نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 10 از 322 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 3214

موضوع: مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که در فرودگاه کانادا بعد از ورود به کانادا باید انجام بدیم

مهاجران محترم
    اگر تمایل به آوردن وسایلتان بعد از ورود به کانادا در دفعات بعددارید حتما فرم مربوطه را در فرودگاه کانادا پر کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد متالورژي - صنعتي اصفهان و اميركبير

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلاتی که در سفر از تهران(فرودگاه امام خمینی) تا تورنتو در پیش رو دار

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    شادی جان
    تا 300 کیلو یک قیمت داره بالای آن یک قیمت دیگه
    مرجان جان درسته ولي زير 100 كيلو رو همون 100 كيلو حساب ميكنند . نه ؟
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : 7 جولاي 2005 تاريخ ارسال مدارك آپديت : 1 دسامبر2009
    دریافت مدیکال در لندن 12 سپتامبر 2011- پاسپورت ریکوئست 4 نوامبر 2011 - دریافت ویزا : 28 دسامبر 2011 * کل پروسه :نزدیک 77 ماه

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلاتی که در سفر از تهران(فرودگاه امام خمینی) تا تورنتو در پیش رو دار

نقل قول نوشته اصلی توسط شادي نمایش پست ها
    مرجان جان درسته ولي زير 100 كيلو رو همون 100 كيلو حساب ميكنند . نه ؟
    همان طور که گفتم زیر 300
    و
    بالای 300
    اگه 10کیلو هم باشه همون نرخ زیر300 را داره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که در فرودگاه کانادا بعد از ورود به کانادا باید انجام بدیم

سلام.
    اميدوارم حالتون خوب باشه.
    من يك سوال در مورد مدارك مورد نياز براي ارائه در فرودگاه مونترال دارم.

CAQ من صادر شده اما با پست به دستم نرسيده. تاريخ پروازمم هفته ديگه هست و از اين بابت نگرانم كه تو فرودگاه گير بدند.

ويزاي من صادر شده. مي خواستم بدونم با همون 4 برگ كه انلاين روي سايت CAQ هست ميشه study permit رو توي فرودگاه گرفت و يه موقع مشكلي پيش نمياد.؟ شما در اين مورد اطلاعي داريد؟

ممنون از راهنماييتون.

Junior Member

یک سوال داشتم. من student visa گرفمو همسرم که همراه من می آیدVisitor visa. من شنیدم وقتی دارن study permit منو صادر می کنن، میشه درخواست کرد که برای همسرم ویزای کار صادر کنن یا یه همچین چیزی . کسی در این مورد چیزی می دونه؟ ممنون می شم مزاحلشو توضیح بدید.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

فرودگاه مقصد در کانادا:

در داخل هواپیما یک کارت کهاظهاریه گمرکی می نامند، به شما داده می شود که باید پر کنید . در این کارت از شمادرباره لوازم همراهتان سوال شده از جمله لوازم برقی و با ارزش ، دارو و غیره .اینکارت را هنگام ورود از شما طلب خواهند کرد.
    پس از توقف هواپیما به دنبال سایرمسافران مسیر خروج را طی می کنید و در انتها باید برای تکمیل پروسه مهاجرت ، بهقسمت مربوط به مهاجرین ( Immigrants ) مراجعه کنید.
    این فسمت از یک سالن و چندگیشه تشکیل شده و افرادی همانند شما از ملیت های مختلف در آنجا نشسته اند. وقتینوبتتان رسید می بایست گذرنامه ها ، برگ تاییدیه ویزا ، اظهارنامه گمرکی و احتمالابرگ مربوط به حساب بانکی شما در تورنتو را تحویل دهید. اطلاعات فردی شما مجددا چکخواهد شد تا اگر اشتباهی بوده اصلاح شود. همچنین میزان پول همراهتان از شما سوال وثبت می شود.

