صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: LSAT vs GMAT Reasoning

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

پیش فرض LSAT vs GMAT Reasoning

سلام
    من این تاپیک رو برای کسانی ایجاد کردم که قصد دارند توی بخش CR GMAT کتابهای بیشتری رو مطالعه کنند.
    فرض من این است که خوانندگان این موضوع قسمت Critical Reasoning کتابهای CR- Bible و OG12 و OG v 2.0 و Kaplan 800 رو قبلا مطالعه کرده اند و حالا به دنبال ارتقای دانش Reasoning خود هستند.

من طی تحقیقی که کرده ام متوجه شده ام که منبع اصلی سوالات CR در واقع بخشی از امتحان LSAT هست به نام Logical Reasoning و یک سری از اینهایی که نمرات 700 به بالا می آورند عموما منابع LR رو مطالعه کرده اند و اذعان می کنند که این مباحث در واقع سوالات مشکل CR Gmat را به راحتی پوشش می دهند.

کتاب LSAT bible و کتاب CR bible هر دو تقریبا داری یک ساختار و یک عنوان بندی هستند و اتفاقا نویسنده هر دو کتاب هم یک نفر هست! با این تفاوت که LR بخش هایی مثل Can not be true هم دارد.

سوال اینجاست :

1.چه منابعی برای LR می شناسید که خوب و معتبر هستند؟ (غیر از LR- Bible که معرفی شد)
    2. Logical Games چی هستند؟ (توی منابعی که سرچ می کردم به این عنوان برخوردم)

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

پیش فرض پاسخ : LSAT vs GMAT Reasoning

البته LR Bible یک قسمت دارد به نام LSAT Formal Logic Deconstruction که به نظرم بخش مهم و جالبی است برای درک بهتر Causality در Reasoning . ( می دانیم که رابطه علت و معلوم یا Causality قسمت پایه Weaken , Assumption , Strengthen می باشد که بخش های مشکل و کلیدی CR هستند.) در این قسمت از LR تلاش شده است که Diagram کردن تست ها تشریح شود.

این دیاگرام کردن پایه است برای درک بهتر Conditional Reasoning که در LSAT games هم کاربرد دارد.
    ویرایش توسط Budhiprem : April 6th, 2012 در ساعت 03:02 PM

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leansoul نمایش پست ها
    \ من اینو پیدا کردم
    Analytical Reasoning =logic games

Logic Games
    The Standard Info

The Logic Games section – or, the formal name "Analytical Reasoning" – includes four logic games, each of which has 5 or 6 questions. Each game begins with a scenario, followed by 3 to 6 rules or "constraints." The questions are based on the scenario and rules, and generally become progressively difficult. There are three large families of logic game types – ordering, assignment, and grouping. Within each of those there are sub-types. To master the LSAT, one must learn the characteristics of these game-types, as well as diagramming techniques specific to each. About half of the questions in the logic games section are conditional, meaning that they introduce a new rule that applies only for that question. Conditional questions almost always begin with the word "If." Unconditional questions are based solely on the original scenario and rules

منبع
    ویرایش توسط nima_AA : April 6th, 2012 در ساعت 08:09 PM
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

با توجه به تعریف بالا و بررسی هایی که من کردم ( مثل مطالعه کتاب Conquering Logic Games) میشه نتیجه گرفت که این بخش از LSAT احتمالا خیلی با CR GMAT نقطه اشتراک نداشته باشه.

با توجه به فرض بالا (!) می توانیم تمرکز خودمان را بیشتر بر روی LR بگذاریم و منابع خوب آن را شناسایی کنیم.
    من امروز یه مجموعه تست دانلود کردم به نام LSAT Prerp که سوالات LSAT هست ولی متاسفانه فقط Answer Key داره و نه پاسخ تشریحی

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

با توجه به فرض بالا (!) می توانیم تمرکز خودمان را بیشتر بر روی LR بگذاریم و منابع خوب آن را شناسایی کنیم.
    من امروز یه مجموعه تست دانلود کردم به نام LSAT Prerp که سوالات LSAT هست ولی متاسفانه فقط Answer Key داره و نه پاسخ تشریحی
    ظاهرا کاپلان برای بعضی سوالات راه حل های تشریحی ارایه کرده...

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

اطلاعات جدید تر در مورد LSAT:
    امتحان 5 بخشه:

Analytical Reasoning . . . . . . . . . . . . SECTION I
    Logical Reasoning . . . . . . . . . . . . . . SECTION II
    Logical Reasoning . . . . . . . . . . . . . . SECTION III
    Reading Comprehension . . . . . . . . . . SECTION IV
    Writing Sample Materials

قسمت اول ظاهرا بیشتر بر روی Logical Games متمرکزه ( معمولا 4 تا Stimulus داره و هر کدام از این ها حدود 5-6 سوال داره میشه کلا 23-24 سوال. هر Stimulus دارای یکی از Game های منطقی می باشد!و بر اساس آن سوالات مطرح می شوند.)
    قسمت دوم و سوم بیشتر شبیه Reasoning جی مت است! (!؟)
    قسمت چهارم هم که معلومه Reading که معمولا مشکل هم هستند ( سوالات این بخش شبیه سوالات جی مت هستند به این صورت که هم Main Point و Inference تست می شود و هم CR . با این تفاوت که متن ها طولانی تر هستند و تعداد سوالات هر متن بیشتر.)
    قسمت آخر هم Writing!
    ویرایش توسط Budhiprem : April 16th, 2012 در ساعت 02:48 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

