صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44

موضوع: دانشگاه فقط ریزنمرات غیررسمی می ده

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : دانشگاه فقط ریزنمرات غیررسمی میده!؟

سلام دوستان

امروز یه اتفاق جالب برای من افتاد و اونم اینکه من برای Unofficial Transcript رفته بودم دانشگاه و وقتی
    کارنامه ام رو گرفتم با کمال تعجب دیدم یکی از نمره هام بالاتر از نمره واقعی خودش هست (مثلا نمره واقعی 16 بوده ولی شده بود 18)
    خیلی تعجب کردم، این در حالی بود که معدلم همون معدل قبلی بود....
    بلافاصله بعدش کارمند آموزش گفت بده برات بذارم تو پاکت، منم دادم روش مهر دانشگاه زد و درش رو بست!
    حالا موندم چی میشه!؟
    به نظر شما چه کار کنم؟

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_SH
    سلام دوستان

امروز یه اتفاق جالب برای من افتاد و اونم اینکه من برای Unofficial Transcript رفته بودم دانشگاه و وقتی
    کارنامه ام رو گرفتم با کمال تعجب دیدم یکی از نمره هام بالاتر از نمره واقعی خودش هست (مثلا نمره واقعی 16 بوده ولی شده بود 18)
    خیلی تعجب کردم، این در حالی بود که معدلم همون معدل قبلی بود....
    بلافاصله بعدش کارمند آموزش گفت بده برات بذارم تو پاکت، منم دادم روش مهر دانشگاه زد و درش رو بست!
    حالا موندم چی میشه!؟
    به نظر شما چه کار کنم؟
    از بچه ها کسی نبوده که مشکلی مشابه مشکل من داشته باشه!؟؟؟
    اگه کسی تجربه ای داره بگه ، تو ریزنمراتی که دانشگاه صادر کرده
    یکی از نمره هام بیشتر از نمره واقعی خودشه ! ??? (حالا رو چه حسابی این اتفاق افتاده نمیدونم!!!)
    نمی دونم همینو بفرستم یا برم بگم یکی دیگه بهم بدهند!

Junior Member

ببخشید من خیلی استرس گرفتم می شه کمکم کنید. من ارشد دانشگاهم اردبیله خودم ساکن تهرانم نمی تونم برم بیام بنابراین می خوام بدونم باید چی بگم
    من هنوز دفاع نکردم. آیا به نظرتون دفاع نکنم و ریز نمرات غیر رسمی بگیرم و بعد باید برم وزارت علوم ریز نمرات رو تایید کنه؟ (من اصلا این پروسه رو نمی دو نم چی به چیه) بعد برای ارشد می خوام اپلای کنم همین کار رو باید با مدرک لیسانش کنم؟ کدوم رو باید بخرم؟ گواهی موقت بگیرم چون تموم شده یا ریز نمرات .... من واقعا هیچ ایده ای ندارم چی به چیه لطفا کمکم کنید.

دانشگاه شهید بهشتی ریز نمره های غیر رسمی رو میگذاره توی پاکت مهر بزنه؟

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    دانشگاه شهید بهشتی ریز نمره های غیر رسمی رو میگذاره توی پاکت مهر بزنه؟
    ریز نمرات غیر رسمی ارزشی برای داخل پاکت گذاشتن ندارن!

Member aliraz2005 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Energy Conversion

سلام دوستان و تشکر از همه
    یه چند تا نکته ی مبهم برای من وجود داره ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    من تازه ارشد رو تموم کردم. لیسانس و ارشد رو هر دو تاشم تو شهرستان بودم. لیسانس رو شبانه خوندم و تعهد خدمت ندارم ولی ارشد رو روزانه بودم. از دانشگاه لیسانس تونستم ریزنمراتم رو با مهر و امضا معاونت آموزش و اینا بگیرم اما از پاکت و مهر و ترجمه خبری نیست. در مورد ریز نمرات ارشد هم یه ریز نمره بهم دادن که هیچ امضا و مهری روش نیست. جالب اینه که دار الترجمه بردم گفت که برای ما فرق نمی کنه و ترجمه می کنیم. خلاصه ترجمه کردن و مهر و امضای مترجم رو داره ولی وزارت دادگستری و امورخارجه به علت اینکه گفتن امضا و مهر خانم محمدی تو امور دانشجویان نیست نمی تونیم بفرستیم. در ضمن از دانشنامه ها هم به علت اینکه مدرک کارشناسیم در گرو دانشگاه ارشد هست و اونم پولشو و سربازی می خواد خبری نیست :-)
    حالا موضوعی که هست اینه، بعضی دانشگاه ها مدارک رسمی می خوان و بعضی غیر رسمی. آیا منظور از غیر رسمی همین ریزنمرات هستش با ترجمه؟
    آیا من میتوتن به دانشگاه ها ایمیل بزنم که ماجرا چنین هستش و با همین مدارک بررسی کنید؟
    دوستان اگه تجربه ی مشابهی دارین خیلی ممنون میشم راهنمایی ام کنید. خیلی بد ذهنمو درگیر کرده بدی ماجرا هم اینجاس که کلی با استاد اونور صحبت کردم و جواب قطعی داده بهم که بیا و بورس اینا...الان موندم.
    خیلی ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سلام
    کسی از دوستان نمونه ریز نمره غیره رسمی خودش را داره به من ارسال کنه؟
    دانشگاه ما گفته که یک نمونه ریزنمرات غیر رسمی بیار تا من ببینم و براتون بدم
    خیلی عجله ای هست
    اگر کسی داره لطفا بده و یا راهنمایی کنه
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان نمونه ریز نمره غیره رسمی خودش را داره به من ارسال کنه؟
    دانشگاه ما گفته که یک نمونه ریزنمرات غیر رسمی بیار تا من ببینم و براتون بدم
    خیلی عجله ای هست
    اگر کسی داره لطفا بده و یا راهنمایی کنه
    ممنون
    ریزنمرات غیر رسمی همون ریزنمرات فارسی ترجمه شده هست دیگه! شما فارسی بگیرید بدین دارالترجمه و بدین دانشگاه که اونام اینو مستند کنن به درد شما آیندگان بخوره. دانشگاه وقتی ریزنمره انگلیسی با مهر و امضا به شما بده و بذاره در پاکت انگلیسی دانشگاه و لاک و مهرش کنه بهش میگن ریز نمراه official که sign and sealed شد هست.همونو باید پست کنید خارج. در غیر اینصورت خودتون ترجمه کرده و اگر لازم بود مهر دادگستری و امور خارجه میزنید که میشه رسمی
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

با سلام و عرض ادب

من یاشار هستم. دوستان من چند سوال در ارتباط با دانشگاه های کانادا دارم و ممنون میشم اگه محبت کنین جواب کامل بدین

1) تو سایت دانشگاه Queens کانادا نوشته که باید دو نسخه ریز نمرات رسمی به زبان اصلی (فارسی) به همراه یک نسخه ترجمه شده توسط دانشگاه براشون پست کنم. من 3 ماه پیش ریز نمرات رسمی رو با آزاد سازی مدرک دولتی گرفتم و بعد از تایید و ترجمه, 3 نسخه رسمی به زبان انگلیسی الان دارم. دانشگاه به هیچ عنوان بیشتر از یک نسخه رسمی به زبان فارسی به من نمیده و میگه نسخه رسمی انگلیسی هست که میتونه چند تا باشه نه فارسی. با توجه به اینکه من باید برای چند دانشگاه دیگه در کانادا غیر از Queens هم ارسال کنم پس به بیشتر از یک نسخه رسمی ریزنمرات دانشگاهی به زبان فارسی دارم. برای حل این مشکل چیکار کنم؟

2) نسخه انگلیسی ریزنمراتی رو هم که از من میخوان نوشته باید از دانشگاه صادر کننده ریز نمرات فارسی (دانشگاه خودمون) تهیه کنم. اینکه داروالترجمه ترجمه کرده مشکل ساز نیست؟

لطفا اگر از این پروسه مطلع هستین منو راهنمایی کنین خصوصا کسانی که از روند ارسال مدارک به دانشگاه Queens خبر دارن.

ممنونم
    شهرام

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط davarr نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

من یاشار هستم. دوستان من چند سوال در ارتباط با دانشگاه های کانادا دارم و ممنون میشم اگه محبت کنین جواب کامل بدین

1) تو سایت دانشگاه Queens کانادا نوشته که باید دو نسخه ریز نمرات رسمی به زبان اصلی (فارسی) به همراه یک نسخه ترجمه شده توسط دانشگاه براشون پست کنم. من 3 ماه پیش ریز نمرات رسمی رو با آزاد سازی مدرک دولتی گرفتم و بعد از تایید و ترجمه, 3 نسخه رسمی به زبان انگلیسی الان دارم. دانشگاه به هیچ عنوان بیشتر از یک نسخه رسمی به زبان فارسی به من نمیده و میگه نسخه رسمی انگلیسی هست که میتونه چند تا باشه نه فارسی. با توجه به اینکه من باید برای چند دانشگاه دیگه در کانادا غیر از Queens هم ارسال کنم پس به بیشتر از یک نسخه رسمی ریزنمرات دانشگاهی به زبان فارسی دارم. برای حل این مشکل چیکار کنم؟

2) نسخه انگلیسی ریزنمراتی رو هم که از من میخوان نوشته باید از دانشگاه صادر کننده ریز نمرات فارسی (دانشگاه خودمون) تهیه کنم. اینکه داروالترجمه ترجمه کرده مشکل ساز نیست؟

لطفا اگر از این پروسه مطلع هستین منو راهنمایی کنین خصوصا کسانی که از روند ارسال مدارک به دانشگاه Queens خبر دارن.

ممنونم
    شهرام
    1- دوست عزیز دانشگاهت کاملا درست میگه! ریز نمرات فارسی فقط یکبار به فارسی صادر میشه و به هیچ وجه نباید اونو پست کنید به هیچ دانشگاهی! اون واسه خودتونه!
    دارالترجمه یه کپی از نسخه فارسی شما میگیره رو پلمپ میکنه به نسخه انگلیسی (بعد میره واسه تایید دادگستری و امورخارجه)

2- به حق حرفای نشنیده! دوست عزیز دارلترجمه ابتدا ترجمه میکنه و تایید (دادگستری و امورخارجه) بعد یه کپی از نسخه فارسی شما هم بهش اتچ میکنه و رو قسمت انچ شده هم یه مهر میزنه (گوشه هر دو سَنَد رو تا میزنه رو هم پملپ میکنه و مهر میزنه) بعد تحویل شما میده. شما میبری دانشگاه تون. قسمت اموربین الملل (روابط امور خارجی) دانشگاه تون (اگه نداره ببر تحصیلات تکمیلی) بذاره تو پاکت دانشگاه دربش رو مهر بزنه و چسب بزنه (این کارو برا لیسانس و فوق لیسانس جدا جدا انجام میدی) بعد اگه نمره آیلتس هم داری میبری مرکز آیلتست میگی بذاره تو پاکت نمره آیلتس (که هزینه هات کم شه) که قراره پست شه دانشگاه (اگه نمره تافل داری که هیچی دیگه میبری خودت پست DHL میکنی)
    ویرایش توسط emeliano : January 18th, 2015 در ساعت 01:39 AM

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)