حالا دیدین آلمانی ها در خارج از آلمان بچسبن به آلمانی ها؟ مجبور نیستن، چون جذاب هستن برای همه.
    چی شون جذابه ؟ پاس آلمانی شون ؟ یا جذابیت های دیگه
    Never give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    چی شون جذابه ؟ پاس آلمانی شون ؟ یا جذابیت های دیگه

فک کنم پاس باشه. البته من هم مثل شما از این تبعیض ناراحتم.
    اگر میشد گفت ایرانی هستیم و اسم دوم لازم نبود و باز هم مثل یک آلمانی باهامون برخورد می کردند خیلی خوب میشد.

یکی دیگه دلیلش اینه : اگه به یک آلمانی کمک کنن، هزار تا آلمانی دیگر پا نمی شه بیاد، ولی اگر به کسی که پاسپورتش خوب نیست کمک کنن، پشتش هزار نفر دیگه می آن میگن ما هم می خوایم.

قانون فیزیک اینه که جسم گرم، گرماش را به جسم سرد بده تا همه به تعادل برسن. اما زیست میگه قوی باید ضعیف را بوخوره تا یکی به بالاترین نقطه تکامل برسه. اجتماع بیشتر تابع زیست هست تا عدالت فیزیک
    دلیل دیگه اش هم اینه که ماه عسل تو برلین و مسکو و پاریس بیشتر از تهران خوش می گذره....
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)