دسته بندی سوالات LSAT - بخش Logical Reasoning :

Assumptions 15%
    Flaws 15%
    Strengthen 8%
    Weaken 8%
    Principle 8%
    Analyze the argument 15%
    Inferences 13%
    Application 18%

منبع:
    http://www.manhattanlsat.com/logical-reasoning.cfm

با توجه به جدول فوق می توان پذیرفت که بخش مهمی از سوالات LR با CR اشتراک دارند

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

سلام
    من این تاپیک رو برای کسانی ایجاد کردم که قصد دارند توی بخش CR GMAT کتابهای بیشتری رو مطالعه کنند.
    فرض من این است که خوانندگان این موضوع قسمت Critical Reasoning کتابهای CR- Bible و OG12 و OG v 2.0 و Kaplan 800 رو قبلا مطالعه کرده اند و حالا به دنبال ارتقای دانش Reasoning خود هستند.

من طی تحقیقی که کرده ام متوجه شده ام که منبع اصلی سوالات CR در واقع بخشی از امتحان LSAT هست به نام Logical Reasoning و یک سری از اینهایی که نمرات 700 به بالا می آورند عموما منابع LR رو مطالعه کرده اند و اذعان می کنند که این مباحث در واقع سوالات مشکل CR Gmat را به راحتی پوشش می دهند.

کتاب LSAT bible و کتاب CR bible هر دو تقریبا داری یک ساختار و یک عنوان بندی هستند و اتفاقا نویسنده هر دو کتاب هم یک نفر هست! با این تفاوت که LR بخش هایی مثل Can not be true هم دارد.

سوال اینجاست :

1.چه منابعی برای LR می شناسید که خوب و معتبر هستند؟ (غیر از LR- Bible که معرفی شد)
    یک سری از اینهایی که نمرات 700 به بالا می آورند عموما منابع LR رو مطالعه کرده اند و اذعان می کنند که این مباحث در واقع سوالات مشکل CR Gmat را به راحتی پوشش می دهند.
    میشه بگید که کجا این مطلب رو خوندید؟ کنجکاو شدم بدونم.
    چون معمولا کسایی که برای Dual degree اقدام میکنن توی MBA/JD میان این کار رو میکنن چون هر دو امتحان جیمت و LSAT رو باید بدن. ولی کسایی که فقط برای مدیریت میخوان برن روی همون جیمت و منابعش تمرکز میکنن.

ممنون میشم در مورد این قضیه توضیح بدید و اگه منبعی دارید هم بگید
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    یک سری از اینهایی که نمرات 700 به بالا می آورند عموما منابع LR رو مطالعه کرده اند و اذعان می کنند که این مباحث در واقع سوالات مشکل CR Gmat را به راحتی پوشش می دهند.
    میشه بگید که کجا این مطلب رو خوندید؟ کنجکاو شدم بدونم.

ممنون میشم در مورد این قضیه توضیح بدید و اگه منبعی دارید هم بگید
    توی فروم های حرفه ای جستجو کنید مطلب زیاده.

مثلا مطالب زیر رو یکی از مدرسان جی مت سایت @VeritasPrep ارایه کرده:
    http://www.beatthegmat.com/using-the-lsat-to-study-for-the-gmat-part-1-t66548.html

http://www.beatthegmat.com/lsat-to-s...15.html#316353
    ویرایش توسط Budhiprem : April 16th, 2012 در ساعت 10:05 PM

Junior Member

سلام من این تاپیک رو برای کسانی ایجاد کردم که قصد دارند توی بخش CR GMAT کتابهای بیشتری رو مطالعه کنند. فرض من این است که خوانندگان این موضوع قسمت Critical Reasoning کتابهای CR- Bible و OG12 و OG v 2.0 و Kaplan 800 رو قبلا مطالعه کرده اند و حالا به دنبال ارتقای دانش Reasoning خود هستند.من طی تحقیقی که کرده ام متوجه شده ام که منبع اصلی سوالات CR در واقع بخشی از امتحان LSAT هست به نام Logical Reasoning و یک سری از اینهایی که نمرات 700 به بالا می آورند عموما منابع LR رو مطالعه کرده اند و اذعان می کنند که این مباحث در واقع سوالات مشکل CR Gmat را به راحتی پوشش می دهند.کتاب LSAT bible و کتاب CR bible هر دو تقریبا داری یک ساختار و یک عنوان بندی هستند و اتفاقا نویسنده هر دو کتاب هم یک نفر هست! با این تفاوت که LR بخش هایی مثل Can not be true هم دارد.سوال اینجاست : 1.چه منابعی برای LR می شناسید که خوب و معتبر هستند؟ (غیر از LR- Bible که معرفی شد)2. Logical Games چی هستند؟ (توی منابعی که سرچ می کردم به این عنوان برخوردم)
    این کتاب LSAT BIBLE , CR BIBLE رو نمیتونم پیدا و دانلود کنم.اولی دانلود نمیشه و دومی رو اصلن ندیدم . میشه بگید چه میشه کرد؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین