صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 133

موضوع: ادامه تحصیل دندانپزشکان در آمریکا، کانادا و اروپا

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دندانپزشکان در آمریکا، کانادا و اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان سلام.

من یه مساله ای واقعا برام مهمه و میخواستم نظر دوستان رو بدونم. ممنون میشم هرکسی حتی کوچیکتین نظر یا تجربه ای داره از من دریغ نکنه. ممنونم

من لیسانس برق دانشگاه سراسری تهران بودم و به زودی برای دکترای مستقیم برق (فول فاند) دارم میرم آمریکا.
    درسم خوب بود ولی تو راه مهندسی برق رفته .. TOEFL 110 /// GRE: Quant 168, Verbal 155
    میدونم دیره احتمالا ولی من واقعا با دیدن این وضع اسف بار مهندسی تو ایران و کلا درامدهای بالای پزشکی خیلی وقته رفته تو ذهنم که برم پزشکی یا دندان پزشکی....

24 سالمه و میخوام خلاصش بدونم راهی هست بتونم پزشکی یا دندون پزشکی رو آمریکا / کانادا / هرجایی غیر ایران که به زبون انگلیسی باشه بخونم ؟

بیزحمت میخواستم دوستان باتجربه یه بار بیان برام دو - سه تا چیز رو کمک کنن:

1- دقیقا من چجوری میتونم به رشته پزشکی یا دندون پزشکی برسم ؟؟؟ راهی داره ؟ خب الان من ویزای آمریکا و البته برای خوندن دکترای مستقیم برق دارم.
    2- مراحل رسیدن به رشته پزشکی یا دندون رو میشه مرحل به مرحله بگین بهم ؟ من صفر هست اطلاعاتم در مورد رسیدن به این رشته ها.
    3- من برم آمریکا چیکار کنم که به جا دکترای برق برم از اول پزشکی یا دندون ؟ راهی داره ؟

4- اگه هر نوع پیشنهاد دیگه ای دارین که تو تصمیم گیری به نظرتون کمکم میکنه ممنون میشم بگین

ببخشید میدونم خیلی کلی حرف زدم ولی ممنون میشم با جوابی کامل منو از تاریکی در بیارید
    ارادت
    رشته خودت ادامه بده. الان دیگه این رشته ها هم شورش در آمده! از سبزی فروش سر محل ما تا ............ همه میخوان دکتر بشن! و عاقبت خوبی نداره این وضعیت. با این سن و این وضعیت اینکه برای آمریکا حتی ویزا هم بگیری برای لیسانس از سرت بیرون کن احتمال قوی ریجکت خواهی شد!
    اتفاقا همه جا میتونی انگلیسی بخونی اگر قصدت برگشت به ایران نیست حاهای بیشتری هم هست ولی آمریکا و .... احتمالش کم هست. هند مجارستان روسیه اسلواکی همگی انگلیسی دارند.....البته اگر برات مهمه پولتو کجا خرج بکنی و بخوای در کنار درس زندگی همب کنی دورهند رو خط بکش ضمن داشتن سطح علمی خوب واقعا فاجعه هست کسی یکی دو میلیارد پول بریزه دور توی هند. همین اروپایی ها یا شبه اروپایی ها بهتره بگیم رو انتخاب کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    رشته خودت ادامه بده. الان دیگه این رشته ها هم شورش در آمده! از سبزی فروش سر محل ما تا ............ همه میخوان دکتر بشن! و عاقبت خوبی نداره این وضعیت. با این سن و این وضعیت اینکه برای آمریکا حتی ویزا هم بگیری برای لیسانس از سرت بیرون کن احتمال قوی ریجکت خواهی شد!
    اتفاقا همه جا میتونی انگلیسی بخونی اگر قصدت برگشت به ایران نیست حاهای بیشتری هم هست ولی آمریکا و .... احتمالش کم هست. هند مجارستان روسیه اسلواکی همگی انگلیسی دارند.....البته اگر برات مهمه پولتو کجا خرج بکنی و بخوای در کنار درس زندگی همب کنی دورهند رو خط بکش ضمن داشتن سطح علمی خوب واقعا فاجعه هست کسی یکی دو میلیارد پول بریزه دور توی هند. همین اروپایی ها یا شبه اروپایی ها بهتره بگیم رو انتخاب کن.
    آقا چرا راهنمایی الکی میکنید کسی که بتونه امریکا دکتر بشه پیشرفت زیادی میکنه. تو ایران هم درامد های خوبی دارن این قشر .

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    آقا چرا راهنمایی الکی میکنید کسی که بتونه امریکا دکتر بشه پیشرفت زیادی میکنه. تو ایران هم درامد های خوبی دارن این قشر .
    گذشته از لحن بسیار صریح ایشون ( که البته هرکسی آزاده که هر طور صحیح می دونه صحبت کنه) حرفای ایشون کاملا صحیحه. حرفای شما هم کاملا درسته اما شرط لازمش اینه که بتونه در آمریکا پزشک بشه!!!قضیه یه سطل ماست و یه دریا دوغه که اگه بشه چی میشه!