از این لحظه ویزای شما بر روی گذرنامه ،باطل می شود و نسخهزیرین برگ تاییدیه ویزا مورد استفاده شما خواهد بود تا زمانیکه کارت اقامت دائم یا (PR ) یا (Permanent Resident Card ) به نشانی شما پست شود. ( شما حتما باید یکنشانی مربوط به اقامت اولیه خود یا هتل مورد نظر را بدهید تا کارت ها را به آنجاارسال نمایند. در صورت تغییر محل اقامت می توانید بعدا به آنان اعلامنمایید) .ممکن است از خانم ها در همان بخش عکس جدیدی بدون روسری یا با روسرینسبتا باز برای استفاده در کارت PR انداخته شود.

با دریافت کارت PR خواهید توانست در صورت تمایل به کرات ازکشور خارج شوید. (قبل از دریافت کارت، باید به مرکز مربوطه مراجعه کنید تا نامهخروج برای شما صادر گردد) .پس از اتمام مراحل پذیرش، مجموعه ای از بروشورها ،فرم ها وراهنماها ( نظیر نحوه گرفتن کارت بهداشتی (Health Card ) ، کارت شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number ) ، مالیات کودک ، کلاس های زبان و ... )به شما داده میشود که بعدا از آنها استفاده خواهید کرد.
    “Welcome to Canada! “
    این جمله ای است که از این پس ، برایچند بار از زبان کارکنان فرودگاه خواهید شنید!
    یکی از مشكلات ویژه تازه واردین

خروج از فرودگاه:
    برای دریافت چمدان ها به قسمت سالن خروجی می روید. چون با تاخیر به این قسمت مراجعه می کنید ، احتمالا بارهای شما روی زمین قرار گرفته است. اگر مشاهده کردید که برخی چمدان های شما مفقود شده، با مراجعه به نماینده خط هوایی که با آن آمده اید ( مثلا KLM ) فرم مربوطه را تکمیل می کنید تا پس پیدا شدن به نشانی شما تحویل شود
    می توانید با انداختن سکه های يک دلاری در دستگاه های اجاره گاری ، به تعداد مورد نظر از گاری های موجود استفاده کنید.
    هنگام خروج از فرودگاه و در قسمت گمرک اطهارنامه گمرکی را از شما طلب خواهند کرد و لیست لوازمی که احتمالا طی 3 سال آینده و در سفرهای بعدی بخواهید با خود بیاورید.( این لیست را بعدا نیز می توانید ارائه کنید)
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Junior Member

سلام.
    کسی میدونه برای صدور study permit چه اطلاعاتی رو می پرسن؟ لطفا سریع جواب بدین اگه میدونید. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi_2010 نمایش پست ها
    سلام.
    کسی میدونه برای صدور study permit چه اطلاعاتی رو می پرسن؟ لطفا سریع جواب بدین اگه میدونید. ممنون.
    چیز خاصی نمی پرسن. نامه پذیرش رو میخان - حالا شاید طرف پرسید چی میخونی و استادت کیه که شانسیه
    تو با خدای خود انداز، کار و دل خوش دار ---- که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند

نقل قول نوشته اصلی توسط m_q نمایش پست ها
    یک سوال داشتم. من student visa گرفمو همسرم که همراه من می آیدVisitor visa. من شنیدم وقتی دارن study permit منو صادر می کنن، میشه درخواست کرد که برای همسرم ویزای کار صادر کنن یا یه همچین چیزی . کسی در این مورد چیزی می دونه؟ ممنون می شم مزاحلشو توضیح بدید.
    تو فرودگاه این کار رو نمیکنند. بعدا باید درخواست بدی. من پرسیدم ازشون گفت الان همونیه که تو ویزا خورده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidziba نمایش پست ها
    بچه ها یکی از دوستان میگفت فرودگاه تورنتو باید به گمرکش لیست کامل چیزهائی که همراهمون داریم با قیمتشون رو ارائه بدیم
    کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
    تو فرودگاه ادمونتن که اینجوری نبود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)