صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: دانشگاه فقط ریزنمرات غیررسمی می ده

پیش فرض پاسخ : دانشگاه فقط ریزنمرات غیررسمی میده!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dreamer
    آقا يه سوالي
    دانشگاه ما نه تنها ريز نمره رسمي نميده بلكه غير رسميش رو هم نمي ده (من داروسازي مي خونم اين مساله به خاطر طرح وزارت بهداشته)
    حالا به نظر شما من مي تونم با پرينت ريز نمره هام (كه هيچگونه مهر يا امضايي نداره) اپلاي كنم؟
    به نظرتون چه قدر احتمالش هست كه بتونم به پذيرش مشروط بگيرم؟
    یه راه حل اینه که از رئیس دانشکده، معاونت آموزشی و ... دانشکده تون، خواهش کنید که زیرنمره هاتون رو تایید کنه و روی پاکت رو هم مثل توصیه نامه امضا کنه و چسب بزنه. البته اگه پاکت علاوه بر امضا، مهر دانشگاه رو هم بخوره و بعد sealed بشه که دیگه حله.

من امروز بخشنامه وزارت علوم رو دیدم که گفته هیچ دانشگاهی حق ارائه مدرک یا ریز نمرات رسمی رو به زبان بیگانه نداره!
    بر همین اساس ، دانشگاه ما هم (خواجه نصیر) فقط سه نسخه از ریز نمرات غیر رسمی رو بصورت ترجمه شده می ده و هیچ مهر و امضایی نداره!
    من دانشجوی ارشد هستم(ترم سوم) و می خوام برای امریکا و کانادا اقدام کنم. اینجور که دیدم بیشتر دانشگاهها این مدارکو بصورت رسمی می خوان.
    من الان اگه مدرکمو آزاد کنم و ترجمه کنم چون نمرات این ترمم اعلام نشده یکبار دیگه باید بعد از فارغ التحصیلی این کار ترجمه رو انجام بدم. از طرفی اگه ریز نمرات انگلیسی غیر رسمی رو بفرستم ممکنه قبول نکنند و ریسک دوباره فرستادنشون هست! می خواستم بدونم کسی با شرایط من همچین تجربه ای رو داشته؟ چه راهی رو توصیه می کنید؟!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام دوستان
    من مدارک لازم برای ارسال برای یکی از دانشگاه های کانادا رو اینجا نوشتم

Students must submit original documents in Persian and
    English, certified and translated by the Ministry of Justice
    and the Ministry of Foreign Affairs of the Islamic Republic of
    ran.
    REQUIRED ADMISSION DOCUMENTATION:
    • Two official University transcripts in original language showing subjects studied, grades received and degrees conferred.
    • Two official English translations of University transcripts showing subjects studied, grades received and degrees conferred.
    • Two confidential sealed and signed letters of recommendation on the letterhead of the school.
    • TOEFL/IELTS/GRE/GMAT test scores – as required.
    • Some Departments impose additional requirements. Consult the Department website for more complete information.

همونطور که دیدید نوشته اصل مدارک به زبان فارسی هم بایستی ارسال بشه!!! مگه ممکنه؟ اصل مدرک رو بفرستیم اونجا خودمون چیکار کنیم؟!!

لطفا اگه من برداشت درستی نداشتم توضیح بدید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1k
    من امروز بخشنامه وزارت علوم رو دیدم که گفته هیچ دانشگاهی حق ارائه مدرک یا ریز نمرات رسمی رو به زبان بیگانه نداره!
    بر همین اساس ، دانشگاه ما هم (خواجه نصیر) فقط سه نسخه از ریز نمرات غیر رسمی رو بصورت ترجمه شده می ده و هیچ مهر و امضایی نداره!
    من دانشجوی ارشد هستم(ترم سوم) و می خوام برای امریکا و کانادا اقدام کنم. اینجور که دیدم بیشتر دانشگاهها این مدارکو بصورت رسمی می خوان.
    من الان اگه مدرکمو آزاد کنم و ترجمه کنم چون نمرات این ترمم اعلام نشده یکبار دیگه باید بعد از فارغ التحصیلی این کار ترجمه رو انجام بدم. از طرفی اگه ریز نمرات انگلیسی غیر رسمی رو بفرستم ممکنه قبول نکنند و ریسک دوباره فرستادنشون هست! می خواستم بدونم کسی با شرایط من همچین تجربه ای رو داشته؟ چه راهی رو توصیه می کنید؟!
    من نميدونم که شرايط امسال با پارسال فرق کرده يا نه. ولي منم پارسال از همون خواجه نصير ريز نمرات غير رسمي رو گرفتم و خودشون واسم مهر زدن. البته 1 مهر هم ميزدن که نوشته بود unofficial ولي مهر دانشگاه رو هم روي ريز نمرات و هم پاکتش ميزدن. من که پارسال دانشگاهاي امريکا سر اين مساله ازم ايراد نگرفتن. فقط texas-arlington ايراد گرفت. ولي بقيه مشکلي نداشتن. حالا نميدونم که آيا امسال شرايط تغيير کرده يا نه؟! يعني امسال ديگه هيچ مهري نميزنن؟!!

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002
    سلام دوستان
    من مدارک لازم برای ارسال برای یکی از دانشگاه های کانادا رو اینجا نوشتم

Students must submit original documents in Persian and
    English, certified and translated by the Ministry of Justice
    and the Ministry of Foreign Affairs of the Islamic Republic of
    ran.
    REQUIRED ADMISSION DOCUMENTATION:
    • Two official University transcripts in original language showing subjects studied, grades received and degrees conferred.
    • Two official English translations of University transcripts showing subjects studied, grades received and degrees conferred.
    • Two confidential sealed and signed letters of recommendation on the letterhead of the school.
    • TOEFL/IELTS/GRE/GMAT test scores – as required.
    • Some Departments impose additional requirements. Consult the Department website for more complete information.

همونطور که دیدید نوشته اصل مدارک به زبان فارسی هم بایستی ارسال بشه!!! مگه ممکنه؟ اصل مدرک رو بفرستیم اونجا خودمون چیکار کنیم؟!!

لطفا اگه من برداشت درستی نداشتم توضیح بدید
    این گیر رو فقط واترلو داره. no problem
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

سلام
    من يه سوال داشتم. من الان دارم فوق مي‌خونم و مي‌خوام كه ريز نمرات كارشناسيم رو بدم واسه ترجمه ولي متاسفانه هيچ مهر و امضايي نداره و اداره آموزش ميگه كه بايد اول مدركت رو بخري بعد ريز نمرات با مهر ميديم. مي‌خواستم بدون آيا دارالترجمه ريز نمرات بدون مهر و امضا رو ترجمه مي‌كنه؟ و ميشه اين ترجمه رو واسه پذيرش استفاده كرد؟

ریز نمرات رو اول باید ببرین وزارت علوم، اونجا تایید کنی، بعد ببری دارالترجمه.

برای دادن ریز نمرات غیر رسمی همراه با مهرunofficial هم پولی باید بدیم بهشون؟
    یا فقط اگه رسمی باشه نیاز به هزینه تحصیل رایگانو ... است؟
    همه دانشگاها ریزنمرات با مهرunofficial رو میدن راحت؟ یا اونم شرایط داره؟
    رو تک درخت خونه مون<br />یه گرگدن نشسته بود<br />به دونه هاش جوجه می داد!<br />این کرگدن...<br />چه خسته بود!

دانشگاه من الزهرا حتی غیر رسمیشم نمیده گویا!
    یه برگه می ده که توش چند تا 10 و 11 و اینا(نمره هام) توشه
    مهر هم نمیزنه
    دارالترجمه هم میگه بدون مهر دانشگا ترجمه نمی کنم
    کسی مشکل مشابهی نداره؟
    حالا باید بریم مهرشو 800000 بخریم؟
    چاره ای نیست؟
    خوب من نمیخام تو این مرحله اینقد پول بدم
    کمک :'(
    رو تک درخت خونه مون<br />یه گرگدن نشسته بود<br />به دونه هاش جوجه می داد!<br />این کرگدن...<br />چه خسته بود!

احتمالاً چاره ای نیست و باید بخرین

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)