سلام و عرض ادب. یک سوال مهم که تا حالا بدون جواب مونده.
    دوستان چرا هیچکی توی کل این فروم به این سوال جواب نمیده؟ هر کسی این سوالو پرسیده بدون جواب مونده.
    اگه یکی دندان پزشک ایران باشه و بخواد واسه تخصص توی المان پذیرش بگیره باید چیکار کنه دقیقا؟ پروگرماشون رو کجا میزنن ؟ من Daad رو زیر رو رو کردم اما چیزی توش نبود.
    میگن باید یه استاد پیدا کنیم ؟ خب چجوری؟ ممنون میشم اگه یکی روندش رو صفر تا 100 بیان کنه. موسسه ها کلی پول میخوان تا این کار رو کنن.
    شرایط من:
    فارغ التحصیل دندان پزشکی دانشگاه شیراز
    24 ساله
    معدل 15.50
    مقاله معتبر ISI دارم.

آیا با این شرایط امید داشته باشم؟
    متشکرم از دوستانی که زحمت میکشند و به پست ها جواب می دهند.

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

سلام، باید مدرک b2 زبان حتما داشته باشید
    دانشگاه هر ایالت هم قانون خودشو ممکنه داشته باشه
    باید سایت هر دانشگاه رو خودتون چک کنید و ببینید برای تخصص مورد نظر چی نوشتن خودشون ، مثلا برای فک و صورت یکی از دانشگاه ها نوشته باید دو سال سابقه کار داشته باشید، پروانه موقت یا دایم کار در ایالت مورد نظر رو داشته باشید ( که این خودش یه سری امتحانات و غیره داره ) و بعد نوشتن به دانشگاه ایمیل بزنید تا برای aplication براتون فرم بفرسیم... بنابراین باید در سایت هر دانشگاهشون بگردید خودتون.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط bazmandeh_110 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب. یک سوال مهم که تا حالا بدون جواب مونده.
    دوستان چرا هیچکی توی کل این فروم به این سوال جواب نمیده؟ هر کسی این سوالو پرسیده بدون جواب مونده.
    اگه یکی دندان پزشک ایران باشه و بخواد واسه تخصص توی المان پذیرش بگیره باید چیکار کنه دقیقا؟ پروگرماشون رو کجا میزنن ؟ من Daad رو زیر رو رو کردم اما چیزی توش نبود.
    میگن باید یه استاد پیدا کنیم ؟ خب چجوری؟ ممنون میشم اگه یکی روندش رو صفر تا 100 بیان کنه. موسسه ها کلی پول میخوان تا این کار رو کنن.
    شرایط من:
    فارغ التحصیل دندان پزشکی دانشگاه شیراز
    24 ساله
    معدل 15.50
    مقاله معتبر ISI دارم.

آیا با این شرایط امید داشته باشم؟
    متشکرم از دوستانی که زحمت میکشند و به پست ها جواب می دهند.
    همونطور
    که دوستمون تو پست قبل گفتن شما باید مدرک زبان المانی حداقل C1 داشته باشید و مدارکتون رو هم مورد تایید قرار بگیره. احتمالا باید ازمون ارزشیابی المان رو پاس کنید و اگه مدرکتون مورد تایید قرار بگیره باید دنبال پوزییشن تخصص باشید که مثل یه پوزیشن کاری هست. این رو یادتون باشه که باید رزومه قوی داشته باشید و از سرچ کردن و مکاتبه نا امید نشید.

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط bazmandeh_110 نمایش پست ها
    دوستان ممنونم از جوابتون
    زبان رو که حل میکنم.
    در مورد طریقه کسب پروانه موقت یا دایم هیچ اطلاعی ندارم.
    اینجانب شرایط خاصی دارم که در نوشتار نمی گنجد. ممنون میشوم اگر وقتی را جهت صحبت در اسکایپ برایم قرار دهید. آیدی اسکایپم در مشخصاتم درج شده.
    من میخوام بدونم با این معدل آیا امیدوار باشم یا نه ؟؟؟ آخه میخوام زبان رو شروع کنم به اتفاق همسرم.
    معدل که مسلما مهمه، ولی ناامید هم خب نباید باشید، باید رزومه تون رو قوی کنید تا یه جورایی جبران معدل بشه، در هر صورت باید زبان رو هم شروع کنید چون المانی کامل هم وقت بزارید دوسالی تا c2 طول میکشه

سلام

برای مطالعه منابع ازمون DAT میشه از کتاب های فارسی هم استفاده کرد ؟ ( مثلا کتاب های کنکور و....) مطالعه مطالبی مثل شیمی و فیزیک به انگلیسی برای من مشکله. ممنون میشم از دوستان کسی من رو راهنمایی کنه. با سپاس

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

دوست عزیز پیشنهاد میکنم اگر هم منابع فارسی برای مباحثش پیدا کردی فقط در حد یه فهمیدن اصل مطلب از روش بخونی
    از همین الان سعی کن به انگلیسی بخونی تا قوی بشی چون فارسی خوندن اون مطالب هم وقتتو میگیره هم کمک خیلی بزرگی نمیکنه بهت، چون اخرش شما باید اون مطالب رو در انگلیسی متوجه بشی و یاد بگیری ... از سایت khanacademy هم کمک بگیر
    اولش سختته مثلا ممکنه در هر صفحه مجبور شی بیست بار بری دیکشنری چک کنی و بعدش روون میشی

Junior Member

سلام دوستان
    برای گرفتن تخصص در رشته دندانپزشکی از بین کشور های اروپا و آمریکای شمالی چه کشوری رو توصیه می کنید؟
    و اینکه تحصیلات در چه کشوری هزینه کمتری داره؟
    خیلی ممنون می شم که اگر اطلاعی در این زمینه دارید در اختیار من و بقیه دوستان هم قرار بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)